Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Arnulf con Jamerre

Kalandozók
  • Hozzászólások száma

    415
  • Csatlakozott

  • Utoljára itt járt

Cikk hozzászólás Arnulf con Jamerre által közzétéve

  1. Üdv! Csupán egy javaslatot fűznék e kiváló íráshoz: mivel a szöveg kasztleíráson túli része általánosan is használható, érdemes volna külön elhelyezni egy másik rovatban is (Képzettségek?) hogy könnyebben rá lehessen bukkanni.
  2. Jól összerakott, hangulatos kasztleírás. A különféle tetoválásokhoz tartozó kiegészítő jelek rendkívül ötletesek, bár meglátásom szerint egy tapasztalati mágiahasználónak kissé túlzóak - hány Rúnamágiát gyakorló varázsló adná a fél karját ilyenekért? :D (Igaz, a rúnamágia voltaképp sosem lett kidolgozva, de mégis...)
  3. Üdv! MG, ha esetleg erre fordítod becses figyelmed: miben látod a leírtak MAGUS-tól idegen játéktechnikáját? Pusztán csak a háromfokúságban, vagy akad egyéb is? Meg kell mondanom, nem jutott időm így hirtelen végigolvasni mind a 70 oldalt, így persze sok minden elkerülhette a figyelmemet. Mellesleg: függetlenül a fenti cikktől, magam is sokszor gondoltam rá, hogy jól használható lenne egy három fokozatú képzettségrendszer. A két fok egyértelműen kevés, a szigorúan öt fokozatú rendszer pedig sokszor "elaprózza" a dolgokat. Érdekes lehetne pl. egy olyan rendszer, ami a képzettsétől függően változó számú, 3-5 fokra osztja azt. Mindez persze csupán személyes vélemény.
  4. Ügyes és jól használható összefoglaló. Pár kiegészítő jellegű vélemény: 1. A méregfog kétségkívül nagyon technikás fegyver, ugyanakkor élek a gyanúval, hogy az ynevi technológiai fejlettség mellett egy idő után komoly eséllyel "bedöglik" a szerkezet. 2. A "hátbaszúrási technikák" közt nem került említésre a koponyaalapi szúrás; talán jogosan, mivel egyik lehet a legnehezebb efféle fogásoknak, valószínűleg a képzettség mesterfokát és alkalmas körülményeket igényel. 3. Szagelnyomó illatszerek: kétélű fogás lehet; az intelligens lény vagy gazda követheti az alkalmazón rajtaragadt jellegzetes szagot.
  5. Fenti társaihoz hasonlóan (az Atlantisz oldalról származó, szerző nélküli nekromancia-cikkek) katasztrofálisan kilóg Ynevről. Mindazonáltal a "Sterilizálás" nevű mágia igencsak ötletes - egy Tharr-pap alighanem szívesen eltanulná (ld. a Patkányidézés varázslat kellemtlen mellékhatásait az ETK 186. oldalán :twisted:).
  6. Érdekes ötletek, ugyanakkor használhatóságuknak valószínűleg a színek szabnak határt: minden árnyalathoz külön-külön kellene létrehozni a festéket. Ez részint komoly alkimista ismereteket, másrészt rengeteg időt igényel. Így ezek a fajta illúziók leginkább időmágiával kitolva, hosszú távon használhatók, nem pillanatszerűen. Erre a célra tán egyszerűbb (bár persze a varázslói felsőbbrendűségbe nem fér bele), ha megtanulja a bárdmágiát :D
  7. Láthatóan máshonnan átvett praktikák, nem annyira mozaikok, mint inkább tapasztalati mágiahsználók kezébe való varázslatok. Mellesleg: miért a nekromanta szakterülete a mérgezés? Inkább a természetes anyag mágiájához kellene tartoznia.
  8. Szimpatikus mágiával kényszeríteni a partit? Ez ennyire bevett gyakorlat lenne? Nem mondom, bizonyos jellegű megbízókból, vagy pl. erőszakkal verbuvált csoport esetén elképzelhető - na de állandó eszköz a KM kezében? (Vagy csak én vagyok ilyen naiv?) Egyébiránt: meglehetős tápolás, különösen a többszörös szimpátia, ami, ha jól emlékszem az ETK szabályaira, eleve lehetetlen.
  9. Szemmel láthatóan teljesen más rendszerű játékból (?) átemelt varázslatok. Bár formálisan megfelelnek a MAGUS rendszerének, a leírt világképpel és az ynevi mágia jellegzetességeivel lépten-nyomon ütköznek. Külön figyelmet érdemel a "Csontvázhorda" varázslat (oké, hogy felélednek, de hova lesz a többi részük?), valamint a kereken 160 Mp-os "Lélekzúzás", amelyet egy ynevi varázsló azonos előfeltételekkel pusztán a gyertya kioltása útján végrehajthat. :tuzes:
  10. Jó összefoglaló és gondolatébresztő iromány. A legérdekesebb talán az benne, hogy mindezen eszmékben - ellentétben magukkal az istenekkel, azok létezésével - Ynev egyes lakói ténylegesen hinni kényszerülnek, akárcsak a földi vallások hívei a maguk isteneiben. Még egy apró kérdés: nyilván hiányos műveltségemből adódik, de mivel feszegeti Tharr az ősi egyezményt?
  11. Ügyes és érdekes elképzelés, mind az "osztódó" lelkekről szóló teória, mind a dorani botok tulajdonságait magyarázó elmélet. Ugyanakkor nem igazán magyarázza, hogy pl. a pyarroni varázslóiskolák hogyan képesek a doranival egyértelműen összemérhető, olykor tán meg is haladó varázslógárdát felmutatni.
  12. Érdekes ötletek, bár a szimbólumokat inkább csak közvetítőeszköznek szokták tekinteni. (Ha jól tudom, eredetileg játéktechnikai funkciója annyi, hogy nélküle a pap nem képes varázsolni.) Az elején a kitételt, miszerint a pap hitének megszűntével a szimbólum is elenyészhet, elég valószínűtlennek tartom. Emlékeim szerint a szimbólum természetes úton, minden mágia nélkül készült tárgy (sokszor nem is a pap készíti), és ezután külön fel kell szentelni. Azt esetleg el tudom képzelni, hogy ha a pap elveszíti hitét, a szimbólum is elveszti a beleplántált szakrális mágiát, és amennyiben a papot esetleg visszafogadják, új szimbólumot kell készítenie. (Ez akár a vezeklés része is lehet, főleg ha valami különleges feladattal párosul; elképzelem pl. Arelt, amint azt a feladatot rója hűtlen papjára, hogy faragjon magának szimbólumot egy malbohaury szarvából, anélkül hogy megölné az állatot... :twisted:).
  13. Idéz

    ...gyalázatos földi átiratban...

    Tökéletes jellemzés. A cikk elsőrangú példája annak, mikor a szerző egy általa kedvelt, a világtól teljesen idegen dolgot "odapaszíroz" Ynevre. Legjobb talán röhögni rajta... :szivott:
×
×
  • Új...