Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Quironeia 1 - Északi városállamok


Con Salamander

Recommended Posts

Jobb témakört nem találva ide írnom kérdésemet, ha nem ide való tegyétek át nyugodtan, csak szóljatok hol keressem a választ :D

Szal:

Ki, mit tudna nekem mesélni a toroni harcmozdulatokról, szokásokról, stb?

(konkrétan egy várostrom van készülőben és ők a védők - ám iszonyúúúan nem vagyok otthon az északi kultúrkörben)

Link a hozzászóláshoz

Ez sokban függ attól , hogy a vár hol található. A toroni várakat általában képzett pietorok védik, bár ha nagy a gáz akkor gondolom a környék népe is fegyvert foghat (sympietori rangban). Szerintem minden vár esetében érdemes számolni pár varázstudóval (leginkább boszorkánymesterek és Tharr papok). Megint más ha egy welyr rend védi a várat. Õk amolyan lovagok, csak jobban kedvelik gyalogos harcmodort és gyakran ők védik Toron végvárait. A várok maguk viszonylag masszívak és jól megépítettek (gondolom nem véletlenül vannak odobator klánjaik), ráadásul valószínűleg balliszták és katapultok is védik. A íjászok viszont ha jól tudom nem Toron kedvenc fegyverneme.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy-két mondat, hogy mivel számolok én, ha ilyesmiről van szó.

A helyzet: 10000 fős kisváros melletti vár, kereskedelmi út mentén, közepesen fontos pont.

A katonaság alapból 3% lenne, tehát 300 fő, ez most mind a várban van persze.

A várúr amúgy is szeret biztonságosan élni, ez +2 %, tehát 500 fő.

Mivel kereskedelmi út mellett van, állomásozik itt egy pikásszázad is, 600 fő.

Mivel készülnek az ostromra, a tartomány további 300 katonával támogatja őket, ez 900 fő.

A környék is tudja, hogy ostrom készül, ezért a fegyverre fogható emberek egy részét (aki nélkülözhető a gazdaságban), szintén ideküldik. Ez legyen 600 fő.

Így 1500 várvédővel kell számolni, ezek eloszlása:

:arrow: 300 alap fő: 100 pikás, 50 lándzsás-alabárdos, 50 számszeríjász, 25 lovag, 25 fejvadász, 50 fő "kisegítő"

:arrow: a +200 fő - 100 pikás, 50 lándzsás-alabárdos, 40 elitkatona "személyes testőr", 10 pap és BM

:arrow: 100 tovabbi pikas

:arrow: 300 fő tartomanyi sereg - 100 konnyulovas, 100 landzsas-alabardos, 50 ijasz, 50 nehezlovas

:arrow: 600 plusz fo: 100 ijasz, 100 landzsas-kardos - kepzettebb csapatok, 400 fo "kisegito"

Aztan jonnek a kulonlegessegek, bervarazslok, felberelt szabadcsapatok, stb.

A var kore biztosan emeltek karokbol falat, ha volt ido, arkot is. Legalabb 10 ballisztajuk es 5 katapultjuk (esetleg naftaveto) is van, elelmiszerkeszletuk legalabb 4 hetre elegendo.

Kb en igy rakom ossze a dolgokat nagy vonalakban.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Egy sokat látott km-től azt hallottam, az Anterai királyság végnapjai alatt egy gorviki származású ranagol papot 1. vallása miatt 2. származása miatt üldöznek, ráadásul egyáltalán mit keresnek gorvikiak északon.

Ezzel nem értettem egyet (főleg az üldözős résszel), bár az Anterai királyságról fityfenét sem tudok. Érveim:

- Abasziszban, és a quiron déli partján van gorviki diaszpóra.

- Rowon környéke a maremiták előtt toroni fennhatóság alatt állt. Itt arra gondolok, hogy rowon még bőven nem a siemosi liga tagja, és inkább toroni hátország, mint északi befolyás alatt álló tartomány. Továbbá az egész régió komoly zászlóháborús puffer zóna , ilyen helyeken kb minden vallásnak van térhódítási lehetősége.

- Ranagol vallása nem túl lényeges északon (tharr, pár pyarroni isten és ranil mellett), és az inkvizíció sem északi divat, ezért néhány ranagol papra errefelé tesznek magasról.

Kinek van igaza, illetve milyen vallás dívott az Anterai királyságban?

ui: igen, szombaton lesz 9. mentálcsavar és anterai modul lesz

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Anterai királyság Szürkecsuklyás találmány. Információt róla az Északfölde nem hivatalos netes kiegészítőben találhatsz. A Mentálcsavarosok ez, és a környező területek hivatalos, vagy annak számító anyagai alapján dolgozták hozzá a saját részüket, merem állítani, hogy magas szinten és Ynev-koherens módon.

Több dél-quironeiai gorviki diaszpóra isi ismert, ám ez nem jelent semmit.

Abasziszban például - lásd Raoul Renier vallások és egyházak Abasziszban című írását - a Fogadalmas egyházak közé sorolják Ranagol vallásást törvényileg, ez azt jelenti, hogy csak papjai lehetnek hivatalosan, tehát ők törvényesen működnek, hívei magánembernek számítanak a törvény előtt. Mivel Antera erősen Aszisz befolyásoltságú, valószjnűtlennek tartom a kerek perec üldözést és tiltást a Ranagol vallására, ám mivel pyarroni vallás a túlnyomó ott, ezért azt is kétlem, hogy tárt karokkal várnák őket. Esetleg bizonyos körökben.

Ez a vallási kettősség sok helyen jellemző a quironeiában egyébként. Folyománya, hogy mindenhol az éppen aktuális viszonyok, az uralkodó személye, vallása és ereje, az ottani egyházak éppen aktuális befolyása dönt. Tehát simán elképzelhető, hogy van olyan időszak Anterában is a történelem folyamán, amikor üldözik Ranagol papjait.

Szóval - ahogy máskor is - a KM-nek van igaza, aki majd ott mesél nektek.

Versenyszervezési kérdés, hogy ha egy kaszttal lehetetlen az adott körülmények között normálisan játszani, mert mindenki rá vadászik, azt közölni szokás a verseny kiírásakor, a háttéranyagokban, és ha elolvasod az Anteráról írtakat, ilyen aligha van benne.

A többi érvre: de, divat északon is az inkvizíció, nézz utána az Inkvizítorok Szövetsége nevű szervezetnek.

Tharr egyházának erősödése egyáltalán nem jelent semmi garanciát Ranagol híveinek szerintem, inkább tudom elképzelni, hogy vetélytársság miatt irtják őket, mint hogy játékos szemmel nézve ők is ölnek, tehát jól megleszünk...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...