Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok a Nekromanciáról


Recommended Posts

Üdvözletem!

Nem igazán túl eredeti, de annyian írtak annyi mindent a nekromanta varázslóról, hogy nekem is lenne egy ötletcsírám. Megpróbálva beilleszteni a mozaikmágiába a nekromanciát.

Alapfelvetéseim:

1.) A varázsló mozaikmágiát használ, így a nekromanta is. Nem lopkodunk varázslatokat más kasztoktól.

2.) Életer?t a varázsló nem teremthet, az marad a papok sajátja.

3.) Ideiglenesen (amíg a vonalak épek) el tud látni (feltölteni) életer?vel holt anyagot, varázsjelek, bélyegek használatával.

4.) Az életer? 2 pólusú "energia". Beszélhetünk negatív és pozitív életer?r?l. Egymást kioltják.

5.) Az életer? teremtése hasonló az ?selemkéhez, a környezetb?l gy?jti össze a varázslás során a varázsló. Nincs semmiféle sík belekeverve.

6.) A nyers életer? (mint ?selem) formázható az elemi formázásoknál leírt módszer szerint.

7.) A sebesüléskor elvesztett életer? segíti a nekromantát az életer?vel manipuláló varázslatok létrehozásában, mint a t?zhányó közlesége a t?zmágiát.

Mozaikok:

Pozitív életer?:

Mp:4

E:1

A pozitív életer? az él?lények sajátja. 1E pozitív életer? 1Ép sebet okoz él?holtakon, illetve 1ÉP-nyi védelmet biztosít az életer? elszívás ellen.

Negatív életer?:

Mp:4

E:1

A negatív életer? az él?holtak sajátja. 1E negatív élter? 1Ép sebet okoz az él?lényeken, illetven 1Ép-nyi Gyógyítást akadályoz.

Az életer? formázásakor csak azok a formázás mozaikok használhatók, amelyek az ?selemekhez is.

Életer? csapda varázsjel:

Mp: 8

E: 1

A varázsjel E-nyi életer?t (ÉP) börtönöz a tárgyba!!!:

A varázsjelle maximum E-nyi élter? bötrönözhet? a tárgyba.

Homonculus és gólem esetén pozitív életer?.

Él?holt esetén negatív életer?.

A varázsjelben tárolt életer?, ha találkozik ellentétével, akkor csökken.

Pl. t?rön alkalmazva a jelben tárolt negatív életer? csökken sikeres találat esetén.

Életer? gy?jt? varázsjel:

Mp: 4

E: 1

A varázsjellel kiegészíthet? az Életer? csapda varázsjel.

Az enegiának megfelel? méter sugarú gömbön belül felszabaduló élter?t begy?jtését szolgálja. Ezzel a módszerrel tölthet? az ÉCsVJ.

Életer? csapda bélyeg:

Mp: 8

E: 1

A pozitív életer? bélyeggel felruházott él?lénynek E-nyi Ép védelmet biztosít az ellene irányuló életer?-szívó mágiákkal szemben.

A negatív életer? bélyeg visel?jén nehezebben jönnek létre a gyógyítások. E-nyi Ép-t szív el a gyógyító mágiából.

Életer? gy?jt? bélyeg:

Hasonlóan m?ködik, mint a varázsjel, csak értelemszer?en a bélyeget tölti.

Kirekeszt? varázskör:

Mp:6

E:1

A varázskör küls? körívén nem képes áthatolni a kör E-jénél nem nagyobb élter?vel rendelkez? lény.

Természetesen két féle kör rajzolható.

Pozitív élter?: él?lények, homonculus, gólem.

Negatív életer?: él?holtak.

Bebörtönz? varázskör:

Mint a kirekeszt? varázskör, cska a bels? körív nem hatolható át.

Véd? varázskör:

Mp: 6

E: 1

A varázskör csökkenti az életer?vel manipuláló varázslatok a kör energiájával csökkentett életer?t tudnak csak elszívni.

A körön kívülr?l érkez? varázslatok ellen véd.

Körbezáró varázskör:

Mint a véd? varázskör, csak a bentr?l kifelé ható varázslatok ellen véd.

Természetesen ide tartozik még az ETK-ban megjelent idézés, varázsjelek, bélyegek, gyertya, stb...

Érdekes jel és rúnamágiával alkotott tárgyak készíthet?k.

pl. negatív életer?vel feltöltött fegyverek, amik pluszban sebeznek e miatt az él?lényeken, esetleg gy?jtik magukba e mellett a negatív életer?t, ami az él?holtakból felszabadul.

Negatív életer?vel feltöltött rúnafegyver:

63 Mp: +1Ép sebzés (Fp-sebzés normális)

96 Mp: +2Ép sebzés (Fp-sebzés normális)

123 MP: +3Ép sebzés (Fp-sebzés normális)

153 Mp: +4Ép sebzés (Fp-sebzés normális)

(A rúnafegyver sebzése nem csökken sikeres találat esetén, mint a varázsjellel felruházott fegyver esetén.)

A fegyverrel okozott sebzés csak papi mágiával gyógyítható, mivel a negatív életer? elpusztítja (kioltják egymást véglegesen) az él?lények életerejét.

Hasonló megfontolásból a pozitív életer? csökkenti az él?holtak maximális Ép-inek számát. Az elveszett Ép-k nem regenerálhatók.

A vámpírok tökéletesen elpusztíthatók ilyen fegyverrel például. Ilyen esetben célszer? stílusosan fakarót rúnázni.

A végére egy kis összefoglalás:

Az életer? formázások megfeleltethet?k az elemi mágiában leírtaknak (nyers forma). Megjeleníthet?ek jelekkel és bélyegekkel az él? és holt lényekben, anyagokban (vért, fegyver, egyéB).

Szerintem az átalakítás manává varázslónál (nekromantánál is) elhanyagolható szempont, mivel sokkal gazdaságosabban csinálja a kisajtolás diszciplinával. Mellesleg szerintem nem feltétlenül fogja a kisajtolást használni egy nekro, hanem a barátságosabb kivonás is illhet hozzá.

F?leg, ha megkülönböztetjük ?ket, hogy pozitív, vagy negatív életer?vel dolgozik inkább. Ez két irányzat lehetne. Nem kellene szakosodni rá, hanem a játékos döntse el neki mi a szimpatikusabb. Mindkett?vel foglalkozhat egyszerre.

Szerintem a lelkekkel piszkálódást hagyjuk meg a jelenlegi formájában. Lélekcsapda bélyegek, varázsjelek. Mivel egy nekromanta sem lehet képes az élet princípiumának teremtésére (persze azt keresik ), ezért maradjon meg papoknak az igazi lélekmanipuláció. Tudom, van a BM-nek ilyesmi, de az meg maradjon meg nekik.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Érdekes és szerintem igen hatásos ötlet. Szépen ki is van dolgozva. Egy néhány dologban azonban nem értek egyet.

Én az életer?vel manipuláló mozaikokat inkább a természetes anyag mágiájába helyezném. Az életer?t nem érzem elem-nek, sem er?nek sem érzelemnek. Az életer? - szerintem - nem létezik más síkon, csak az els?dleges anyagin - illetve máson is, ha átviszik oda. (és így meglenne egy?l a védelem is)

Ha formázol egy negatív életer? mozaikot sz?nyeggé, az mit jelentene? 1 ép-t elszív a területre belép? él?lényekt?l er?sségenként. Hmm. Er?s támadó mágia, de ha nem tud teremteni a varázsló életer?t, akkor honnan szerzi a pozitív 1 ép-t er?sségenként a pozitív életer? mozaiknál?

A varázsjelek és bélyegek tetszenek. Ötletesek és hasznosak. Egy nekromantának tudnia kell védekeznie a "teremtményeivel" szemben :) Jók. A kirekeszt? varázskör és a bebörtönz? varázskör többcélú felhasználásra is alkalmas, de áttörhet?. Nekem tetszik :)

Link a hozzászóláshoz

HI!

Alapvetően nem rossz ötlet, bár az elemi erőnél sem volt ellenpár, így itt sem feltétlen szükséges pozitív negatívnak nevezni, bár világos, hogy a gyógyítás és az életerő szívás mindkettő az életerővel manipulál.

Azonban amiért leginkább úgy érzem, hogy semmiképpen nem elemi mágia, az az, hogy a többi dolgot simán lehet termteni a semmibe, vagy magam elé. Életet azonban nem tudok teremteni, pl elém. Mert az nem tudom mondai, hogy a levegő megtelt előttem 20Ép-vel. (SzvSz)

Azonban Magus terminológiával egyértelműen TAM, hiszen az élőlények testi síkját változtatja. (Nem nagyon akarok belemenni, de az AK-s rendszerbe ez a vari sokkal inkább belefér a TAM-ba tápolás nélkül, és a leírt dolgokat meghagyva)

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hm, az Elemi Erő mióta őselem? Valami megváltozott ezen a téren koncepciószinten az ETK óta?

Mielőtt valaki félreértene és az én érdememnek/hibámnak tudná be a negatív életerő fogalmat, megjegyezném, hogy ez már a D&D-ben megjelent, csak megtetszett nekem és adaptáltam, mert jó ötletnek tartom az élőholtak elkülönítését a homonculusoktól életerő szintjén is.

A TAM már egyértelműen tartalmazza a megkötött (anyagszerkezetben lévő) életerő manipulását, ahogy tartalmazza az őselemek ilyen formájú manipulását is.

Viszont azt a részt is érdemes valahogy megfogni, ahogy a BM dolgozik az életerővel nyers formában, a hordozó anyagtól függetlenül.

A fenti két mondatból a megállapítások alapján szerintem léteznie kell Elemi szinten életerőnek is, mint az őselemeknek.

Másrészt miért degradáljuk le a Nekromanta varázséót olyan szintű manipulációs "mozaikokkal", mint a BM életerőmanipulásló varázslatai.

Másrészt sehol nincs az írásaban szó életerő TEREMTÉSről. Kifejezetten ugyanarról a módszerről van szó, mint az őselem "teremtése" kapcsán, konkrétan felszabadult életerő begyűjtéséről.

Miért ne lehetne életerőt (nem életet) teremteni a "semmibe"?

Egyébként élet teremtéséről sincs szó.

Harmadrészt sem gyógyítás, sem életerő szívás NINCS, a leírt mozaikok alapján. Mint említettem ezek az életerő manipulációk maradnak a TAM mozaikjaiból összeállítható varázslatok sajátjai.

Egyébként nem is volt célom minden elképzelhető nekromantikus hatást lefedni a kitalált mozaikokkal. Véleményem szerint nem is lenne szerencsés.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hellóka!

Nos, mivel nincs nálam az ET, így nem reagálok mindenre. (Ezt tipikusan olyan téma amiről megint órákat lehetne írni, úgyhogy a hosszabb eszmecsere max személyesen valamelyik táborban ;) )

Hm, az Elemi Erő mióta őselem? Valami megváltozott ezen a téren koncepciószinten az ETK óta?

Az Elemi Erő az Elemi mágia része, tehát mágiaelméletileg az őselemekhez van legközelebb. (Másrészt ott ugye le is van írva, hogy ez a 4 őselem van és kész, tehát ha a lefektetett dogmák szintjén nézzük, már megbukott az elmélet. Nem úgy mint TAM esetében)

A TAM már egyértelműen tartalmazza a megkötött (anyagszerkezetben lévő) életerő manipulását, ahogy tartalmazza az őselemek ilyen formájú manipulását is.

Ha jól tudom a TAM-ban még nincs életerő manipulálás hacsak max-ra kerülést vagy a halált annak nem nevezzük.

Másrészt az őselemek manipulását semmilyen szinten NEM tartalmazza, épp ezért Természetes Anyag Mágiája, hogy pont például az őselemekre nem lehet velük hatni :) (Ahogy ez ott le ís van írva)

Barátnőm telefonált, hogy menjek, többi későbbre marad.

Bye:

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos kizárt, hogy elmenjek bármilyen táborba, mivel eléggé apró(k) a csemeté(i)m.

A Paraelemek is Elemi mágia fejezetbe tgartoznak, úgyhogy ez nem magyarázza az EE Õselemi voltát, tudtommal kifejezetten írják is, hogy nem az. Főleg,. ha hozzáveszem azt, amit írtál, hogy 4 őselem van.

Tudod mit, lehet a nyers életerő hasonló az EE-höz.

Egy apróság a TAM-mal kapcsolatban:

Mint tudjuk Yneven MINDEN anyag a 4 őselemből épül fel, azaz a négy őselem megjelenik a természetes anyagokban (csak nem tisztán). Ezt figyelembe véve, minden TAM mozaik hatása felfogható úgy, hogy a 4 őselem anyagokban megjelenő formájával manipulál.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Mivel azt használod fel érvnek, hogy le van írva, hogy csak 4 őselem van, így ez amit írsz logikusan nem lehet az. :)

Másrészt én is arra próbáltam célozni, hogy az EE-hez hasonló, viszont akkor nem szerencsés a + és - életerő.

Röviden csak ennyi a lényeg amit írni akartam.

Ebben az értelemben EE sem nagyon van tiszta formában, tehát Életerőnek sem kéne, valamint bizonyos általad leírt hatásoknak nem kéne úgy míködni, hanem érdemes lenne EE szerint megcsinálni, ha elemi mágiának akarod az Életerőt (Szerintem ebben az esetben jó lehet)

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Vissazolvastam egy kicsit. Úgy láttam kicsit félreérthető voltam. Az életerő NEM őselem szerintem, ellenben nyers formájában az Elemi mágia fejezetben leírtak alapján "teremthető" és formázható, HASONLÓAN az őselemekhez, illetve erősen hasonlít az EE-hez.

Az EE-t simán lehet tiszta formában használni az Elemi mágia alapján.

Az pedig, hogy a természetben nem fordul elő elemi formában nem iugazán baj, hiszen az őselemek sem 4 speciális anyagi sík kivételével.

Okés, szerintem sem KELL + és - életerő.

Ellenben mi a különbség szerinted egy homonculus és egy élőholt között jelen esetben (ezen mostani írásomat feledve)?

Egyébként örülök, hogy valaki reagál a témára.

Konkrétan milyen mozaikok nem tetszenek?

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Halika!

Az pedig, hogy a természetben nem fordul elő elemi formában nem iugazán baj, hiszen az őselemek sem 4 speciális anyagi sík kivételével. Okés, szerintem sem KELL + és - életerő.

Ilyen formán szerintem működhet a dolog úgy hogy nekem is tetszen, persze ezzel nem mondtam semmit :)

Ellenben mi a különbség szerinted egy homonculus és egy élőholt között jelen esetben (ezen mostani írásomat feledve)?

Hááát... A könyv nem sok támaszt nyújt, de leírom ami hirtelen eszembe jut (legfeljebb majd visszavonom)

Homonkulusz: Nem igazi test, Mágia mozgatja, Lélek van benne, TAM nem hat rá, Asztrál/Mentál mágia igen (már a lélekre)

Élőholt: Teste valamikor valós volt, Természet feletti hatás mozgatja, Nincs lelke, Nem érez fájdalmat, Immun to Asztrál + Mentál,

Kb ennyi

Egyébként örülök, hogy valaki reagál a témára.

Örülök, hogy nem kötöszködésnek fogod fel :)

Konkrétan milyen mozaikok nem tetszenek?

Az effélék:

"A varázsjelben tárolt életerő, ha találkozik ellentétével, akkor csökken.

Pl. tőrön alkalmazva a jelben tárolt negatív életerő csökken sikeres találat esetén. "

Mert ugye akkor még őselemet írtál amit nem csökkentenek a nem mágikus dolgok, tehát a nem teremtett víz, nem csökkenti.

Ugye? Vagy csak fáradt vagyok?

De varázsjelből csökkenni... Furi így elsőnek.

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem írtam, hogy őselem lenne, csak erősen félreérthető voltam, mivel 1E 4Mp, valamint sok egyéb HASONLÓság van. DE egész pontosan úgy is írhattam volna, hogy:

"Teremtése" 1E 4Mp

Sezbéze, mint az EE esetén 1E 1Ép (1E 1Sp-vel szemben)

Formázások, mint az EE esetén.

A kisugárzó varázsjel, illetve a végrehajtó varázskör is kimerül a használat során, ezekhez hasonlóan képzeltem el, csak nem varázslatot tárol, hanem életerőt. Maga jel elkészítési manapontigénye tárolókapacitás tekintetében 8Mp/1Ép, de valahogy meg kell oldani a töltését is +4Mp/1Ép/alkalom (pl. sebzés) esetén, illetve egyéb más módszerekkel.

Szóval még egyszer az életerő az Elemi mágia egyik mozaikja, amit az Elemi mágia szabályai szerint lehet formázni, teremteni, stb... de nem őselem.

A homonculus is készíthető hullából, anyaga "emberi csont és hús", az élőholtakat is mágia mozgatja.

Homonculusra miért nem hat a TAM? Azért mert átitatja a mágikus energia? Akkor az élőholtakra is kijelenthető ugyanez.

Én alapvetően egyetlen markáns különbséget tudok ez pedig a LÉLEK. A homonculusba igazi, kárpiton túli, reinkarnációban részt vevő lélek van "börtönözve", míg élőholtba, egy, a reinkarnációból kiszakdt, esteleg az EAS-on rekedt (eltorzult) lélek. Ez adja egyébként az általad említett A/M mágiával szembeni különbségüket is.

Miért ne LEHETNE megkülönböztetni e két "létformát" az életerő szintjén is, bevezetve az AD&D világairól ismert negatív életerőt?

űSylvanus

Link a hozzászóláshoz
A homonculus is készíthető hullából, anyaga "emberi csont és hús", az élőholtakat is mágia mozgatja.

Homonculusra miért nem hat a TAM? Azért mert átitatja a mágikus energia? Akkor az élőholtakra is kijelenthető ugyanez.

Én alapvetően egyetlen markáns különbséget tudok ez pedig a LÉLEK. A homonculusba igazi, kárpiton túli, reinkarnációban részt vevő lélek van "börtönözve", míg élőholtba, egy, a reinkarnációból kiszakdt, esteleg az EAS-on rekedt (eltorzult) lélek. Ez adja egyébként az általad említett A/M mágiával szembeni különbségüket is.

Miért ne LEHETNE megkülönböztetni e két "létformát" az életerő szintjén is, bevezetve az AD&D világairól ismert negatív életerőt?

Hi!

"...A Homunkulusz varázsló által

alkotott lény. Lelke megidézett, igazi lélek,

teste azonban nem a természett

Link a hozzászóláshoz

Érdekes megállapítás, hogy a lélekkel nem rendelkező élőholtat úgy öljük meg, hogy a benne lévő életerőt orozzuk el. Akkor viszont ennek valamiféle korlátot kell szabni. Pl.:csak akkor oszlatható szét ha a benne tárolt teljes életerőmennyiséget "ellopjuk". És akkor még kérdés, hogy mi van ha harcban "megsebesül" az élőholt. Hogyan veszít az éleerejéből. Ha azt egyszer a bélyeg tartja a testben, hogyan tűnik el?????

Link a hozzászóláshoz
Érdekes megállapítás, hogy a lélekkel nem rendelkező élőholtat úgy öljük meg, hogy a benne lévő életerőt orozzuk el. Akkor viszont ennek valamiféle korlátot kell szabni. Pl.:csak akkor oszlatható szét ha a benne tárolt teljes életerőmennyiséget "ellopjuk". És akkor még kérdés, hogy mi van ha harcban "megsebesül" az élőholt. Hogyan veszít az éleerejéből. Ha azt egyszer a bélyeg tartja a testben, hogyan tűnik el?????

Az az igazán érdekes, hogy mi is az ÉP?

Miért van a tárgyaknak STP-je és az élőholtnak ÉP-je?

Mert eddig ugye azt jelentette, hogy a fizikai test tűrőképessége. (Nagyon körülbelül)

De ha most a fizikai testre varázsolok -20 Ép-t mi fog történni? Nem károsodik a test, és meghal az illető?

SAS

Link a hozzászóláshoz

Az életerőt mindenki magában hordozz tehát a burok az csupán varázslat lehet. A SASI STP dolgával kapcsolatban örülök, hogy valakinek végre feltűnt ez a dolog. Eléggé bizarr a helyzet.

Pl.: Ha levágom egy csonti két lábát akkor hogyan veszít Ép-t, ha a homlokán van a varázsjel. Valahogyan az STP, és az Ép-t össz kellene hozni.

Link a hozzászóláshoz
Az életerőt mindenki magában hordozz tehát a burok az csupán varázslat lehet. A SASI STP dolgával kapcsolatban örülök, hogy valakinek végre feltűnt ez a dolog. Eléggé bizarr a helyzet.

Pl.: Ha levágom egy csonti két lábát akkor hogyan veszít Ép-t, ha a homlokán van a varázsjel. Valahogyan az STP, és az Ép-t össz kellene hozni.

Ezért mondom, hogy az Ép semmi természetfeletti dolog. Egyszerűen a test tökéletességére utal fizikailag (Max Ép = Tökéletes, 0 Ép = Tovább nem képes emberi testként funkcionálni)

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Élőholtak, Homonculusok és Gólemek estén az Élet princípiumát, valamint az azt védő burkot mágikusan kellene létrehozni. Hasonló fogalmak lehetnek ezekben az esetekben a Halottmozgatás (bélyeg) az élet princípiuma helyett, illetve a mágikusan a testbe juttatott életerő.

Egyébként játéktechnikai szempontból nincs különbség az élőholtak esetén (hús) az Ép és STP között, felfogásbeli különbség természetesen akad. Én is STP-nek számolnám szívesebben.

Az élőholtakhoz (általában) azért ne csak a varázsló által "készítetteket" vegyük, hanem a "természetes" úton keletkezőket, illetve a BM által gyártottakat is, ez utóbbiakon nem hiszem, hogy lenne bármilyen jel.

Élőlények esetén a "burok" egyfajta természetes "csapda", amely az anyagi testbe "börtönzi" az Élet princíoiumát (legalábbis elméletem szerint).

Egy átlagos élőholt anyagi testének mennyiségi csökkenése arányosan kevesebb max STP-t (Ép-t) jelent, az elméletem szerinti életerő varázsjellel ellátott zombi esetén a "börtön" határa az anyagi test, nem pedig a testen belül egy jól elkülöníthető rész, eseteleg maga jel.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Az élőholtakhoz (általában) azért ne csak a varázsló által "készítetteket" vegyük, hanem a "természetes" úton keletkezőket, illetve a BM által gyártottakat is, ez utóbbiakon nem hiszem, hogy lenne bármilyen jel.

Az eddigi írásaimban mindenhol a természetes élőholtakat vettem alapul, nem a varázsló által készítetteket.

SAS

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az megoldást jelentene, ha az Ép=STP szabályt alkalmaznánk. Egy bizonyos test pl.: csak bizonyos mennyiségű Ép (összetartó erő tárolására) lenne képes. Ennél több Ép-je nem lehet. Ez így logikus is lenne. Pl.: jelen helyzetben egy csonti lehet akár 100Ép-s is, és nos ez eléggé durva ha belegondolsz. Fölleg, ha 15-en vannak.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...