Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Igen az igazi elf íj uscayhafából készül. De a tulajdonos lelke egy darabját is felhasználják a készítéshez ezért minden elf íj egyedi darab. Az elkészítése sem egyszerű dolog olyan mint a varázsló botja és igen hosszadalmas procedúra kell hozzá és egy íjkészítő mester is (csak Sirenarban és Elfendelben vannak). Más fajúnak nem készítenek ilyen íjat és a kiszakadottak is kis eséllyel tarthatják meg.

Summ. (57.o.)

"Az elf íjak eléggé ritkák Yneven azokat ugyanis, akiket kitaszítanak az elf közösségekből, megfosztják fegyvereiktől, s ha vannak olyan helyek ahol kardjukat vagy levéltőreiket megtarthatják, az íjakat mindenütt visszaveszik tőlük."

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az Uscayhafára mik a jellemzők? Játéktechnikailag, érdekelne hogy bármi ami Uscayhafa annak van-e valami különlegessége.

Félelf tolvaj szeretne magának teljesen egyedi tőröket gyártatni (Ezt kalandozások árán szeretné megszerezni, nem csak aranyért), és elkezdtem kidolgozni és arra gondoltam hogy egy hosszú kalandsorozat árán, adok neki egy olyan tőrt amire akár büszke is lehet, amit kifejezetten neki kovácsolnak, anyagfelhasználásra Mithrill pengére és Uscayhafa markolatra gondoltam de eme utóbbiról semmi tudomásom sincs hogy az érték növelésen kívül van-e valami hatása.. ebben kérném a segítségetek + ha van valami jó ötlet a tőrrel kapcsolatban örömmel fogadom :D

Link a hozzászóláshoz
DSCF1152.JPGÉn valami hasonló tőrt szívesen látnék, esetleg mivel tolvaj álcázni akarja. Most hirtelen az jutott eszembe hogy sétabot a tok, és úgy van kialakítva hogy ne keltsen feltűnést. Vagy szimplán valami agyondíszített tőrt csináltat, esetleg talál 1 kiszakadt elfet, aki kicsit ért a fajának a kovácsmesterségéhez, és elf motívumokat csinál rá.
Link a hozzászóláshoz

Summarium:

uscayha:Az elfek szent fája, számtalan mágikus és szakrális szertartás nélkülözhetetlen kelléke, Narmiraen teste. A belőle készített nyílvesszők, amulettek, szent tárgyak különleges fontossággal bírnak az elfek szemében. Szép erezete és színe miatt az emberi társadalmakban gyakran használják bútorok,padlódeszkák, falakat burkoló lécek készítésére, melynél nagyobb szentségtörést nemigen ismernek az elfek.

Tudomásom szerint nem ad különösebb bónuszokat. D&D-ben van egy Árnyfa nevű fafajta, az pl annyit ad, hogy a belőle készült tárgyak súlya kisebb (ha jól emlékszek). Ha a tárgynak csak kis része (tőr esetén markolat) készül belőle, akkor ez nem számottevő. HA jól emlékszek. Ezt esetleg

használhatod alapnak.

Link a hozzászóláshoz

Még azt is szeretném kérdezni hogy, ugyan erről a félelfről van szó akinek a pengét akarom megalkotni, hogy mennyire ellentmondásos hogy Pyaronita, és mennyire lehet kedves egy Pyaronita istennek egy tolvaj? Természetesen mint egy jó tolvaj, lop-csal-hazudik és gyilkol is ha szükséges(kedvelésből nem teszi, a Hasitn-Rend,halál jellem jól kivan játszva), egyetlen jó tulajdonsága hogy elég elhivatott Arel hívő éppen csak nem fanatikus. (A Inkvizíciónak már egyszer a segítségére is volt.)

Olvastam a Parancsolatokat, és igazából vannak parancsolatok amikkel érvelhet a Tolvaj :D pld. :

- Légy gazdag, de ha nem vagy az élj úgy hogy a gyermekeid azzá váljanak.

- Hagyj másokat akaratuk szerint élni, HA ÕK IS HAGYNAK TÉGED!!! :D

- Az élet szent, kioltására csak a védelmében kerekedj. ("Önvédelem", ha nincs konkrét veszély "Megelőzőcsapás".)

- Ne keresd a viszályt, de azt se hagyd, hogy jámbor tétlenséged*ben megalázzanak!

Ti mit gondoltok? Hozzá teszem, hogy nem a törvényesség a kérdés azt egyértelműen megszegi, hanem a vallás hogy ez összeférhet-e a vallásával úgy hogy istennek név szerint Arel-nek tetsző legyen?

Link a hozzászóláshoz

Egyáltalán nem ellentmondásos, ha pyarronita.

Amennyiben nem keverem a fogalmakat, a pyarronita azt jelenti, hogy az egész istencsalád minden tagját tiszteli és éppen ahhoz intézi az imáját, aki az adott területen illetékes. Hajóút előtt Antohhoz fohászkodik, randevú előtt/alatt/után Ellanához, a kártyaasztal mellett Noirhoz, ha halottakról van szó, Dartonhoz, stb-stb...

Ha egy konkrét isten hitét vallja, akkor pedig selmovita. A tengerész Antoh hívő lesz, a könyvtáros esélyesen Krad hívő, a fegyverkovács Gilront tekinti patrónusának. Tiszteli persze a többit is, de a "sajátját" kiváltképp.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Kendath írta:

mennyire lehet kedves egy Pyaronita istennek egy tolvaj?

Annyira, hogy Arel papjai köz találhatjuk Ynev legnagyobb szélhámosait... Lopnak, csalnak, hazudnak, ha épp úgy jön ki az a bizonyos lépés. És hát fegyvert forgatnak... :)

Aquer;

ha nem tévedek, Kendath a "pyarronita isten" alatt azt értette, hogy a pyarroni pantheon tagja. (A másik olvasatnak szerintem nem sok értelme van - irányzatot követő istenség...) De ő majd cáfol, ha rosszul gondolom. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz
Halihó!

Annyira, hogy Arel papjai köz találhatjuk Ynev legnagyobb szélhámosait... Lopnak, csalnak, hazudnak, ha épp úgy jön ki az a bizonyos lépés. És hát fegyvert forgatnak... :)

Akkor ha jól értelmezem, teljes mértékben szimpatizálhat egy ilyen alvilági figurával Arel ha az mélységesen hívő?

Ölt már "ártatlant", és ölt már Pyaronitát. :D (Hozzá teszem bár nem puszta szeszélyből, de el is kerülhette volna :D )

Megjegyzem mondjuk erre két mentséget is találok:

Az első hogy Arel a makacsság istene is.. :D

A második meg a fent említett parancsolatok:

- Légy gazdag, de ha nem vagy az élj úgy hogy a gyermekeid azzá váljanak.

- Hagyj másokat akaratuk szerint élni, HA ÕK IS HAGYNAK TÉGED!!! icon_biggrin.gif

- Az élet szent, kioltására csak a védelmében kerekedj. ("Önvédelem", ha nincs konkrét veszély "Megelőzőcsapás".)

- Ne keresd a viszályt, de azt se hagyd, hogy jámbor tétlenséged*ben megalázzanak! :D

Megmondom őszintén, azért kérdem mert nekem úgy jön le hogy lehetséges, de én magam sosem nyomultam még Pyaronita karakterrel, a csapatban ilyen kérdés még nem merült fel és mesélni is inkább vallástól semleges vagy ha mégis belekerült akkor Kyr, Dzsad vagy valamely egyistenhit volt :D Nem nagyon foglalkoztam még Pyaronnal és a valással :D

Szerkesztve ekkor: , Kendath által
Link a hozzászóláshoz
Lehet hogy én emlékszem rosszul, de szerintem a kyr vallás nem monoteista vallás, mert ha jól emlékszem Tharr, Sorgon és még valami M-es isten(nő) is van benne. Am szerintem teljes mértékben jó ha arel hívő a tolvaj.

A Kyr istenek: Thar, Morgena, Sogron, Weila, Igere :D (Olvastam valami olyasmit hogy lehet többen vannak és ők csak a Ynevre eljutó Kyr istenek, de csak ennyit egy feltételezést találtam pluszba :D )

Van monoteista része Ordan miatt akik csak Sogront ismerik el egyetlen igaz istennek, és lebutítva Sogron Kyr isten tehát " Kyr vallás " de én nem azt mondtam hogy a Kyr vallás = egyistenhit, idézném magam : "Kyr,Dzsad VAGY valamely egyistenhit"

Máshogy fogalmazva a Kyr a Dzsad és ezeken kívül az egyistenhitek. :)

Link a hozzászóláshoz
Kendath írta:

Akkor ha jól értelmezem, teljes mértékben szimpatizálhat egy ilyen alvilági figurával Arel ha az mélységesen hívő?

illetve

Kendath írta:

Ölt már "ártatlant"

Ez a két "tétel" elég disszonánsan hat egymást követve: Arel hívei - pláne ha a hitük mély és szilárd - alapesetben nem emelnének kezet ártatlanokra. Bárki megbotolhat persze, de ez biztos, hogy belső konfliktushoz vezet, amit valahogy fel kell oldani - akárcsak a két kijelentés közt feszülő ellentmondást. Például így: "Fiatal voltam és hülye... és mélységesen bánom."

Link a hozzászóláshoz

Az ártatlant azért tettem idézőjelbe, mert szigorúan nézve.. ártatlan volt de katonásan fogalmazva járulékos veszteség.

Szóval konkrétan ártatlant úgy értem hogy nincs semmi bűne de útba van, rosszkor van rossz helyen és nincs más mód, pld. az ellenség jóhiszemű testőrei, vagy átvert városőrök. Sosem olyan aki nem tudta magát megvédeni.. minden esetben fegyveres volt a likvidált egyed és veszélyt jelentett a feladatra. Vagy rajta kapták egy lopáson és csak így jutott ki, esetleg másra veszélyt jelentett és csak orvul lehetett eltakarítani.

(Annyira nem mélyen hívő hogy fanatikus legyen, inkább igyekszik az érdekeit szolgálni, nem ellene tenni.)

Szerkesztve ekkor: , Kendath által
Link a hozzászóláshoz

Tehát mindent összevetve: emberünk olyan fickó, aki saját önös - nem is feltétlenül istennek tetsző - céljai érdekében bárkin áttapos, nem válogat az eszközökben, s különösebb szívfájdalom nélkül kioltja bárki emberfia életét, aki az útjában áll. Hát... legalább hozza a hastint... :)

Ne haragudj, hogy ennyit forgatom ezt a kérdést, de magad írtad, hogy eddig különösebben nem foglalkoztatott a pyarroni vallás- és eszmerendszer. És szeretném érzékeltetni, hogy - szerintem - hol vannak a karakter és eme eszmeiség viszonyában a "neuralgikus pontok".

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Ahogy mondod Bűvdudás! :D

Annyit tennék hozzá a leírásához, hogy Hastinhoz híven nem nagyon szereti a Káoszt, és van egy sajátos becsületkódexe..

Erre pld. az utolsó előtti kalandja amikor felbérelték hogy segédkezzen megtámadni egy karavánt,Valami Démon fattyú átverte a tolvajcsapatot hogy egy Dzsad ékszerész a célpont, és súlyos pofonként érvényesült amikor minden a terv szerint befutott a karaván a kelepcébe, de azok nem Dzsad fegyveresek voltak hanem lovagok az Inkvizíció jelképe alatt.. hát a tolvaj egy társával nem volt hajlandó belemenni ebbe amikor rájöttek mi van, a támadás végén átkutatták a karavánt túlélőket keresve és amikor nem találtak hiába látták hogy tömérdek arany stb. van szekereken, elrejtették és elvitték a hírt az inkvizíciónak a szekereket meg önként átadták és egy garast sem emeltek el.. (Erre lehet azt mondani hogy csak jobban félt az inkvizíció bosszújától de erre nem is gondolt csak a kaland végén világosítottam fel róla hogy amúgy jól tette :D )

Am. nem haragszom sőt örülök neki, pont ezért kérdeztem hogy jobban átlássam, én mindig is Sogront pártoltam szerény személyem szerint :D neki a " Cél szentesíti az eszközt " mottója és a Hastin kombináció maga volt mindig a lehetőségek tárháza :D

Csak játékosaim ráuntak a Kyr istencsaládra és hát most vagyok bajba, nem tudom mi az ami már égbekiáltó bűn és mi az ami még bocsánatos :D ( A Vallás szerint és nem a törvények szerint :D )

Link a hozzászóláshoz

Értem, azt hiszem. :)

Talán nem tévedek túl nagyot, ha azt mondom, hogy a pyarroni eszmerendszer ahhoz a nyugati típusú keresztényi-humanista erkölcsiséghez áll legközelebb, amit a gyermekeinknek az iskolában tanítunk, s amit a hivatalos közvélekedés elvár az emberiségtől... s amit bizony néha elég nehezen lehet felfedezni a napi gyakorlatban az emberi viszonyokban. Tehát egyfajta idealizált forma, a mi szemünkben erősen utópisztikus jegyekkel. Egy élő istenek által felügyelt világban azonban - mint amilyen "a vén Ynev" - a vallás és a törvénykezés sokkal szervesebben kapcsolódik össze, mint korunk Földjén. Persze ezalatt most főként a "köztörvényes bűnök" megítélését értem.

De szerintem nem a játék szabályainak dolga keretet adni ennek. :)

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Olyan kérdésem lenne hogy BM mágiát tartalmazó könyvek, tekrcsek szerintetek mennyit érnek?

Sokat! :)

Komolyabbra fordítva a szót: az efféle gyűjtemények nemigen kerülnek ki a szabadpiacra. Az ilyen témájú könyveket és fóliánsokat a boszorkánymesterek "belső ügyként" kezelik, hiszen ez szavatolja azt, hogy praktikáik nem jutnak idegenek - alkalmasint riválisaik vagy rosszakaróik - kezébe. Ebből kifolyólag az áruk egészen egyedi lehet; a ritkább szövegeket tartalmazó kötetek hozzáértők számára a szó szoros értelmében kincset érnek.

De még egyszer szeretném hangsúlyozni: szinte elképzelhetetlen az, hogy valaki "csak úgy" áruljon effélét. Ennél még mindig esélyesebb szerezni - mondjuk egy küldetés során. :)

Donát írta:

Mert régen a könyvek árát inkább falvakban mérték...

Csak megjegyzésként: Yneven létezik a könyvnyomtatás, így a "mundán" szövegeket (versek, legendák) tartalmazó kötetek ára korántsem olyan horribilis, mint Európában a középkor végén/kora újkorban. De persze ez a fenti kérdést nem érinti...

Link a hozzászóláshoz

Szerzik 1 BMtől akit megölnek. vagyis már nem BM, mostmár lesath, de még életében megírta a könyveket amibe minden tudását bele fogalmazta, hátha talál 1 alkalmas tanítványt aki folytathatja sötét praktikáit. De hamarabb találták meg a kalandozók mint hogy erre sor került volna. Akkor ha tegyük fel az összes BM mágia benne volt akkor azért a 1000 arany nem sok, ugye?

Link a hozzászóláshoz

Valószínűleg nem. De felmerül a kérdés, hogy hogyan akarják pénzzé tenni, kinek kívánják eladni.

Egy efféle grimóriumot nem szokás csak úgy pénzért elkótyavetyélni; már csak azért sem, mert kutyanehéz rá vevőt találni. Más boszorkánymestereket megkörnyékezni vele elég problémás: a fajtájuk meglehetősen paranoiás népség, s minden épeszű képviselőjükben felmerülne a kérdés, hogy "Vajon hogy juthattak hozzá, s mik a szándékaik velem?" Még mindig esélyesebb a megfelelő szervezeteknek (inkvizíció, Doran, Lar-Dor, titkosszolgálatok, félvilági testvériségek) felajánlani - de akkor már nem pénzt, hanem valamiféle - aranyban nem kifejezhető - viszontszolgálatot; "szívességet", jóindulatot kérni ellentételezésként. Persze ehhez is jól jönnek a megfelelő kapcsolatok; az "odamegyek és ismeretlenül bekopogok házalni ezzel az izével" - virtus nem biztos, hogy célravezető (bár az inkvizíciónál még be is jöhet) :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...