Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandötletek KM-nek - Avagy a kaland legyen jó!


Recommended Posts

Üdv!

A hétvégi kalandban is a Bálintot félholtra gyapta egy kráni, és mivel nem engem ezélt féltettem ugyan társamat, de inkább ő mint én!

Meg gondoltam ő már eléggé legyengíti ahoz, hogyha meghalna én könnyebben végezzek vele! :roll:

Kellemes volt a hétvégi kaland, az mesélt aki JK-nak egy gyakós állat!

Mesélni minden tanúlság szerint jobban tud! :?

Én elfel egy pumának kinek tását lelőttem! Poén. 8)

Gondold meg, nem tehetek rólla!

Õ kénszeritett!!! :wink:

Késöbb:

Add fel!!! 8)

(majdnem elhaláloztam)

Legyetek hűek hazátokhoz!

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

A hétvégén mi is játszottunk. Egy nagyszabású kalandmodúlt sikerűlt befejeznem. (A Véridő címűt) Van egy kérdésem, ti mit csinálnátok egy olyan hejzetben amikor egy magasszintű karakter túlélése néhány sikeres kockadobáson múlik? Tudni kell, hogy a karakter élete, minden szintje le lett játszva, és két és fél éve egy életút tagja. Megölnétek, vagy adnátok még neki eséjt.

Én életben hagytam, mert nálam ne a szerencsén múljon egy karakter élete vagy halála. Viszont nem kegyelmezek ha arról van szó: ugyan ebben a kalandban meghalt egy másik JK akit viszont hátrahagytak a csapattársai az "ellenség" fogjaként. Akik persze kihasználták a helyzetet.

Szóval, a kérdés mégegyszer, és vonatkoztassunk el a jó játékos rossz játékos, jó KM rossz KM témától, ti megölnétek egy öreg JK-t ha teszem azt a 13-as sikeres Akaraterő próbáján múlna a túlélése és a játékos elrontja a kockadobást?

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, ha nem ölöd meg, az bizonyos szinten játékon felüli játéknak minősül, mivel a szabályokban egyértelműen le van fektetve, hogy a karakter nem egyenlő a játékossal. E szerint a szabály szerint végezni kell vele. A realitás is ezt kívánja, az ember meghal, ha egy halálos veszedelemben csődöt mond, és nincs más kiút. A másik oldala viszont a dolgoknak az, hogy az is le van fektetve, hogy nem etikus JK-t ölni. Ehhez az oldalhoz tudnám még azt csatolni a következőt: Induljunk az alapokról. Csak a dolog nevéből. SzerepJÁTÉK. A JÁTÉK pedig szórakozást jelent, ahol jól érzi magát az ember. Pénzt költ rá, megszervezi az időpontot, és még sok egyéb tennivalót megtesz, hogy önfeledten szórakozhasson. Nem érdemli meg az ember, hogy elrontsák a szórakozását, ráadásul érzelmi kötődése is van már a dologhoz, ha tényleg két és fél éve játszik egy karakterével. Nekem is van kedvenc karakterem. Csak nem tudom, melyik :)

Szóval, ezek csak tények voltak, amiket én így látok, most adok egy tanácsot is. Ha olyan helyzet van, tartsatok öt perc pihenőt, ha az adrenalin rovására megy a dolog, ha nem. Nem tud senki teljesen ésszerűen dönteni a harc hevében, ha az csak szimulált harc is, és közben ott ül a kandalló mellett chipset majszolva. Jobb, ha lenyugszanak az indulatok, ha JK-halálról van szó. Beszélni kell a játékossal pár szóban, ez megejthető a játék előtt is, ha valószínűsíthető lesz a halál. Meg kell tudakolni, hogy viszonyul a karakteréhez, mik a céljai még vele. Ezzel együtt kell mérlegelni. Szerintem ha alapvetően a szerencsén múlik a dolog, akkor azon nem is kell változtatni, de a részleteken lehet. Teszem azt nem 13-as akaraterőt veszel figyelembe, hanem keresel indokokat, és adsz neki bónuszokat, ezzel beleviszed, hogy nagyon szereti a karakterét. Ha itt is balszerencséje lesz, nincs mit tenni. A másik dolog, amit erre az esetre konkrétan mondani tudok az az, hogy nem kell mindig próbákat dobatni. Sok dologról el lehet dönteni, hogy sikerülhet-e, vagy sem. Arra, hogy felemeljen valaki száz kilót, szerintem nem kell próba. 14es erővel csak kedvező körülmények között tudja megemelni, 15össel kedvezőtlennel, és így tovább. Tehát meg kell nézni, eldönthető-e arról a dologról egyértelműen, mekkora képességküszöb kell hozzá. Ha igen, nincs helye dobásnak...

Nos, csak ennyi, így "röviden"

Maradtam Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Nos, én is valahogy így gondolkoztam a hétvégén CS, de köszi a tanácsokat. A helyzet viszont nem igazán volt könnyen eldönthető, (egy rosszúl müködő térkapun kellet utazni és a karakterek lelki és fizikai erején múlott a sikerük, jóformán minden képzetséggel dobatnom kellet, a karakter viszont mindent elrontott, de a szerencséjét megdobta 01-el, ez mentette meg...)

Nem tudom, én nem szeretem ha egy karakter élete a kockákon múlik. A harcok is persze a kockáktól föggenek, de a helyzet, a JK harci tapasztalata és lehetőségei sokat módosítanak egy esetleges harc kimenetelén. Én most azon ritka dolgokról beszélek amikor teszem azt egy mérgen múlik, egy sikeres vagy sikertelen egésségpróbán, hogy a JK él vagy hal...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet mindenkinek

Amikor mi kalandozunk a játékkal semmi baj, csak a játékon kívüli dolgokkal. :?

Mert...

Amikor össze ülünk egy csomó ideig csak "..szakodunk" mivel vanakinek eszébe jut hogy nem hozott karaktert.

Vagy elkezdenek viccetmesélni

Vagy kitalálják hogy éhesek

De ha véletlenül el tudjuk kezdeni akkor jönnek a hülyeségek...

Pl. minden csajt megakarnak fektetni és vhogy a kalandnak egész más lényege ven

De ha sikerült ezeken nagyjából felülkerekedni akkor

olyan kicsinyes dolgokon is képessek velem veszekedni Pl az ugrás mér nem számit bele a VÉ-jébe egy barlangban persze hiába mondom neki nem hiszi el.

A következő probléma az a harcnál van ha Pl 4-en vagyunk és az egyik számol addig a többi unatkoznik.

Szóval ezekre a dolgokra szeretnék megoldást kapni.

Na a másik bajom az egyensúly a játékba volt olyan hogy 1 Fp-t se vesztett és kinyirt egy fél várost a másik véglet olyan erős NJK-t csináltam hogy majdnem megölte szinte ok nélkül, hiszen nem hibázott

Erre is kérnék valami javaslat félét.

Hát ennyi lene üdvözletem

Link a hozzászóláshoz

Amikor össze ülünk egy csomó ideig csak "..szakodunk" mivel vanakinek eszébe jut hogy nem hozott karaktert.

:arrow: Fel kell készülni a játékra... :roll:

Vagy elkezdenek viccetmesélni

Vagy kitalálják hogy éhesek

:arrow: Ezt a KMnek kell kézben tartani. Nem azt mondom, hogy legyél erőskezű és szigorú KM, de vagy játszotok, vagy nem. Ezt meg is lehet mondani nekik.

De ha véletlenül el tudjuk kezdeni akkor jönnek a hülyeségek...

Pl. minden csajt megakarnak fektetni és vhogy a kalandnak egész más lényege ven

:arrow: A JK-k valószínűleg nem elég érettek, vagy nem veszik komolyan a játékot (vagy mindkettő). Elsőre nincs megoldás, másodikat a KMnek kell megoldani a kaland irányításával, a JK-k megleckéztetésével, szóbeli figyelmeztetéssel, stb.

olyan kicsinyes dolgokon is képessek velem veszekedni Pl az ugrás mér nem számit bele a VÉ-jébe egy barlangban persze hiába mondom neki nem hiszi el.

:arrow: "A KMnek mindig igaza van..." c. résznél üsd fel az ETK-t és dugd a JK orra alá.

A következő probléma az a harcnál van ha Pl 4-en vagyunk és az egyik számol addig a többi unatkoznik.

:arrow: 1. harcban nem csa a kockadobálás számítson 2. ha NAGYON lassan számol -> számológép

Na a másik bajom az egyensúly a játékba volt olyan hogy 1 Fp-t se vesztett és kinyirt egy fél várost a másik véglet olyan erős NJK-t csináltam hogy majdnem megölte szinte ok nélkül, hiszen nem hibázott

:arrow: Játék- és karakterfüggő a dolog. De mindenféleképpen a KMnek kell megtalálni a helyes egyensúlyt és dolgokat. Előfordulhat pl, hogy a karakter belebotlik véletlenül, vagy hülye módon beleköt egy láthatóan nála sokkal erősebb ellenfélbe, ez természetesen aránytalanul esélytelen harcot eredményezhet (de ha gondolkodik is a JK, akkor talán nem is annyira). De ha pl egy JK nagyon magas szintű (8+), akkor tényleg nem lehet nagy gond számára egy falu, vagy kisebb város elpusztítása. (de ennek vannak következményei... :twisted: )

Ezek csak az én véleményemet tükrözik.

TAO

Link a hozzászóláshoz

Hali!

előre elnézést kérek, hogyha már elhangzott a kérdés (mert nagyonrégen voltam, de hamar szeretnék 5leteket kapni, ezért mielőtt az egész féléves kihagyást bepótolnám) De talán én mondtam még régebben...

Szoval... én ugyan televagyok 5letekkel de nem szeretném ha mégis balul sülne el vagy ilyesmi, ezért megkérdezlek Titeket, hogy szerintetek milyen kalandot lehet írni egy toroni ikerek fejvadászklánjának csoportjának. (harcos, fejv., bm, tv, sogr. papl. -> most ne firtassuk hogy kerültek ide)

Szoval arra lennék kiváncsi, hogy van-e valakinek valami érdekesebb 5lete... szal nem iylen mennyetek el öljétek meg gyertek haza féle, hanem...értitek. No köcce, hali

Link a hozzászóláshoz

Sztem nem etikus dolog megölni egy JK-t, de ha a kényszer visz rá, akkor légy kőszívü. Tapasztalat. erről Walock is tudna mesélni :twisted: .

Az más, ha szigorú, kemény a KM, vagy kegyetlen, véreskezű. Nem ugyanaz. A véreskezű, minden lelkifuldalás nélkül megöli a JK-t, a kemény, csak egy kicsit megszívatja, megszorongatja a JK-t. És sztem az ilyen KM a jó KM.

Mégegyszer, nem összetévesztendő a kettő!

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
Hali!

előre elnézést kérek, hogyha már elhangzott a kérdés (mert nagyonrégen voltam, de hamar szeretnék 5leteket kapni, ezért mielőtt az egész féléves kihagyást bepótolnám) De talán én mondtam még régebben...

Szoval... én ugyan televagyok 5letekkel de nem szeretném ha mégis balul sülne el vagy ilyesmi, ezért megkérdezlek Titeket, hogy szerintetek milyen kalandot lehet írni egy toroni ikerek fejvadászklánjának csoportjának. (harcos, fejv., bm, tv, sogr. papl. -> most ne firtassuk hogy kerültek ide)

Szoval arra lennék kiváncsi, hogy van-e valakinek valami érdekesebb 5lete... szal nem iylen mennyetek el öljétek meg gyertek haza féle, hanem...értitek. No köcce, hali

Hali Clonemastr! 8)

Tényleg rég voltál itt. Ahogyan olvastam az hozzászólásodat nekem egy kalandmodúl ugrott be. Nem is olyan régen meséltem el másodjára, toroni szintéren játszódó kaland, és bemutatja az összes troroni hatalmasságot.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Téged is jó újra látni :D Egyébként másik csapattal már lejátszottuk azt a kalandot, tervezem majd velük is, csakhát, azmég messze van. Mert most mégcsak 3. szintűek, de azért köcc :)

ha eszedbe jut bármikor valami majd plz írd meg, hátha ki tudok(unk) sütni belőle valami jót, mert szerintem még egy ideig így fogunk jáccani és unalmas lenne, holmi sablon történeteket jáccani csak :twisted:

csá all

Link a hozzászóláshoz

Ave Mindenkinek!

Hirtelen felindulásbol (mert mar regen jartam erre es nem volt kedvem mindent visszaolvasni) csak annyit tudok hozzaszolni a dologhoz hogy szerintem egy nagyon jo megoldással állt elő egy computeres jatékokat fejlesztő csapat talán mindenki ismeri is őket: Blizzard, aki olyan fantasy jatékokal örvendeztetet meg mint a Diablo vagy a World of Warcraft és hogy miért hozom elő? mert utobbi jatékban nagyon frappánsan oldották meg a karakter elhalálozasanak problémáját mégpedig ahhoz hogy feltámadjon a szellemvilágban bolyongva vissza kell találni földi maradványaihoz szerintem ezzel a megoldással igen csak jol lehet kezelni azt a problémát ha valakinek nagyon sok munkája és ideje fekszik egy karakterben és nincs kedve kidobni vagy kiradirozni és szerintem még kalandból sem kell kimaradni hiszen a mesélő egy eccerű feladat fejében amit a szellemvilágban teljesit a jatékos visszakaphatja életét persze ezernyi dolgot ki lehet találni még de most nincs időm kifejteni minden eggyes variáciot

Link a hozzászóláshoz

hi!

Ezzel szerintem csak az a baj, hogy ez télleg tökjó megoldás (meg <3 WoW meg minden :D:D ) de ez működhet egy szgépes játékban, de ellenben nem biztos hogy egy szerepjátékban, legalábbis én sokkal komolyabban gondolok egy szerepjátékot mint egy szgépes rpg-t. Szal valahogy az élő szerepjátékban nagyobb súlya van az egyes döntéseknek, stbstb... Meg hogyha folytatom ezt a gondolatsort, hogy komolyabb és bonyolultabb az egész, akkor a szellemvilág sem oylan eccerű hogy csakúgy visszatekeregjen a hullájához mondjuk egy pár dologért cserébe -szerintem :wink:

Link a hozzászóláshoz

Ave

Látom még mindig szó szerint veszik azt amit irok nem a gondolatot keresik mögötte, ezzel nem megbantani akarok senkit de nem azt irtam hogy egy az egybe at kell ultetni a WoW-ban lejatszofdo cselekmenyt csak arra akartam ötletet adni hogy lehet ilyen megoldast is valasztani arra ha egy jatekos a kedvenc karakteret egy szerencsetlen dobas miatt kuldi at a kárpiton tulra.Egy olyan szemely aki a jatekban kiemlkedo teljesitmenyt nyujt szerepjatekoskent annak lehet adni eselyt arra hogy karaktere tovabb kalandozhasson, ha pedig valamelyik vallas prominens kepviseloje akkor sokkal nagyobb eselye van az isteni joindulatra es igy istene kozbenjarasara is hiszen csak gondoljunk Airun Al Maremre akit Darton hogy egy kisse ecceruen fogalmazzak folyton "feltámasztgatja", tehat aki ugy gondolja hogy kepes arra hogy egy kis kiterovel (ezen a szellemvilagban jatszodo események lemeseleset ertem) folytassa a kalandot az szerintem nyugodtan nyuljon ehhez a megoldashoz. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszik az ötlet bár Jagger megoldása is egészen klaszikus volt :)

amit nem szeretnék szó szerint leírni most a lényeg saját "nagyapámmal kellet lennem" :) aki elvileg kitanított és ez nagyon érdekes érzetett adott a karakternek azóta is KardMester a Favorit :)

Vagy egy másik megoldás ami elég gyakori lehet lényegében hogy az istened vissza küld a földre mert másra nem meri bízni a feladatott így kettős küldetésed van... és ha sikerel teljesítesz választhatsz a földi lét vagy valami között ha nem sikerül akkor továbbra is nyekenve maradsz...

vagy talán valami papok feltámasztanak a csapatod hozzájárulása folytán :lol:

Link a hozzászóláshoz

Ave

Az elejen en is gondolkodtam eloszor mar attol elment az agyvizem mikor az UTK-ban behoztak a lőfegyvereket azt mondtam na neeee azért ez már tulzas csak tönkreteszi a jatékot mert majd mindenki állig felfegyverezve távcsőves puskákkal jarja majd Ynev szép tájait és senkinek nem lessz esélye majd az ilyenek ellen de aztan eszembe jutot Cromwell apo jo oreg mondása "Bizz Istenben és tartsd szárazon a puskapor!" hoppá mondom nem is olyan ecceru azert azekkel a fegyverekkel hadonászni hiszen ha elázott egy jo kis vihar után az egész adag puskapor akkor bizony baszuti az egésznek, és bizony azota nem ugy állok a dolgokhoz hiszen mint tudjuk minden dolognak megvan a hatranya es az elonye és ennek a megoldásnak annyi lett volna az előnye hogy nem kell gorcsolni mint KM hogy a jatékos kedvenc karija meghot mert hopp itt egy ecceru megoldás ami ellen biztos nem lesz kifogasa szegeny delikvensnek es meg lehet hogy szinesiti is a jatékot hiszen még be is lehet paráztatni a többieket akiket a karpiton tulrol jol lehet ilyeszgetnipl: lezuhano targyak, megbokrosodott lovak, hirtelen hasraesesek szerintem igencsak gondolkoznanak hogy milyen atkot sikerult osszeszedniuk, közben meg a halott cimborajuk bohockodik veluk és probalja értésukre adni hogy az eltemetet testet ki kellene ásni :lol: Tehát szerintem egy élő szerepjaték mindent elbir ha azt normálisan az egyensulyt betartva alkalmazzak mert a szerepjatékban az a legnagyszerubb hogy minden a fantáziadra van bizva, nincsenek korlátok sem olyan szabályok amit ne lehetne áthágni, az már egy masik kerdes hogy ez egy masik embernek mennyire tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet

Na ezek már igazán jó ötletek, :lol:de a baj a részletekbe van ugyanis, teszem azt egy játékos meg járja a szellemvilágot, vagy istenével találkozik, akkor szerintem egy kicsit idegileg összeroppan :shock: :oops: , ha pl saját halott őseivel találkozik, vagy rádöbben hogy tényleg VAN isten, és innentől elindul egy folyamat, mondjuk a papnál nem gáz, de mi van ha egy tolvaj, vagy egy varázsló a materializmusával ennek tanúja lesz, totál megváltozik, és prófétává, vagy zarándokká lesz. A tolvaj meg leszokik a lopásról (mert isten lát). Na hát ennyi a véleményem.

üdv

Link a hozzászóláshoz

Na van még egy debil és öritő kérdésem ami szerintem csak nekem fontos :oops: , HOGY

ha pl két karakter más-más helyen van, és pl az egyik csapdát állít a másiknak akkor a másik ha nem is kerüli el, de elkezd csapdafelfedezni.

vagy mi a teendő ha az egyik a másik csaját, hm szóval igen :oops: és a másik nyílván nem tudja (de mégis) akkor pl leüti, folyamatosan figyelni foglya pedig, vagy kérdezősködik "elvileg nincs oka rá"

Na erre kérnék valami választ ha lehet. :roll:

kössz

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Ó... sit... tudom, hogy énis offolok, de szerintem az adminok már azt tervezgetik, hogy melyik orvgyilkosklánt béreljék fel ellened a sok rövid hozzászólásod miatt... Lécci ha gondolatod támadt, akkor azt az előző hozzászólásodhoz csatold, ha még senki sem válaszold (edit gombbal).

Amúgy meg Yneven TÉNY hogy vannak istenek! Ezt ne felejtsük el! Szinte mindenki elismeri létezésüket, még ha nem is tartja túlságosan világot formáló szuperhatalomnak.

Mr. Bean: Yneven a lőfegyverek szinte megfizethetetlenek, hogy minden suttyó azzal rohangásszon és minőségük, megbízhatóságuk valahol mélyen a föld alatt van. Besülnek, eltörnek, felrobbannak, elromlanak, gyér a lőtávolságuk és a célzás is nehézkes velük. A lőfegyverek a gazdag kalandozók kezébe kerül néha-napján (igen ritkán!!!) és akkor is úgy használják, mint egy utolsó védvonalat, hiszen egy jó íj, vagy nyílpuska, esetleg egy varázslat sokkal hatásossabb náluk, de ha figyelembe vesszük, hogy az íjat fel kell ajzani, ki kell feszíteni és ki kell lőni, akkor a lőfegyver egy sokkal "instantabb" és halálosabb dolog nála! Remélem értitek, hogy mire való. Egyébként nekem sem tetszenek különösebben, de néha hasznosak lehetnek, egyszer talán szerzek egyet valamelyik karimnak! :D

(Tovább még nem olvastam a hozzászólásokat, de ami késik...)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...