Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Tehrakin

Kalandozók
  • Hozzászólások száma

    31
  • Csatlakozott

  • Utoljára itt járt

Minden, amit Tehrakin tett közzé

  1. Tehrakin

    M.A.G.U.S. csapatkereső

    Üdv, mindenkinek! Mi Albertirsán játszogatunk, havi 2-3 alkalommal, mikor a család engedi. Sajátos, egyedi stílusban, többnyire Új Tekercsek, Summarium, Első Törvénykönyv ötvözetével. Kiválló hangulatban, és egyettértésben, követve Ynev eseményeit, történelmét, amiben elég sok újdonságot vezettünk be, csipegetve az írók, és fejlesztők (anno mi magunk is) morzsáiból. Stabilan 3-an vagyunk, szívesen látunk elvetemült érdeklődőt!
  2. Üdv! Igazad van TAO! A Nem vénnek való vidék, valóban fantasztikus alkotás, nekem nagyon bejön . Kicsit mintha emlékeztetne bármilyen Tarantino-típusú rendezéshez. Mély mondanivaló, kissé néhol megbotránkoztató. Tényleg jó film, érdemes megnézni .
  3. Tehrakin

    Humor

    Erős küzdelem, és leronygyolódás után, goblin horda közepén megkérdi a Khál harcos: - Mennyi a goblin Támadóértéke?
  4. Tehrakin

    Fajok

    Üdv! Igazad van , ez a lényege az egész játéknak!
  5. Tehrakin

    Fajok

    Üdv! Creep! Sehol nem olvastam, és nem is utaltam ilyen dologra, hogy csak egyetlen félelf nekromanta létezik. Ráadásul Gambit hozta fel Alyr Arkhon példáját, pontosan azért, hogy igenis van félelf fajú nekromanta. Én mindössze csak a véleményemet írtam le, hogy miért nem rakták be játszható fajként az Új TK-ba a félelf fajt, mint boszorkánymester. Szóval nem értem kirohanásodat, egy szerény véleményem volt mindössze az előzőkben felvetett hozzászólásokhoz. A Summárium hivatkozik az elf, és félelf fajok hozzáállását a nekromanciához, nem én találtam ki! Egyébként pedig mindenki úgy játszik ahogyan akar, ill. úgy mesél, hogy a csapatának tetszen. Ezek opcionális szabályok, mindenki úgy tér el tőle ahogy akar. A VÉLEMÉNYEMET közöltem az előbbiekben, Darun kétségére reagálva, és nem minősítettem vele senkit tudtommal.
  6. Tehrakin

    Fajok

    Ez pontosan így van Gambit! Én viszont a karakteralkotáskor, mint játszható karakterre gondoltam.....Alyr túl mutat ezeken a földi hívságokon hál'istennek .
  7. Tehrakin

    Üzenet a fejlesztőknek

    Üdv! Az Új Besti alapjában véve nekünk- a csapatunknak- többnyire tetszik. A hibáktól, elírásoktól természetesen eltekintünk . Szimpatikus az a rendszer, mi által fejlődővé, fejleszthetővé vállt a Bestiárium, ezáltal jóval színesebbé, érdekesebbé tehető a Mesélés, szakítván az évek óta használt klisékkel. Meg van könnyítve a KM dolga is, hiszen nem legyint mostmár a csapat, ha egy pár fős zombi kászálódik ki a kirabolni szánt sír alól, mivel így nem lehet tudni, hogy milyen, hanyas szintűek az ellenfelek . Tudom, eddig is eltértünk a bestiák értékeinél, hogy valamennyire érdekessé tegyük a kalandozók csetepatéit, így azonban már egy jól játszható rendszer van kitalálva hozzá. Ráadásul nem elhanyagolható az olyan tény, mi szerint újra találkozhat a csapat az előzőleg életben hagyott- vagy előle elmenekült- njk-val, bestával, immár erősebben, jobb értékekkel, hiszen tanult a besti az előzőek hibáiból, így fejlődött ő is . Vagy máskor jobb lehetőségekkel segítheti a mellékszereplő, besti a csapatot, hiszen míg újra talákoztak, ő is fejlődött, tapasztalt ezen idő alatt. Szerintem érdemes kipróbálni egy-két játék alkalmával az Új Bestit.....a borító egyébként tényleg nem igazán jön be . A mágikus dagállyal kapcsolatban pedig annyit tennék hozzá, hogy szeintem ez a történelmi esemény, hogy végre tovább lépett a MAGUS jelene, kihozta a "stagnálásból" a Játékot. Immár újra éedekessé vált Ynev, sőt egész Satralis, hiszen a nyolcadkor, a Káoszkor beköszönte rengeteg csodát, rettenetet, új kalandlehetőséget hozott a játékba. Az újra felébredt ősfajok, a megbolydult világrend, a Fekete Hold sötét hatásai, az összeomlóban levő, vagy a Káosz ellen összefogó Hatalmak, mind rengeteg kalandötletet adhatnak. Ráadásul szerintem az alkotók, írók, fejlesztők is újra ihleteket kaphatnak, hiszen előttük a kihívás, a rengeteg nyiva maradt, és újra megszülető történelmi, politikai, hatalmi kérdések, újra lehet formálni, "Mesélni" a MAGUS-t. A mostanában születő regények, novellák már "potyogtatnak" olyan információkat, amelyek formálni, alakítani kezdik újra a MAGUS-t. Szerintem újabb kiegészítőkkel kellene előállni, hiszen rengeteg a megválaszolatlan kérdés a történelem színpadán, és a Káoszkor pedig újabbakat fog teremteni. Tisztábbá tehetők a hatalmi, politikai viszonyok, a történelmi, és bizony a játéktechnikaz kérdések is. Folyamatosan javíthatóak, és bővíthetőek lehetnek a témakörök, beleértve a játéktechnikai kérdéseket is. Az ötleteket akár így, fórumszinten megvitathatóvá lehetne tenni, és ha összeáll egy adag információs anyag a fejlesztők részére, összehangolva, ki lehetne adni őket. Persze tudom, hogy egyre drágább minden, azonban lehet hogy ezért érné meg 1-2000 forintnyi több kiadványt szerkeszteni, mint egy 5-6000 nagyot. Lehet hogy többen vennék, mivel elérhetőbb lenne az ára mindenkinek. Régen a Rúna például hasonlóan jó kiadvány lehetett volna. No ennyi hirtelen, bocsi a szóáradatért . Sziasztok!
  8. Tehrakin

    Fajok

    Üdv! Darun, szerintem a félelf valóban nem való boszorkánymesternek. A "szebbik" fele a fajnak, írtózik a nekromancia minden megnyilvánulásától, a BM. pedig ugyebár nekromanciával "dolgozik" . Akármennyire is el lenne nyomva, titkolva a karakter elf vére, ezt a mélyről jövő ösztönös írtózást nem hiszem hogy bárhogyan is tudná kezelni, arról nem is beszélve, hogy milyen károsodással hat a szervezetére a fekete mágia- -4 Egészség próba alkalmanként azért megerőltető. A törpéknek egyébként valóban lehetne erősebb fizikumot adni, hiszen ahogy mondtad, életerős egy nép. A mi történeteinkben, világunkban, -ahogyan mi játszunk-, az orkokat úgy hoztam be, ahogy pár novellában szerepel, miszerint ősi, crantaiakkal egyidős nép, a Velariumi elfek még yrch-ekként ismerték a primitív félig vadállat népséget. Orwella szörnyteremtő történelmi eseményét egyszerűen figyelmen kívűl hagytam az orkok szempontjából nézve, minálunk már csak úgy szerepel, mi szerint felhasználta Orwella a vad törzseket, a Kyr Birodalom megdöntésére. Az orkok így megmaradtak sámánhitükben, és a mai napig az Õsök, valamint a Természet Szellemeit tisztelik. Jóval szimpatikusabb faj lett így az ork számunkra. A nyolcadkor, a Káoszkor pedig bőven ad lehetőséget a többi, újra feléledt, vagy méltatlanul elfeledett faj játszhatóságához, kidolgozásához, mégha "csak" NJK-ként is.
  9. Tehrakin

    Humor

    KM-ünk az új, friss szerepjátékosnak: " Ha kérdésed van, nyugodtan válaszolj rá." Mágikus procedúrák után a partyt egymásnak ugrasztották. Egymást mészároltuk, és vártuk a végeredményt, amit a KM közölt: " JK1 te szíven szúrtad a JK2 társadat." Erre JK1:" öööööö egykezes csatabárdom van...és mögötte állok, neki háttal..." Tromfol a JK2" plussz abbit teljesvértes törpe gyalogos vagyok....nehéz a szíven szúrás...." A KM azért ledarálta a partinkat:)
  10. Tehrakin

    Fajok

    Üdv! Rayen, a kérdésedre a véleményem, hogy szerintem még a régi reflexek működtek az elfekkel kapcsolatban, hiszen ÚTK ide vagy oda, sokan -köztük mi is- úgy játszanak még, ahogyan anno a Summariumban van leírva; az elfek -8- at kapnak a nekromancia ellen, ezért lehet az, hogy a Bestiben így utalnak a homoki elfek és az elfek értékére. Nem az UTK szerinti, hanem megszokásból, a Summarium szerinti értékre hivatkoznak, ami szerint valóban jobbak a homoki elfek tűrőképessége. Én a régi érték alapján mesélek, amiben az elfek -8-at, a félelfek pedig -4-et kapnak. A homoki elfek így közöttük lehet valahol, nálam -5-ös ellenállással szerepelnek. Persze ez csak az én módszerem. . Talán minősitsd jobban a homoki elfek ellenállását -3 környékére, hiszen szerintem azért ellenállóbbak- márcsak a történelmükből, fejlődésükből kifolyólag is- a tisztavérű elfeknél a nekromanciával szemben.
  11. Ha emlékezetem nem csal, ez a Támadás a Krull Bolygó ellen (Krull). 1983-as film, egész jó kis mesefilm, valóban
  12. Tehrakin

    Quironeia 1 - Északi városállamok

    Bocsi az előbbi offért, nem pont ide illik a hozzászólásom, mindössze a nyolcadkorhoz akartam hozzászólni....
  13. Tehrakin

    Quironeia 1 - Északi városállamok

    Üdv! Nos, a nyolcadkorról annyit, hogy én már majd másfél éve ebben a korszakban mesélek, pontosan a 3900-as évektől. Mellőzni tudtam a "fantasy ölő" technokrata vívmányokat, és bőven van "gonosz" hatalom, amellyel a Rend harcosainak meg kell vívniuk. Számomra csábító volt az idegen, majdnem feltérképezetlen korszak...és a barátaim,- játékosaim véleményét tekintve, pozitív visszhangot kapott a mesélésem. Szépen sikerült a történetek, kalandok alatt kidolgozni a Ynev nagyhatalmi térképét, mind szociálisan, mind gazdaságilag. A játékosok közreműködésével áttekinthetővé, és főleg játszhatóvá vált a Káoszkor ezen szakasza, bár erősen darkfantasyvé vált a stílus, sok horrorisztikus jellemzővel megáldva- ezért nem unalmas, hanem izgalmas, a Játékunk . Nekünk bejött ez a korszak, és a történelem ilyesféle folyása.....Csak önmagában a Fekete Hold visszatérte rengeteg bonyodalomra, kalandötletre, ad lehetőséget. Szóval mi így játszunk, ebben a korban...
  14. Üdv! Daumyrban a Fókuszt használják a Hatalmasok, ez tölti be a managóc szerepét. Értesülnek minden mágikus ténykedésről a környéken-szigeten, főleg Ianarak, miután megszerezte a Fókusz felügyeletét- ha jól emlékszem......
  15. Természetesen nem, én mindenki véleményét tiszteletben tartom, hiszen minden KM, csapat, a saját szájaíze szerint játszik:) Egyébként valóban az egyik-ha nem a legnagyobb -táp a MAGUS-ban az od, ezért nem is olyan nagy gond a történelem olyasféle folyása, miszerint kihalóban,- szunnyadóban vannak jelenünkben az ősfajok. Nélkülük humanusabb, sőt, sportszerűbb a mesélés, és a játék. Akik pedig keményebb játékot kívánnak, vagy csak tapasztaltabb csapatként kíváncsiak az ilyesféle szinesítésre, tartalomra, bőven választhatnak a történelem folyamán az ősfajokkal benépesített korszakokból. Ez is csak az én véleményem, ill. a mi játékstílusunk Amulf barátom....nálunk az od szinte legyőzhetetlen, ahogyan korábban kifejtettem, viszont én is ismerek olyan mesélőt,- csapatot, aki(k) nem használják az odot egyáltalán durva táp-mivolta miatt
  16. Én a teremtményekről beszélek, nem az "Istenekről", azok szerintem valóban gyengébbek általában. Azért ne feledjük el, hogy mint od használók, milyen csodákra-púsztításokra képesek, és az ember sajna ki van szolgáltatva ellenük, egy-két kivétellel. Az emberek ellenállását az ősfajok bőréből- testrészeiből nyert talizmánok, és védeszközök, ill. az erős papi hatalom teszi ki- pl. a csendmágia. Ezért irtam, hogy gyengébbnek gyengébb alap esetben az ember, de "nem leküzdhetetlen az od-használó" . Az emberi leleményesség határtalan, ezt még az elfek is belátják. Szóval nem lekicsinylésként irtam a "gyengeséget". Az ember életképessége döbbenetesen széleskörű, erre még az olyan nagy hatalom is rájött, mint Krán,ill. Ranagol, hiszen a lakható területeit birodalmában emberekkel népesítette be. Ráadásul nem az emberi faj van a kihalás szélén....Szóval az ember erős papi, és Isteni hatalommal, ill. egészségrontó eljárásokkal, talizmánokkal fel tudja venni a harcot az aquirok ellen, azonban ha csupán teremtményként, midezek nélkül összeakad a rossz sorsa egy aquirral, vagy egyéb ártó szándékú ősfajú egyeddel, a harc kimenetele nem kétséges, a vele született Személyes Aura nem képes megvédeni az od hatalmával szemben.
  17. Üdvözlet! Muki észrevételéhez hozzátenném még, hogy a Kráni Krónikák szemléltetik számomra a legjobban az od használatát, elsősorban az emberek szemszögéből, amihez ugyebár kapcsolódik a személyes aura kérdése is. Borzasztó nehéz a használata is, és főleg az elenállás vele szemben. A személyes aura valymi keveset ér az oddal szemben, hiszen ez a legerősebb, és leghatékonyabb támadási módja az "Élettel" szemben, így minden Istenek álltal teremtett- óvott teremtmény ellen is. Az emberi faj Istenei pedig jóval fiatalabbak az odnál, ill. az odot használó fajoknál, ezért az ilyen oltalom sem lehet hatékony ellene. Persze nem leküzdhetetlen
  18. Üdv! Az elfek védelmében még annyit hozzá lehetne tenni, hogy azt ne felejtsük el, a rendkívűli hosszú életük, egészen más életvitelt eredményez. Napokat gondolkodnak egy problémán, gyönyörködnek a természet megnyilvánulásaiban, és hosszú órákat töltenek csendes elmélkedéssel...meg ehhez hasonlóak..a hosszú életük jóval türelmesebbé, és lassúbb életvitelüvé teszi őket. Az embernek a csekély 70 átlagévével sietni kell megtapasztalni mindazt, amit az elfek ráérnek 1000 év alatt. Az arányok azért megvannak..70-80 évesen kerülnek ki a nagyvilágba, és ezt az időt így nem "csak" a fegyverforgatással, mágiatanulással töltötték. Ezért varázslatos az ő világuk, hiszen tőlük árnyaltabban nem érzékeli semelyik faj a környezetét. Ezért lehet olyan mértékben képzett valamiben 80 évesen, mint az ember 20 évesen.
  19. Üdv! Hmmmm....erre nem gondoltam, igazad lehet. Ha így van, akkor a Személyes Aura a legerősebb varázslat..bár az Élet védelmében a Teremtéskor az Istenek mindenre gondolhattak..
  20. Üdv! A lándzsa hiába több darabból áll, egészben hatolt be a testbe, mindenféleképpen egy tárgynak minősül szerintem...viszont bármilyen varázsjellel rögzatett varázslat hatni tud a testen belül is, mondjuk időzítésre...egy fúvócső lövedéke, így akár robbanhat is A sodronying, és a lapocska-fegyver viszont jó ötlet!
  21. Üdvözlet! Szerintem egyszerre csak egy Személyes Aura vonatkozhat egy tárgyra, ha elkerül tőled, akkor egy idő után megszünik az Aurád hatása, hiszen az új tulajdonos Aurája alá kerül a tárgy. Bár ez erősen vitatott volt részemről mindig . Ha lélekcsapda bélyeggel egy lelket zársz egy tárgyba, akkor is a tárgy számít, hiszen az EGO -d a bezárt lelket is uralma alá hajtja, így egy tárgynak minősül.
  22. Tehrakin

    Képzettségrendszer

    Üdvözlet!
  23. Tehrakin

    Képzettségrendszer

    Természetesen megint rosszul írtam.... : fele annyi időért tanulhatná, változatlan KP-ért
×
×
  • Új...