Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A modul


Antail

Recommended Posts

Helló

Feltöltöttem az első hangulatkeltőt a másik témába. Olvassátok át, és a javítások után lehet publikálni.

Valamikor este felé feltöltöm a karakteralkotást is.

Üdv, Silver

Heyho!

Pár elírás:

1. oldal: Pomano -t -> Pomano-t

1. oldal: meg van -> megvan

1. oldal: saját kezűleg -> sajátkezűleg

2. oldal: Önöket -> önöket (ilyet max 1 vs. 1 levélben szokás, de én ott is útálom :) )

2. oldal: Itt van az önök szövegei -> Itt vannak az önök szövegei

2. oldal: Merre felé -> Merrefelé

Király az írás! Azértnem pdf-esítettem mert nekem linuxon másik a betűtípusaim!

A legvégén jól leütötték a csáveszt! :-]

Z

Link a hozzászóláshoz

Mielőtt kirakod a hangulatkeltőt az Antail által jelzett hat hibát ki kell javítani. Én úgy gondoltam, hogy ha megvannak a vélemények, akkor egyszerre kijavítjuk a hibákat és mehet ki.

A karakteralkotás ugyan így. Ha megvan minden javaslat, akkor kijavítjuk és azt a verziót lehet kirakni. Ott mindenképp várunk egy javaslatot, hogy pontosan melyik évben játszódjon a modul. Valamint a kellene egy link az engedélyezett rúna cikkekhez. Ja és most jut eszembe, hogy a karakter leadás formai követelményét nem írtuk bele (előtörténet rtf dokumentum, a karakterek pedig egy megadott excel tábla kitöltésével - ezt a táblát, majd pár nap múlva szintén elérhetővé tesszük).

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Átolvastam a hangulatkeltőt. Szerintem jó lett. Valóban olyan, mint amit terveztetek/mondtatok, hogy kiderülnek belőle informáációk, így az olvasásuk fontos lehet a modul lejátszása szempontjából.

Nekem egyedül a "srác" kifejezés nem tetszett, én ezt javításra javaslom valami kevésbé modern 21.szd-i kifejezésre. (Pl. Legény, ifjú, még a gyerek is jobb, ha megvető akar lenni.)

A karakteralkotást letöltöttem, nézem. A Rúna cikkek vonatkozásában vállalom a segítséget. Kérdés: Megint legyen egy egyben mű belőlük, avagy külön-külön, mert ez utóbbival kevesebb a munka, viszont több a link. Illetve, én el tudom küldeni majd az anyagot, aztán pontosan nem tudom, hova kellene ezt és hogyan feltenni, szóval ezt a részét inkább Antailra (pl) bíznám.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Antail javításait jegyeztük, MagyarGergelynek teljesen igaza van a "srác" szóval kapcsolatban, cseréljük.

Még várjuk CS és Ceriak véleményét - ha nem találnak nagyobb hibát - publikálhatjuk is a javított verziót.

Ami azt illeti mehetnek külön is a fájlok, nem kell egybe gyúrni őket. És akkor minden Rúnás sornál ott lesz a link.

Most négy "jel" szerepel a hangulat keltőben, amin lebukhat az ál-Pomano.

1. Tollas kalap - nem lesz toll a kalapján (ez csak egy apróság)

2. Mesterkélt, fennkölt hanghordozás - egyszerűen fog fogalmazni (ez is apró jel)

3. A besúgó kapcsolatának Ezman a neve - a találkozón az ál-Pomano így fog oda szólni az egyik kísérőjének (aki ugyan az a személy)(ez egy nagyobb jel)

4. Pomano jobb kisujja csonka - az ál-Pomano -nak épp lesz minden ujja, viszont lehetőség szerint nem mutogatja, esetleg kesztyűben lesz, de ha valaki alaposabban megfigyeli, vagy kézfogásnál észre lehet venni

Ami még fontos, hogy a hangulatkeltő kirakásánál ne hívjuk fel a figyelmet sehogyan az elrejtett információkra. Ha valaki figyelmesen elolvassa, akkor észre veszi, ha nem akkor nem.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

MG: Végül is ezek a jelek csak arra szolgálnak, hogy felkeltsék a gyanút a játékosokban, hogy valami nem stimmel. Utána már buktassák le ők az ál-Pomanot :)

Persze az sem elhanyagolható szempont, hogy az orgyilkos csapat nem tudja, hogy 100 aranyat kellene kifizetni a kalandozóknak, és nincs is náluk annyi. Lesz nálunk néhány hamis váltó, amivel megpróbálják kifizetni a játékosokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Közben látom, kikerült a karakteralkotás...

Én felfedeztem benne néhány hiányosságot, amelyek egyébként eddig is szinte minden évben előjöttek - lásd a modulgyűjtemény karakteralkotásainak értékelését.

A többféleképpen szereplő képzettségeknél szerepelhetne a kétféle hadvezetés (1TK-HGB - ugyanannyi Kp, de más jelentés - szerintem a HGB-s jobb), illetve a Helyismeret (2TK-PPL1, ezek teljesen mások, szerintem a PPL1 %-os képzettsége jobb).

Emellett szerepel a varázslóbot, 3. szinttől. Mit tudd a varázsló bot? Ez örök probléma, mivel a varázslóbotos cikk nincs az engedélyezett kiegészítők között. Bár ez a rúna cikk sincsen a kiegészítők között, a dorani varázslóknak mégis nem 3., hanem 1. szinttől jár a botjuk - ilyen a rend. Ezzel mi van?

CS, holnap megpróbálom összeszedni és elküldeni a rúna cikkeket.

Link a hozzászóláshoz

Az eltérő képzettségeket, akkor majd kérdésre reagálva válaszoljuk, hogy a helyismeret a PPL1 -es (nem is emlékeztem, hogy a 2. TK-ban is van helyismeret), valamint a hadvezetésnél én is a HGB-sre szavaznék.

A varázslóbot tényleg nincs jól kezelve. Látjátok valami akadályát, hogy a Rúna kiegészítő szerint kezeljük? Úgy emlékszem ott azért elég korrektül ki van dolgozva.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A képzettségek egyébként valószínűleg nem tűnek majd fel senkinek...

A varázslóbotot TAO már megemlítette. :)

Igazából nekem semmi kifogásom a Rúna cikk ellen (ez ugye kettőt érintene, a dorani és a pyarroni varázslóbotos cikkeket.) Ez inkább beidegződött (rossz) szokás, hogy ne használjunk rúna cikkeket... mivel a nagy résznek ismeretlenek, illetve emiatt félnek tőle a KM-ek. Annak idején csináltam ponti ide egy tanulmányt, amelyben kifejtettem, hogy a rúna cikkeknek csupán kis százaléka az, amely szabályt módosít, illetve ezeknek is csak egy része, amelyik belekavar, illetve nehézkes/kizárandó kellene, hogy legyen. Nagy részük pl. eleve a szabálykönyvekben később megjelenteket ismétli. Sokkal megengedőbb volna egy karakteralkotás, ha úgy szerepelne, hogy a rúna cikkek alkalmazhatók, kivéve ez és ez... Akkor még TAO (ha jól emlékszem) válogatta ki ezt a néhányat, ami most is a megengedettek között szerepel... és ez a lista öröklődött tovább, most is ugyanaz lett (emiatt könnyű nekem megintcsak összeálljtani az ezeket tartalmató kivonatot. :), csak át kellett írni a címét. :D )

A problémára visszatérve:

A két rúna cikk megengedése megoldaná a dorani és a pyarroni varázslók botjának kérdését, ám nyitva hagyja a többi varázslórend botjának tulajdonságait - más kérdés, hogy a legritkább esetben szoktak más varázslórendekből jönni JK-k. Emellett szerintem még sokakban él a "tápos", meg a "nem ismerem, ezért félek tőle" elv ezzel a két cikkel kapcsolatban. Ugyanakkor a két cikk megkötéseket is bőven tartalmaz, amiket ennek alkalmazásának hiányában ugyancsak furcsa volna bevasalni a játékoson...

Olcsóbb megoldás lehet a szintén táboros karakteralkotásokból vett Mp tároló tulajdonság bevezetése univerzálisan minden botra, akárhonnan származzon is a varázsló. Persze össze is vonható a kettő, azaz pyarroni és dorani a cikkekből, máshonnan érkezettek meg az általános bot.

Döntsenek a főszervezők/modulírók. Nekem személy szerint bármelyik jó. Szóljon hozzá a többi KM is, ők mit vállalnak.

Akkor még, amíg ez kiderül, nem küldöm el a cikkeket tartalmazó gyűjteményt, hanem amit kell, ha kell, még beleveszem.

Csak érdekesség kedvéért felteszem ide is az egykor készített összefoglaló tanulmányt a rúna cikkekről.

Link a hozzászóláshoz

Köszi a Rúna cikk elemzést. Mondjuk ezek közül én már sokat olyan régen olvastam, hogy nem is emlékszem rá.

Viszont az NYT2008 -on boszorkánymesterrel voltam, használtam a tetoválásokat, és voltak nagyon erős dolgai. De ez egy másik téma lesz :).

Most nem szeretném teljesen megkavarni a játékosokat az összes Rúna cikkel.

A varázslóbotos cikkeket viszont küld át kérlek, mert most nem tudom hol van nekem lementve. Azokat átolvasom, mert már nem emlékszem a részletekre. Utána valószínűleg azt tekinthetjük majd irányadónak a modulra, ha másnak nincs ellene kifogása.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ne érts félre... nem akartam most bevezettetni az összes rúna cikket, illetve többet, mint a karakteralkotásban megjelent. Magam is úgy vélem, hogy ennek a választásnak már megvolt az ideje... sajnos én sem kampányoltam mellettük időben.

A két rúna cikket felteszem ide, átolvashatod nyugodtan. De azt is vegyük figyelembe, illetve legyen rá ötlet, mi van, ha valaki egy gorviki holdkossal, egy dzsad varázslóval, vagy éppen egy erioni térmágussal szeretne játszani. Mert rájuk ez a két bot nem vonatkozik. Tervezek megjelentetni egy varázslók kiegészítőt, de az még ugyan csak gyerekcipőben rója Ynev útjait... Telán gyszer megoldást jelenthet.

Link a hozzászóláshoz

Átolvastam a cikkeket. Nagy előnyöket tudnak biztosítani, de elég komoly megkötések is vannak. Használjuk akkor ezeket a cikkeket a botokra.

Jó és gyors megoldás CS javaslata, hogy aki mást szeretne az küldje el, és elbíráljuk. Legyen így.

Ki rakjuk valahová a cikkeket és a 3. lehetőséget, vagy csak megírjuk a kari alkotás fórumába, hogy ez a helyzet?

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...