Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu MAGUS film - Avagy MI is megcsináljuk!!!!!!!!!


Recommended Posts

Szerintem igaza van Croatushnak, meg lehetne próbálni! Nagy buli lenne már maga a készítés, az biztos, hát még ha jól is sikerülne így amatőr szinten! Akármi sülne is ki belőle, mi szerintem úgyis csak élveznénk!

Persze nem féltétlen az évnek ez az időszaka rá a legjobb, de mondjuk nyár felé el lehetne tervezgeti a dolgokat...

Link a hozzászóláshoz

Az ötletet mindenki értékeli. Mindenki felajánlja, hogy segít, de amikor kell akkor nincs senki. Kell valaki aki összefogja a dolgot és mindent megszervez, már többen töltötték be ezt a posztot, de senkinek sem ment.

Mivel ahogy Amarilis is írta lényegében a nyár alkalmas a leforgatásra, ezért addigra már komplett forgatókönyvvel és stáblistával kell rendelkezni.

Támogatok minden kezdenyezést.

üdv. Antail

Link a hozzászóláshoz

Namost a kard és a jelmezek a legkisebb probléma :D Rajtam keresztül Ahrimannál le lehet adni a rendelést mind fantasy, mind korhű fegyverekre és vértekre. Azt pedig nehezemre esik elhinni hogy az itt jelenlévők közül csak nekem van néhány tonnányi anyag kozépkori és ynevi öltözködésről a gépemen, emellett pedig szerintem nem csak nekem van fantáziám illetve ruhaiparis ismerősöm (lányok a szabónővel előnyben vannak :P )

A fő problémát a szervezés jelenti, mivel Antail a táborok, az oldal és természeteen a magánélete mellett nem tud bevállalni egy ehhez hasonló angyobb volumenű szervezést. Amellett mgé egy félórás filmhez is legalább két két és fél hónap forgatás szükséges, elsőre egy jelent sem lesz jó, arról ne is álmodjon sneki, vagy elröhögi valaki a szöveget, vagy besétál valaki a képbe, vagy az operatőr nyúl bele az ujjával, egyszóval valami biztosan beüt mindig :)

Ha van valaki aki kicsit ért a hangtechnikához, van programja és türelme megcsinálni az audio részét a dolognak, akkor gyakorlatilag zéró pénzköltséggel megúszható. A drága ebben a filmben mindenképpen a jelmezek, és a díszletek lesznek, de egy kis kreativitással ezeket is meg lehet oldani.

Helyszín viszont sajnos nincs, az az ötlet mrá elég régi és szerintem már nem is él, ezért:

ad1: szerezni kell egy fix helyszínt, aki valaki 100%ra tud garantálni.

ad2: a helszínre ki kell vinni a forgatókönyvírót, akinek ismernie kell a lehetőségeket a történet megalkotásához

ad3: meg kel írni a forgatókönyvet, ki kell osztani a szerepeket

ad4: össze kel jönni forgatás előtt legalább egy héttel a harci koreográfiák megalkotására és begyakorlására, mert ez sajnos nem emgy olyan hip-hop módon

ad5: a forgatás előtt legalább eyg hónappal meg kell lennie a jelmezeknek, felszereléseknek, díszleteknek

ezek után jöhet maga a forgatás, azután pedig a vágás, a hangsáv és midnne egyéb.

Link a hozzászóláshoz

Senki nem mondta hogy két nap alatt összerittyentjük :) Még az sem lenne akkora baj ha egy nyarat elkümmkümmnénk a tervezésre, de biztosak lehetnénk benne, hogy köv. nyáron már forgatnánk, és az azt követő nyárra meglenne a film. Nem kell sűríteni a dolgokat, ha valaki nem ér rá, azt tiszteletben kell tartani, viszont a totális lefújás helyett megoldható a lassabb, éves munka is, nekünk nem ez a szakmánk és nem tudunk minden időt ráfordítani. Jó én persze könnyen beszélek, egész nap csak kockulok tele vagyok szabadidővel :)

Aztán meg lehet csinálni a filmet úgy hogy leforgatsz jeleneteket, résleteket, megcsinálod, aztán a többit máskor aztán azt majd beletoldod, kiegészíted, ennek nincs se határideje, se tétje, de azért egy 80%ot mindenki beleteljesíthet saját magából és a szabadidejéből akkor nem lehet rossz.. nem kell a tévébe levetíteni. Természetesen valós problémák amiket felsorolnál, de szerintem sokkal több mindenünk van, mint amink nincs, és ha elkezdjük, szépen lassan lesz majd minden, és minnél több időt és fáradtságot fektettünk bele, annál inkább meg akarjuk majd csinálni - kezdetben elég elkezdeni, mert az már sokkal nagyobb fáradtság mintha nem csinálnánk :)

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok.

Habár az oldalon még kölyökképűnek számítok, beleszólnék a dolgok menetébe.

Itt mindenki remek ötletekkel állt elő. Nos a probléma az az, hogy nem kezdtek neki.

Helyszín kell:

-Ivacsi tó melletti erdő (ingyenes)

-Rákospalota és Újpalota között elterülő tó és erdő (pólus mögött, pl gorwicki csatajelenet, vagy párbaj helyszín)

- Városliget

- Népliget

- Gellért hegy

mondjak még?

A következő dolgotok az, hogy mondjatok egy időpontot (ne kérdezzétek, hogy "ez az időpont jó?", hanem valaki jelentse ki hogy ekkor várunk minden érdeklődőt) és ha lehet három hónapot hagyjatok, hogy mindenki el tudja olvasni.

Ezek után csak el kell menni a helyszínre a megadott időpontban és megnézni, hányan jöttek el. Ha sokan vagyunk el lehet kezdeni személyesen megbeszélni a dolgokat, kiosztani a feladatokat.

Ezzel a megoldással legalább megtudjuk, hogy van-e értelme tovább vitázni erről, mert ha kevés az érdeklődő akkor sutba is dobhatjuk.

Az időpont pedig legyen: 2008. Május 17. Szombat Du. 4 óra.

A helyszín: Pólus center hátsó parkolója, Pólus busz megállója.

Persze, ha ugy gondoljátok megbeszélhetitek, de akkor készüljetek fel rá, hogy még három évig vitáztok az időpontról.

Ha eljösz írd be.

Üdvözlettel

Molnár András, Muki

Link a hozzászóláshoz

Sok sikert nektek!

Én augusztus 18.-tól egy hétig non-stop KM leszek. Lesz egy Jk (a tesóm), aki nem tudja v.mi jól beleélni magát Ynev világába MÉG.

Segítségül neki készítek egy kis filmet, amolyan intro a kalandhoz, amit a történet mesélés előtt levetítek nekik. Remélem segít majd neki, mert rengeteget dolgozok vele. Különböző filmekből vágok össze jeleneteket, zenét kerestem....stb stb. Nem lesz hosszú kb. 7 perc, de vagy egy hét melóba kerül nekem.

Na most ha egy egész filmet akar v.ki leforgatni az már igen.

Nagyon jó lenne végre egy film Ynem világáról. Szivesen segítek ötletekke, de szerepelni nem hiszem hogy tudok.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem egy animációs filmet egyszerűbb lenne összehozni, mint egy élőszereplőset (nekem pl. van 3ds max-om) de ha mindenképp élőszereplőset csinálnék, akkor csakis Erdélyben forgatnék, mert ott elég változatos helyszínek vannak (mondjuk Pest így is közelebb van, mint Déva de mind1 :P

Link a hozzászóláshoz

Jaja,

Eggyet kell értenem, animációs filmet érdemes készíteni, az élőszereplős film sokkalta macerásabb, nem csak azért mert annyiba kerül egy jó 3ccd-s kamera mint egy profi, grafikára, 3d-re kiokosított gép. Hanem mert az élőszereplőkhöz milyen meglepő :D élő szereplők kellenek, akikkel egyeztetni kell, ott kell lenniük max-ot nyújtani.. és mind ezt ingyen.. mert hát pénz egy ilyen filmre nincs.

Ellenben az animációs filmhez kell egy animátor, és egy számítógép, azt csókolom. No lehet hogy eltart 10 évig amíg elkészül, mint némelyik egész estés rajzfilm kis hazánkban, amit még kézzel rajzoltak. De a számítógépek és programok ma már felgyorsítják és olcsóbbá teszik a dolgot.

Link a hozzászóláshoz

Már nem is tudom milyen alkalommal, talán pár éve szilveszterkor jöttünk össze és néztük meg a híres M* filmet. Az a megtiszteltetés ért minket hogy az egyik "mellék szereplő" is megjelent. A kifejez miatt elnézést kérek az illetőtől, ő eddig is többet tett le arra a bizonyos asztalra mint én az összes eddigi és leendő életeimben fogok! :twisted: Szóval megnéztük. Volt röhögés, piálás, sikítva röhögés, még több piálás... mert a filmet kísérni is kell. Ha arra gondolok hogy erre valakik pénzt áldoztak, hát lol! Aztán valamikor tavaly láttam egy amatőr szerepjátékos videót. Nem kell ilyen FF nyóc-at megszégyenítő effektekre gondolni, de azért a M*-os démonidézést simán überelte. Igaz hogy nem volt nehéz, hiszen bénábbat talán csak én tudnék csinálni. Nem szeretem a paródiákat meg amikor kifigurázzák a szerepjátékot, de ez olyan kellemesen idióta hangulatú/történetű volt. Kár hogy nincs róla linkem, örömmel megmutatnám nektek. És ehhez mi kellett? Egy elmebeteg ötletgazda, néhány eszelős "haver", egy számítógép, egy kamera meg némi idő.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...