Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Taba el Ibara


Con Salamander

Recommended Posts

Lényegében a témát azért vetettem fel, hogy legyen itt is miről mesélni. Viszont a viseletükről rengeteg ötletem támadt a hozzá szólásod alapján. A sivatagban a lovak vagy a tevék vannak túl súlyban??? Illetve a dzsadok, milyen lőfegyvert használnak ha használnak, valószinüleg a parityát! Illetve mit részesítenek előnyben a harcban???

Ha a földi sivatagi lovasnépekből (pl. numidák) indulunk ki, akkor javarészt:

- könnyű ruházat, olyan amiben 'jár a levegő' (hossz köntös szerű, nyitott alul)

- hajítódárda

- lovassági kardok (szablya), esetleg tárcsapajzs vagy könnyű kopja

- fontosabb személyeknek díszes buzogány (nem harcolni, hanem rangjelzés)

- harcban elfér egy vért, de a meleg miatt elsősorban bőr. Fémvért csak a felvágós gazdagoknak.

Nem hinném hogy sok gyalogosuk lenne, az valahogy nem illik a nomád életmódhoz.

mindenképpen lovat használnak. Fejenként többet. Azért, mert a teve bár többet bír, de a ló gyorsabb, és a tevével ellentétben lehet látni hogy mikor fáradt és mikor kell pihentetni. (a teve az egyszer csak összeesik oszt kész)

A déli nomádokat én mindig is úgy képzeltem el fegyverzetileg/ruházatilag, mint a hunokat-avarokat-tatárokat.

MG:

Nem emlékszem konkrét említésre, de akikkel eddig találkoztam úgy alkalmazták, magam is, hogy a sivatagi nomádoknak is sámánjaik vannak...

:shock:

A Fayumiknak? Az biztos hogy én sem találkoztam konkrétan leírva semmivel, de én mindig úgy meséltem, hogy Dzsad istenek papjai vannak köztük. Leginkább a Doldzsah-papot tudom elképzelni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, Shiokaka, erre mondtam, hogy nem biztos. Én is el tudom képzelni közöttük a dzsad istenek, kisistenek, már majdnem istenek :) papjait. Ugye, a dzsad vallás korántsem egységes, mégha hajlamosak vagyunk a hagyományos utat általánosítani mindenkire.

Viszont - amarillissel egyetértve - én is a nomádok életmódja, szemlélete - a nomádokról kialakult általános kép miatt - hiányolnám a sámonokat.

Lehet, hogy egyrészt törzse válogatja, valamint jelen vannak egyszerre vagy váltva mindkettők? Esetleg lehetnek a kettő furcsa, csak itt jellemző kombinációi is.

Ja igen, a lovak. Ebben is egyetértek Shikakával, bár szerintem vannak tevéik is, de azok a cuccot, sebesülteket, asszonyokat viszik, stb. A lovakkal támadnak viszont, sokkal jobbak szerintem a harcra, mint a tevék. Bár a tevés harc is lehetséges, sőt(!), lehet, hogy ezt is törzse válogatja.

Ide venném még a rajtaütéseket is, mint pl. ami a Renegátban volt, ami gyalogosan hajtottak végre. De nyilván csak távolabb leszálltak a lóról vagy tevéről, olyan "aszisz" -féle nagy, egységes - vagy nem egységes - gyalogságug biztosan nincsen, mert úgy nemigen haladnának a sivatagban.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Igen, Shiokaka, erre mondtam, hogy nem biztos. Én is el tudom képzelni közöttük a dzsad istenek, kisistenek, már majdnem istenek :) papjait. Ugye, a dzsad vallás korántsem egységes, mégha hajlamosak vagyunk a hagyományos utat általánosítani mindenkire.

Viszont - amarillissel egyetértve - én is a nomádok életmódja, szemlélete - a nomádokról kialakult általános kép miatt - hiányolnám a sámonokat.

Ha a sámánt általánosságban érted, úgy mint 'törzsi gyógyító' a földi középkor sivatagi nomádjainál, akkor okés.

A _mágusos sámán kaszt_ az viszont nem oké szvsz. A déli nomádoknak azért van sámánjuk mert egy régi birodalom elkorcsosult utódai, akik anno lepaktáltak a démonokkal.

Szerintem a dzsadokhoz ez a démonos izé nem illik...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikak, teljesen igazad van.

Én is inkább az általános értelemben gondoltam a Sámánra, a déli nomádok nomád sámán nevű kasztja SEMMIKÉPPEN nem lehet azonos a sivatagi dzsad törzsek gyógyító-vajákos-fél pap, nevezzük, ahogy jólesik sámánjaival.

Magam azért monom azokat is inkább sámánnak, sámánpapnak, vagy valami hasonlónak, mert véleményem szerint mások kell, hogy legyenek, mint a hagyományos dzsad papok. Nincsnek annyira kifinomultak, illetve jobban a nomádizmushoz, a vándorláshoz, a sivataghoz, a természethez (homok :) ) idomulnak. Emiatt nem tetszik tisztán dzsad papokként gondolni rájuk.

Link a hozzászóláshoz

Gergely érdekel a dolog ezért vetettem fel a kérdést :), de mivel az ember számára a keresztes háboruk miatt nyitot könyv a sivatagi hadviselés. Azt hittem gyorsan kifullad :P de szerencsére nem :)

Szerintem az ő papjaik inkább szeráfok lehetnek! Vagy nem tudom pontosan de az az egy biztos, hogy valami igen erős hatalom támogatja őket fentről mert az ott élő "elfek" egy szálig mind kiírtanák különben őket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szeráfok semmiképpen, a szeráf ugyanis az a túlvilági hatalom, aki pártfogolja a szerafistákat. :)

Egyébként a szerafistáskodásban sem lennék biztos az ő esetükben, mivel nem erre a vidékre és kultúrára jellemző. Én inkább a kisisteneket tartom valószínűbbnek, bár ízlések és pofonok.

Az elfekkel kapcsolatban nem értek egyet. olyasd el a MAGUS ide vonatkozó részét, és meglátod, hogy az elfek más területeken élnek, onnan nem nagyon mozognak ki, aki oda megy, azt ölik meg. A nomádoknál meg le is van írva, hogy még a legfélelmetesebbek is elkerülik a homoki elfeket...

Link a hozzászóláshoz

jogos, szerafeistákra gondoltam amúgy :), az elfekben biztos igazad van de én valahol úgy olvastam, hogy az egyik törzs ha jól emlékszem a fayumik képesek dacolni a homoki elfek hatalmával. Lehet pont a Kornya féle szerafeista műben. Menyire ellenségesek a sivatagi nomád törzsek egymással??? és a Dzsad szultanátusok hogyan vélekednek róluk??? illetve háborúznak egymással a dzsadok???

Link a hozzászóláshoz

Hááát, lenne egy elég vad kérdésem...:

Ha egy dzsenn meg egy amund összejön(ne akadjatok le ezen a ponton :lol::oops: , az már meg lett oldva, hogy miként, én a folytatásra vagyok kiváncsi: )abból milyen gyerek lesz? Úgy értem képességeit és személyiségét tekintve?

Van alapja a skizós beütések feltételezésének, vagy azért annyira nem súlyos?

Link a hozzászóláshoz

Amarilis:

A eset:

Nem jönnek össze, így gyerek se lesz.

Egy aquir és egy elf házasságából milyen gyerek lenne? És egy sárkány és egy goblin házasságából?

B eset:

HA nagy jóindulattal elhisszük, hogy születhet ilyen gyerek, akkor

1. az anyát a gyerekkel együtt kinyírják a dzsenn család emberei szülés előtt

2. ha már megszületett a gyerek, akkor születés után ölik meg őket.

Egy dzsenn dinasztia nem fog hagyni ekkora szégyent megtörténni!

Azt még el tudom képzelni, hogy valami nagy dolog, vagy óriási pénz, ami miatt ideiglenesen együttműködnek ősellenségek, de ez dúrva.

Link a hozzászóláshoz

(Egyébként abban sem vagyok biztos hogy amund-dzsenn kapcsolatból születhet-e akármi is.)

Na, ez már érdekes! Ez már elgondolkodtató... Jogos! Mondjuk miért ne? Bár az is igaz, hogy pl a dzsenneknél más dolgoknál is elég érdekesen működik a genetika, miért pont itt lenne olyan mint várjuk? :?:( Szóval lehet, hogy nem is születhet gyerek egy ilyen kapcsolatból?

Csak azért nem hiszem, hogy bárki vérbosszút állna rajtuk, mert mindkettőt halottnak hiszik... :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az amund és a dzsenn két különböző faj. Nem fajta, faj!! (igaz, ez a MAGUS-ban csak néha probléma, pl. félelf lehet, de féltörpe meg nem.)

A dzsennek keveredhetnek az emberekkel, ez tény. Az amundoknél erre nem említenek soha példát. Viszont kapcsolatba hozzák őket valamiféle ősföldhöz kötődő (ott nagyonbb arányban lévő) síkkal, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy az ő "genetikai" vagy őselemi felépítésük annyira más, hogy a keveredés nem lehetséges.

Viszont nem emlékszem kifejezett, konkrét tiltásra.

Tehát elképzelhető az is, hogy esetleg, ne adja Sogron keveredhetnek.

Shikakának igaza van, nem keverednek, megölik egymást, magukat, őket, stb, de ugye az előtörténet sok mindent elbír, a játékosok elméje pedig határtalan... :)

Szóval szerintem esetleg, igen ritka kivételként ESETLEG elképzelhető. Bár én az egyáltalán nem lehetséges verziót támogatom, és erre szavazok.

A képességekről az egyed ritkasága, rendhagyósága miatt döntsön a KM... :) - szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gyakorlatilag semmit... :)

Ezekről nincs adat, leírás.

persze az olvasottak alapján össze lehet rakni pár dolgot.

Az mund épületekre jellemző a háromszögű alap, a templomokra a szintén háromszögű piramis-kialakítás. (nem földi piramis, tetraéder!) Szerintem a lakóházakra is lehet...

Valószínűleg homokkőből készülnek, mivel az van... + az amundok ugye kapcsolatban álltak az elemi föld síkjával, nemigen idegenkednek tőle.

Kell lennie benne tamplomoknak, Amhe-Ramun hatalomátvétele előtt többnek is, mindenféle amund istenének.

Nyilván a templomok a legdíszesebbek, falfestmények, szobrok, díszes termek. Lehet, hogy a templom a város központi része.

Az uralkodó papok (hat-neb) lakhelyei fényűzőek, a többieké nem az.

Valószínűleg vannak olyan helyek, épületek, vagy csak termek, ami a rituális testformálást szolgálja - olyan konditerem-szerűségek...

:lol:

Nyilván vannak mesterembereknek műhelyei...

Rabszolgaszáűllás, ahol pl. az embereket is tartják, olyan állati istálló féle... ha jól emlékszem, meg is eszik őket, ha kell.

Szóval el lehet kezdeni... aztán lesz valami. :)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Mivel az Amundokat az egyiptomiakról mintázát, "kis eltéréssel" így biztos információ hiányában, az akkori technológia adhat támpontot, illetve az akkori hadsereg képzés.

Asszem az egyiptomiak már erőszeretettel használták a csigát, így az Ynevi középkort meghaladó technológia, illetve a mágia hatását figyelembevéve lehetett edzőterem , bár én ezt az amundok estetében nem tartom fontosanak, mert bár valóban folyamatosan tökéletesítik magukat, ők már "geneteikailag" olyanok amienek./ ez a +3 szépség/

Az megint egy másik dolog, hogy ez még nem elég a szép /kb 14-es/ testhez, hisz így is legalább átlagosnak kell lenni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

gy az Ynevi középkort meghaladó technológia, illetve a mágia hatását figyelembevéve lehetett edzőterem
Én egyáltalán nem olyan mai edzőteremre gondoltam... Szerintem olyan nincs, más gondolkodást igényel egy ilyen.

Viszont számos szer nélkül végezhető erősítő gyakorlat létezik, és ez lehet tradicionális az amundok esetében. Lehet, hogy ez aterem csak egy díszített, de egyébként üres szoba (tornaterem)

ők már "geneteikailag" olyanok amienek./ ez a +3 szépség/
Ettőlmég TÉNY, hogy tradicionálisan formálják a testüket az isteneikéhez hasonlatossá. :)
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mindenhol csak Amhe-Ramun papokat emlegetnek, papnőket sehol. Ellenben van olyan istennő (amund) pl. Nesire, ahol meg csak papnőket, papokat nem. Ezek, és Amhe-Ramun tanainak erőszakos miavolta miatt én hajlok arra nézetra, hogy csak papjai vannak.

De kategorikus kijelentésre, hogy márpedig Amhe-Ramunnak csak és kizárólag papjai vannak, nem emlékszem...

Mindemellett az is tény, hogy az Amhe-démonokat papnők (!) hozták világra. Nincs konkrétan leírva, hogy Amhe-Ramun papnők - és ugye ő az egység istene is, tehát "számolhat" más isten hívével is az egész amund nép érdekében - szerintem - de mivel azt írják, hogy Titkos helyeket születtek ezek a démonok, valószínűsíthető, hogy ezek a papnők is Amhe-Ramun hívei voltak.

Persze meg lehet magyarázni sokféle képpen, hogy más isten papnői hogy kerültek oda, az Amhe-appaok "fennhatósága" alá, de ez a bonyolultabb megoldás.

Tehát 100%-ig konkrétan nem említik, hogy vannak, (de 95% igen:) ), nem tiltják, szóval szerintem nem hibázol, ha Amhe-Ramun papnőt mesélsz. (Csak kérlek, ne az háljon a dzsennel, vagy ha mégis, ne írd meg... :lol:

Magánvéleményem szerint nekem jobbantetszik, hogy nincsenek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...