Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mit hozott a karakter otthonról?


Hány aranyat kap egy karakter?  

92 szavazat

  1. 1. Hány aranyat kap egy karakter?

    • Amennyi a szülei éves bevétele
    • Semmit
    • Amennyi a karaktergeneráló.exe be van
    • Mindenki döntse el maga


Recommended Posts

Sir Vágtató mondta:

"szerintem, nem kell minden könyvet megvenni, mert akkor már annyira korlátozódtál, hogy a végén, már csak egy Ynev lesz, és ez nem jó. No mind1 akinek tetszenek a könyvek nem akarom megsérteni, de szerintem még egy ETK-ből is lehet mágusozni.

Meg ezt is:

És még egyszer biztos érdekesek a könyvek, de mi a mi y-nevünket játszuk, ti a tieteket.

Nos ezzel csak annyi a baj, hogy ti már nem Yneven játszotok, és ha mondjuk kikerültök a ti játékosi körötökből, akkor hozzá sem tudtok szólni a világhoz ==> nektek sem lesz érthető/élvezetes a játék, a többi játékosnak sem miattatok és a KM is unni fogja, hogy minden 10. percben el kell magyaráznia valamit. Szóval nem csesztetés képpen mondom, inkább sok kellemetlenséget megelőző figyelmeztetést, hogy viszonylag kezdőnek lenni nem baj, de kezdő tudással játszani és nem fejlődni az igen.

Azt tanácsolom, hogyha nagyon akarjátok, akkor legyen meg a saját Ynevetek, de tudjatok meg amennyit csak lehet a mindenki által játszott Ynevről. Egyrészt mert szükségetek lesz rá, ha nem egymásnak akartok mesélni életetek hátralévő részében, másrészt pedig a regényektől, könyvektől sokat fejlődik a fantáziátok, a szövegértésetek, a fogalmazási képességetek, az Ynevképetek, etc. (ja és a helyesírásotok is.... :D).

Amit ajánlani tudok: ETK, Papok Paplovagok 1, 2, regény töménytelen mennyiségben (Gorduin ciklus / Sötét térítős könyvek / Renegát meg megannyi más, hozzáteszem ezek közül csak az első kötetsorozatot olvastam :roll: de szerepjátékos körben nagy megbecsülésnek örvend a többi is) és esetleg a Harcosok, Gladiátorok, Barbárok.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a mi Ynevünk nem különbözik sokat az általánosságban elfogadott sablontól, csak az a baj, hogy nem írtuk le normálisan a helyzetet.(Hozzáteszem, könyv szempontból nem igazán kell olvasgatni, mivel ETK szerint is rá lehet érezni a dologra, a többi szövegértés meg ezek meg már rég kifejlődött- legalábbis nálam-. De azért kíváncsi vagyok rájuk.)

Khmm... és nem tudom, hogy miért néz minket mindenki elszigetelt barbároknak, mi is olvasgatjuk a netet, tudjuk milyen Ynev. Csak mi máshogy játszunk, mint ti... mondjuk úgy, hogy ez olyan mint a nyelv. Ugye van az egyetemesen elfogadott változata, a tudományos, de a tájszólással beszélők is uyganúgy ebszélik a nyelvet, legfeljebb kicsit más, furcsa. Nah, mi ilyenek vagyunk. Tajparasztok. :wink:

Tudjuk, hogy hogy játszotok, mivel olvasunk titeket, a kalandokat, és én érzem- remélem- a feelingjét is. De nem ezt keresem. Nekem sokkal jobban tetszik a mi játékunk. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Nos nem igazán. Én inkább úgy hasonlítanám, hogy ti még csak tanulgatjátok a nyelvet. Nézd, én személyszerint elég keveset tudok a világról, de ha van időm, vagy kedvem akkor próbálom kiterjeszteni a tudásomat (megjegyzem, az elmúlt időkben szinte semmi erre e a térre irányuló törekvést nem tettem.... :roll: ). Az hogy olvasgattad az ETKt nem fogja biztosítani, hogy tudd, mi az a Sen, Amhe démon, korg, vagy millió más dolog, amik úgyszint szerves részei a világnak, de az ETben nem lefolgaltak. Ahhoz, hogy gyarapítsd az ynevi "szókincsedet" nem árt felfalni pár regényt vagy pld egy PPLt.

-Uff

Link a hozzászóláshoz

Lehet hogy ez kicsit hülyeség de legalább telik a tropik. Na az hogy szereintem itt az a nézeteltérés van hogy valaki nem olvasta el a PL: hely leirásokat . Én ma vetem a fáradságot és elolvastam ilinort és abasziszt és ki kelleT ábrándulnom ylinoral kapcsolatban mindedig azt hittem hogy ott kék az ég szöld a fű a dús füvü mezőn szabadon rohangálnak a vadlovak virágok nyilnak a réten a fák tavaszal vigan bontják lombjukat eme csodás földön és ott mindenki békeségben él. Hülye voltam kicsit más mindenki fegyverben jár még a WC-re isés még a nők is lekaszabolják a nem hagyományasom közeledni vágyókat és azt sem tudtam hogy ilanorból jöttek a az ilinoriak meg elfek és ott élő nomádok vannak. BÉKESÉGBEN túl nagyot nem tévedtem. Saját ynevről a magus a közös ynevről szól és nem a magán ynevről akkor az már valami más találtam még STAR WARS szerep játékot is. :D de a regények kicsit túl kötött sokalta jobban növeli a fantáziádat ha tollat vagy billentyűzetet ragadsz és kalandot írsz vagy előtörténtetet de a saját novella sem elérhetetlen leirod ide más is leirja amit csinált és már is nem kell könyvet venni menyivel jobb.

Link a hozzászóláshoz

Valóban, a fantáziád akkor fejlődik a legjobban, ha jár. De egy regényben rengeteg fantázia van, mert az az ember, aki megírta valószínüleg nem egy analfabéta tuskó. :) Egy ilyen könyvből rengeteg szépérzéket, történeti motívumot, szerepjátékos tapasztalatot, világelemeket és megannyi más dolgot szerezhetsz, nem beszélve arról, hogy jobb esetben egy élmény végigolvasni! ;)

Személy szerint mindennél előbbre tartom a szerepjátékban az előtörténet, vagy az elő-novellát, anélkül egy modul el sem kezdődhetne! Kivéve persze ha teírod meg a JKnak az előtörijét :D Az még finom szokott lenni...;)

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Juri topic és nem tropic, de mind1!

Szóval én már rég elolvastam az összes ország jellemzőit, de az ETK-ben bénán van leírva, (d3st, attól, hogy nem tetszik, vagy nem teljes, nem dobok ki az ablakon pár ezer forintot, ugyan megtehetném, de ha én megveszem, akkor a többieknek is meg kell venni, hogy értse, és az anyagi helyzeteink, nem egyenlőek érted!), azontúl mi kitaláljuk a hiányosságokat, mint a régészek, restaurátorok, és lehet, hogy más motívumokkal díszítjük a vázánkat, mint amilyen volt eredetileg, de korhű, és esztétikus.

Amúgy a topictól nem nagyon térünk el, mert ez is házikiegészítő

Link a hozzászóláshoz

Helló

sorry de a topictól nagyon-nagyon eltértetek, de már nem számít ;):D

akkor most íme a következő kérdésem, h szerintetek, egy nem ember fajú kalandozó mennyivel több vagy kevesebb képzettségget hoz otthonról?

mert sztem egy 4-500 éves elf aki már benne él egy városka legendáiban is, az tutter h több alap képzettségekkel indul amikor 1.tszű akármi lesz. :)

Link a hozzászóláshoz

Ha reális akarok lenni: akkor adnék neki alapból herbalizmust is, nomeg némi élettant.

Ha el akarom kerülni a kavart és a tápolást: nem kap alapból semmit

Ez viszont nem reális. Hát hol van az igazság? Minden bizonnyal Odaát.

Link a hozzászóláshoz

én konkrétan most mondjuk emberismeret MFre és lélektan AFre gondoltam...hiszen 4-500 év alatt elég jól megismerhette az emberi természtet ;):D

legalábbis szerintem.

na meg ugye értékbecslés AFet is ... igy modnjuk :)))

a herbalizmust és élettant nem értem h ugyan miért kapna :)))

én inkáb ezeket adnám, ha reális akarnék lenni...

Link a hozzászóláshoz
én konkrétan most mondjuk emberismeret MFre és lélektan AFre gondoltam...hiszen 4-500 év alatt elég jól megismerhette az emberi természtet ;):D

legalábbis szerintem.

na meg ugye értékbecslés AFet is ... igy modnjuk :)))

a herbalizmust és élettant nem értem h ugyan miért kapna :)))

én inkáb ezeket adnám, ha reális akarnék lenni...

Egy elf, aki mondjuk otthonról jött (mert hát én azt számítom a "mit hozott a karakter otthonról?"-ba) mi a Ranagol angyalárért kapna már emberismeret MF-et??? Soha életében nem látott embert közelről, csak amit maga lőtt le birtokháborításért.

Lélektan AF? na az esetleg. De legfeljebb az elfekre...

S hogy miért Herbalizmus és élettan? Gondolj bele...növényekkel és növények között élnek, ismernek sok virágot, fát... mondhatni a természet gyemrekei, így szerintem indokolt.

Élettan: pontosan azért, amiért lélektant is kapnának...

Link a hozzászóláshoz

hmmm hátt egen ez az othonról hozott ez relatív, ezért irtam, h egy városka ahol már a legendákban is benne él (akár) ...vagyis emberek közt él, már 4-500 éve ...

és most nem az a lényeg h miért élne ott vagy miért nem! :D

hanem az h ott él.

öhm izé nem azér, de az élettanhoz nem élettani folyamatokat kell vizsgálni/tanulmányoozni (leírásokból, könyvekből megtanulni)?? tehát az elf az erdöbenboncolgat?!? eeöööö...na nem :D

Link a hozzászóláshoz

@ őszintén szólva még a városkákban sincs túl sok olyan elf, aki a kérészéltűek között élne... Nézd meg Eriont, ott is van elf kolónia, de jobban figyelik a határaikat, mint az Elfendeliek. Minden hivatlant megölnek, aki túl közel merészkedne... (persze ez a saját Ynev képem, de akkor sem hinném, hogy az elfek minden szombat este együtt bridzselnének az emberekkel, csakhogy megismerjék az általuk olyannyira lenézett kérészéltűeket...)

Szóval szerintem az emberismeret nem indokolt az esetükben. Talán ha a lélek dolgait kicsit jobban értik, az más dolog.

Az élettanban lehet hogy igazad van, nem állna neki boncolgatni, jól van visszavonom :)

Juri Gagarin

Hát nem tudom, te melyik játékról beszélsz, mi a MAGUS nevű fantasy szerepjátékról.

Azzal, amit állítottál több elvi hiba is van.

1. Melyik elf élne le 4-500 évet börtönben? előbb ölné meg magát... szabadság nélkül amúgy is beteg lenne.

2. Melyik börtöntöltelék az, amelyiket ha 4-500 ( :!: ) évre a börtönbe raknak, az lenne az első, hogy mindenféle néppel minél többet beszéljen nyelvtudása fejlesztése végett?

3. Melyik börtönnek éri meg 500 évig etetni egy lényt? Hamarabb ölik meg...

No erről ennyit.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Szerintem a problémát a jólismert (KM-nek is tetszetős) előtörténet oldaná meg. Függetlenűl kasztól, fajtól és képzetségtől szerintem ha valaki bónusz képzetséggel kívánja indítani a karakterét elegendő konzultálnia a KM-jével, és ha ő ezt megengedte a fajhoz és kaszthoz passzoló elősztoriban már meg is van indokolva, hogy kitől, hol és mit tanúlt még a karakter... De ha jól tudom erre a lehetőségre még az ETK is engedélyt ad. És ugyan ez igaz lehet egy két felszerelési tárgyra, "örökség" címen, ha egy kicsit egyedibb karival kíván játszani a játékos és a KM is belemegy. Persze mindezt csupán a józan ész határain belűl érdemes csinálni.

Link a hozzászóláshoz

No, pont jókor néztem be.

Az én karim egy elfendeli harcos, aki szeretné tudni, mi van a határokon kívül. Emiatt naná hogy nem akadályozták.

Ezeket vitte: egy váltás ruha, három napi hideg élelem, két kulacs víz, egy levéltőr / na jó, ez mestermunka, mert az apja csinálta neki/ és egy botíj /nem elf íj, amit az erdőjárók is csak 6-700 évesen érdemelnek ki - és ők sem kapják :!: /. Meg tűzszerszám és egyéb apróságok.

Egyetlen tápos dolga egy könyv, amibe a tapasztalatait írja. Ha meghal ez visszateleportál Elfendelbe, hogy a tudás ne vesszen kárba. Ennyi. /

Hogy lenéznék az embereket ebben nem értek egyet. Szerintem inkább csak gyerkeknek tartják őket, akiknek még nagyon-nagyon sokat kell tanulniuk. Szerintem.

Link a hozzászóláshoz
hmmm hátt egen ez az othonról hozott ez relatív, ezért irtam, h egy városka ahol már a legendákban is benne él (akár) ...vagyis emberek közt él, már 4-500 éve ...

és most nem az a lényeg h miért élne ott vagy miért nem! :D

hanem az h ott él.

öhm izé nem azér, de az élettanhoz nem élettani folyamatokat kell vizsgálni/tanulmányoozni (leírásokból, könyvekből megtanulni)?? tehát az elf az erdöbenboncolgat?!? eeöööö...na nem :D

/Bocsi, még mindig én/

Szerintem ez a Summariumban tökéletesem benne van. Ha teszem azt, egy elf meg akarja ismerni egy őz működését, akkor több dolgot csinálhat. Elöször is elkezdi figyeli /egyfolytában/, a születésétől a haláláig. Nem nagy dolog neki, olyan mintha az ember egy hangya életét nézné pár hétig. Megtudja, melyik szerve hogy viselkedik, hol található stb.

Másodszor: miért boncolna? Azt megteszik helyette a dögevők. Õ csak azokat figyeli, és lám, meg is van az őz belső felépítése, méghozzá úgy, hogy ő bele sem nyúlt a természet folyamataiba.

Harmadszor pedig kérdez. Sokat, sok idősebb elftől. Amúgy meg nem hinném, hogy mikor a vadász kikészíti a vadat, akkor ne vágná fel...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

De jó, hogy itt van ez a fórum...

Szóval én egy régebbi kérést tennék fel: egy tetszőleges kasztot valami kalózok vagy valakik -ez lényegtelen, ne ebbe tessék belekötni, hanem a kérdésre válaszolni- arra kényszerítenek, hogy ő legyen a hajó szakács. Nos, mivel nincs más, amit tehetne, főz reggel, délben, este...

De miat ad isten, nincs már kp-je, mert amit erre szintre kapott, azt már elköltötte. És valahogy sehogy sem tud szabaduli ebből a rabságból és csak főz és főz. Nos, 3 év után egyik reggel felébred, és azon veszi észre magát, hogy a harcértékei ugyanolyan jók, a rúnamágiát ugyanolyan jól tudja, és egyik nelyvet sem felejtette el (ki szeretném hangsúlyozni, hogy a 3 év alatt abszolut nem volt módja ezeket gyakorolni) és főzni még mindig nem tanult meg, mert nincs kp-ja. Nos, mert a M.A.G.U.S. szabályai szerint ez így néz ki.

Ellemben van egy lovag, aki 40 éves korára (becsületes 6.tsz-re érve) úgy érzi, hogy sűrgősen be kell állnia Uwel vagy bármelyik isten paplovagjainak a rendjébe, és mit ad isten, amint véget ér a többéves vagy rövidebb kiképzése, arra ébred, hogy a harcértékei csökkentek, pedig az alatt az évek alatt forgatott fegyvert, bár nem ugyanannyit, mint régeb... Mert a M.A.G.U.S. szabályai szerint ez így néz ki.

Hol itt az ellentmondás? Erre kérném válaszolni.

Nos, a másik kérdés: legyen egy karakter aki egyetemista pl Lar-Dorban és ott a szakterülete a Stratégia, reggelől estig ennek él, törit tanul, csatákat tervez, nézi a katonák gyakorlatait, és konzultál az öreg sokat tapasztalt kaotnákkal és hadvezérekkel. Nos, 18-20 éves korára elvégzi az egyetemet, és úgy dönt, a sok tanulás alatt megkívánta a csatazajt és beáll harcosnak. Nos, az alatt az 1-2 alatt ő elfelejt mindent (Stratégia MF, töri MF, stb.) és tud bánni egy-két fegyverrel af?

Itt mi a helyzet?

És a másik: ha jól emlékszem, MF hadvezetés: 20 Kp, MF fegyverhasználat: 30 Kp

Szóval az emberből hamarabb lesz profi, világhódító hadvezér (a reális történelemben talán III. Alexandrosznak, Caesarnak, Hunyadinak, Napoleonnak, Dzsingisz Kánnak, Tamerlannak és még sok másnak bolt ilyen képzettsége) mint egy hivatásos fegyverforgató?

És hogy van az, hogy a harcos, aki a kardjából él, nem kap MF fegyverhasználatot, de a paplovag kap? Ezeket nem értem.

Csak pár kérdés, reméle jó helyre írtam...

És ha nem, kérem az illetékleseket nem törölni, hanem áthelyzeni.

És még valami: szerintem is max k6 ezüst kell egy kalandozónak, a fegyver igen ritka volt abban a korban. És a kovácsnak sem volt pénze cask így nyakra főre gyártani a fiának a fegyvereket. És Mithrill gladvért? Ezt nem hiszem :evil:

Link a hozzászóláshoz

Én ide írom a választ, az én elképzelésem szerinti válaszom, majd ezt is átteszitek. :D

Szóval Csaba:

Azt ha valaki stratége volt és ezzel foglalkozott, kijárt egy egyetemt és ezt ,,valamilyen szintre" hozta, akkor az megmarad, és utána fegyverforgató lesz akkor megmarad az elötte megszerzett tudása és az új is amit a pár éves harcikiképzésben szerzett.

Ilyen esetekben jöhet pl. szintén képbe a váltott kaszt vagy ikerkaszt. Szerintem.

Arról hogy a hadvezetést MF-en megtanulni ,,könnyebb", mint a fegyverforgatást, arról annyit, hogy szerintem ez tényleg egy kicsit érdekes, de könnyebb egy nagy csapatot vezetni, mint egy fegyvert profin forgatni. Vannak nagyon jó meggyőző erővel, jó logikával és megfigyeléssel rendelkező emberek, és azok nem feltétlen tudnak még fegyvert forgatni. Persze sokszor a ,,hadvezetők" ott vannak a csatatéren, de sokszor meg nem. Néha csak terveznek és gondolkodnak a következő állásonm egy sátorban a csatamezőtöl pár mérföldre.

Meg anno a mi törinkben sem ment ki a csatatérre, minden tábornok, meg stb. Ez persze az adott kortól függöt, meg az uralkodótól, hisz olyan korszak is volt amikor maga akirály volt a hadvezér.

Egy harcos elég sok fegyvertmegtanul forgatni. Bár az is attól függ, hogy milyen típusú (lásd. HGB) Egyébként meg nálunk ETK-ben a paplovag, az alap 4 fegyverhasználatot kap, nem látok Mf-et, csak 7. TSZ-en 1 fegyverre.

Az ezüst arany dologról meg annyit, hogy azt szerintem ne az adott kaszt befolyásolja, hanem a KM, ha nemes vagy, akkor egyértelmű, hogy nem 1 vagy 2 ezüsttel kezdesz. Meg az is számít, hogy hanyadik szint, mert lehet hogy nem 1.ről idnul adolog és olyan esetben sok minden indokolható, persze bizonyos határokon belül.

Ha valahol tévedt javítsatok ki!

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Újra itthon, végre...

Na szóval a mithrill vért, baromságvolt OK beláűttam, de mindenki követhet el hibákat, amúgy az a karakter "meghallt", mert a gazája kintfelejette az esőben :lol: .

Na jó komolyra fordítva a szót, ez a hadvezéres fegyverforgatóshoz annyi, hogy ugye a Kp, az Kb. arra jó hogy képes e megtanúlni, hülye rendszer, de ez van...

Tehát ugye mint említetted, a fegyverforgatás 30 Kp, tehát iszonyú képességek kellenek hozzá, de sokkal kevesebb idő alatt lehet elsajátítani, mint a Hadvezetést És mondjuk egy fegyvert megtanúlhatsz durván 1 év alatt igazán jól forgatni, addig egy sereget akár 10 évig is tanúlhatsz igazán jól vezetni. Most lehet hogy megint hülyeséget mondtam, és mindjárt jöttök, hogy az Xy című könyvben ami csak 5000Ft, benne van, hogy miért vagyok hülye... Szóval gondolom, hogy a Kp, és az Idő kompenzálják egymást, ebben a helyzetben, mivel a Hadvezetés elméleti képzettség (inkább), míg a fegyverforgatás, az igencsak gyakorlati.

Link a hozzászóláshoz

Hmmm... nem tudom. Mármint a könyvekkel kapcsolatban.

Elolvastam pár novellát, és azok iszonyat jók voltak... ha a könyvek is olyanok, akkor befektetek.

Más.

Én szerintem egy fegyver forgatásának elsajátítása sokkal nehezebb, mint pár hadvezetési taktikát bevágni. Mármint ugye a hadat úgy vezetik mesterfokon, hogy pár bevált taktikát tudnak alkalmazni... páldául a Pjzsafal mögül íjászok lőnek, vagy az emberek lassan satuba fogják az ellenfelet, megkerüléssel.

Na de midnegy. Én hüle vagyok ehhez.

Lehet, hogy nagyobb kunszt hadvezetni, mint tökéletesen forgatni egy fegyvert...

Jah, és helló Vágtató! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Hát nem témához kapcsolódik, de sztem elég ha csak a felellősségbe gondolunk bele ;).

Ahhoz, h rendesen tudj taktikázni, - esetenként stratégiázni -, ahhoz ismerned kell (nagyvonalakban), h a sereged (csapatod) mire képes, mit tud, hogyan, mennyire értenek a fegyverekhez, akármihez.

Tehát a hadvezetés mérhetetlenül összetettebb, mint a kardforgatás ugyanis az alapvető taktikai fogásokat, stratégiai elmeket megtudod tanulni könyvből vagy hadiakadémián, de igazán csak a csatamezőn tudod elsajátítani, "begyakorolni".

Ehhez kapcsolnám még, h sztem nagyon nem árt, ha a hadvezető egyén tud bánni (min AFen) azokkal a fegyverekkel, amik előfordulnak a seregében ;) (tehát tudja, h az íjjászok az adott viszonyok mellett meddig és milyen pontosággal lőnek, a nehézvértesek milyen tempóban haladnak, a könnyűlovasok a hosszúkardjukkal kik ellen alkalmazhatóak, stb)

Nos asszem kellően eltértem a témától, úgyhogy nem is ragoznám tovább, remélem érzékletesen sikerült kifejtenem azt, h mire is gondoltam.

A részletek majd (egyszer talán) olvashatóak lesznek egy cikkemben is.

byezz maradok továbbra is nem tudom kicsoda :D

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Amit @ mondott az úgy is van, ugyanakkor nem csak stratégiábol áll a hadvezetés, ez ennél lényegesen összetettebb. A katonák nem engedelmeskednek akárkinek, a Parancsnoklás olyan képesség ami nem adatik meg az egyszerű embereknek, a katonák feltüzelése, a morál fenntartása balulsikerűlt taktikáknál vagy ostrom idején is, ezek is a hadvezetéshez tartoznak, és egy magára valamit is adó hadúr valóban ugyan olyan ügyesen bánik a szavakkal és a haditérképekkel mint a kardal.

De amíg a kardforgatást elsajátithatjuk a hadseregek akármelyik kiképzőtáborában, és csupán csak gyakorlás kérdése a vívó tudomány fejlődése, addig Parancsnoknak születni kell. De legalábbis egy életet rá áldozni.

Ékessszólás, Taktika, Stratégia, Parnacsnoklás, Lélektan, Térképészet, ezek azok amik nélkülözhetetlenek annak a Hadvezérnek aki csak magában bízik. És ahhoz, hogy jó legyen, ezeket nem árt ha magasfokon űzi, azt pedig egy JK (ha a kp-it nézzük) leghamarabb is 8-9. szintjén éri el, de akkor semmi másra nem szentelt időt.

A kardforgatáshoz pedig csak fegyverhasználat 2-es fok kell, vagy ha jobban tetszik Af. az pedig 3 kp. Egy hónapos gyakorlás az egész.

Vagyis hadat vezetni nehezebb, mert nem csak emberek irányításából, lelkük feltüzeléséből és hadi cselek alkalmazásából áll, de még a hadtápra is gondolni kell.

Persze, ha csak arról van szó, hogy egy haramiákból álló csapatot kell irányítani, elég bezúzni néhány arcot, és azt mondani, hogy: "Én vagyok az erősebb tegyétek amit mondok vagy gyílkolni fogok." Ez ilyen esetben működhet, de a hivatásos katonák biztos, hogy fellázadnának, mi több felkoncolnák önjelölt vezérüket.

Még egy személyes vélemény: Hogy lehet összehasonlítani a hadvezetést, a fegyverforgatással? Mind a kettő harci képzetség az okés, de közük egymáshoz annyi van mint a Méregkeverésnek a Démonológiához. Az-az semmi.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...