Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

a pénzt nem kaptam meg - azért akartam e-mailt írni, hogy tudjátok h megérkezett a zseton... viszont szerintem nem írtam e-mailt - ergo nem érkezett meg - azaz valahol valami gubanc volt... hozzáadlak titeket a listához, gyertek el mindenképpen, a pénz ha addig nem érkezik meg, hát a helyszínen eldöntjük hogy mi legyen - ez így ok?

(magyar posta... :roll:)

ok, köszi.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Hello

A karakter alkotásban azt olvastam hogy "csapat élősztoritól ovakodjatok"

Ez most hogy van??? :?:

Akkor kell csapatelősztori vagy nem ??

Catsmile akkor nem jön ???

két napja még afelől érdeklődött hogy milyen karakterrel legyen ... :roll:

Hokusz akkor 9:30 ra ott várunk az állomáson majd küldök mailt ...

Arel áldásával :Lorin

Link a hozzászóláshoz

Na még egy égetően fontos kérdés:

Tegyükfel hogy valaki pappal van és van vagy 70 varázslata .

Ezeközül talán három van olyan amelyiknek megegyezik az erősítése a mana igénye az alap erőssége vagy az hogy milyen ellenálás jogosult az ellenfél, szóval ezt mind kivulről kell fújnom vagy esetleg lehet vinni egy papírt amin ki vannak jegyzetelve hogyha szükség lesz rá használni lehessen.Vagy esetleg lesz TK???

Ja és varázslatokat csak a ETK-ból és a P&P-ből lehet alkalmazni?

Üdv.: Lorin

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Akkor kell csapatelősztori vagy nem ??

Egyéni karakter-előtörténetet pontozunk... a csapatelőtörténet arra jó' date=' hogy a játék elejét nem kell azzal tölteni hogy összemeséljük a csapatot illetve hogy miért és mióta vagy hogyan vannak együtt. Tehát nem kell, de könnyebbség :)

Tegyükfel hogy valaki pappal van és van vagy 70 varázslata .

Ezeközül talán három van olyan amelyiknek megegyezik az erősítése a mana igénye az alap erőssége vagy az hogy milyen ellenálás jogosult az ellenfél, szóval ezt mind kivulről kell fújnom vagy esetleg lehet vinni egy papírt amin ki vannak jegyzetelve hogyha szükség lesz rá használni lehessen. Vagy esetleg lesz TK???

Nos, természetesen minden, a karakteralkotásban feltüntetett szabálykönyv alkalmazható, sőt, jó, ha van - a KM fog időt hagyni h néhány részletet átnézz a varázslatodban, persze csak ésszerűen, tehát sztem max 5-15 másodpercet.

Catsmile akkor nem jön ???

két napja még afelől érdeklődött hogy milyen karakterrel legyen ... :roll:

Nem tudom, szerintem tőle nem kaptam pénzt... Vagy ha igen, akkor jól titkolta.

Remélem válaszoltam a kérdésekre, cather az e-mailben nem találtam előtörténetet :?

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lord Lorin,

Ha elolvasod a törvénykönyv varázshasználóknak írt javaslatait, ott pont az van, hogy egyenesen kívánatos is, hogy a varázshasználó karakter nyugodtan készítsen jegyzeteket, miket szeret lakalmazni, esetleg milyen helyzetre mivel készül, milyen kombinációkat találna ki, stb. Meg legalább fel lesznek sorolva azok a varázslatok, amik "kitelnek" a Mp-ból az ő Tsz-én.

Ez lenne a legszuperebb. És látszik, hogy a játékos készült, hogy nézegette a karaktert. Én pl. nagyon szoktam díjazni az ilyesmit... És akkor csak annyira kell kinyitni a szabálykönyvet, hogy megnézze, hogy mondjuk mennyi a varázslás ideje, vagy Mp. Ez belefér, ha ismeri alapvatőan, hogy miről van szó.

Ennek az "olcsóbb" változata, amikor a játékos a szabálykönyvből nézi ki a dolgokat, ez is megengedett. De azért ismerni kell nagyjából, hogy mik a lehetőségek, vagy pl. korlátok... Ekkor is csak nézegetni kell a részletekért.

Egy KM sem fogja kívülről fújni az összes adatot... nem is kell.

Az olyan nem jó, ha a játékos úgy akar pl. pappal lenni, hogy fogalma sincsen a papi varázslatokról, mert mondjuk még egyszer sem olvasta. Na, az ilyen jobb, ha mást választ. Hangsúlyozom, nem az adatokat kell kívülről fújni!

És ami még fontos, hogy a varázshasználóval ő játszon, legyen akármilyen tapasztalatlan. Õ keresse meg a varázslatokat a helyzethez, ha tudja. Ha nem ismeri őket, kevesebbet fog megtalálni. De az semmiképpen sem megengedett, hogy mondjuk a csapat barbár adjon neki tippeket és utasításokat, csak meg ő már 100szor játszott varázslóval...

Link a hozzászóláshoz

Hello

Gergely kösz a tájékoztatást amúgy eddig is volt egy lapom amire kijegyzeteltem a varázslatokat csakhogy a P&P (amihez a múlt héten jutottam hozzá )szerint alkotott karakterem nem ugyanazokat használja így újjat kellet készítenem de mivel ez az első ilyen találkozóm inkább most kérdezem meg hogy kell-e mert ott már késő lenne.

Szóval kösz. :D

Üdv.:Lorin

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok!

A tegnapi játék hatalmas volt. Az egész csapat nagyon élvezte, tetszett a modul, és a mesélőnk is kitett magáért. Ez volt az első versenyünk, ennek ellenére jól ment a játék. Nem volt gondunk a szervezéssel (csak a saját csapatéval :? ) és a helyszínnel sem. Kíváncsi leszek, mi fog felkerülni a tartalmakból a Mentálcsavar oldalára (karakterek, előtörténetek, modul, a teszt megoldásai stb. ezeket nagyon várjuk) A díjazottaknak és a többi hősnek gratulálunk! Különösen bárdunknak, Asbóth Balázsnak (legjobb férfi játékos). Legközelebb legyen legjobb idegen faj kategória is :D Ott leszünk a következőn is!

További jó játékot mindenkinek!

Creep-Acélpentád

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek,

Jómagam mint (fő)szervező lépek fel kritikai éllel a versenyt szemlélve, áttekintve - kicsit talán túl dagályosan is - a tegnapi napot.

Reggel szülői piszkálódás (az első három szó csúnya volt ami eszembe jutott), idegeskedek, felkapom a vizet, rossz hangulatot hagyok magam mögött. Rossz pont - sebaj, majd a verseny feldob. Remélem...

Pénzt szemlélve ismét bebizonyosodik: nincs már elég tőke a csavarok megvételére. Rossz pont - sebaj, ezúttal legfeljebb beérik az emléklapokkal - hisz be kell érniük...

Fénymásolás gyorsan, zökkenőmentesen, hisz arra még van tőke, sőt, Xsitronnak még a modult is ki tudjuk nyomtatni Rheával az oldalamon (vagy velem Rhea oldalán:wink:). Jó pont - végre...

Odaérünk a Kossuth Gimi elé, még csak három mesélő van ott a résztvevők közül - és rengetegen még, akik az épp tegnap megrendezett megyei fizikaversenyre vagy a városi kosárbajnokság egyik mérkőzésére érkeztek. Ajjaj. A portán elkérném a kulcsot, a gondnokkal beszélek telefonon: nem a miénk az egész suli, sőt, az alagsoron kívül sehova se mehetünk - ahhoz képest h igazgatói aláírással ellátott engedélyem van. Mert elfelejtettek minket. Csodás, legalább az egész alagsor a mienk - már látom, hogy fél órát pakolgatnunk kell majd. A kulcsok legalább megvannak. Felemás pont.

Az alagsor torkában aztán Kirsch tanárnő szól ránk, hogy csak az alagsor a miénk, de csak annak legnagyobb helyisége nélkül - tiszta Trianon kicsiben, csökken az élettér, és most nincs senki, aki visszaadná a területeket idővel... Rossz pont - az addig rendben van, hogy kalandos a kezdet, no de ennyire?!

Sebaj, leérünk, a Piceklubb elég nagynak bizonyul hogy öt csapat elférjen benne. Emellett még van végülis hat box, amit használhatunk - csak el fogunk férni. Pakolgatás 9:50ig, kicsit húzós, már csúszunk. Felemás pont - legalább még nincsenek ott sokan ekkor, kezdhetjük a KM-gyűlést!

Aztán kiderül, hogy késnek emberek... Az egész verseny tolódik, mert KM-ek késnek... Fél órával később kezdjük, akkor gyorsan kiosztom a csapatokat, elfoglalják a helyeket és durr bele. Felemás pont.

Jómagam szerencsés vagyok, kiváló csapatot kaptam - ekkor még csak annyit tudok, hogy az előző versenyen a csapat Morgena-papja nyerte a legjobb rpg díját, és hogy Magyar Gergely dícsérte őket, illetve hogy név szerint ismerek mindenkit onnan, és két tagjának az előző versenyen is meséltem. Õk annyit tudnak rólam, ami az előző versenyről maradt: Tűzkitörés, 8E, láthatatlan varázslótól... :) Sebaj, kis egyeztetés után belelendülünk. Nagyjából másfél óránként egy cigiszünet. Én sajnálom, a dohánymentesek vagy kevésbé függők sajnálják, mert élvezzük a játékot. A szünetek után ismét durr bele.

Meglepetések, kellemes csalódások. A csapat kiválóan játszik, jól forgatja a szót és mágiát, fegyverrántásra a fináléig nem is kerül sor. A hangverseny, amit adnak, szintén fergeteges, meg is kegyelmezek nekik az első komolyabb bajban, hiszen ott is derekasan helytállnak - pont azzal hogy semmit sem tesznek -. A horgot is bekapják, elmennek a megfelelő helyre szabad akaratból, nem is kell mágiát eröltetni rájuk. Az előtörténetből beidézett csúnyagonoszbácsit akkor vágják le amikor arra a legmegfelelőbb az időpont, és végül a rossz oldalra állnak, amiről azt hiszik, hogy jó, s ki sem derül számukra az igazság - így is van ez rendjén. Gördülékenyen, kisebb súrlódásokkal, jól együttműködő csapat - gondolom gonosz pontozó vagyok, azért nem ők a legjobbak... Nagyon sok jó pont. Végre már, billen a mérleg a jó felé, majd lehúzza a jó.

Eredményhirdetés egy óra késéssel, dehát ez van, a csúszáshoz egyenesen arányos a befejés. Az emléklapot egy-két kivételtől eltekintve mindenki kézhez kapja, akik nem, vagy rosszul kitöltve, látszólag nem nagyon problémáznak rajta - szerencsére. A díjaknak örülni látszanak. Jó pont.

Aztán kapuzárás, a mesélői alagsorcellák kiürítése, a padok visszavitele az első emeletre, izzadás, hát-, és derékfájás - de jó mulatság, férfimunka. Felemás pont.

Aztán késve haza, öcsémmel átbeszélve a legszebb részeket, döglök le aludni. Jó pont.

Nos, ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni, hogy eljött, játszott vagy mesélt vagy szervezett, és remélem hogy mindenki jól érezte magát - illetve elnézést a kiállhatatlanságomért a verseny előtti hétben, és elnézést még a szétrobbantott csapatért is utólag, de értsétek meg, nem nagyon volt más alternatíva. Majd legközelebb - a szeptemberi IV. Mentálcsavaron - vagy a nyáron megszervezett I. Mentálcsavar Tábor idején, aminek részletei hamarosan körvonalazódnak, játszhattok együtt.

Most azonban két hét pihenés, amíg 18 nem leszek, utána fejest az érettségibe és a szervezésbe. Ez alatt az idő alatt a verseny hivatalos oldalára is kikerülnek a statisztikák, a nyertesek listája, a fényképek, egyebek.

Mégegyszer köszönet mindenkinek!

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Még sok ilyen szép versenyt mindenkinek!

Gondoltam megvárok egy-két játékosi véleményt, s a főszevezőnkét is, ha másért nem, hát az illendőség kedvéért... :wink:

A fentiekhez sokat hozzáfűzni nem is kell, azt hiszem - nagyon örülök, hogy ezek szerint jól sikerült a verseny, s a játékosok (vagy legalábbis akikkel eddig módomban állt beszélni) jól érezték magukat - hisz, végtére is a szerepjátéknak valahol az is a lényege, hogy élvezetet leljünk benne.. (mesélői részről: hogy a játokosok élvezzék a modult!) :)

Ehhez mérten.. nagyon köszönöm csapatomnak, az Acélpentádnak a sikeres és élménydús mesét, s külön is gratulálok újra a csapat teljesítményéhez, illetve az onnan kikerült díjazott tagnak - nélkületek, az együttműködésetek nélkül nem ment volna.. :wink: ..illetve, hogy nem faltatok fel élve, mert, bevallom, tartottam a mesétől, féltem, hogy a többi, régebbi s tapasztaltabb mesélők mellet... gyönge folt leszek csupán.. :)

Minden csúszás, gond, a verseny előtti hét fáradalmai s a Hókatedrális nem műszaki rajzos megoldása (ahogy Gergely, te róttad fel teljesen jogosan nekem :wink: :) ), valamint a díjkiosztás apróbb gondjai ellenére is köszönöm, hogy mesélhettem és köszönöm, hogy újabb játékosokat, mesélőket ismerhettem meg... és egyáltalán: a részvételt :)

Gratulálok minden játékosnak, díjazottnak, minden mesélőnek s a szervezőknek is, remélem a Tábor is hasonlóan jó lesz. :)

Találkozunk tehát az első Mentálcsavar Táborban!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Tartozom egy kiegészítéssel minden résztvevő és érdeklődő felé, ami ehhez kapcsolódik:

...a díjkiosztás apróbb gondjai...

Valóban, valaki, aki egyike azoknak, akik legjobban megérdemelték volna, NEM kapta meg a díját, méghozzá a Rózsaszín RúnásBöszmeMagusHálamalacot (ki hogy nevezte el). Õ Rhea.

Nekem a nagy hajtásban és odafigyelésben a díjkiosztáson - láthatólag a legfigyelmetlenebb és legnagyobb barom vagyok a barátok történelmében - nem jutott eszembe. Tehát akkor itt, fórumon, igyekszem kicsit helyretolni a kizökkent rendet:

Rheának pedig a modulhoz készített illusztrációkért (Hókatedrális kívül-belül, várostérkép, fogadótervrajz, kidolgozott termelői negyed és Fogadók Tere) hálás köszönetet kell, hogy mondjunk a szervezők és, azt hiszem, a résztvevők nevében is. A malacka joggal az övé, ebben biztos vagyok.

Remélem kicsit javított a helyzeten. És mégegyszer elnézések sorozatát és változatait,

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Hello

Jó ötletnek tünik ez a nyári tábor én ott leszek és ha rajtam múlik még magammal cipelek 4 embert :twisted:

De valaki irna róla vmit vagy még csak elképzelés???

Üdv.:Lorin

Egyelőre csak elképzelés, bár igen konkrét. A szavazást azért tettük ki, hogy lássuk, kiket mennyire érdekel, illetve hogy 32-37 ember össze jönne-e. Ha igen, megszervezzük még néhány héttel a megfelelő érdeklődőt követően.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...