Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fajok


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Creep! Sehol nem olvastam, és nem is utaltam ilyen dologra, hogy csak egyetlen félelf nekromanta létezik. Ráadásul Gambit hozta fel Alyr Arkhon példáját, pontosan azért, hogy igenis van félelf fajú nekromanta. Én mindössze csak a véleményemet írtam le, hogy miért nem rakták be játszható fajként az Új TK-ba a félelf fajt, mint boszorkánymester. Szóval nem értem kirohanásodat, egy szerény véleményem volt mindössze az előzőkben felvetett hozzászólásokhoz. A Summárium hivatkozik az elf, és félelf fajok hozzáállását a nekromanciához, nem én találtam ki! Egyébként pedig mindenki úgy játszik ahogyan akar, ill. úgy mesél, hogy a csapatának tetszen. Ezek opcionális szabályok, mindenki úgy tér el tőle ahogy akar.

A VÉLEMÉNYEMET közöltem az előbbiekben, Darun kétségére reagálva, és nem minősítettem vele senkit tudtommal.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nehogy ezen vesszetek már össze :P Amúgy szerintem nem, vagy legalábbis nem csak a nekromancia a probléma - itt van például a már említett varázsló kaszt, aminek lehetnek tagjai félelfek, és semmilyen szabály nem akadályozza, hogy nekromanciát használjanak. (Amúgy attól, hogy boszorkánymester nem muszáj nekromanciát használnia - sőt érdekes kihívás lehet olyan boszorkánymestert játszani, aki nem használja.) A fő probléma szerintem az, hogy a mananyerés során saját testét kéne sanyargatnia - szerintem ez nem fér össze a mentalitásukkal.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa!

A fő probléma szerintem az, hogy a mananyerés során saját testét kéne sanyargatnia - szerintem ez nem fér össze a mentalitásukkal.

Vagy ha nem is a mentalitásukkal, hisz az a félelfek estében nem ösztönös, hanem tanult dolog, mindegyik aszerint gondolkozik, ahol épp felnőtt. Ha elfek között, akkor "elfesen" ha Erion nyomornegyedében, akkor úgy. De mondjuk lehet azzal magyarázni, hogy az ő szervezetüket jobban megviseli a hatalom itala.

De az ÚTK egyáltalán nem tiltja a boszorkánymester félelfet, tessék elolvasni azokat a szövegeket, lehet nagyon hasonlítanak az ETK-s verziójukra, de néha egy-egy szó megváltoztatása is elég, hogy teljesen mást jelentsen. Ez a kérdés egyébként már korábban is felvetődött, és egy szerencsétlen tördelési hibáról van szó, ti. hogy a tördelő nem tudhatta, hogy a táblázat és a bevezető szöveg összetartozik. Gondolom megkérdezte valamelyik kiadói munkatárstól, hogy eltolhatja-e a kasztok/fajok táblázatát a fejezet végére, helyet adva így az ember grafikájának.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Remélem elkerültük az újabb világháborút és visszatért a béke! :twisted:

Viccet félretéve: Gambit, nekem abból hogy a kaszt/faj párosításnál egy nagy nyomtatott "N" betű szerepel a félelf és a boszorkánymester metszéspontjában, az a következtetésem támadt hogy a rendszer nem engedi ezt a kombinációt. Hidd el, én örülnék neki a legjobban ha kiskaput találnék bárhol a sorok vagy szavak között! Ami meg a kivételt illeti, régen erre volt a "KM beleegyezésével" opció. (ami itt gyanítom az összes "N"-es kategóriára igaz)

Pár gondolat: igen, a BM mágia nem feltétlenül nekromanciából áll, lást hergoli villámmester. Igaz hogy az elfek idegenkednek a nekromanciától, de ahogy fentebb is leírták, azt a rendszer sehol nem tiltja hogy varázsló/nekromanta legyen egy elf! (ezek után nem logikus a BM kizárása) Másfelől, a félelfek keverék lények, nem lehet szabályt alkotni arra hogy mi és mennyi bennük az elf és az ember! Szerintem a félelfek akik mentalitásukban sokban eltérnek az elfektől az emberekhez és a kyrekhez hasonlóan bármilyen kaszt tagjai lehetnének, amely nem diszkriminálja őket a fajuk miatt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A KM szava mindig szent. A szabálykönyvek csak irányelvként szolgálnak.

Egy versenyen/találkozón a karakteralkotási rendszer szerint kell. Ha ott CSAK elf BM-ekkel lehet lenni, akkor azzal lesz mindenki.

Rövidre fogva: tényleg csak tág keretként kell értelmezni a dolgokat, mindenkinek a saját szája íze szerint. Ez egy szórakozási forma. Nem kell szőrszálhasogatni, hogy ez milyen rossz... Ami nem tetszik, azt nem/máshogy használod. Aki ezért megszól, az nem is érti, mi az a szerepjáték valójában.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...