Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Csevegő


TAO

Recommended Posts

Sziasztok!

A választott karakteremnek jól jönne egy könnyű harci ló, ha már van lovaglás Mf-e. A bestiben vannak ilyen ló minőség kidobási lehetőségek.

Azt lehet valahogy használni? Itt nem feltétlen bizalmi alapon gondoltam, hanem mondjuk, +1 jó tulajdonság +1 arany, vagy valami hasonló. (Olcsóbbal is kiegyezek :D )

Valamint a harci nyereg és az utazó nyereg közt van valami játéktechnikai különbség? Vagy ugyan azokkal az értékekkel harcolok mindkettővel lovon?

Ha a karakternek van könnyű harci lova, akkor az már alapból képes számos olyan tulajdonságra, mint ami a Bestiáriumban különleges képességként van feltüntetve. Pl.: csatában harcol, füttyel hívható, parancsra megáll. Ezért harci ló: jól idomított, és drágább hátasról van szó. :)

A bestiáriumban szereplő különleges tulajdonságok a közönséges utazó lóra vonatkoznak, és nem használjuk a karakteralkotás során. A KM-el persze lehet majd egyeztetni, hogy dobnál a táblázatból, de akkor az is benne van a pakliban, hogy rosszabb lovad lesz, nem jobb. :)

Ha biztosra akarsz menni, akkor a felszerelésre költhető pénzből vegyél egy könnyű vagy nehéz harci lovat. Ha olyan karaktert választottál, akinek pedig alapból van (pl.: Drassen, a lovag), akkor nincs semmi teendőd. :)

A harci nyereggel kapcsolatos kérdésedet meghagynám a KM-el való egyeztetésnek a játék kezdete előtt.

Link a hozzászóláshoz

Köszi a választ!

Annyi aggályom még van/volt, hogy könnyű harci ló lesz, a karim meg a domvik paplovag. A ló teherbírásáról csak a rúna első évfolyamában találtam némi infót. Aszerint elvileg gond nélkül elbír engem páncélban, fegyverben + felszereléssel. Vagyis szerintem, mert ugye a felszerelésekhez nincs tömeg írva :P Azt csak úgy saccolni tudom. Szóval majd erre is mond a KM valamit, hogy lehet vagy nem lehet :P

Link a hozzászóláshoz
Felmerült a kérdés, hogy ismerik-e egymást a csapat tagjai? Összeszokott team vagy most ismerik majd meg egymást?

Ez a verseny napján derül ki, a KM meséli vagy tudjuk ezt előre?

Eszerint dolgoznánk és készülnénk ugyanis.

A választ előre is köszönöm!

A csapat tagjai ismerik egymást, és többé-kevésbé összeszoktak, nem ez az első közös kalandjuk. Hogy pontosan mióta és hogyan ismerik egymást, azt a KM-el egyeztessétek a játék kezdetekor. :)

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ, TAO mester! :)

Újabb kérdésem van a tiszteletreméltó urakhoz.

Cormana karakterlapjáról véletlenül maradt le az Ugrás százalékos képzettség?

"Elsajátítják az Ugrás képzettséget, az első Szinten 20%-ot kapnak, ami Tapasztalati Szintenként 3%-kal nő. Természetesen saját KP-iből is fordíthat ennek növelésére."

Harcosok, gladiátorok, barbárok

14. oldal

Aleggheri-stílus

A felírt VÉ bónusz feltételezne egyébiránt 35%-ot.

A választ előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Nyugi, ólom mellény nem lesz a lovon :D Sőt alapból semmilyen ló vértet nem kapott. Főleg financiális okokból. Kicsit más stílusban kell vele harcolnom, mint a tipikus páncélos lovagok, de megoldjuk :P

A felszerelés számban, nem kimondottan kevés, de súlyban nem vészes. És igyekeztem vizualizálni, hogy körülbelül, hogy is fér rá.

A Rúna 75 kilogrammot írt irány súlynak a lovas tömegén felül. Abban bőven benne vagyok, még a 30 kg-os félvértemmel is. ^^

Link a hozzászóláshoz

Fraien habár ez nem az én posztom, de erre még én is válaszolhatok. :)

Maga a százalék értéke valóban nem szerepel a képzettséglistán, valószínűleg nem szándékosan maradt le. (Ráadásul 20+4*3+7 => 39% kellene, hogy legyen legalább a végeredmény)

Kronn-nál pedig a bónusz VÉ-hez nem lett odaírva a +5, de nyilvánvalóan használható, már amennyiben épen ugrálni is tud magas termetével. :D(Serenar ugyanez)

Szerintem ezen apró problémán könnyen át lehet lendülni, főleg, ha még önszántadból is fogsz képzettség pontokat rakni rá. :)

Link a hozzászóláshoz
Fraien habár ez nem az én posztom, de erre még én is válaszolhatok. :)

Maga a százalék értéke valóban nem szerepel a képzettséglistán, valószínűleg nem szándékosan maradt le. (Ráadásul 20+4*3+7 => 39% kellene, hogy legyen legalább a végeredmény)

Kronn-nál pedig a bónusz VÉ-hez nem lett odaírva a +5, de nyilvánvalóan használható, már amennyiben épen ugrálni is tud magas termetével. :D(Serenar ugyanez)

Szerintem ezen apró problémán könnyen át lehet lendülni, főleg, ha még önszántadból is fogsz képzettség pontokat rakni rá. :)

Félreértés ne essék, a problémán könnyen átlendülök (bár kötéltánc képzettségem nincs :) ) és felnagyítani sem akarom, de szeretnék kapni hivatalos álláspontot, hogy ráírhassam a karakterlapra és költhessek rá KP-t, ha szeretnék.

És igen, a számításom nekem is 39% volt, de ragaszkodtam a karakterlapra írt VÉ bónuszhoz.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!:)

Az alábbi kérdésekbe futottunk a készülés során:

- Zurielnek van mesterfokú nehézvértviselete, mégis írtatok neki 5 MGT-t. Melyik érvényes?

- Eldor speciális képességei között szerepel az Űzés – Átok „tapasztalati varázslat” használata. Ez a papmágiában 35 MP, míg Eldornak csak 28 manája van. Vagy nála máshogy számoljátok?

- a boszorkánymesteri „gyógyító varázslatok” alatt a Betegségmágia varázslatait értitek? Vagy mire gondoltok még ez alatt?

- HBG képzettségek közül milyen hadrendek elérhetőek?

Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésünk. Először is, a mérgek keveréséről, áráról szóló kiegészítő, ami a versenykiírásba volt belinkelve, nincs összhangban az ETK-s példamérgek áraival (amennyiben a felszerelések között szereplő méreg - 45r tekinthető alapárnak). Mit jelent a felszorzott ár, és mennyi az alapár, ha készen vesszük, és mennyi, ha a vajákos keveri ki?

A másik, hogy a fúvócsőbe és nyílpuskába való lövedéket mennyiért lehet venni?

Ruhák, alapfelszerelés közül mik azok, amik már meglévőnek tekinthetők? Feltételezzük, hogy pl. a ruhákra nem kell pénzt költeni, de el kell dönteni, hogy pontosan mi van nálunk.

Előre is köszönjük! :D

Fal

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A nyílvesszők ára engem és a csapatomat is érdekelné. Az összes megjelent szabálykönyvet fellapoztam de nem találtam :D

Lehet csak én vagyok béna.

Másik: Felmerült Kronnál a két fegyver forgatása. Alias kétkezes harc. Ha jól emlékszem valaki más is rá pörgött itt a fórumon. Viszont döbbenten tapasztaltuk, hogy elvileg a szabálykönyvben (legalábbis a Második törvénykönyvben) 16-os ügyességhez köti a használatát. Az ETK-ban nincs ilyen kikötés. Kérdés: Kronn a maga 11-es ügyességével felveheti?

Köszi előre a válaszokat^^

Gavesz

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A csapaton belül különböző módon értelmezzük Merdin/Merlyss illetve Eldor/Eldora esetében az alábbi megkötést: "41 (ill 30) Kp és 160 (ill 30)% szabadon elosztható a már meglévő képzettségek között (egy képzettségre legfeljebb 75%)". Ez most azt jelenti, hogy Kp-ért már nem vehetek fel semmifajta új képzettséget, csak valamely alapfokút emelhetem mesterfokra? Vagy a megkötés csak a százalékos képzettségekre vonatkozik?

Ruhák, alapfelszerelés közül mik azok, amik már meglévőnek tekinthetők?

Ez engem is érdekelne...

A válaszokat előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Alább találhatjátok a válaszokat.

A nyílvesszők ára engem és a csapatomat is érdekelné. Az összes megjelent szabálykönyvet fellapoztam de nem találtam :D

Lehet csak én vagyok béna.

A másik, hogy a fúvócsőbe és nyílpuskába való lövedéket mennyiért lehet venni?

Nem ti vagytok a bénák, valóban nem szerepel a szabálykönyvekben. :) Az ETK-ban azonban szerepel egy "tegez" c. tétel a felszerelések alatt, 150 rézért (1,5 ezüst). A verseny szempontjából vehetjük úgy, hogy ez a tegez telinek számít, azaz 20 nyílvessző vagy lövedék van benne.

Más szóval 1,5 ezüstért egy 20 nyílvesszővel vagy lövedékkel teli tegezt vehettek.

Másik: Felmerült Kronnál a két fegyver forgatása. Alias kétkezes harc. Ha jól emlékszem valaki más is rá pörgött itt a fórumon. Viszont döbbenten tapasztaltuk, hogy elvileg a szabálykönyvben (legalábbis a Második törvénykönyvben) 16-os ügyességhez köti a használatát. Az ETK-ban nincs ilyen kikötés. Kérdés: Kronn a maga 11-es ügyességével felveheti?

Ha két hivatalos szabálykönyvi szabály konfliktusban áll egymással, általában az ETK-t vesszük alapul (bár akadnak kivételek). Ezúttal is ezt választjuk, ez a játékosoknak is kedvezőbb. ;)

Tehát Kronn vehet fel kétkezes harcot, ha a játékos úgy kívánja.

Ruhák, alapfelszerelés közül mik azok, amik már meglévőnek tekinthetők? Feltételezzük, hogy pl. a ruhákra nem kell pénzt költeni, de el kell dönteni, hogy pontosan mi van nálunk.

A karaktereknél abból az ökölszabályból indulj ki, hogy ami le van írva a karakterlapjára, az nála van, ami nincs leírva, az nincs. :) Mivel például a legtöbb karakternél a ruha sincs odaírva, ezért arra is a 10 aranyból kell költenetek - máskülönben szegény karakter meztelenül (esetleg egy szál karddal és egy medállal, vagy hasonlóval) indul.

Lenne néhány kérdésünk. Először is, a mérgek keveréséről, áráról szóló kiegészítő, ami a versenykiírásba volt belinkelve, nincs összhangban az ETK-s példamérgek áraival (amennyiben a felszerelések között szereplő méreg - 45r tekinthető alapárnak). Mit jelent a felszorzott ár, és mennyi az alapár, ha készen vesszük, és mennyi, ha a vajákos keveri ki?

A kiegészítő felülírja az ETK-s mérgek árait. Az, hogy ki keveri ki a mérget, jelen esetben nem változtat az áron a karakteralkotás során. (Játékban számítana, de ne számolj vele, hogy lesz rá idő...)

Az alábbi kérdésekbe futottunk a készülés során:

- Zurielnek van mesterfokú nehézvértviselete, mégis írtatok neki 5 MGT-t. Melyik érvényes?

- Eldor speciális képességei között szerepel az Űzés – Átok „tapasztalati varázslat” használata. Ez a papmágiában 35 MP, míg Eldornak csak 28 manája van. Vagy nála máshogy számoljátok?

- a boszorkánymesteri „gyógyító varázslatok” alatt a Betegségmágia varázslatait értitek? Vagy mire gondoltok még ez alatt?

- HBG képzettségek közül milyen hadrendek elérhetőek?

1. Az MGT-t a páncéljához írtuk, nem a karakterhez, tehát ez csupán a vértje tulajdonsága. Mint láthatod, a karakter ügyességét és gyorsaságát - helyesen - nem befolyásolta.

2. Ezt majd a KM-el egyeztesd a játék elején (KM-nek lesz ide vonatkozó információja). ;)

3. igen

4. Bármely hadrend elérhető, amely a karakter előtörténetére illeszthető - tehát ez karakterenként változhat. Jellemzően például Kráni éket egyik sem nagyon ismerhet...

Cormana karakterlapjáról véletlenül maradt le az Ugrás százalékos képzettség?

"Elsajátítják az Ugrás képzettséget, az első Szinten 20%-ot kapnak, ami Tapasztalati Szintenként 3%-kal nő. Természetesen saját KP-iből is fordíthat ennek növelésére."

Harcosok, gladiátorok, barbárok

14. oldal

Aleggheri-stílus

A felírt VÉ bónusz feltételezne egyébiránt 35%-ot.

Aion Gildes Shiffer korábbi válasza helytálló. :)

Link a hozzászóláshoz
A csapaton belül különböző módon értelmezzük Merdin/Merlyss illetve Eldor/Eldora esetében az alábbi megkötést: "41 (ill 30) Kp és 160 (ill 30)% szabadon elosztható a már meglévő képzettségek között (egy képzettségre legfeljebb 75%)". Ez most azt jelenti, hogy Kp-ért már nem vehetek fel semmifajta új képzettséget, csak valamely alapfokút emelhetem mesterfokra? Vagy a megkötés csak a százalékos képzettségekre vonatkozik?

Elnézést a félreérthető fogalmazásért. Lehet felvenni új képzettséget. Sőt, Kp-ből a százalékos képzettségekre is lehet a határ felett költeni.

(Gyanús, hogy ez egy copy-paste error volt, mert van olyan kaszt, amelyiknek nem lehet felvenni új képzettségeket, csak a meglévőket fejleszteni.)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Eldorral kapcsolatban érdeklődnék. Mégpedig, hogy kivették a boszorkánymester necromancia, átok és rontás iskoláit, előbbit teljesen, utóbbiakat padig csak elméleti szinten. Helyette betették vulgáris mágiaként az érzékelés- átkok és az űzés-átkok nevű releváns papi mágiákat. Ellenben utóbbi 35 MP amivel a karakter nem rendelkezik. Ennek nem látom túl sok értelmét. Vajon csak elméleti szinten tudja hogyan kell megszüntetni egy átkot vagy ez csak elírás? A másik észrevételem, hogy a játékosok által sajnos ritkán használt BM asztrál/mentál varázslatok megmaradtak (sötétté gyalázás, orgyilkosság és haláltánc), ami egyáltalán nem összeegyeztethető a Zöld Kéz rend felfogásával. Biztos vagyok benne, hogy a növendékeknek nem tanítanak ilyesmit. Ebben az esetben ezek a mágiaformák is törlődnek, vagy lenne helyettük valami a karakterrel és az iskolával jobban összeegyeztethető formula?

Üdv,

Mortas

Link a hozzászóláshoz

Köszi a korábbi választ! :D itt az újabb kérdés.

Volt arról szó, h a karakterek ismerik egymást. Mi csapat szinten elkezdtünk kidolgozni ilyen csapat elősztorit, hogy mégis honnan, és hogyan. Egyrészt feleslegesen tesszük-e és van nekik csak még nem publikus?

Másik: ha mégis jöhet a közös elősztori, akkor elég ha szóban egyeztetünk a kalandmesterrel, vagy azért legyen meg írásos formában?

bónusz kérdés: 20 nyílvessző és 20 fúvócsőbe való nyíl is ugyan annyi? O_o?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

1. a bárd karakter ismeri e az összes általa létrehozható varázslatot, mert a kiegészítő Rúna-szabályokban nem találtunk erről semmit.

Igen, ismeri az összes bárd-varázslatot.

2. ha egy karakternek megvesszük a Pszi képzettséget, akkor a Pszi pontokat számolhatjuk e az 1. Tsz-től vagy sem?

Nem feltétlenül. A pszi képzettséget attól a szinttől számoljátok, ahol a leghamarabb megvehetné a karakter a szintlépésekből összeadódó képzettségpontokból. (Ha ez az 1. szint, akkor 1., de ha csak 2. vagy 3. szinten gyűlik össze rá elég Kp, akkor csak ott.)

Eldorral kapcsolatban érdeklődnék. Mégpedig, hogy kivették a boszorkánymester necromancia, átok és rontás iskoláit, előbbit teljesen, utóbbiakat padig csak elméleti szinten. Helyette betették vulgáris mágiaként az érzékelés- átkok és az űzés-átkok nevű releváns papi mágiákat. Ellenben utóbbi 35 MP amivel a karakter nem rendelkezik. Ennek nem látom túl sok értelmét. Vajon csak elméleti szinten tudja hogyan kell megszüntetni egy átkot vagy ez csak elírás? A másik észrevételem, hogy a játékosok által sajnos ritkán használt BM asztrál/mentál varázslatok megmaradtak (sötétté gyalázás, orgyilkosság és haláltánc), ami egyáltalán nem összeegyeztethető a Zöld Kéz rend felfogásával. Biztos vagyok benne, hogy a növendékeknek nem tanítanak ilyesmit. Ebben az esetben ezek a mágiaformák is törlődnek, vagy lenne helyettük valami a karakterrel és az iskolával jobban összeegyeztethető formula?

Doomy-nak is volt egy hasonló, de nem teljesen ugyanilyen kérdése:

- Eldor speciális képességei között szerepel az Űzés – Átok „tapasztalati varázslat” használata. Ez a papmágiában 35 MP, míg Eldornak csak 28 manája van. Vagy nála máshogy számoljátok?

Ugyanazt tudom mondani neked, amit neki is:

Ezt majd a KM-el egyeztesd a játék elején (KM-nek lesz ide vonatkozó információja). ;)

Remélem sikerült minden kérdést megválaszolni.

Link a hozzászóláshoz

Szerk.: A csapattársaim rávilágítottak a tényre, hogy nem olvastam el minden kiadott anyagot figyelmesen. Ennek fényében a kérdés stornó. ;)

Sziasztok!

A választható karakterek jellemei, vallása mennyire kötöttek? Hogy konkrétabb legyen a kérdés, szimpatizálok Merdinnel, a tolvajjal, de kicsit sötétebbre venném a figuráját. Élet, Káosz jellem helyett inkább Káosz maradna, és Arel vallását Domvikra, vagy "Nem jellemzőre" cserélném. Gyakorlatilag Merdin lenne E'liellen jellemével és vallásával.

Remélem a kérdéssel nem verek nagy hullámokat. :)

Szerkesztve ekkor: , Orwen által
Link a hozzászóláshoz
Elnézést a félreérthető fogalmazásért. Lehet felvenni új képzettséget. Sőt, Kp-ből a százalékos képzettségekre is lehet a határ felett költeni.

(Gyanús, hogy ez egy copy-paste error volt, mert van olyan kaszt, amelyiknek nem lehet felvenni új képzettségeket, csak a meglévőket fejleszteni.)

Lehetséges, hogy más karaktereknél is van ilyen hiba? Néhánynál jól jönne, ha tényleg csak elírás lenne :D

Link a hozzászóláshoz
Lehetséges, hogy más karaktereknél is van ilyen hiba? Néhánynál jól jönne, ha tényleg csak elírás lenne :D

Mivel emberek vagyunk, előfordulhat, hogy hibáztunk több helyen is, annak ellenére, hogy többször is átnéztük a karaktereket. :)

Ha valami gyanúsba szaladnátok bele, akkor a játék előtt kérdezzétek meg a KM-et róla, és egyeztessétek vele. Ha valóban hiba lenne, akkor engedni fogja a gyors javítást.

Link a hozzászóláshoz

Tao!

Köszönöm szépen a válaszodat, remélem a KM-el le tudjuk bizniszelni, hogy mondjuk a 28 manáért kisebb E-vel, de működjön. Főleg ha már 3 elvett iskolaformáért cserébe kapja ;) Ami viszont még mindig nem világos, hogy mi legyen a BM asztrál/Mentál mágiájával. Nem sok varázslatról van szó, de hagyományos gonosztevőnek sokszor sok örömet okoz. Azonban, amit az előtörténetben írnak az iskoláról és a karakterről egyértelműnek vehetjük, hogy ilyet nem használnak, de még csak nem is tanítanak a növendékeknek. Helyettük várnék némi alternatív megoldást, mert 3 helyett 5 törölt iskolaforma a 1,5 plusz varázslatért valahogy már túlzás szvsz. Példaként bedobnám vulgáris mágiaként alkalmazva: bárd Bájolás dala (a klánbéliek alapvetően barátságos emberek) nyugalom dala (kapálózó pácienst lenyugtatni) Pap: Jellemérzékelés (az alany megérdemli-e, hogy meggyógyítsák?) Természeti lények megidézése (ha a druida vonalra akarunk ráerősíteni) Ezeket persze példaként említem, de kiindulási pontnak szerintem nem rossz. Persze csak 3 varázslat kell, hiszen annyit veszünk el. Na most lehet kövezni. :D :D

Üdv,

Mortas

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...