Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Hogy miben különböznek a fejvadászklánok mentalitása az sztem elsősórba szűlőföld (vagy vidék ahol kiképeznek) fügvénye. PL egy északi szövetségből való embervadász és egy toroni iker halálos ellentétek valószínű birodalmaik egymással lavó rivalizálódása miatt.

Hogy konkrétan miben is különböznek azt nehéz lenne megfogalmazni minden klánra de mindenesetre a módszereik közötti különbség nem sok lehet ugyan úgy becserkészi áldozatát egy mortel mint egy pyarroni űgynök és saját hazája érdekében ugyan úgy ki is nyírja.

A kiképzésük is vidékenként más és más lehet. Erre a kérdésre konkrét választ én nem tok adni.

Link a hozzászóláshoz

Csak azokat mondom amikben biztos vagyok:

:arrow: Tehát az Ikrek klánja az Embervadászokkal rivalizál.

:arrow: A Messeni fejvadászklánok sok kisebb szabad fejvadászklán mellett a Birodalmi fejvadászokkal nem spanolnak.

:arrow: A Fekete özvegyek ha jolt tom nem jönnek ki a Kráni elfekkel.

:arrow: Gorvik fejvadászklánjait névleg nem ismerem de mivel 5 részre tagolódik a birodalom a tartományok urai erőszeretettel vetik be őket riválisaik ellen.

:arrow: A fekete skorpiók is nagyontúlozva elmehetnek zsoldos szerepet betőltő fejvadászoknak kik El-Hameb fükészleteit vigyázzák így legnagyobb ellenfeleik a Pyarroni titkos szolgálat.

:arrow: Poénból megjegyzem még a Fajuma törzset kiknek lagnagyobb ellenfeleik a homoki elfek...

Most hírtelen ennyit tuttam feleleveníteni.

Link a hozzászóláshoz

@huszár: tom, hogy nem mind színtiszta fejvadászklán amit írtam de az eredeti kérdés a legnagyobb rivalizáló klánokkal kapcsolatos volt, nem tok mindet fejben tartani mindenesetre a Kobrák modszereikben semmiben sem különböznek más fejvadászklánoktól (talán csak annyiban , hogy Északon a legnagyobb befojással bírnak) és mivel ezeket megneveztem mondtam néhány ellenfelet: valahol azt olvastam, hogy a kobrák délre is nagyon nyújtózkodtak ám ot a szürkecsuhások teljesen meggátolták őket.

Északon már nicsenek ellenségeik vagyis akik vannak már nem tudnak mit tenni ellenük mert Riegoy-tól Erigovig, az északi hármaktól-Erionig mindenhol ott vannak. (Klánvezérük tudomásom szerint pedig egy Aquir ,ha jol tom egy Rúna magazunban volt.) Tehát egy veszéjes szervezet ami fölveszi a versenyt akár a Kráni Fekete özvegyekkel is.

Link a hozzászóláshoz

Szürkecsuhásokat írtam de lehet hogy valahol elírtam mind1 bocsi.

A kobrák és az ikreknek nincsenek problémáik sőt előfordulhat hogy egymás befolyását kihasználva oldják meg problémáikat (lásd: Jó szélel toroni parta c. mű) amikor hajóra és kalandozókra volt szükségük...

Ugyanakkor egy birodalomhoz tartoznak, bár tény (mint Kránban a szabad klánok) riválist is láthatnak egymásban, hosszútávon inkáb felvásárolják egymás szolgálatait. Mert ez itt nem Krán...

A Via Shen-ek ről nem hallottam írnál róluk pár sort @huszár :?:

Link a hozzászóláshoz

Nos; hát igen Via Shen Fehér tigrisei....ez a teljes neve a klánnak, a fejvadász klán, amely a vörös hadurak szolgálatában áll, de ez itt jelenleg nem lényeges, csakugy, mint a fekete hadurak szolgálatában az Ikrek...eredetileg ember vadász klán, és főként a testőr képzésre specializálódtak...ha egy északi diplomatának testőrre van szüksége, akkor álltalában azok Via sheni embervadászok...központjuk:eren...

na de álljon itt egy rövid részlet a klánról, ami sokat elárul... főként keletkezésükről...:

idézet a fejvadászok könyvéből...:

Eren Fehér Tigrisek fejvadászklán

Kyria alapításától számított 20174. év utolsó napján:

Mi lett velünk? Oh, Weila! Miért engedted kipusztulni klánunkat? Mi még élünk, de mi lesz, ha Tharr hívei ránk találnak? Weila, könyörgök segíts!

Kyria alapításától számított 20175. év, Weila Elso Szent Napja, az év elso napja:

Rhyar atya álmot látott: Weila megjelent neki, és arra utasította a klánunk maradékát, hogy vágjunk át a Pidera-hegységen, és addig folytassuk utunkat, amíg újabb kinyilatkoztatást nem tesz. De ott mi lesz velünk? Arrafelé csak barbárok élnek! Mindegy. Jobb, mintha Tharr hívei mészárolnának le mindenkit. Talán él még ott a kyr hagyományokból.

Kyria alapításától számított 20176. év 154. napja:

Ma dombok közé értünk, ahol bevárhattuk Tharr átkozott híveit. Már csak tizenegyen vagyunk. A csatában sokan elestek tolünk is, de Tharr hívei már nem szolgálják urukat. A parancsnokukkal én vívtam meg. Halála elott ezt ordította:

- Nem menekültök! Rabszolgaként szolgáljátok majd Tharr birodalmát, Toront!

Weila, miért engedhetted, hogy Tharr vegye át az uralmat egykori otthonunkon, a Toron Tartományon?

Kyria alapításától számított 20176. év 155. napja:

Rhyar atyának ismét megjelent Weila. A látomás útmutatása alapján elindultunk a lenyugvó nap irányába, oseink földje felé.

Kyria alapításától számított 20176. év 587. napjának reggele:

Weila segítségével sikerült elérni, hogy Eren fovárosában fogadjon minket az uralkodó. Most indulunk.

Kyria alapításától számított 20176. év 587. napjának estéje:

Köszönjük, Weila! Kaptunk egy házat a fovárosuk belso részén. Remélem, ezt valamivel meghálálhatjuk az ittenieknek.

Kyria alapításától számított 20176. év 614. napja:

Ma az uralkodónál voltunk kihallgatáson. Mivel már mindenki felgyógyult, közölte velünk végleges döntését, mi szerint testorei leszünk. Mielott befejezhette volna mondandóját, egy udvaronca tort rántott, s nekirontott. Eközben kyrül ordította:

- Meghaltok, Weila csahos kutyái, kik el akarjátok adni a kyr hatalmat! De elobb vele végzek!

Sikerült úgy legyozni, hogy az uralkodó nem sérült meg. Amikor az orök megölték, összeaszott, és felismertem benne Aren el-Kiurnat, a Fehér Tigrisek Rend egyetlen renegátját. Hamar Tharr hívévé szegodött, és ezért kidobtuk a Rendbol. Az uralkodó folytatta beszédét:

- Testoreim lesztek, és tudományotok továbbadásával fogjátok kiképezni a legjobb testoröket. De mivel itt nem lenne helyénvaló tanoncokat képezni, országom nyugati erdos részén kaptok földet, ahol felépíttettem rendházatokat!

Kyria alapításától számított 20176. év 615. napja:

A vidék csodálatos. A rendház kifejezéssel az uralkodó nagyon keveset mondott. Hat falu, az erdo közepén, a legjobb helyen a képzéshez. Elneveztük Via Shen-nek, ami annyit jelent: "Újjászületés". Köszönjük, Weila!

Kyria alapításától számított 20245. év 158. napja:

Nem értem. Egyszeruen nem értem. Abból a tizenegy emberbol, aki túlélte Tharr szolgáit, senki nem öregszik. Rhyar atya szerint ez Weila akarata.

Kyria alapításától számított 20245. év 159. napja:

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: a kédést, mikor feltettem eleinte télleg a fejvadászklánokra gondoltam (hiszen ez a tpoic is :lol: ) de ettől függetlenül jól jött a felvilágosítás. Tehát nagyvonalakban az van, hogy amelyik országok ellenséges, annak a fejvadászai is ellenségesek. Ezenkívül van még néhány országon belüli ellenségeskedés is. Remélem jól szűrtem le. :wink:

Link a hozzászóláshoz

:arrow: @huszár: Kössz a drótott megpróbáltam én is letőlteni innen a fejvadászok könyvét (jobbára ez volt az első dolog amit itt tettem) de nem sikerűlt. Pontosabban a letőltés igen de vallami gigszer miatt nem tuttam átfutni mind1 :cry: :cry:

:arrow: Clonematr: Lényegében igen, és nem, ez mindig a KM-től függ hisz lehet olyan politikai hejzet vagy valamej külső hatás, hogy az ellenséges klánok összefognak a közös ellenség ellen. Kránban az ilyesmi eléggé gyakori bár itt előfordulhat, hogy az ellenség legyőzése után az eggyik meggyengűlt klán ellen fordúlhat erősebb szövetségese és fölörli azt is...

Link a hozzászóláshoz

A leltöltésnél lehetett valami gáz de, hogy mi ne kérdezd mert nam vagyok számitástechnikai zseni :cry: . Talán meg lehetne oldani az Fremail címemre elküldeni ésetleg, ha valaki megtudja oldani annak nagyon hálás lennék. Nagyon érdekelnének a fentiekhez hasonló idézetek. De ha meglehet szerezni falahogy máshogyan is és azt osztanátok meg velem, hogy hol annak is örűlnék.

Link a hozzászóláshoz

ami a fejvadászok könyvében van, az a többihez képest bakfitty.

Már a többihez, ami ott van. Mert az még reális.

Egyébként nekem Qk a legszimpatikusabb fejvadászok:

sodronying, még nincs MGT, relatíve.magas SFÉ.

fejvadászkard: jó értékek, mégsem táp.

és ez általánosan is elmondható róla.

Bár a táp- nem táp határt elég nehéz meghúzni...

Link a hozzászóláshoz

A gorviki fejvadászklánokról nem tok sok konkrétumot inkább csak az egyén fejvadász hozzáállását ismerem a dolgokhoz. Ezért ehez inkáb nem mondok semmit.

Viszont létezik Kránon és Gorvikon kívűl egy harmadik nagy befojással bíró császárság ahol a fejvadászok szerepe is hasonlóan nélkülözhetetlen mint mondjuk az előb felsorólt két birodalomban. Ez: Toron akikről szóvan azok pedig a Pietor rangú fejvadászok.

Mivolna ha róluk mondnanánk egy két szót :?:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én most alkottam egy kráni elf fejvadász karaktert, aki elég jó, és teccik nekem... főleg a kráni elfek mentalistása... az nagyon bejön... sokan mondták, hogy mekkora szar a kráni elf, meg milyen nehéz kijáccani, de hozzám ez a legtesthezállóbb...

kiváncsi vok mindenki véleményére... főleg nefadarra, aki ugye kráni fejvadász.... mi több, mortel :)

nah, várom a reakciót

Link a hozzászóláshoz

Nem Nefadar vagyok, de remélem az én véleményemet is meghallgatod:

Szóval: Ha már ilyen nagy fába vágtad a fejszédet, remélem azért okkulásból elolvastad a fejvadászok könyvét, és akkor tudod, hogy kráni elf, kránban csak az "emberölők" nevű klánhoz állhat be fejvadásznak, és ezek köpnek minden emberre, tehát ha van ilyen a csapatoban, akkor azt rövid úton tedd helyre :lol: És amúgy mennyi ideje szerepjátékozol? Mert egy kráni elfet, méghozzá ha fejvadász, hát izé..szóval nehéz :wink: Nah, de sok sikert hozzá!

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm véleményed!

MINDEN létező anyagot elolvastam Kránról és a kráni elfekről :)

Remélem ez kielégíti a válaszod...

A játékban már van némi tapasztalatom, de passz, hogy miko' kezdtem.. :)

Könyveket sokat olvastam! (Ami itt mérvadó az a Jó széllel..., meg a Renegátok, igaz, azt MÉG nem olvastam)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...