Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játékos Karakterek - Tippek, trükkök


Recommended Posts

Új Tekercseket szerintem célszerű messze elkerülni, de ez egy kisit összetettebb dolog. A gond vele elsősorban az hogy pl. a karakteralkotás szabályait nem gondolták végig, de az alap koncepciókat sem. Ez pedig felettébb zavaró tud ám lenni. Pl. mindenki egyellő csak van aki kap nagy arkánumot és leggyorsabb szintlépést, vaan akinek csak kis arkánum megy, és van akinek egyik sem, de cserébe ő lép a leglassabban szintet.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az a baj vele (főleg) hogy alapállásban összekiszálja a kasztok közötti egyensúlyt. Mondjuk van a varázsló, ETK szerint minden mágia iskolát ismer alapból. Az UT-s vari is 20 évig vagy tovább tanul, és cserébe mit ismer? Egyetlen egy iskolatípust sem. SÕt, még ha fel akarja veni, akkor ahhoz 3. fokra kell felvennie a magamágia képességet, hogy az összes mozaikot ismerje (természetesen iskolánként, amiből van vagy 10) És ebbl induláskor egyet sem kap meg..tehát akkor minek tanul 20 évig? Jah, majd elfelejtettem: ezen képzettség mindekinek tiltott (magasmágia) kivéve a varázslóknak, mert nekik másodlagos, szal erről ennyit.

És most vissza a témához :wink:

Link a hozzászóláshoz
Szerintem az a baj vele (főleg) hogy alapállásban összekiszálja a kasztok közötti egyensúlyt.

Nekem jobban tetszett a próbálj meg szabályyos tolvajt csinálni c. próba, és nem jön ki, stb. magyarul nagyon hamar kiderült, egyszer nem volt az a rendszer kipróbálva sem értelmes játékos által mielőtt megjelent volna, így pedig rengeteg hiba maradt benne. De a képzettségleírásokban is, sőőőt.

Link a hozzászóláshoz

Nekem még alapesetben a képességek bejönnek, csak az a bajom velük, hogy túl sok van, és túl kevés kp. És ha egy jobbat meg akarsz venni, akkor ahhoz sok szintig spórolni kell, és egy jó és semmi normális képességgel még nincs értelmes karater, tehát azzal sem értél sokat, hogy kispóroltad, és megvetted a hőn áhított képességet. Megjegyzem, ha lehet kp-t venni, az már változtat egy picit a dolgon, és szerintem a készítők úgy gondolták, hogy azért olyan drága, és sok másik képzettséget igénylő egy jobb képzettség (pl a démonológia) hogy csak egy ilyen lehessen egy karakternek, és így jobban át kelljen gondolnia a specializálódást.

Link a hozzászóláshoz

Hát persze TAO, hát persze :lol: [-off-] Helyes avatár :wink: [-on-]

:arrow: Melyik topicra kellett volna írnom ezt? Mert nem hinném, hogy ide tartozik, de egyet sem találtam, ami hasinlóval foglalkozna.

ööö... Kérések/kérdések topic :roll:

Nyerö tipp TT-re: jó elöre hívjátok meg Fürgét néhány sörre mert biztos kézböl tudom, hogy a KM-ekkel utazik majd egy kocsiban :wink: ... ja és QP! ... jajj neked ha eljár a szád :twisted: :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

NOs Gangler helyes helyes!!! Jól mondja !!Emberek Engem duplán kell megkenni és tudok szerezni Protekciót és benfentes infókat...Csak ne tessék spórolni a SÖRrel!!Adakozzatok bőkezűen és mindent elintézek!! :wink: (na jó azé nem mindet de sokmindent!!)De külön kiemelem hogy duplán tessék megkenni engem hogy azé én is tudjak juttani valami a kedves Rokonoknak!!(mármint Alkyone és Con Salamander)

Link a hozzászóláshoz
Con Salamander és társai ezt ne olvassátok.
[-off-]

Hey Con! gyorsan töröld ki a hozzászólásod, különben még rájönnek, hogy olvassuk a topicot :wink:

Amúgy egy isteni hideg Heinekken-ért én is bármire kapható vagyok... föleg, hogy még egy szót nem tudok a modulból 8) szal az információkat garantáltan elsökézböl kapjátok... ráadásul korrekt áron dolgozok:

  • háttérsztori, elötörténet=1 sör
    info az ellen csapatról=2
    fömonszta értékei=3
    Bestiárium a párna alatt=üveg barack pálesz
    a KMek jóindulata=1/fö
    dugi duplanullás dobás=feles vodka/kocka
    védelem a lehulló mennyezetektöl=rekesz
Link a hozzászóláshoz

gangler: :lol::lol::lol::lol:

egyébként én azt nem tartom teljesen "sportszer?nek" ha KM fejével gonodlkozunk hiszen a karik h gondokozna azzal? :shock: egyébként arról mi a véleményetek hogyha a játékos tud vmit ami kétséges h kell-e hozzá képzettség és használni akarja?pl.:van eg er?en vérz? sebem.be akarom kötni aszondja KM h vna e sebkötözésem?mondom nincs.KM:akko nem kötözöd be...

Link a hozzászóláshoz

A sebköözés képzetség arra jó, hogy pontosabban, gyakorlottabban, jobban be tudod kötni a sebet. Például, te otthon megvágod magad, ugyanúgy be tudod kötözni, de ha orvoshoz mész, az azt is megmondja neked, hogy arra most szorítókötés kell, vagy kissé lazább, eseleg borogasd is, vagy hasonlók. Sebkötözés képzettség nélkül a vérzés elállítása a könnyebb, de x-szeres gyógyulás ódosítókat nem fogsz kapni.

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Daredevil

Katona

Csatlakozott: 2004.02.23., Hétfő, 21:20

Hozzászólások: 14

Tartózkodási hely: Debrecen

Elküldve: Szer. Jún. 23, 2004 8:04 am Hozzászólás témája: Harci cselek és trükkök

Mindenkit üdvözlök ki betért ebbe a témába!

Itt a játékosok arról beszélgethetnek, hogy milyen harci stratégiákat, vagy aljas trükköket vetnek be ellnfelük legyőzésére. Azért hoztam létre e témát, mert szükségesnek láttam, tapasztalataikat ezen a téren is kicseréljék a játékosok

_________________

Daredevil, a vak igazságosztó

Link a hozzászóláshoz

Hát van egypár trükk a tarsolyomban, de csak nyári tábor után osztom meg veletek. Na jó itt van egy hatásos: Lefegyverzett pszi használó karakter ha vissza akarja szerezni a fegyverét csak koncentrálnia kell és már jön is, a meglepett ellenfél valószínüleg a fegyverre támad majd, persze a pszi diszciplina lefegyverezhetetlen csak abba kell hagyni a koncentrációt és hátbatámadni az ellenfelet egy tarkóütéssel. A +-ok:

meglepetés +30; félhátulról, esetleg hátúlról +5;+10; és elfelejtettem ilyenkor nem árt a pszi roham ha van még pszi pontunk (vagyis nem fáradt még ki az elménk); +... és ez mind a fegyvertelennek számító ellenfélnek aki szembenéz az öklünkkel vagy a vaskesztyünkkel.

Link a hozzászóláshoz

igenigen... egy harcos megpakolva egy pár psziponttal tud alkotni...

nekem a kedvencem a pszi lökés az ellenfél fegyverére, mikor úgy egy máter van a kardtávolság és őközte... lehetőleg viszonylag nagy erővel... a csávó karját elrántja a fegyver, amit ugye a lökés rántott el, aztán te meg máris fegyvertelen VÉ-re támadhatsz... de ez néha persze nem elég...

másik kedvencem, szintén a pszi kökéssel az, h ha többen harcoltok, akor a legkeményebb kemény trdhajlatába egy lökést górsz, aki erre össze fog esni... erre kap némi negatívat, s ha ezt az előzővel kombózod, akkor az már szép kis plusz neked!

most csak ennyit, mivel több nem jut eszembe nekem, de a telekinézissel és a pszi-lökéssel lehet menni nagyon!

ja, még 1: telepátiával egy hatalmas intelligenciájú, pl. ork harcosnak odaizened, h vigyázz, vagy h mögötted, vagy feletted, vagy ilyesmit, aki, köszönhetően hatalmas agyának, odanéz... te adhatsz neki meg oda, ahova tetszik és kapsz is nézmi bónuszt...

Link a hozzászóláshoz

pszi lökés:az hatásos lehet még rohamozó elenfél ellen.meglököd a lábát jo helyen jo pillanatba és akkorát esik mint egy ház.harc feljebbről stb....ez jo még lóval rohamozó ellenség ellen is csak akkor nagyobb at esik :lol::lol::lol: .egyébként arról h amikor éppne csap feléd akkor lököd meg a karját azt nme tudom h mennyire hatásos mer azé sztem viszonylag nagy erővel csap(ez csak saját gondolat olyan 40-50kg nak megfelelő erejű ütés biztos van) azt meg mondjuk 10-20 pszi pontos lökéssel nemigazán lököd arrébb...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Beszélj az illetővel, és mondd el neki, hogy játékon felüli játék esete áll fent. Azaz, a valós világ eseményeit, viszonyait ülteti át a játékra. A MAGUS - és a z összes szerepjáték- egyik alapvető törvénye, hogy nem szabad ilyen játékot folytatni. Ez tönkreteheti az egészet, sőt, sokan hajlamosak rá, hogy ezért visszavágjanak, ez pedig elindít egy láncreakciót, aminek végén semmi jó nem sülhet ki.

Bye

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...