Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu MAGUS film - Avagy MI is megcsináljuk!!!!!!!!!


Recommended Posts

Ugyan nem az én ötletem, hanem crowstonnak jutott eszébe, de most feldobom. Ha valaki nagyon zrikászik attól, hogy valódi fegyverekkel harcoljunk, akkor egy jó sámítóggéppel és egy hozzáértő emberrel meg lehet oldani, hogy fakardokkal lemegy a harc, és utána kockáról, kockára ki lesznek cserélve a fa fegyverek igaziakra.Ez csak eg tipp, ha esezleg valaki(k) nagyon tartanak a sérülés veszélyétől, megjegyezném nem alaltalanul.

Link a hozzászóláshoz

Nos nekem ugye van egy machetám, dominikai acél kiélezve... Eléggé veszélyes, hiszen olyasféle ereje van az ütésének mint egy handzsárnak... 1 harci jelenetet akár 1 óráig is gyakorolni fogunk, hogy a lehetö leglátványosabb és biztonságosabb legyen... 1 jelenet olyan 5-10 mp :)) Legalábbis mi ezt találtuk ki Levivel... :)

Link a hozzászóláshoz
Ugyan nem az én ötletem, hanem crowstonnak jutott eszébe, de most feldobom. Ha valaki nagyon zrikászik attól, hogy valódi fegyverekkel harcoljunk, akkor egy jó sámítóggéppel és egy hozzáértő emberrel meg lehet oldani, hogy fakardokkal lemegy a harc, és utána kockáról, kockára ki lesznek cserélve a fa fegyverek igaziakra.Ez csak eg tipp, ha esezleg valaki(k) nagyon tartanak a sérülés veszélyétől, megjegyezném nem alaltalanul.

Gem Kapocs : BIZTOS, hogy ezt nem tudjuk megvalósítani. Ha ezt megtudnánk csinálni, akkor a teddymacidat olifántra, az arcodat meg brad pitt-re tudnánk cserélni. mátrix trükköket azért ne várjatok még. :D

TAO

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Meg lehet csinálni. Haverokkal forgattunk teszt filmeket és a fénykard effektet üzembiztosan sikerült partvisnyélre húzni. Ezzel egyébként az a gond, hogy 10 másodperc filmet 2 hetembe került effektezni úgy, hogy minden nap minimum 2 órát foglalkoztam vele. Egy effekt beállítása, az, hogy ne ugorjon le a képről nagyon babra munka. Eredménye megvan persze.

Hétvégén leforgatok pár teszt filmet és csinálok rá pár "közismerten MAGUS-os" effektet. Konkrétan ezekre gondoltam:

- BM villám / bár ezt már erő villámként párszor már csináltam /

- Szent tűz / még nem tudom konkrétan hogyan /

- Slan belső idő

- És végül de nem utolsó sorban a legnehezebb: A hatalom szava. Valami hasonló effekt mint a Gyűrű szövetségében ahogy Gandalf helyrerakja Bilbót.

Ezeket fogom hétvégén kipróbálni. Antail. Ha sikerülnek, akkor elküldöm neked, jó?

Más. Terveztek-e látképet, tájképet a film átvezető képeihez? Vagy csak közelik lesznek? Mert akkor lehet, hogy egy kis tájkép-generálás is kelleni fog...

Link a hozzászóláshoz

Spartas :

A villámos dolgot jó, hogy teszteled, mert arra nagy szükség lenne majd. Tüzet nagyon nem terveztünk, de ha van, az csak jó! Belső idő... na ez durva lenne... ugyanis van egy harcművész is a filmben. Mielőtt kérdezitek : nem a kalandozócsapatban! Hatalom szavának is örülünk, mert jól jönne. Csak így tovább spartas!

Még egy-két ötlet : főleg papi és boszorkánymesteri varázslatokra lenne szükségünk. Ugyanis főként csak ezekre a mágiahasználókra terveztünk, mert úgy gondoltuk a többit sokkal nehezebb lenne megvalósítani. De ha esetleg úgy gondolod, hogy nem (tehát a tűzvarázsló és a varázsló is megjeleníthető ugyanannyi energiával), akkor szólj, mert változhatnak a dolgok, ha több lehetőségünk van. Köszi!

Tájképet pedig igen, tervezünk.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A tűzzel az a baj, hogy nagyon sok forrásanyag kell hozzá. Különböző tipusú tüzek felvételei. A generáltak nem szoktak túl élethűek lenni. Most nincs nálam MAGUS, de ha hozzájutok, akkor leírok egy listát, hogy melyik varázslat készíthető el könnyen - első blikre - és melyik nem. BM és pap? Tűzalak, villámvért, vérgólem? :)) Délután még írok erről :)) Tényleg! Hány mp-ig nézzem a mágiákat? Pl tűzvihar, lávafolyam, sárkánykirály lehellete kellene-e?

Link a hozzászóláshoz

Nos, ami tőlem függ (terület) azt igyekszem megszervezni. Mivel a területre íródik a történet ezért részletesen, NAGYON-NAGYON RÉSZLETESEN le fogom írni! A területet csak március elejétől tudom megérdeklődni (kölcsönkérni, mondjuk nyárra, mert szerintem a forgatásra az a legjobb időpont).

Na lássuk:

Mint említettem van egy tó. Az egyik felén erdő, a másik felén utca rendes kertesházakkal. Azzal nem lesz gond, mert az emberek nem nagyon laknak ott, esetleg a ház leehet zavaró. Viszont a faházat nem biztos, hogy tudnánk használni. De a tó kitűnő. Van egy hely, ahol akár át is lehet sétálni a házhoz. De van ahol jó mély. Aztán van benne szökőkút (színes fényekkel lehel festeni a színét), néhol hínár erdő (jjjjíííííjjjj). Van egy gát szerűség, ami szabálytalan kövekkel van építve, de malter fogja össze őket. (Egész jó, nem kell megijedni, nem annyira modernes, inkább stílusos). A tó másik fele nádas, és homokos part, valamint egy kis patak folyik ki belőle, ami mesterségesen szép kertet (nem kicsi, hanem jó nagy, mert van egy másik tó is, de abba nem kéne bele menni) mutat. Aranyhaltól kezdve az öt kilós pontyig minden megtalálható. Pl.: törpeharcsa - ezzel vigyázni, ha valaki horgászik.

Az erdő. Nos még nem jártam arra, de egy hegyre vezet fel. Egyszer mentem arra fele egy 2. világháborús jeep-pel, nos igen. Este azért kemény hely. Vannak lovak is arra fele, lehet, hogy a tulajdonosnak is van nem tudom, de a ló az pénzbe kerül, nem is kevésbe. Bár ki lehet kölcsönözni, nekünk csak felügyelettel adnák ki. Amúgy van a tó mellett egy jó nagy és mély árok. persze le lehet menni, és tök izgi.

A borozó. Barlang volt régen, de ki lett építve. Vele szemben van egy teniszpálya, egy focipálya... Meg épülő ház. Ez egy kicsit gáz.

Na egyenlőre ennyi, de ha lesz egy kis pihenés lehet majd csónakázni, de van Jetski is.

Link a hozzászóláshoz

Leviathan : köszi a leírást, épp kérni akartam, mivel fontos :) .

Egy kérés / kérdés mindenkihez : forgatási helyeket keresünk még! Aki tud olyan természetben lévő helyeket (akár elkérhető magánterület, akár nem), ahol lehetne forgatni (tehát nincs tele emberekkel és modern felhőkarcolókkal) és szép tájat, környezetet kínál, az szóljon! Ha ez nem Románia, vagy Oroszország, az előny (nem akarunk napokat utazni oda). Jó, ha a hely egy hangulatos tisztás egy erdőben, esetleg patak, szép hegytető, vagy ilyesmi. Bármi lehet, ami az előző feltételeket teljesíti. Na most ilyesmit még viszonylag könnyű találni. Amit nehezebb, és kéne, mert fontos lenne : ha esetleg valaki (Leviathanon kívül) fel tudna még ajánlani valamilyen faházas telket a forgatáshoz, annak nagyon örülnénk. Természetesen itt is természetközeli telek kéne, nem városban lévő :) .

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Helló ev'rybodry!

A múltkor már bemutatkoztam a #kalandozók csatin (bocs hogyha nagyon lefárasztottalak benneteket :) ). Elolvastam az eddigieket, meghánytam :oops: -vetettem magamban és úgy határoztam szívesen csatlakozom a gárdához (persze csak ha nincs ellenetekre :roll: ).

Bármit megcsinálnék-eljátszanék amit lehet (de legszívesebben olyan Kigyónyelvű Grima jellegűt :twisted: vagy valami nagydumás alakot - vagy esetleg zombit vagy gnómot /lehet hogy meg tudnám oldani/ vagy valami maszkos bennszülöttet). Szóljatok, ha kellek.

VZS

Ui.: Van tippem hogy lehet Blue Box felvételeket csinálni, igaz van egy kis bibi körülötte. Látogassátok meg a halivud.hu oldalt ott van egypár filmkészítési tipp.

Link a hozzászóláshoz

Hírek : Mindenkit, aki eddig jelentkezett, felírtuk a listára. A sztori készül... várhatóan az alapsztori jövőhéten készen lesz. Ez természetesen nagyon messze van még a forgatókönyvtől, sőt még a végleges sztoritól is. De az alap kész lesz jövőhéten. Majd valahogyan eljuttatjuk mindenkinek, aki érintett, de bevallom még nem tudom hogyan. Ugyanis fórumra nem lesz kitéve (érthető okok miatt), az emailcímét pedig nem tudom mindenkinek. Jó lenne mondjuk, ha a profilban mindenki beállítaná az emailcímét (olyanra, amit használ is), és akkor oda elküldenénk majd a cuccot.

Üdv,

TAO

mellesleg : Con Salamander és Leviathan, az utolsó egysoros hozzászólásaitok, amik arról szólnak, h ki játszana fát és ki játszana vizet, törölve lettek. Ez nem az a fórum, van dumaszoba is megmittomén ;) :roll:

Link a hozzászóláshoz

Hmmm...

Nem tom lehetne-e még jelentkezni vmi szerepre. :?:

Ha igen akkor alkatomnál fogva (195cm, ~100kg) egy lovagot, paplovagok simán be tudnék vállalni. Esetleg törpe óriást, vagy :lol:

Persze ha lehet még jelentkezni, akkor se bizti, h tudok menni (sajna sokmindentől függ még) :cry: , de jövő szerdáig eldől.

Link a hozzászóláshoz

Amikor jelentkeztem, elfelejtettem szóvá tenni, hogy habár mindenképpen fegyverforgatónak ajánlom magam (hiszen van benne egy kis tapasztalatom :arrow: Pengetánc), azonban azok közül nem állnám meg a helyem nagy brutális állatként. Főként azért, mivel ezt a testalkatom nem teszi lehetővé. Fogalmazzunk úgy, hogy ha erdőt kell alakítanom, akkor én egy sudár cserje lehetnék... :lol: Na jó, azért annyira nem gáz, 178 cm, meg úgy nagyjából erős testalkat, de nem vagyok egy bodybuilder. Ennyi. De harcművésznek, harcosnak, fejvadinak bevállok! Remélem.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...