Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

Mostanában vált "divattá" a táborokban, hogy a modul részeként egy kis jelmezben csalingászás, saját karakter bőrébe bújás van beiktatva, még ha konkrétan összecsapás nem is

Jah, én ezt mennyire rühellem is :roll:

Aki akar lájvozni, az lájvozzon, de aki nem akar fura ruhákban az erdőben rohangálni üvöltve az hagy ne már...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Teljesen egyetértek az előttem szólóval!Nem kell ráerőltetni az asztali szerepjátszókra a liveozást. Már pedig azzal, hogy a modul (ami asztali) részévé teszik, tulajdonképpen ez történik. Van direkt live-os tábor, oda való. Persze lehet egy "sima" MAGUS-táborba is live-ot szervezni, hiszen "rokon" műfaj, de legyen szerintem is külön program.

Az egy másik vélemény, hogy mind a kettő nagy szervezést, meg sok résztvevőt kíván, illetve úgy a jó, azt akarom ezzel mondani, hogy szerintem nemigen fér meg egymás mellett a kettő, mind a kettő "főattrakciója" egy tábornak. Bár láttunk már nem egy példát, amikor egy táborban mind a kettő volt, de nekem az a véleményem, hogy ez meg is látszott valamelyik minőségén, szerintem nem valók egy helyre. (MAGÁNVÉLEMÉNY) :)

És ezzel nem akartam a live szerelmeseit megbántani egyáltalán :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

A modul során lehet számítani LIVE játékra? (Az valódin kívül is, úgyértem.) Mostanában vált "divattá" a táborokban, hogy a modul részeként egy kis jelmezben csalingászás, saját karakter bőrébe bújás van beiktatva, még ha konkrétan összecsapás nem is.

Ezt a divatot nem kívántuk követni, szándékosan külön van bontva a két program. Emellett természetesen tiltva nem lesz a dolog - ha a kalandmester és a csapat minden tagja támogatja az ötletet, akkor természetesen lehet róla szó.

Ha már Live, akkor az külön modul lesz, vagy az előző folytatása, esetleg mellékága? Lehet/szabad egyáltalán ezt (már) tudni?

A Live modulról még mi sem tudunk semmit - még azt sem, hogy ki írja, ám szeretnénk, ha a tábori modul egyik oldalágát képezné. A játékosok által megismerhető részletek természetesen itt a fórumon illetve a tábor hivatalos oldalán olvashatók lesznek.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1: Magyar Gergely:

Mint említetted nem lehet másnak segíteni a avrázshasználó karaktereknek.

Nos hogy, játszon ki egy 20-as (de elég a 18 as is) Inlettigeenciájú karaktert? Mert az *10 Inettligencia hányadost jelent (18 nál kb. 180)

Nos nálunk ez úgy megy hogy,

a,: A Km segít a mértéktől függően: (Pl: 18-20 körül Arra gondolsz...vagy hogy,... azaz alternatívákat ad, ha Nagyon tévedne a J

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Az előtörténetből lehet-e "előnyöket szerezni" ?

Azaz Pl mi egy 3-as Iker csapattal megyünk (valszeg) és megkaphatjuk-e az Ikerharcot? /Természetesen, kidolgozott előtörténetbe szőve/

Igen, ikrekkel lehet ikerharcot felvenni, amennyiben azt az "Iker"t kis i-vel akartad írni.

Vagy mien felhasználható "befolyás"-t lehet szerezni? Pl: Ha esetleg valaki valami nagyhatalmú (király, főpap,őrbáró,hős) barátja, tanácsosa, vagy csak szimplán tartoznak neki

Ezzel, ha racionális keretek között maradtok, lehet élni - a legegyszerűbb természetesen - lévén ezek a modulok kis időintervallumot ölelnek fel - hogy a modul városában élnek a karakterek és vannak kapcsolataik. Előtörténet, előtörténet, előtörténet - és egy jószívű Km.

Miért nem lehet a 2.Tk-s fajokkal, lenni az Ut-ssal pedig igen? (ha jól olvastam).

Én másképp olvastam:

"4. kategória (4000 Tp): amund, dzsenn

5. kategória (5000 Tp): khál, wier" (A karakteralkotás)

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS írta:

Az előtörténetből lehet-e "előnyöket szerezni" ?

Azaz Pl mi egy 3-as Iker csapattal megyünk (valszeg) és megkaphatjuk-e az Ikerharcot? /Természetesen, kidolgozott előtörténetbe szőve/

Igen, ikrekkel lehet ikerharcot felvenni, amennyiben azt az "Iker"t kis i-vel akartad írni.

Ezt gondolom RuFuS is úgy gondolta, hogy a "felvenni" azt jelenti, hogy EL KELL rá költeni a Kp-t. Tehát nem olyan előny az előny, hogy ikrek vagyunk, és így ingyen jön az ikerharc. Én nem is nevezném előnynek emiatt, mivel bárki felveheti, ahol teljesülnek a feltételek.

Ugyanis attól még, hogy valaki iker, még ugyanúgy energiájába, idejébe, azaz Kp-be kerül neki a tanulás. 8)

Link a hozzászóláshoz

Halihó emberpalánták!!!

Itt sokan mondták, hogy szeretnének jönni és hogy milyen jó, hogy lesz tábor, de van már valaki, aki konkrétan lejelentkezett? Csak szeretném tudni... :)

Más téma. Vampire játékhoz kinek van kedve?... Esetlegesen lenne egy rövidke modulom, amennyiben nem fáradunk ki teljesen a MAGUS modulban. :) Olyan 4-5 emberre számítok, de amennyiben többen jelentkeznétek megkérek valaki mást is hogy meséljen egy másik csapatnak. Akit érdekel írjon PSben vagy akár itt is.

Üdv a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

kisebb - nagyobb változásoknak kell helyet adnunk, lévén a hely tulajdonosai úgy döntöttek, hogy sokkal viccesebb most bejelenteni az ár növelését, hogy előleget kérnek...

ezen apró ( :?) malőrnek köszönhetően (bízni mertünk az árak helyes mivoltában...) úgy tűnik, hogy minimum a hely változik - épp folyamatban van az új hely lefoglalása - reményeink szerint ezúttal nem vernek át minket. szerencsénkre egy jász faluban találtunk helyet (Jászszentandrás), az ottaniak pedig megbízható emberek hírében állnak.

a kiírás ennek fényében fog hamarosan változni, ha minden jól megy Rufus keze által.

a kérdés így merül fel: volna-e kedvetek jönni így is? ha emellett a falucska mellett döntünk a hely megváltozása mellett (amit gondolom előző mondataim alapján kitaláltatok nagy nehezen... :P) az időpont is módosulna, egy nap csúszással tudnánk kezdeni, vagyis augusztus 20-ától kezdődne a tábor, emellett a szállásra beadott díjakban is volna változás, ha más nem, amiatt, hogy a szállás mellé minden napra ingyenes strandbelépőt kapna mindenki. újabb kérdés, hogy több díj reményében (melyet a kb 500 ft-tal megnövekedett ár - ez a szállás ára, mivel jelenlegi infók szerint színvonalasabban lehetne megoldani, nem a strandé, melyet tényleg ingyen számolnak fel... - miatt nem biztos, hogy megengedhetünk) akartok, hajlandóak vagytok-e kb 500 ft-ot ráfizetni a már kiírt árra?

nos... szavazásra a fentieket időhiány miatt nem bocsátjuk, még érdeklődünk, s ha minden jól megy, szombaton megnézzük a szállást, ha addig nem tudtok írni, akkor viszont nekünk kell eldönteni.. :?

mindenkinek elnézését kérem ezúton a többi szervező nevében is a hirtelen változtatásokért, de mi is csak most értesültünk arról, hogy az eredeti szálláshely ára csaknem 1,5szeresével nőtt - növelték.

remélem ez nem szegi sok érdeklődő kedvét, nagyon reméljük azért, hogy nem egy ilyen félreértés miatt nem lesz idén (sem) táborunk, mert mi igyekeztünk mindent megtenni a szervezés és az élvezetes időtöltés érdekében...

még egyszer bocsi, mindenki.... kérlek, ha tudtok, ha érdekel titeket, minél hamarabb értesítsetek vagy engem, vagy Rufust a véleményetekről, vagy javaslataitokról, melyeket várunk nem csupán ezen a fórumon, de szombatig (tudom.. nagyon kevés az idő...) az alábbi telefonszámokon is...

köszi (a reményeim szerinti :wink: ) megértéseteket, és még egyszer (talán ezúttal a szállás nevében is...) bocsiii a kellemetlen változásokért :oops:

Lord Rufus - 06 / 30 210 41 25

Rhea - 06 / 70 531 93 38

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

Köszi az értesítést! Sajálni tudom, hogy ilyen emberek között kell élnünk, de mit tehetünk. Ti a lehető legjobb megoldást választottátok: ahelyett, hogy kiszálltatok volna, inkább új megoldást kerestetek. Nagyon köszönöm, és minden elismerésem. A pénz eddig sem volt vmi elszállt összeg, ígyhát szerintem tartható. Mondjuk a másfélszeres az már durva lett volna. Várjuk az új kiírást. Ha minden a tervek szerint alakul, Tranékkal leszek egy csapatban: a karakterem is lassan készen van. További jó munkát és szervezést, a leendő játékosoknak és mesélőknek jó felkészülést!

Üdvözlettel,

Creep

U.I: Itt kérdezném meg, hogy a modul mellett mennyi idő jutna a többi szerepjáték kipróbálására (engem az Ars Magica foglalkoztat)?

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Hát, gyerekek, nem is tudom... :( Háttal nem kezdünk mondatot. Ami viszont lényeges, hogy nem tudom, így a változott időponttal mennyire tudok majd részt venni... :? Ugyanis 22-től nekem már más programom lenne... Ha a csapatom (akinek mesélni fogok egyébiránt), amennyiben lesz, és tudom, hogy kik a tagok, vállalja, hogy esetlegesen két nap és egy délelőtt lerohanja a modult (vagy annak a rám eső részét), én örömmel elmegyek és megteszem a tőlem telhető legjobbat.

Hogy az árakat emelte a szállásadó, nos, ez sajnos üzlet... Az előleggel kapcsolatban viszont csodálkoztam, hogy eddig nem kértek... Ekkora méretű foglalásnál evidens lett volna.

Az új hely izgalmasnak ígérkezik, nem sokat jártam azon a környéken, bár az tény, hogy a karsztvidéket nagyon fogom sajnálni... Csillagok meg az új helyen is lesznek. ;)

Egészen tuti biztos viszont ez az új időpont? Semmi eshetősége, hogy kicsit előrébb mozdítsuk? Tudom, hogy minden ember kívánságát nem lehet teljesíteni, de na... sztem nem vagyok egyedül, akinek bajos ez az időpont.

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

nos.. mint említettem volt, elnézést az esetleges kellemetlenségekért, de szerintem mindenkinek megéri eljönni - akárha csupán 22-éig is. de egy valamit hangsúlyoznék: NEM az előleggel volt gond, hanem annak megnövekedett összegével, melyre nem számíthattunk, hiszen a hely website-ján teljesen más feltételekkel volt az meghírdetve, mint amelyekkel ki akarták szúrni a szemünket.

ennek ellenére kérünk elnézést - természetesen - s reméljük, jövőre a tapasztalattal amit idén szerzünk, alán gördülékenyebben (átverés-mentesebben...) fog menni a szervezés.

köszönöm viszont a bíztatásokat, igyekszünk mostmár csakazértis minél jobbra összehozni, s remélem, mindenki jól fog szórakozni - ha lehet, még jobban, mint Aggteleken tette volna... :)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Utólagosan lehet-e jelentkezni..? (ha más nem akkor nem foglalni helyet, majd csövezek Ottan jó Rocker-ként :) )

Ugyanis nekeme nem derül ki legalább ... Júli közepéig, de lehet az is hogy csak Aug.-ban...

Jó lenne ha lenne lehetőség a "bekommandózásra" azaz arra , hogy "alvóhely" nélkül is lehessen játszani...

/persze hetekkel elötte szólni, hogy ne legyen gond 1 új csapat(tag)/

Ennyit..

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
Utólagosan lehet-e jelentkezni..? (ha más nem akkor nem foglalni helyet, majd csövezek Ottan jó Rocker-ként :) )

Ugyanis nekeme nem derül ki legalább ... Júli közepéig, de lehet az is hogy csak Aug.-ban...

Jó lenne ha lenne lehetőség a "bekommandózásra" azaz arra , hogy "alvóhely" nélkül is lehessen játszani...

/persze hetekkel elötte szólni, hogy ne legyen gond 1 új csapat(tag)/

ha csapatostul tudnál jönni, némiképpen egyszerűbb lenne... de szerintem, legvégső soron sátras helyekkel megoldható, ha minden kötél szakad. DE: ha van rá egy mód, jó lenne, ha minél hamarabb jelentkezne, aki csak tud, mert a faházakbeli fekhely viszont fogy :) (bár szerintem a sátor sem kifejezetten kényelmetlen a szerepjátékért cserébe, de én maradok egy puha ágynál azért... :wink: )

tehát játékosok! lehet jelentkezni, mert kevesebb, mint egy hónap, és itt a határidő! (oszt legfeljebb sátorban hajcsiztok... :twisted: hahaaa..)

Link a hozzászóláshoz

a határidők változatlanok maradtak, így a karakterek+előtörténetek és a tábor díjának beadási/beküldési határideje is (bár a férőhelyek miatt lassan időszerű lenne, hogy aki csak tudja legalább a tábor díját küldje...). emellett azonban valószínű, hogy a live központi szervezésben elmarad - azaz mi pusztán az asztali szerepjáték megszervezését tujuk vállalni - így, ha mégis volna rá nagyobb létszámban igény, azt a táborlakók egymás közt szervezhetnék. a tábor programját pár héten belül kitesszük, hogy ez által könnyítsük a lehetséges szervezési feladatokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

minden információ - helyszín, időpont, ár, férőhely - kikerül a jövő hét elején megszülető kiírásban - ezt a hétvégét terepszemlére fordítjuk, ahonnan saját képekkel megtérve tájékoztatunk titeket egy galériával.

addig azonban: a tábor férőhelye 20+10 fő, vész esetén még (ha jól tudom) esetleg +5.

minden egyébben - ha jómagam nem nyilatkozok - Rhea kijelentései a mérvadóak.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

a hétvége gyümölcse: lefoglalt, előleggel biztosított szálláshely Jászszentandráson.

a hétfő gyümölcse: a tábor kiírásának megváltoztatása, frissítése - elérhető ugyanott, azaz:

http://www.rufuslord.fw.hu/mcstkiir.pdf

a kedd gyümölcse: jászszentandrás, a strand és a kemping képei is elérhetők az alábbi címen:

http://minoszrpg.gallery.extra.hu

a szálláshelyre való eljutáshoz valamilyen közösségi módot ötöltünk ki, azaz lehetőség szerint jó lenne ha debrecenből együtt menne a csoport a községbe, lévén nem egyszerű másképp megtalálni. ennek módjáról, áráról és körülményeiről a közeljövőben tájékoztatunk titeket.

rufus voltam

ui.: a jelentkezési határidőről ne feledkezzetek meg ha lehet

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Mivel nekem sürgős volt egy időben, utána néztem az utazási dolgoknak és a következőket találtam...

A helyszínre jutni legkönnyebben Jászberényen vagy Hevesen keresztül lehet. Az előbbi inkább, mert forgalmasabb város. Én néztem egy csatlakozást, Berényig vonattal, onnan pedig busszal, pontos idő így hirtelen nem jut eszembe, de utána nézek, amint meg van szavazva. Ahogy néztem, olyan dél, délután 1-2 körülre érnénk oda ezzel a renddel.

Véleményeket, újabb, illetve ellenjavallatokat várok. :) Apropó, nemtom, de ha jönne olyasvalaki, hogy kocsival... Sztem sok utazó dolgát megkönnyítené...

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem e gyönyörű órán!

Az események váratlan fordulata miatt újabban ismételten csapatot keresek, csak most másik oldalról...

Keresem azokat a vállalkozó kedvű kalandozókat, akik befogadnának egy kicsit csúnyácska, de annál hasznosabb, a test és a lélek bajaihoz egyaránt értő Noir papnőt... A koncepció flexibilis (szinte minden dimenziójában), a válasz eléggé sürgős lenne...

Előre is köszönöm!

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...