Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu MAGUS film - Avagy MI is megcsináljuk!!!!!!!!!


Recommended Posts

Venes: az a téma még megvan, habár rejtett, csak tagok láthatják (ezért most jól kikapok, hogy milyen titkokat kotyogok el :roll: )

AMúgy megnéztem, elvileg még tagja vagy annak a rendnek amivel abba a témába beszélhetsz.

Tisztelettel:

Tudom, kedves Tybycsoky. Nem az a gond, hanem az hogy anno én is a tagok között voltam és láttam, azt a bizonyost, csak most nem látom. Ki lettem dobva azóta? Vagy mi?

Link a hozzászóláshoz

Fyorron, nem maradtál nagyon semmiről. Még anno, TÖBB mint egy évvel, vagy jó másfél évvel ezelőtt kezdődött az egész. Akkor mindenki be volt izgulva, hogy milyen jó lesz, aztán nem lett belőle semmi. Időhiány miatt, meg kinek milyen okból. Meg sajno egy fontos ember elment közülünk, aki fontos eleme lett volna a filmnek.

Majd talán valamikor a jövőben újra lehet indítani az ötletet, de mostnaában biztos nem.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Üdv Kalandozók!

Fyorron, ebben a dologban teljes személyemmel melléd kell, hogy álljak.....engem is borzasztóan érdekelne ez a film-dolog. Hogy miért...sajna az előző ilyennémű alkotásról naon lemaradtam ...:cry:

Az ötletgazdáknak pedig hadd üzenjek annyit, hogy: Ne adjátok fel!!! Mindenki pótolható (...no, jó...nem minden tekintetben, de részben igen!)

TESSÉK MEGCSIN

Link a hozzászóláshoz

Hmhm

Hát, nekem itt valóban sok jogon nincs szólani, különböző okokból, és épp a minap olvastam, hogy valaki hasonló esetben hozzá mert szólni egy témához, -elmondta a saját véleményét- és csupa letorkolást kapott.

Sajnos.

De én azért megpróbálom, mert szép dolognak tartom egy ilyen film ötletét. Ahogyan láttam, hiányzik innen egy vezető, aki szívvel-lélkekkel hozzááll a dologhoz. Csak kérdéses, hogy amíg nincsenek vezetésre váró emberek, addig van-e értelme vezetőnek.

Szerintem igen, különben a dolog körben fog forogni.

Lehet, hogy a vezető nema jó szó, hanem koordonátor, vagy hasonló, aki gyakran nézi a témát, és komoly részt vállal a munkából -ha mást nem, az ő kezébe futnak össze a szálak, tudja, hogy mi hol tart- és intézkedik.

Ez igen komoly feladat, de amíg nincs ilyen, addig szerintem nincs ok értelme várni, hogy valami legyen.

Jó lenne, ha akadna valaki, aki ezt a "posztot elvállalná".

Aztán valóban jó lenne tudni, hogy kivel hogy áll a helyzet, ki mennyire komolyan gondolja a dolgokat, ki mennyire áll mellé.

És valóban, kellene egy találkozó. Ki is tűzök egy időpontot -február utolsó szombatja- és akkor üljön össze az, akit érdekel a dolog és beszélje meg, hogy van-e értelme kedezni a dologgal valamit.

Elő kell ásni azt a sztorit, és neki kell állni a forgatókönyvnek. Amíg az nincs meg, addig nincs értelme komolyan tervezni, mert ha jól tudom, egyszer már azon megbukott a dolog.

Lenne valaki, aki ennek nekiállna? Én segítek neki, amiben tudok, de valaki el kellene vállalja és nekifogjon. Amiután ez megvan, lehet továbblépni.

Kell innentől fogva sok minden, technika, színészek, helyszín. Megvolt a régi helyszín. Azzal mi a helyzet?

Szereplők, velük ki a helyzet? Ki mit vállalna, és milyen szerepeket? Mik a főbb szerepek? Akinek ez ki volt osztva, azzal mi van? Vállalják továbbra is? Megvan a ruhájuk?

A technika: régebb Spartas foglalkozott ezzel, mi a helyzet vele?

És a felvétellel a dolgok, kinek vannak ilyen eszközei? És képzettségei?

És a sztatiszták, időpont... Mert ugye van egy nagyon fontos dolog: Ynev világa az nem egy színes fantasy kor, hanem egy szürke középkor, ahol megfelelő ruhák kellenek, fegyverek, használati táegyak. Az lenne a legjobb, ha mindenki a saját részét intézné itt.

És a harc is egy elég maceréns dolog, mert a régi magus film alkotói ők a collegium gladiathorum tagjai, akik értettek e fegyverforgatáshoz, voltak eszközeik, a téma talált. Ellenben nekünk ezt mind később kell beszerezni. És én a filmben valódi fegyvereket ajnálok, élezetlen haditornász felszerelést, és előre kidolgozott koreográfia szerinti harcot. Ha a harcosoknak van idejük, akkor gyakorlással és elég fantáziával meg lehet oldani egy elég jó harcot, és mivel nincs ilyen képzésünk, a harci jeleneteket minél rövidebbre kell fogni.

Na, asszem most ennyi, ha valami még eszembe jut, leírom.

Várom a -Komoly- hozzászólásokat, de aki nem akar résztvenni a filmben, csak ajánl, az is hozzászólhat, de jelezze.

Csaba

Link a hozzászóláshoz

...Ki is tűzök egy időpontot -február utolsó szombatja- és akkor...

Kedves Csaba.

Ez a méltatlanul feledésbe merült téma már legalább egy éve meghalt. Sajnos. Én is azok között voltam, akik lelkesedtek érte, de én is lemondtam róla. Sajnos. Nem tudom vállalni.

Értelmetlen volt a időpontkitűzésed, nem fog összegyűlni senki sehol.

Ha mégis akar valaki egy ilyen filmet, annak nem állunk az útjába, örülünk neki, de sajnos előlről kell kezdenie.

Link a hozzászóláshoz

Hát, örülök, hogy hozzászóltál, TAO, de nem osztom a nézeted. Tudom, hogy nehéz a dolog, mint mindenféle szervezés, de azért még tennék egy utolsó próbát, hogy lássuk, van-e értelme, és ha biztos lesz, hogy nincs akkor meg van értve...

DE: ha jól emlékszem, te írtál volt egy történetet, amiből a forgatókönyv kellett volna megszülessen, azzal mi a helyzet? Megvan még? esetlge megkaphatnám?

Csaba

És továbbra is várom a hozzászólásokat!

Link a hozzászóláshoz

Ritkán szoktam ilyen dolgokhoz hozzászólni, de most mégis megteszem és pár javaslatot, illetve személyes megjegyzést irnék le.

A pénzt súlyát az ilyen jellegü próbálkozásokban csak egyetlen dolog tudja valóban pótolni. Egy, esetleg két ember, aki magáénak érzi az egészet és akkor is végigviszi, ha kihullanak mellőle a segítő kezek. Viszont arról vitatkozni, miért nem jelenik meg ilyen ember... khm. Szóval csak akkor érezhetsz egy munkát sajátodnak, ha te magad alkotod minden egyes apró fonalát és csak ezután jön a segítség kérése.

Csaba, ha szeretnél csinálni valamit akkor vállald el, mert a nihiltől nem lehet számonkérni semmit. Én a következő tervezetet ajánlom.

1.) Ne kergess álmokat... találj ki egy ötletet, amit meg is TUDSZ valósítani és kezd el megírni hozzá a forgatókönyvet.

2.) Ne legyen hosszú, először csak egy rövidfilm legyen belőle kb 5 perc. Ha AZ meglesz, akkor utána ugyis lehet folytatni, ha igény van rá. Magyarul azt akarom ezzel hangsúlyozni, hogy egy jó ötletből, de 0 lehetőségből is lehet szórakoztató filmet fabrikálni, ha megvan a lelkesedés.

3.)

Link a hozzászóláshoz

BlackEvil, köszönöm a hozzászólásod!

Nem mondtam itt, de pont azt tettem, amit írtál. Elméletben már nekiálltam összehozni valamit, itthon, az itteniekkel. Pont ma beszéltem egy sráccal, kínáltam neki a favágó posztot de nem fogadta el :)

Szóval dolgozom rajta és valóban tudom, hogy nehéz dolog összehozni, és pont egy rövidre gondoltam, amire van helyszín, én intézem, és úgy lesz, ahogy kell.

Szóval dolgozom rajta, csak most vannak rövidebb távú programjaim is, és a szerepeket a "szerepelőkre" osztom, nem fordítva, mert akkor könnyen meglehet, h valaki valakit nem tud eljátszani.

Szóval dolgozom rajta és amikor komolyabban nekiállok, akkor majd fogm igényelni a segítséged.

Na, mennem kell....

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Spontán, nem igen figyeltem arra, amit írok :(

És azon gondolkodom, a helyszínt válasszam meg előbb vagy a sztorit találjam ki, oszt annak legyen helyszíne... és kell beszéljek a többiekkel is, hogy hol javasolják, és a sráccal, aki a felvételt intézni, hogy ő mit tanácsol.

De la lesznek fejlemények, szólok

De alapból javasolj valamit: te miféle sztorit ajnálanál?

Link a hozzászóláshoz

Hát múltkorjában már olyasmi jutott eszembe, hogy nem is filmet kéne csinálni, hanem egy filmelőzetest, amiben viszont elég sok a mondanivaló. (ugyanakkor befejezetlen, de belefér egy 5 percbe (amit igényesen is meg lehet csinálni) Majd ha a filmelőzetes elég jól sikerül, akkor több támogatót lehetne szerezni a projekthez (mondván látjátok már van valami, és még elég türhetőre is sikeredett).

A helyszín választás és a történet megírása párhuzamosan kell, hogy történjen szerintem. A legfontosabb, hogy elkerüljünk minden nevetséges próbálkozást, mert elég 1 ilyen és az illuzió máris odaveszett. (pl az ezt megelőzö mágus film, enyhén vígjáték feelinget kapott, akaratlanul, nomeg a történet is túl sablonos volt).

Ezért javaslom, hogy a szürke színekkel apellálj. Vannak ötleteim, de jobb lenne MSN-en megvitatni. Nem tudod feltelepíteni ? vagy ha más nem CHAT-en mikor vagy (IRC)? Ott is tudnánk beszélni még róla.

De addig egy röpke vázlatot leírnék.

1.) Egy tábortűz jelenetnél kellene kezdeni. A tűz elég random és special efektnek is elmegy, ha kellően közelítve van. Alkonyi időben kellene felvenni, ott ugyanis nem annyira kivehetőek a felszerelés esetleges hiányosságai. Cselekményt szándékosan nem írok, mert azt csak személyesen tudjuk megvitatni. (és nem átvenni akarom tőled az alkotás jogát, ugyanis akkor elveszik belőle az, hogy te akarod megcsinálni)

2.) Egyébként hány éves vagy? :D Ez most így hirtelen beugrott mint fontos kérdés :)

3.) Kell egy csuklyás szereplő, mert ahhoz nem kell nagy felszerelés. Továbbá Lovag helyett ---> csatlós, varázsló helyett --> tanonc, tolvaj helyett ---> egy egyszerű siheder ben kell gondolkodni. Pl. ezért a favágó egy nagyon jó ötlet, (mellékszereplőnek, de főszereplőnek is). Gondolom nem kell magyarázni, miért tudnánk ilyen szereplőket hitelesebbnek feltüntetni.

4.) Az egy két "nagyobb" alak megformálásához, pedig egyértelműen trükkökre van szükség. Magyarul azokat pont úgy kell felvenni, abból a szögből, ez a mozgás igy van megcsinálva stb stb. Szal ne sok ilyet tervezz, esetleg gondoltál már papra ? :D Ahhoz talán be tudnánk szerezni egy kellő öltözetet :D

Na ezek mind csak ilyen ötletfelvetések, a fórum kevés ehhez. Várom a válaszod MSN-nel vagy IRC-vel kapcsolatban. Először igazából azt döntsd el, megbírod-e csinálni, van-e elég időd rá? Ha úgy érzed hogy majd 1 hét múlva nekiállsz gondolkodni rajta, akkor nem lesz belőle semmi. Kicsit több beleélést igényel egy ilyen megvalósítása.

Link a hozzászóláshoz

hali

nem akarok beleszólni, de 2 gondolat jutott eszembe:

1. ez a KELL egy csuklyás, ez túl sablonos :D tudod, a fogadóba betérő titokzatos megbízó típus... ugyan, nemááár :)

2. Fel lehetne venni "darkos" stílusban, fekete-fehéren is akár...

A Sin Cityben megjelent Marv (Mickey Rourke)-ra gondolok, akiből kiváló Darton vagy Ranagol paplovag lenne! És ha ő lenne a főszereplő, kommentálhatná a dolgoka... akár csak a fent említett filmben

Csak ennyit akartam :)

Link a hozzászóláshoz

Csuklyás alatt rengeteg mindent lehet érteni. Az egyszerü kolduson át, az általad említett titokzatos megbízóig. Itt én arra akartam csupán utálni, hogy az könnyen megoldható ezért kell.

A fekete- fehér? Nem tom, úgy érzem korai erről beszélni. (Mármint ez már a videó szerkesztgetés kategóriába tartozik, ami az utolso az egész munkálatban.)

Link a hozzászóláshoz

Naszóval, most akkor újra hozzászólnék a dologhoz.

Fontos tény, hogy én Erdélyi vagyok, így amit csinálok, a rövid előzetes az ott is fog elkészülni.

Vagy az Agyagdombon, vagy a Budváron, vagy a Kerekerdőn vagy Homoródon.

Valóban, valami erdős helyre gondoltam, mert olyan helyszínt, amihez több ember kell, nem tervezek még.

És a tábortűz az valóban nagyszerű ötlet. Valami ilyesmi is lesz. És mondjuk mindenki elmeséli a történetét. És akkor azok lehetnek bejátszások.

Az emberrel, aki fog filmezni, még nem beszéltem, de amikor ismét hazamegyek, biztos megkeresem, És beszélek a lovaggal is.

A szereplők meg, a csuklyás alak szerintem megvan, nekem meg van középkori ruhám, és egyre bővül a készlet, van egy pajzsom és lesz baltám meg evőkésem. Sisak is fog kerülni a felvétel idejére.

Valószínüleg mindenki maga fogja beszerezni a cuccait.

És pl. sztorinak lehetséges, hogy ez egy első beszélgetés és mindenki elmondja a történetét. Még mindenki nagyon alacsony szinten van, most indulna kalandozni és összefutnak egy sötét erdőben...

Most még más dolgaim vannak, de amint ezeket letudom és beszélek a felvétel korlátairól és megválasztom a helyszínt, megkezdem a sztorit is írni.

Na, de van egy másik lehetőség is: A kalandozok tavaszi táborban lehetne tartani egy megbeszélést az egészről, BlackEvil, addigra közös erővel összehoznánk egy forgatókönyvet, vagy egy alapsztorit, ott szerepet osztunk és a NYT-n felvesszük. Ehhez a variációhoz mit szóltok?

És ki miben tudna segíteni? Főleg a technikai kérdések a fontosak, mert én nem értek azokhoz. És én távol vagyok, kellene valaki, aki helyben van és intézi a dolgokat. Ha nincs, meg lehet próbálni távirányítással, de az nem tudom, milyen lesz...

De ettől függetlenül az otthoni film meglesz!

További hozzászólásokat várok

Csaba

Link a hozzászóláshoz
De ettől függetlenül az otthoni film meglesz!

...ez ígéretesen hangzik :D ...de tényleg. És mindenekelőtt csodálom a bátorságodat és a kitartásodat Csaba!!!!! Remélem végig kitart.... :( ...csak mert keserű tapasztalat, hogy mindez hamar "el szokott fogyni"...

(...érdemben sok segítséget ÉN speciel nem tudok nyújtani, de...nagyon "szurkolok" :))

Link a hozzászóláshoz

Hászóval akkor előszöris a részlteken kellene beszélni, leginkább a sztori megírásán, úgyhogy BlackEvil, várom az ötleteket.

Semmiképpen nem akarok odajutni, mint a másik film, úgyhogy nem fogunk nagy szavakkal dobálózni, pl mint a leggyorsabb kezű kardforgató, meg hasonlók.

Aztán meg a felszereléssel is kell vigyázni, mert nemtom a viking pajzsom mennyire illik bele ynev világába. De arra gondoltam, hogyha egy vászonnal borítanám a lapját, akkor nem is lenne olyan rémes...

És a baltát meg a kést még nem láttam, de szerintem elmegy. És a sisak is.

De most mindenképpen a sztorit kell kitalálni.

Kezdődhetne úgy, hogy egy sötét erdőben pár ember megy az úton. Nem szólnak semmit, csak sétálnak... Nemtom na, valahogy. Aztán egy másik kameranézet, éjjel van és valaki fut, liheg az erdőben.alig bírja már, botladozik, persze ő nem látszana, az ő szemszögéből kellene felvenni, fut valami elől. és botlik meg, és megállna, de nem mer, fut tovább.

És egy másik kép, egy ember ül a tűz mellett és melegszik. Mellette mondjuk fegyverek, vagy valami ilyesmi. Hall egy ágrpopgást és megfordul, felugrik, körülnéz, veszi az íját. Véginézi a láthatárt és aztán lehetne egy hátsó kameranézet, ami mögötte van. Mintha valaki járna ott. Erre ő teljesen más irányba felhúzza az íját, mondja,

-ki vagy?

Semmi válasz

Ismét a hátsó kép, a kemera közeledik, egy finom légzés, mintha lenne ott valaki, vagy levélzörgés, vagy valami. A néző azt hiszi, van ott valaki.

Aztán az ember eltűnik az erdőben, és a tűzre koncentrál a kamera, amint valaki beleszór valamit, amitől megváltozik a színe.

Köv kép: 4 ember a tűz mellett, melegednek, sütik a tűzön az ételt esznek, aztán nekilátnak mesélgetni egymásnak. Itt lehetnek a bejászások az életből, pl bolyongás egy temetőben a csuklyás alaknak, és hirtelen felharsan a sikoly. A kép visszaugrik, a tábortűz mellé, mindenki felugrik, a csuklyás ijedt képet vág: ittvan! kiáltja és mindenki fegyvert ránt... Aztán integetnek egymásnak, szétszélednek, be az erdőbe. Végül a kamera az étel maradékaira nagyít rá és a tűzre, ami ismét színtvált.

Na, röviden ennyi, ki kell dolgozni, lehet asdni a kritikát, vagy ha van valami jobb, akkor szívesen fogadom!

És bármi gondolatod van, írd le!!!!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...