Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Vámpír - A maszkabál


Recommended Posts

Kedves BYCS!

Mielőtt túlzottan belemennél a Káin-mítosz boncolgatásába felhívnám a figyelmedet a mítosz szóra. :) Talán még a későbbiekbe le is van írva, hogy ez mindössze egy feltételezés, semmi alapja nincs (talán néhány Bibliai, ködös utalás), illetve hogy Kamarillás körökben "nevetség tárgya" az a vértestvér, aki ebben az eredettörténetben hisz.

Hogy sok a hiányosság és instabil lábakon áll? Nos, szerintem ez hozzátartozik az egész világhoz, a ködösségét és bizonytalanságát erősíti. Mellesleg magában a Bibliában is vannak ködösítések és ellentmondások, ha már itt tartunk (a kanonizálás egy kellemes dolog ugyanis). De mondj nekem egyetlen forrást is, ahol konkrétan megmondják, hogy igenis, így lettek vámpírok és nem találsz rajta kritizálni vagy megkérdőjelezni-való dolgot. :)

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Jah ez tök igaz. És ha a Dark Ages-ben játszom el is fogadom, mint vámpír a Káin mítoszt. Elvégre középkor erős hit, misztikum stb.

Nah de a jelenkorban? Nevetségesnek tartják az rendben van és jogos is. De nem hiszem el hogy egyetlen vámpírt sem izgat, hogy hogyan is keletkeztek. Pl szerintem tök izgi lenne ha születne egy őrült, akinek meggyőződése, hogy tisztán tudományos módszerekkel fényt derítsen erre a titokra.

Persze nem azt mondom, hogy hivatalosan magyarázzák meg, hiszen akkor elveszne a titokzatosság és izgalom ami körüllengi a témát. Jó így ahogy van. Találgassunk, alkossunk elméleteket, valamint tök jó játékra ad lehetőséget.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Remélem nem sértek meg vele senkit, de nekem egy másik WoD játékkal, a Werewolf-fal lennének kérdéseim.

Előre bocsátván, hogy eddig Vámpírt is csak 2x játszottam, azt is magyar fordításban a WoD rulebook nélkül.

Igyekeztem utána nézni a játéknak, más fórumokon, de a legtöbb halott és különben is többet adok a kalandozok.hu társaságának szavára. :)

Első kérdésem, hogy sok helyen találkoztam a játéknak gothic horror, illetve personal horror jellemzésével. Valószínűleg én nem éreztem át eléggé, de ha valaki felvilágosítana, hogy mi is a lényegi különbség egy WoD játék és mondjuk a MAGUS között azt megköszönném.

Egy másik kérdésem, (visszaolvasva a topic-ot), hogy a Vampire: the Reqiuem, eredetmítosza mennyiben tér el a régi Maszkabál mítoszától?

Hogy őszinte legyek, én azért kezdtem werewolf-fal, mert az angol tanárom azt mondta olvassak angol könyveket. (kétlem, hogy erre gondolt, dehát ez van :D ) Szóval bementem a kedvenc szerepjáték boltomba és levettem azt amelyik a legjobban tetszett: ez pedig a Werewolf: the Forsaken. Elkezdtem letölteni hozzá anyagokat és akkor ért a pofon, hogy ez már egy régebbi játék (WW: tha Apocalypse) felújítása, átírása vagy valami ilyesmi.

Nekem tetszik a könyv, bár a régi alapkonfliktusa/eredetmítosza jobban tetszik de ez ízlés dolga. A gondom az, hogy nincs meg az új WoD rulebook, viszont megvan a magyar V:tM. Kérdésem, hogy az új alapkönyvben sokat változtattak a képesség/képzettség-eken, vagy nyugodtan használhatom a Maszkabálban leírt dolgokat? (Gondolok itt az akaraterő, illetve egyéb képességek nehézségi szintjeire, a Skillekhez tartozó Attribútumok megváltoztatása, stb.)

Hirtelen ennyi, de ahogy haladok a könyvben, jön a többi kérdés is.

Ui.: Ha esetleg valaki megválni készülne az Apocalypse könyvétől, szívesen megvenném.

Link a hozzászóláshoz

Emlékeim finoman szólva is homályosak (legalább 10 éve nem volt kezemben WoD könyv), de a rendszer alapjai mindegyikben ugyanazok. A nehézségek tehát azonosak kellene legyenek, mindegy melyik könyvet tartod a kezedben. Az új kiadásról persze fogalmam sincs, de gondolom az alapelv nem változott, tehát "ugyanarra a rendszerre 1000 rókabőrt ráhúzni".

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...