Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Kiegészítő írás alapelvei, az értékelés szempontjai


Látod-e értelmét a különböző házi kiegészítők készítésének?  

30 szavazat

  1. 1. Látod-e értelmét a különbözÅ? házi kiegészítÅ?k készítésének?

    • Igen, a MAGUS is erre buzdít.
    • Igen, kell az újdonság, és a készítÅ?k már nemigen foglalkoznak vele...
    • Engem nem érdekelnek, úgysem használhatók sehol.
    • Nem, játszunk inkább azzal, ami van.


Recommended Posts

Üdvözlettem

Antail:Bocs most hogy még egyszer átolvastam tényleg nem ide tartozik.

Az említett méreg keverős cikk nekem is tetszett. Én nem értek az ilyesmihez ezért az említett tolvaj miatt a mérgekkel nálunk sok gond volt. Nem az mondom hogy nem jók az ilyen rövid cikekk. Ezen a honalapon rengeteg jó cikket találtam. A probléma a túlsok kiegészitő és a sokszor nem megfelelő és bakis kidolgozás. (Az utóbbiak nem Kalandozok.hu -ravonatkoznak)

Régen tekintettel arra hogy egyedűl voltam egy ETK -val rengeteg mindent találtam ki. Sőt találok ki ma is mert nekem mindegy milyen rendszer, szeretek alkotni. Olyan kasztokat például A kalóz, Drágakő mágus, Vízvarázsló hogy a legjobbakat említsem.

Hogy mit kell figyelembe vennünk?

1. A tartalom: Alátámasztás, szabályokhoz való igazodás, mennyiben egésziti ki a rendszert, hasznoság Stb

2. Érthetőség: Ezt nem kell ragozni.

3. Szöveg: méret, részleteség, átlát hatóság.

4. Az ötlet: Eredetiség, ha rossz megéri -e foglalkozni vele.

A 3-as csak a magam fajta szőr szál hasogatóknak van. Az érthetőséget is lényeges külön kezelni. A tartalom meg elsődleges. A helyes írási hibák lényegtelenek.

Egyébként én átlag napi legalább egy két órát szerepjátékkalfoglalkozok, ezt nálam maximum köz.gáz. szoritja háttérbe. Lehet hogy ez antiszociális vagyok és értelmesebben is tölthetném az időmet de ez van. Ha bármilyen munka van és azokhoz a területekhez tartozik amihez értek szivesen segítek. Éljen a munkamánia!

Milyen új rendszer? Érdekelne.

Tisztelettel!

A száműzött mester.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kasztok kidolgozásával nem értek egyet azon egyszerű oknál fogva, hogy bármilyen kasztból lehet bármilyen karaktert csinálni. Pl.: harcos, rengeteg KP lehetőséget ad arra, hogy saját szájunk íze szerint alakítsuk ki karakterünk. Továbbá kasztokat problémás beilleszteni rendezvényeken való játékba, túl sok hiányosság előjöhet. Otthoni játéknál meg persze a parti saját szférája uralkodik, ahol megegyezés szerint mindent lehet.

Ezen gondolat mentén talán bizonyos kiegészítőket két csoportra lehetne osztani, mégpedig olyanra mely kizárólag otthoni játékokhoz készült és olyat ami alkalmas arra, hogy akár összejöveteleken is alkalmazni lehessen.

1. szabályokhoz való tartás szerintem alapkövetelmény, node melyik szabályokhoz? :) Ezen még lesz mit agyalni. Mennyiben egészíti ki a rendszert az másodlagos kérdés, hisz egy kiegészítő tehet hozzá lazán, keveset, de azt jól és tehet hozzá sokat fölöslegesen és rosszul. (És tetszőleges permutációk.)

Hasznosság: érdekes kérdés, ez ugye mindenkinek mást jelent, inkább szerintem a használhatóság lenne a megfelelő iránymutató.

2. Érthetőség: ez is kicsit mindenkinek más jelent, de nagyon jó szempont, hiszen egy kiegészítő olvasása előtt talán jó egy 'milyen tapasztalt játékosoknak' ajánlott. Lényegében annyi, hogy kezdőknek ajánlott-e vagy sem. Ez csupán a kezdők számára kedvező, hogy ki mennyire tapasztalt az meg úgy sem dönthető el.

3. ETK-s tördelési és szedési 'normákat' követve egy egységes kiegészítőgyűjtemény elkészítése gyerekjáték lenne.

4. Ötlet: minden ötletben van valami jó, még, ha rossz is. Ha mást nem akkor érdeklődési irányvonalat mutat. Eredetiség jó szempont.

A helyesírási hibák lényegtelenek. Ezzel egyáltalán nem értek egyet, egy igényes kiegészítőnél elvárható, hogy ne tartalmazzon helyesírási hibákat, vagy azok száma legyen minimális. A tartalom a fontos, de ha már valaki alkot annyival még ajándékozza meg azokat akiknek alkot, hogy nem vét ilyen hibákat.

Másrészt, ha a szerző kezeli jó odafigyeléssel a helyesírást, akkor publikálás előtt kevesebb vele a munka.

Siriath, senki nem mondta, hogy antiszoc vagy és nem is kell ezt hangoztatnod ugyanis, ha az lennél akkor nem írogatnál a fórumra, vagy ha írogatnál akkor csak destruktívan tennéd.

Új rendszer: nem ebbe a témába tartozik, csak annyiban, hogy megjelenés után valószínűleg kiegészítőket fogunk olvasgatni az új rendszerhez is. Adott témában majd illetékes válaszol a kapcsolatos kérdésekre. 8)

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Antail:Ha már hozzá szoltál választ is írok. Úgy látom nem roszak az ötleteim vagy legalábbis van köztük jó. A házilag gyártott kasztokat én se szeretem használni max csinálni többségben Njk-nak. Mondjuk a vízvarázslónak azért lenne lét jogusultsága. A felsorolt három közül csak a kalózt használjuk azt is csak akkor ha D100 -ban játszunk. Rendbe van a helyes írás is legfeljebb anyámmal kijavitattom mert az enyém katasztrófa. Hogy nem vagyok antiszoc. ezt nem itt halottam de tízből kilenc pszihológus rám mondaná.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...