Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Tarin -a kő fiainak birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Nekem nincs tudomásom erre vonatkozó információkról, de még utalásokról sem. Ha jól emlékszem, a malachitot egyedül Eligorral kapcsolatban hozzák összefüggésbe aleírások.

Szerintem nyugodt szívvel mesélhetsz bármelyik hegységben malachit lelőhelyet...

(A malachit féldrágakő, zöld színét réz-szulfátok adják. Ércként is hasznosítható.)
?? Ezt nem értem. Bár nem ismerem sem a féldrágaköveket, sem a malachitot, (és most utánanézni is lusta vagyok :) ) ám a MAGUS szerintem egyetlen malachit leírásából, Eligorral, a Kék herceggel kapcsolatban az a következtetés vonható le először is, hogy a malachit kék (mert különben Zöld hercegnek hívnák. :) ) és mivel a vértje van futtatva vele, így a féldrágakő, avagy a "kő" jellegét is megkérdőjelezem a MAGUS berkein belül, mivel a fémekkel lehet befuttatni vlaamit, nem? Kővel nehéz... bár, javítsatok ki, ha ez nem így van.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes, amit írtál, én is úgy tudom, hogy itt említik a malachitot - illetőleg még egy ponton, ugyanis a drágakőmágiánál szerepel a listában, mint ismeretlen tárgykörű drágakő. Ha jól emlékszem, itt a leírása megegyezik a valósággal. Egy bizonyos: itt a Földön a malachit az, aminek én is írtam.

Ami a malachittal futtatott páncélt illeti, elképzelésem sincs, mit jelenthet, leginkább még egy olyan (dísz)páncélt tudok elképzeléni, aminek szinte a teljes felületét kirakták malachitlapocskákkal.

Tulajdonképpen amikor ezt a passzust olvastam, meglehetősen csodálkoztam, mert én eleve tudtam, mia az a malachit. Egyébként: a szöveg végső soron úgy is értelmezhető, hogy noha a páncél malachitos (azaz zöld), ennek ellenére Eligort "kék herceg"-nek nevezik; de ez végül is nem tartotzik szorosan a malachithoz. (Az is érdekes kérdés, hogy pl. a HGB-ben szerepőlő ereni kékköpenyesek nem épp ezért választották-e a kék színt...)

Ja, és a rézbányászatról még egy apróságot találtam a Bestiáriumban, a Kurunokról szóló cikkelyben: nevezetesen egy Ruh Mazan nevű illetőt, akit "Polomar rézgrófja"-ként említenek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes...

A malachit valóban szerepel a drágakőmágiánál, és kő, és zöld. :):)

A Kék herceg nevének oka a Summarium 304/2/2-ben olvasható, egyértelmű a futtatás...

És akkor még nem is vettük a színt. Ki érti ezt? Feltételezem, hogy az író (Summarium) tévedett.

Szóval a drágakőmágia leírása miatt (szabálykönyv) nemigen kérdőjelezhető meg a malachit jellege és színe sem. Ez a Kék herceg elnevezését teszi kicsit logikátlanná.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...