Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Elso hozzaszolasodra reagalva:

lehetseges, de nem shadowrunt jatszunk korfureszekkel nem is cyberpunkot, egy varazslo ilyet nem csinal, mert feleslegesnek tartja.

A masodikra pedig: a valami mas kategoria :) mivel a nekromanciat nem mindenhol ismerik el Yneven, mint magiaforma. Sylvanus felvetesei sem alaptalanok, hogy elter a tobbitol, ezert nem raktam be a szavazasba.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Adott egy aranyból kész?lt shurikan és elkezdem átváltoztatni vassá, majd közben eldobom! Lesz egy jó kis körf?részem! Na ez szerintetek lehetséges? És milyen megkötésekkel?

A varázslatra is és a dobásra is koncentrálni kell. A kett? együtt nem megy.

Nemtudom kisérletileg hogyan lehetne igazolni, de a súly hirtelen megváltozása nem csökkenti a lendületet és azzal együtt a röppáját/távolságot?

Gazdag lehet a varázsló, ha arany shuriken-ekkel dobálózik :) :)

Link a hozzászóláshoz

Nah, arany shurikenekkel dobálozo varázslonál tartunk, akkor ezt olvassátok, a vari fog egy tegezt(tudjátok amiben nyilakat tartanak) "ráir" egy runát, amibe elemi fagyot zár (ugy -100Celsius), készitett egy olyan önt?formát, amellyel nyilvessz? hegyét alkoto fémet is készitik, csak egy picit hosszabb,nagyobbat vagy az egész nyilvesszot megformázót, feltölti valamilyen franko kis folyadékkal pl:

1.etil vagy metil-alkohol attol fuggoen hogy mit sikerul beszerezni-

hatás: a testbe csapodás után azonnali olvadás indul be az alany alkoholmérgezésben elhuny jobb esetben megvakul esetleg pár napig részeg

2.lámpaolaj- nyujtonyil:)

3.savak -páncélok és egyéb felszerelések ellen

a kész nyilakat tárolhatja az e célra kialakitott tegezben:)

NA EHHEZ MIT SZOLTOK????

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát, én alapvet?en alítélem a varázsló trükközéseit. Itt arra kell godolni, hogy mineél kevesebb mapaontból, minél gyilkosabb dolgokat hozzon létre, nem pedig az Illúziókra, az igaz mágikus "trükkök" nem alacsonyítják le a varázslót szerintem.

Ellenben ajánlanék figyelmetekbe egy durva varázslatot:

Meteores?:

Lehet?leg az ellen feje fölé teremtsük minél magasabbra.

Teremtés (papír) 1kg: 5Mp

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én találtam ki igen, örülök hogy tetszik.

Nekem nincs kifejeztetten kedven mágiaformám, de esetleg egy lehetséges sorrend:

TAM

Mentálmágia

Egyéb módszerek

Id?

Tér

Jel

Asztrál

Elemi

Szimpatikus

Nekromancia

Amellett, hogy er?teljes Élet jellem? karaktereket szoktam játszani az utolsó mágiaforma használatára vonatkozó igényem elhanyagolható.

S?t, ha átnézel a Kiegészít?k topicra, ott találsz egy gondolatébreszt?t a nekromanciával kapcsolatban is, valamint egy hiányos el?zetest a rúnamágiáról.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Aranyból készult shurikan, amit körfürésszé változik?! :shock: Na igen... hát ez a nagy baj a varázslóval... a mentalitás. Éljen a letisztult gondolkodás, a világi hívságotól mentes, csakis a mágia törvényszerüségeit kutató magasztos jellem :? Amelyik JK nálma ilyet mond az pár évig a közelébe sem szagolhat a mozaikmágiának :!:

Link a hozzászóláshoz

Ganglerrel ertek egyet.

Aki brutalis akar lenni csinaljon egy BMet, egy tuzvarazslot vagy egy ranagol-papot. Aztan csinaljon veres korfureszeket meg ilyeneket. Vagy ne MAGUSt jatsszon. mar tobb topicban is kihangsulyoztam, hogy ezek a "jo otletek" nagyon nem passzolnak a varazslokhoz. jo hogy o hozza letre meg szabalyos meg minden de egy varazslo ilyet nem fog csinalni. A demonolo legies kard is eleg nagy butasag -mar bocsanat-.

De ahhoz meg pl. szerintem vakharc kell, mivel nem latod a fegyveredet, es egy varazslo nem eleg jo fegyverforgato ahhoz, hogy erezze a fegyvert, tudja, milyen hosszu, hogy all a kezehes kepest mm pontossaggal. Es egy harc folyaman ez is nagyon lenyeges.

Ez volt a gond a lathatatlan ijasszal es az ijjaval is (mindenki tudja mirol van szo), mert en meg mindig nem tudom elkepzelni, hogy hogy a fenebe celzott azzal, amit nem latott? kbra ellotte aztan hoppa csak nem eltalata? :) na nee. szoval ez egy vicces jelenet volt.

Link a hozzászóláshoz

Mr.Bean:a varázslatra nem tok semmit mondani mer nem értek hozzád.de viszont ha jól értettem te folyadékot fagyasztotál le és azt használtad nyílhegyként.kérdés az h mennyire szilárd és kemény ez a hegy illetve milyen tökéletes az önt?forma.mer nemtom h mondjuk egy mellvértet eltalálsz ezzel(tegyük fel h nagyobb a sebzés mint a vért SFÉ-je) akkor átmegy-e rajta vagy széttörik a hegy?szerintem széttörne....de lehet h hülyeséget beszélek me -100 celsius elég sok ilyen szinten nem vágom a fizikát...

Link a hozzászóláshoz

Nos kedves Aquenor amit irtam azt csak elméleti szinten találtam ki mint egy unatkozás képpen de sohasem alkalmaztam játékaim során!Mivel egy varázslo sosem használna mérgeket, ezért jutott eszembe, akkor használjon alkoholt hiszen az ha nem akarja akkor nem fogja megölni a delikvens, mert legjobb esetben berug mint a csacsi, ha nem használ tul er?s alkoholt és bizony a bodulat hatranyai igencsak lefele viszik a harcértékeket és egyéb dolgokat:)

Link a hozzászóláshoz

Shalafi : a varázslótól mentalitásától függetlenül azért nem dobálózik olyan dolgokkal, mert szimpatikus mágiaaaa... meg ezen kívül akármilyen gátlástalan, véresszájú (ahogy te mondtad), attól MÉG varázsló. ugyanúgy megtanulta a mágiát használni és tisztelni... különben nem lett volna bel?le varázsló, nem lehetett volna bel?le varázsló, nem végezhette volna el az iskolát, ha nem megfelel? mentalitású. Vagyis ha nem olyan mentalitású, akkor olyat faragnak bel?le, hogy a mágia törvényeit tartsa be és tisztelje.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A fagy nyil, mint fegyver:

Meg lehet csinálni rúnamágiával a tegez-t, hogy a nyilvessz?kre fagyasztott hegyet csináljon. Ezzel még nincs is probléma.

Vizsgáljuk meg az alkalmazással kapcsolatos dolgokat:

A fagyasztott hegy? nyilvessz?t kivesszük a tegezb?l (letörjük a többir?l, ha egymáshoz fagytak). A nyilvessz?t a nyíl idegére, majd fájára helyezzük és célzás után útjára küldjük. A célzás közben a kézen fekszik a vessz? és valószín?leg a vessz? teljes hosszában fel van feszítve a fegyver. A közel - mennyi is volt? - -100 fokos nyílhegy ott fekszik az íjjász kezén. De ha csak -20 fok, akkoris elgémberedik az ember keze, ha hosszan céloz. Romlik a hatásfok és még ki sem l?ttük.

Haladás:

A haladás alatt bizonyos szélnyomást és h?mérséklet emelkedést kell elviselnie. Ezt minden további nélkül kibírja, de hatásfoka - teszemazt - egy sivatagban er?sen romlik. Olvad. Normál körülmények között nem jelent?s mértékben. (Lásd bérgyilkosok jég-töltényeit)

Becsapódás:

És itt kezd?dik a probléma. Ami merev az törik. Egy egyszer? fém csatton is képes az elfagyasztott vessz? darabokra törni mielött elérné a hatóterületet (a húst). Vértezetlen ellenfél ellen hatékony. Egy egyszer? t?zaura már nullára redukálja a hatékonyságot elolvasztva a hegyet.

Sebzés:

Ami fagyott az töri. Ha elérte a lágy szöveteket képes beletörni a sebbe. Esetleg darabokra is törik, ami veszélyes bels? vérzéshez vezethet. Az alkoholból fagyasztott nyilvessz?t?l azonban nem fog berúgni a páciens. A véralkohol szint nem ezt jelenti. :) Még senki sem rúgott be attól, hogy a sebét alkohollal fert?tlenítették, pláne nem egy nyilhegynyi adagtól. Kap egy er?s esélyt a sebfert?zésre - alkohol használata esetén ez az esély csöken (fert?tlenít? hatás) - de semmi nagyobb extra. Ha és amennyiben mérget fagyasztott meg nyílheggyé, akkor viszont áll a bál.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az a fagyasztott nyílvesszp? valószín?leg csak fúvócs? t?jének méretében lenne használható, mivel nagyon helyesen megjegyezték el?ttem, hogy minél nagyobb, anál nagyobb az esélye, hogy páncéllal, de akár csak ruhával fedett testrészt ér, ekkor viszont nem tud szúrt, tépett sebet okozni, ahol felszívódik a méreg.

Más; ki mondta, hogy a démonöl?, légies/átváltoztatott/láthatatlan fegyver nem hülyeség?

Én csupán arra a tényre próbáltam rávilágítani ezen abszurd példával, hogy a TAM legtöbb mozaikja mágikussá teszi az anyagokat.

Innent?l kezdve, ha a fent említett "démonöl?" fegyver hülyeség, akor...

Márpedig ez egy nagyon egyszer?, egyens következménye a TAM mágikus anyagokra való kitételének.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Spartas hadd válaszoljak az általad leirt problémákra:

1.Nem a tegezben fagyasztjuk hanem egy külön erre a célra készitett formában tehát a hegyek már megvannak fegyva mikor a tegezbe tesszük ?ket hogy ne olvadjanak

2.A nyilvessz? kézrefekv?s problémájára pedig keszty?t tudok ajánlani vagy ha a varázslo lövöldöz akkor egy aurát ami megvédi ?t esetleg nyilpuskát használhat

3.A véralkohol szint hmmm.... háát amit irtál ne haragudj meg de számomra egy kicsit megdöbbent? volt :roll: mert az én ismereteim szerint a véralkohol szint attol keletkezik hogy megiszod az alkoholt, a gyomrodban felszivodik (lassan) es amit nem képes a máj semlegesiteni az addig kering a véredben amig be nem fejezi és ett?l az a bizonyos érzés, namármost ha az anyagot egyb?l a véráramba juttatjuk akkor szerinted mennyi fog feljutni az agyadba?A sebfert?tlenitéses példa nem fedi ezt a tényt hiszen az küls? sérülésekre alkalmazzák és nem nagy mennyiségben plussz a b?r?d több réteg?(7) és ez igencsak akadályozza a felszivódásban.

Szeretném hozzátenni bár az elején nem irtam hogy a nyilvessz? acél hegyére is rá lehet fegyasztani :D

Remélem nincs harag Spartas 8)

Link a hozzászóláshoz

Shalafi del Necro:

Szerintem akkor is vannak szakadárok, akik a saját fejük után mennek, és ezekb?l furcas mód kalandozó lesz...

Nos ebben igazat adok Shalafinak hiszen egy varázslo ha elvégzi az iskolát és utána kattan be akkor bármit csinálhat, idézgethet démonokat,esetleg minél fájdalmasabban küldi ellenfeleit a kárpiton tulra, ez mindaddig nem okoz gondot még nem ártatlanokon vagy feleslegesen használja mágikus tudását :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...