Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Hát én nem nagyon játszok fejvadászal (nem is nagyon játszok, mesélek),de szerintem a képzés alapja a (mint már említettem) az elméleti oktatás és a szellem megedzése. Ennek része lehet a folytonos megalázás, pszi tanulás, és más hasznos képzettségek (itt jönnek be e képzettségek). Ilyennek tartom a helyismeretet mely legalább az adott városra de inkább a környékre, országra fontos. vagy ilyen az etikett mert nem mindig kell besurranni. Ki kell ölni a fejvadászból a félelmet, a kétkedést, az érzelmejket és csak a hideg racionális gondolkodás maradhat. Majd lassan elkezdik a fizikai nevelést is. Edzések kardforgató órák, a lopakodás és más képzettségek gyakorlása (ezeket fogalmam sincs hogy csinálják de biztos meg van rá a módszer).

Na szerintem ez a váza egy fejvadász kiképzsének.

Link a hozzászóláshoz

Én ezzel nem teljesen értek egyet. Kezdjük azzal, hogy sztem kis koruk óta nevelik őket. 14 év alatt nem nagyon lehet nekik pszit, és más képzettségeket tanítani nekik. Persze itt is vannak kivételek (fegyverhasználat, ...). Ezért sztem először van a fizikai nevelés, miint pl. a harcművészeknél. Ha már elég erős a test, jöhet a többi. Szép fokozatosan.

Nekem ez a véleményem.

Link a hozzászóláshoz

A fejvadászok általában az adottságaik szerint vannak kiképezve: aki fizikai téren kiemelkedőbb azt harci feladatokra képzik, mig aki a szellemi téren kiemelkedőbb azt annak megfelelően képzik ki pl kémnek.A fejvadászoknak mindenképpen a képzettségekben valo jártasságuk a legfontosabb mert ugyanis a karakter elkészitésénél a régi rendszer szerint (ahol megjegyzem még van esély normális karakter készitésére) eleve eldől a a mentális és asztrális képességek, tehát ha valaki kisebb értéket dob mint amennyi elfogadhato lenne attol még nem kell mindjart a radir után nyulnia:) Tehaát akinek nem sikerül az álom képességek elérése annak egyetlen esélye ha a képzettségekben tökéjre fejleszti tudását!

Link a hozzászóláshoz

Nos Bálint barátom igaz hogy igy biztonságosabb a karaktergenerálás de sajnos az egyik legélvezetesebb rész marad ki:) Szerintem az egyik legjobb dolog az egészben mikor az ember istenéhez vagy isteneihez fohászkodik a minél jobb dobásért és valljuk meg van benne valami reális hhiszen az ember nem dönthet a születésekor milyen értékekkel szülessen:)

Link a hozzászóláshoz

Dharran Liedor:Először is, az emberek a serenaya-kat nem fejvadászoknak, hanem közönséges gyilkosoknak tekintik. Mentalitásuk leginkább Uwel szolgáihoz hasolatos, meg szent gyilkosok akik Malliort tisztelik, ők Oilan szeme és füle, blablabla...

Lehet hogy többek akarnak lenni ennél, de nem többek. Szerinted mik, ha nem fejvadászok?

Link a hozzászóláshoz

Alkyone:

hmm..hogy is fogalmazzak...számomra a fejvadász általában vagy egy profi testőr, vagy épp egy orgyilkos szerepét töltötte be. A Sereneya inkább csak egy harcos, akinek megszabott céljai vannak. És legfőképpen az, hogy nem minden bűnért jár halál. Csak akkor ölnek embert, ha a vétke olyan mértékű. Pl. elfet ölt, vagy elf ijjat semmisitett meg...ilyenek...amugy csak megnevelik az illetőt. Ráadásul amit még sokan elfelejtenek, hogy előtte ismertetniük kell az illetővel, hogy miért is kapják a büntetést. Láttál te már fejvadászt, aki az áldozatával közli, hogy azért halsz meg, mert bla,bla,bla

Ja, csak hogy pontosak legyünk Oilan szent gyilkosai a Siryaok (vagy hogy irják, most lusta vagyok felállni és megnézni). Õk tényleg gyilkosok. De ők nem sereneyák!

Link a hozzászóláshoz

Dharran Liedor:Affene... Tényleg összekevertem a serenayakat a siryaokkal. :shock: Hát a serenaya képzettségei alapján, asszogya: nyomolvasás,álca/álruha,csapdaállítás,lopózás,rejtőzködés... ááááá nem fejvadász. :? (jó nincs hátbaszúrása)

Ja és igenis vannak olyan fejvadászok, akik szemtől szembe végzik be a küldetésüket, és felsorolják a gaztetteket:pl.:embervadászok

Link a hozzászóláshoz

öhöm... nem hinném, h ti hallttatok már róluk, d etélleg van egy ilyen vadász gárda, akik monden esetben elmondják a velük szemben álló illentőnek,h ha akkor és oott átadja azt amiér jöttek, akkor békében távozhat, ha nem, akkor meg kell halnia....

eddig nem valloottak kudarcot...egyszersem... alidari testőr/vadászgárda... különlegesen képzett khálokból, akiket a belső céh mesterek képeztek ki arra, amire.... asszem ennyi elég is róluk...

Link a hozzászóláshoz

Utánaolvastam egy kicsit a fejvadászok képzésének, és a következő infóhalom jött össze:

1. kb6-8 évesen kezdik el a neveltetést, de minnél hamarabb annél jobb :) természetesen. Ilyenkor még nem alakult ki a gyerekekben, hogy melyik tulajdonságuk a legerősebb, vagy legalábbis nem annyira hogy lehessen őket specializálni.... Ezért először fizikai felkészítést kapnak, és a koruknak megfelelő színvonalú szellemi oktatást (értsd: mesék, szórakoztató történetek, amiken keresztül egy gyerek is képes szellemi dolgokat tanulni......)

2. kb 10-12 éveseb kezdenek el kemény fegyverforgatást tanulni, és ekkor kezdik el a mentális képességeiket is komolyan fejleszteni...

3. úgy kb 15 éves korukra indul a specializácíó, ami 18-20 éves korukra fejeződik be. Ekkor lehetnek tagjai fejvadászkülönítményeknek, de önállóan csak 3-4-5 év gyakorlattal teljesíthetnek feladatokat.

Ja és ez nem vonatkozik a kráni fejvadászokra. Õket nehéz elképzelni, hogyan is készítik fel az ifjoncokat. Valószínűleg sokkal hamarabb kezdődik minden és végig fenyítések szigorú rendszerén keresztül tanulják meg az utat...

Egyenlőre ennyi, lehet szaőulni ha nem tetszik :)

Link a hozzászóláshoz

Dharran.semi baj sincs, mivel eme kieget, még senki se olvashatta, ivel még nincs is kiadva, de már régóta tervezem, h beleteszem abba,amit (kb) megtalálsz az oldalon...

ami kicsit zavar az az, h az online novellában szinte senki se ismeri a khálokat, és én balga meg belekevertem a sztoriba egyet, és most meg menthetem a bőrét...ha tudom, de mit is vártam egy ennyire ember centrikus világtól... :roll: :? :cry: :wink: :x

Link a hozzászóláshoz

Valóban annyira fontos hogy képzik ki őket?szerintem egyetlen egy dolgot vernek a fejükbe kicsi koruktol kezdve: Győzni bármi áron! és ezzel szerintem meg is fogalmaztam a fejvadászok életcélját.14 éves korukra tudnak fegyvert forgatni, jártasak a mérgek világában, és elsajátitjak a pszi alapjait, és ezek után kezdődik a valodi kiképzés.Mint az összes fejvadász klánon belül külömbözö harci feladatokra képezik ki a már ugymond serdülő fejvadászokat mindenkit képességeinek megfelelően.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...