Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 2. - Cranta


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Nos, mivel Cranta sok ezer évvel a MAGUS jelene előtt létezett, bár érdekes vele foglalkozni, nemigen érzem indokoltnak, hogy az istenei játéktechnikailag is ki legyenek dolgozva.

Ha egy KM akarja, persze igencsak megoldja maga... de szerintem a nem kell a MAGUS-ba. KB olyan kérdés ez, mint az égi hajók, vagy a godoni varázslók játéktechnikai hiánya...

Szerintem igencsak feelinges lehet egy negyedkori kampányt játszani ad egy hangulatott a játéknak és a szokásos hatalmi viszonyokat is megváltoztatja ami feldohatná a gémet! Ami néha meglehetősen unalmas tud lenni. Ha azt nézzük, hogy mindig oda lyukadunk ki hogy ez az ország így meg úgy!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igazad van, Cather. Mint ahogy nagyon hangulatos (ez régimódiasan ugyanazt jelenti, mint a feelinges - lásd egy másik fórumtéma) :lol: a godoni időkben, vagy a Ryeki démoncsászárságban, vagy Kyriában, esetleg Avarián játszani...

De a MAGUS nem erről szól. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkorott nem lehet játszani, csak azt, hogy nem lehet hiányolni ezen területek és korok részletes, és főleg játéktechnikai kidolgozását, mivel az alkotók szándéka nem ez volt, és valószínűleg mindenki a jelent választja. (alapesetben)

Erre mondtam, hogy nyilván, aki ott akar játszani, az tesz róla, hogy ki legyen dolgozva. Csak nem kel a "méltatlanul keveset szerepelt" megy a "sajnos elhanyagolt" stb jelzőkkel illetni az ilyeneket, mint pl Cranta is ide tartozik. ((ez nem Te voltál, nem azt mondtam. :) )

Egyébként érdekes paradoxont indítassz el, ha belegondolsz. Mert adott a MAGUS jelene, amire felületesen kidolgozták Crantát, mint a jelenhez vezető történelem egyik lépcsőfokát. Neked ez megtetszik, hát kidolgozod, legalább olyan részletességgel, mint most Ynev jelene. Ebben lesz a többezer éves múltnak is eleme, hogy meg lehessen érteni, miért is lett Crant olyan,amilyen, meg mi volt előtte, stb. Erre jön majd valaki, és azt mondja, hogy ezzel a precrantális démonbirodalommal méltatlanul keveset foglalkoztak a Cranta-kiegészítő alkotói, és fogja, kidolgozza. és ez így megy tovább..... Érdekes, nem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kicsit szeretnék szólni, szigorúan szvsz:

Miért is nincs kidolgozva?

- A válasz szerintem egyszerű. Az alkotók nem szerették volna, ha nagy időintervallumon belül játszanak a játékosok. Van egy jelen, egy behatárolt -relatíve rövid- időszakasz, ahol lehet játszani. Ha ennél később játszik az ember, akkor a jelent kell alapul venni, az lesz a múlt.

Ha azonban a múltat veszed alapul, több probléma is felmerül

- A múltnak is van múltja, innentől fogva pedig a világok teremtéséig is vissza lehet menni

- Ha a mútlban játszol, arra alapvetően szerintem két kategória jut

1. - Jelentéktelen vagy, ekkor azonban a jelenből nem valószínű, hogy visszakerülhettél a múltba, ERGO nagy kidolgozást igényel, új kasztot, miegymást -SZVSZ!

2. - Jelentős személy vagy, aki valamilyen jelentős ok folytán visszakerül a múltba, ekkor azonban jelentős dolgokat viszel végbe, amik megváltoztatják a jelent! A jelen pedig ki van dolgozva, ebbe fektettek sokat, ez változik meg. Ezért kell a jelenben játszani, hogy a jelen jövőjét, és ne a múlt jövőjét -a jelent- változtasd meg :)

Kicsit bonyolultra fűztem, de remélem érthető

További szép estét

Link a hozzászóláshoz

Bizony érdekes! Csak egy a fúrcsa sok alkotó vissza nyúlt crantához! Kornya Zsolt is példának okáért! Sőt kifejezetten sok információ van Crantáról csak nincs rendszerezve nekem ez a tapasztalatom!

CS: Nos az igaz amit mondasz! Csak elfelejtesz valamit a KM-et! Hiába teszel meg dolgokat jönnek a kyr-ek és elsöpörnek mindent még téged is... álomkristály rabja leszel esetleg kóborlónak állsz, szeráf lehetsz a jelenben majd, mind lejátszani ezt valami hatalmas dolog lehetsz. Innek kezdve nem egy új karakternek nyithatsz jövőt illetve ihletett adhatsz mások számára. A mágusban szerintem mindenki egy párhuzamos világban játszik mert:

- Az írók döntik el, hogy mi is történik.

- Két egy forma csapat nincs!

- A megoldások mások és mások lehetnek!

és sok sok stb :)

Link a hozzászóláshoz

Kiegészíteném még annyival, hogy az ajánlott művek közé kerüljön be a Homályhozó c. Legendák és Enigmák. Abban van egy szép Alan O' Connor novella, amiben mellesleg található információ a Vérrel Éltető Anyáról, aki tűlélése érdekében Tharr rabszolgája lett.

Crantaról szólva, főleg az istenek terén felettébb csodálkozok, hogy nem került elő a leginkább nyilvánvaló tény, amiért nincsenek kidolgozva: mégpedig az, hogy vagy elpusztultak, vagy cserben hagyták a népüket, akik ezért szintén elpártoltakl tőlük. Innen a necroszerafizmus... :wink:

Mellesleg nekem is az egyik kedvencem ez a birodalom, pontosabban a végső harcai és a nyomok, melyek utána maradtak. Nem véletlenül indítottam olyan karaktert, akinek ősei között szép számmal akadnak tongoriaiak, mi több egy időben a család fanatikusan írtotta a kyr származékokat (a családnak több ágát legyilkolták, akik akár pl. erigowi kyr származékot választottak párjukul). Ezzel persze sok ellenséget is szereztek abban az időben... A karakterem pedig szintén erősen vonzódik azokhoz a letűnt időkhöz...

Con Salamander!

Beszélt valaki időutázásról, csak én nem voltam elég figyelmes?

Régi időkben pedig lehet játszani, mi rendszeresen azt tesszük.

Link a hozzászóláshoz

Héhé ha jobban utána olvasol a Crantai istenek egyáltalán nem haltak ki!!! lásd Latenhuurt lehet nem jól írtam a nevét de ő az ellenpélda!!! Illetve feltételezéseim szerint maga Antoh is a crantaiak egyik istene lészen illetve valami miatt Noir-t is szivesen ide sorolnám, ha pontosítani akarok akkor a szent jelképe maitt. Illetve egyetértek egy barátom azon nézeteivel hogy a crantaiak a természet szerü dolgokat imádták. Ergó a mai vallásokba beolvadtak! Ugye bár Orwella ekkor megteremtette az orkokat is szóval a crantaiak akár őt is tisztelhették, áldoztak neki hogy ne hozzon rájuk rontást. Illetve hogy elejét vegyem egy mágia elméleti vitának inkább felraknám a kérdést! Ki tudja hogy Alyr barátunk miért választotta a nekromanciát???

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bolvadtak - kihaltak - eltűntek... egy a lényeg, megszűntek. Bár szerintem sem maradéktalanul, igenis sok kihatásuk van a jelenre. Mint ahogy az egész Crantának is, hiszen az a megelőző múlt. Mi olyan különös ebben?

Ki tudja hogy Alyr barátunk miért választotta a nekromanciát???
Erről részletesen olvashatsz Alyr rúnában megjelent előtörténetében és karakterleírásában. :)
Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Bolvadtak - kihaltak - eltűntek... egy a lényeg, megszűntek. Bár szerintem sem maradéktalanul, igenis sok kihatásuk van a jelenre. Mint ahogy az egész Crantának is, hiszen az a megelőző múlt. Mi olyan különös ebben?

Ki tudja hogy Alyr barátunk miért választotta a nekromanciát???
Erről részletesen olvashatsz Alyr rúnában megjelent előtörténetében és karakterleírásában. :)

Gergely igen így van én is tudom én is olvastam :) Nyilván akkor te tudod hogy miért!!! és akkor azt is tudod hogy mi volt abban a barlangban és azt is tudod hogy az a kyrek előtt is ott voltak és mi volt a kyr hoditások előtt yneven???

Link a hozzászóláshoz

Nekem azéer böki a csőrömet, hogy a mélyen tisztelt alkotók ahelyett, hogy a jelent színesítik a múltat piszkálják. Csináljon már valaki egy olyan Észak-Ynevet amin nincsenek ilyen irdatlan nagy üres részek. Egy halom kis ország, aztán a nagy büdös semmi, aztán egy egészen kis kupac ország, és kész. De! Megfogott ez a nagy Crantázás. Már egy ideje ami azt illeti. Vannak azok a kősorok (azok is mennyire idegesítenek!). Utazni lehet velük az időben és a térben is. Mi lenne, ha teszemazt egy Crantai nemesífjú (harcos kaszt) belelép, csak eltévelyedik és máshol köt ki mint ahová indult (egy novella alapján). Lehetne crantai karakterem, nem? Õsi nyelv van, Pyarroni közös nincs. Nem baj. Pikkelyvért, másfélkezes kard, és abszolút semlegesség (azzal hogy Toront majd útálja, Orwellát meg nem annyira). Nos?

Ui.: Volt egy csapat abban volt tongoriai karakter. De arra ment ki a dolog, hogy minél "torzabbak" legyenek (a lista: orwellánus ork, Homálytestvéres törpe, nekroszerafista tongoriai, démonhitű toroni, meg még pár ilyen).

Link a hozzászóláshoz

Kalóz: cranta egyáltalán nem fehér folt! Anyi de anyi információ van róla, hogy hihetetlen. De ezek az információk szétvannak szórva. Amúgy Kalóz nagyon is igazad van. De amíg ezek a kapuk működnek addig van aki figyelje a működését. Amúgy Cranta épitészete antik görög ha jól emlékszem valamelyik rúnában is benne volt. Leginkább az aszisz építészetett tudnám hozzá hasonlítani. Nos írtam, hogy Antoh szerintem Crantai isten volt és most ezt szeretném megindokolni is! Szóval délen terjeszkedik a pyarroni hit, sőt északon is kezd terjedni ekkor felbukkan Selmo által egy ismeretlen entitás északon. Õ úgy dönt hogy kikáltja Antohnak, hogy tovább tudjon terjedni a vallás. Az entitás illetve maga Antoh se nagyon ellenkezet! Ez valamelyik hivatalos kiegészitőbe látott napvilágot. Ne kérdezzétek melyikben mert őszintén nem emlékszem rá, hogy hol olvastam! Van erre számtalan magyarázat! Nézzük a következő dolgot Crantával kapcsolatban, A lupárok és a dolaminok már akkor is szolgasorban éltek mikor a nagy birodalom virágzott! Antoh őket választotta népének! Ez egy hasonló momentum mint ahogy Arel az illanorokat!

Link a hozzászóláshoz

Hullafáradt vagyok, úgyhogy csak röviden és kuszán válaszolok. A fehér folt a jelenlegi Észak-Ynev. Cranta idején mindenhol volt valami, a Hetedkorban meg a nagy semmi, benne meg amit csak ki tudnak találni, nagy összevisszaságban. Ez nem tetszik, be lehetne végre népesíteni azt a rohadt félkontinenst is, nem? Ha már Dél-Ynevet sikerült kipofozni.

A crantai karakternél el tudnák fogadni valamiféle háttérből figyelő/irányító erőt, aztán majd a KM eldönti hogy kiféle-miféle. De ez szigorúan csak életútkarakter lehetne, a Hetedkorba kerülésétől indulna, és lassanként ismerné meg a helyi viszonyokat, nyelveket kultúrákat. Viszont folyékonyan tudna crantaiul, ismerné a kultúrát, a vallást. Amolyan kifinomult puhánynak képzelném el. Harcos, de nem túl elkötelezett, érdeklik a művészetek (költő is), és persze szinte teljesen elkötelezetlen a mai eseményekben.

A Tizedik című, erősen gyenge (szerintem) mákos regényben volt szó ilyesmiről. Nem tudom hogy hívták a lényt, de egy egykori crantai isten volt, aki időről időre felbukkant a Riegoy-városállamok partjainál, és már nem emlékszek a többire. Õt Antoh egyik angyalának kiáltották ki Annir néven. Az inkvizítoroknak voltak ugyan aggályaik, de általában lemészárolták őket mielőtt bármi terhelőt találtak volna Annir ellen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kalóz, ha Dél-Ynevet "kipofozottnak" tekinted, akkor szerintem Északkal sincsen semmi baj... De ez nem atémához tartozik.

A kérdéses istenalak:

Annir (cra)

Crantai eredetű hatalom. A birodalom fénykorában valószínűleg kisebb tengeri istenség lehetett, ám a Szakítás Éve (amikor éppúgy megtagadták, mint a többi crantai égben lakót) után, kultusza feledésbe merült. Neve, Annhu-ír formában szerepel a Tagadás Tekercsén. Tisztelni a Hatodkor végétől kezdték újra, rítusa a maldár őslakók szájhagyományán alapul. Nincs róla pontos feljegyzés, hogy mikor manifesztálódott először, de gyanítható, hogy a Hetedkorban már éves rendszerességgel megjelent Up-Umbar partjainál. A pyarroni vallás könnyebb terjedése érdekében Antoh egyik megtestesülésének nyilvánították Pyarron hittudósai: az anyagi síkon való rendszeres feltűnését pedig angyalformának nevezték, így kerítve kibúvót az Õsi Egyezmény szigorú kitételei alól.

Az utóbbi kétszáz évben több ízben is felmerült a lehetősége, hogy halál-istennek nyilvánítsák

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Kalóz, ha Dél-Ynevet "kipofozottnak" tekinted, akkor szerintem Északkal sincsen semmi baj... De ez nem atémához tartozik.

A kérdéses istenalak:

Annir (cra)

Crantai eredetű hatalom. A birodalom fénykorában valószínűleg kisebb tengeri istenség lehetett, ám a Szakítás Éve (amikor éppúgy megtagadták, mint a többi crantai égben lakót) után, kultusza feledésbe merült. Neve, Annhu-ír formában szerepel a Tagadás Tekercsén. Tisztelni a Hatodkor végétől kezdték újra, rítusa a maldár őslakók szájhagyományán alapul. Nincs róla pontos feljegyzés, hogy mikor manifesztálódott először, de gyanítható, hogy a Hetedkorban már éves rendszerességgel megjelent Up-Umbar partjainál. A pyarroni vallás könnyebb terjedése érdekében Antoh egyik megtestesülésének nyilvánították Pyarron hittudósai: az anyagi síkon való rendszeres feltűnését pedig angyalformának nevezték, így kerítve kibúvót az Õsi Egyezmény szigorú kitételei alól.

Az utóbbi kétszáz évben több ízben is felmerült a lehetősége, hogy halál-istennek nyilvánítsák

Link a hozzászóláshoz

Én ugy emlékszem hogy egy crabtai istennö volt az egyik alano conor könyvbe valami vér isten volt is egy szigete és abba van hogy annak az istenönek volt két testvére is az egyik prófétája vagy mi még él is az tnitja sianis valami mágiára a másik.a Vér istene meg azt hiszem ö volt az aki elopta tharr szavait és van is egy eléggé hatalmas sziget meg egy kupa amiböl ha iszik valaki és elégé erös akkor örökéletet kap meg stb de ha nem elégggé erös akkor ijen vérivó zombi vámpir lesz vagy mi a rák .nha most hirtelen enyi juttot eszembe.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akiről te beszélsz, az Arimmen.

Arimmen (cra)

Eredetileg az Atârechi Érinthetetlen Nemzetség egyik úrnője, Sion Dar testvére. A Fénytelen Ösvény Könyve a Pe. 17062-ben említi újra őket, amikor már isteni hatalommal lépnek fel a kyrek ellen. Ismert Vtah úrnőjeként, más források szerint Amirr, vagy Laamir, a Vér Asszonya; Feltehetően azonos a későbbi feljegyzések Elfeledett istennőjével. Crantában egyes élet-halál rítusokat, termékenységi szertartásokat kötnek nevéhez

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Látom a crantai hitvilágra terelődött a szó, és, mint minden hasonlóval, ismét MG áll a hivatalos kiegészítőkön alapuló válaszok csúcsán... Kérdésem az lenne, hogy a ma ismert crantai istenek kik (a fent említett kettőt ki lehet venni), minek az istenei, honnan is tudjuk, hogy megtagadták őket, és tudjuk-e ennek az okát; illetve hogy le van-e írva valahol, hogy Noir megegyezik Sien Dar istenséggel az udzs szem miatt (ugye neki van ilyenje?)

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Hell minenkinek

Most olvastam hogy a crantai istenek nem meg tagadták vagy elhagyták a Crantaiakat hanem a kristály szférák ugy álltak hogy valamiért elzárodtak az allat valóiktól az istenek ezt meg is mondták egy prófétának és azist hogy ha nem felejtik el a kultuszukat akkor vissza térnek.

Ez ugye legtöbjükkel nem történt meg a többi isten szerintem azért jelenhettet meg ismét Yneven mert valami elduggot faluban városban örizték még a hagyományát .Mert a Cranati fövárosban városokban metagadták a crantai istenek és szét törték a szobrokat mert nem tudták mit üzentek nekik az isteneik.Ezért elkedztek uj isteneket keresni csak egy részük persze igy találtak rá Uwel re .

Az infokat a Halgat az ég cimü könyvben ti is megtalálhatjátok.

Még a mágiához is hozzá szólnék szerintem a Crantai mágusok ereje vetekeddet az anyrokval csak a kyrek nem voltak pajaik is tényleges hatalommal mig a Crantaiaknak nem és sok képzett bárr kiseb hatalmu de azért még igy is elég erös mágussal rendelkeztek persze a Crantaikakank is voltak sámánjaik de az kevés volt szakrális támogatás nélkül.

Még valami a a Crantaikak sok féle mágiát használtak a nyersmágitáol kezdve a drágakö mágiáig hiszen nagy tudás kelet ojan hatalmas kö pentagramák meg épitéséhez vagy például az egyik crantai mágus császár tornya amibe atükrök a trónszékére kocentrálták a napfényt vagy aholdfényt és az manává alakult ehhez azért szerintem nagy tudás kell

.Nyersmágia azt Ynev jelenében legfökképen a Gnómok alkalmazzák lehet hogy ök alakitották ki és tölük tanulták a Crantaikak lehet hogy forditva ki tudja az az onban bizonyos hogy a nyersmágia ereje vetekszi az aqir htalom szvvak habár használata igen veszélyes .A Crantaik ugyanugy értettek az elemek be folyásolásához minta a Kyrek.

szerintem azért vesztettek mégis mert kevésbé jól képzett hadsregük volt és nem támogata öket az isteneik hatalma.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...