Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Recommended Posts

Hirtelen halálos? Hány perces? Mikor is lesznek szabályok? :P

Te, mint a legkitartóbb versenyző kifejtheted, milyet szeretnél.

Én meg közben megírom, hogy milyen lesz!

:D

Idáig egyetlen egy Munchkin versenyen voltam, annak tetszettek a szabályai. De nincs viszonyítási alapom, szóval sajnos csak kérdezni tudok. :( (Vagy belinkelhetem neked azt, ha megtalálom és kell. :P )

Jöhet! Előre is köszönöm! ;)

Link a hozzászóláshoz

Te, mint a legkitartóbb versenyző kifejtheted, milyet szeretnél.

Én meg közben megírom, hogy milyen lesz!

:D

Idáig egyetlen egy Munchkin versenyen voltam, annak tetszettek a szabályai. De nincs viszonyítási alapom, szóval sajnos csak kérdezni tudok. :( (Vagy belinkelhetem neked azt, ha megtalálom és kell. :P )

Jöhet! Előre is köszönöm! ;)

Megtaláltam, de a gépemen. MSN vagy e-mail címmel meg tudsz dobni PÜben?

Link a hozzászóláshoz

Megtaláltam, de a gépemen. MSN vagy e-mail címmel meg tudsz dobni PÜben?

Időközben - csak mert nem győztelek kivárni :mrgreen: - felkerült a hőn áhított anyag a "Hivatalos" topicba. Ha lesznek reagok, azokat ide várom.

(Mindettől függetlenül várom az általad említett cuccost mailben!)

;)

Hulla

Lefeküdtem aludni. :P

De gyakorlatilag mindenki 2db Munchkin partyt játszik? Ez elég kevésnek tűnik nekem. 2 alatt nem derül ki, hogy csak mázlista voltál-e, vagy jól Munchkinozol. :D (Emlékszem, volt olyan a versenyen, h annyira nem jöttek szivató lapok, hogy 10-10-9-8 volt a szintállás, a másiknál meg 7-5-4-3 vagy valami hasonló volt.)

De tudok vinni fullos Munchkint, amivel a hím neműek nem tudnak játszani. :D

Link a hozzászóláshoz

Nekem kérdésem lenne:

A szabály érszt illetőleg..:D

Pap:

Feltámasztás csak abból a pakliból történhet, ahonnét a felfedendő lapot a játékos húzná. Ha a pap csak segítő volt a

harcban, nem ő húzza fel a lapokat, tehát nem használhatja ezt a képességét.

A megfékezés képesség kapcsán egy csatában maximum 3 lap dobható el, az él?holt szörnyek számától függetlenül.

-Ezt nem teljesen értem..Ha kérhetlek magyarázd meg könnyebben..:D ÚGy emlékszema pap képességének ezen része az volt,hogy 'Az ajtó berugása' helyett felvehetett egy lapot..De lehet,hogy rosszul emlékszem..xP

A tolvaj csatán kívül bármikor lophat. Csata akkor kezdődik, amikor egy szörnykártyát felcsap a játékos. Tehát a tolvaj nem lophat, ha csatában van, és nem lophat olyantól, aki éppen csatában van.

-És ha a tolvaj nincs csatában és egy olyantól lopna aki szintén nincs?:)

Link a hozzászóláshoz
Nekem kérdésem lenne:

A szabály érszt illetőleg..:D

Pap:

Feltámasztás csak abból a pakliból történhet, ahonnét a felfedendő lapot a játékos húzná. Ha a pap csak segítő volt a

harcban, nem ő húzza fel a lapokat, tehát nem használhatja ezt a képességét.

A megfékezés képesség kapcsán egy csatában maximum 3 lap dobható el, az él?holt szörnyek számától függetlenül.

-Ezt nem teljesen értem..Ha kérhetlek magyarázd meg könnyebben..:D ÚGy emlékszema pap képességének ezen része az volt,hogy 'Az ajtó berugása' helyett felvehetett egy lapot..De lehet,hogy rosszul emlékszem..xP

Nem úgy volt, hogy feltámaszthat egy élőholt szörnyet a pakli legtetejéről, ami rögtön rátámad? (Nem tudom most megkeresni a lapot. :( )

A másik meg szerintem úgy van, ahogy írtad, ha nincsenek csatában, lehet lopni. :D

Link a hozzászóláshoz

A pap ajtóberúgás helyett feltámaszthatja a kidobott lapok legfelsőjét és kézbe veheti. Az alapcsomag Máncskinban mind kazamata mind kincskártyát feltámaszhat, de a kiegészítőkben levő papok csak a kidobott kazamatakártyák legfelsőjét vehetik fel. A kártyafelvétel után dobnia kell egy lapot (istenem, mennyit csaltam ezzel, hogy nem dobtam lapod :tuzes: ).

A kidobott szörnyek legutolsója feltámad és rád támad pedig egy átok. Vagy lehet, hogy keverem az elszenveded az utolsó szörny szívását átokkal? Bár szerintem van ilyen is olyan is.

A tolvaj lophat más körében, amikor nincs csata? :allpotty:

Link a hozzászóláshoz
De gyakorlatilag mindenki 2db Munchkin partyt játszik? Ez elég kevésnek tűnik nekem. 2 alatt nem derül ki, hogy csak mázlista voltál-e, vagy jól Munchkinozol. :D

Gyakorlatilag csak azok játszanak kettőt, akik túljutnak a selejtezőn. :)

De valóban kevés, csakhogy ez nem egy Munchkin tábor. Tapasztalataim alapján a többség lelkesedése hamar elillan és nyűgössé válnak, ha a 3. 4. fordulóban is játszaniuk kell. Ugye V.?

Másrészt csütörtök este 19:00-tól 22:00-ig lett a Munchkin meghirdetve. Az eddigi gyakorlatot figyelembe véve, ebbe két forduló fér bele.

Egyébként aki máncskinozni akar, az mindig megtalálja az érdeklődőket a tábor ideje alatt!

-És ha a tolvaj nincs csatában és egy olyantól lopna aki szintén nincs?:)

Akkor megpróbálkozhat vele, még ha épp nem az ő köre van, akkor is!

Pap

Kikerestem nektek a pap képességének pontos szövegét. Megjegyzem, a Papi bakiig bezárólag nálam változatlan a lap szövege! Dobj egy hátas kiegem nincsen!

"Feltámasztás: Ha lapot húznál, amit fel kell fedni, akkor felhúzhatod a kidobott lapok legfelső lapját. Ezután el kell dobni egy lapot a kezedből."

Magyarázat:

Általában két esetben húzhat felfedendő lapot a pap. Egyszer ajtó berúgásánál. Ez ugye 1 db lap a kazamata pakliból. Tehát feltámasztod dobott kazamatalapok legfelsőjét (azaz úgy kerül eléd az adott lap, mintha azt rúgtad volna be). Majd eldobsz 1 db lapot.

A másik tipikus alkalom, amikor van segítőd a csatádban, nyertek és kincskártyákat húztok. Namármost ha van segítőd, akkor ugye fel kell fedni a kincskártyákat. Mivel ez a te csatád, te húzod a kincseket. És ez az a pillanat, amikor feltámaszthatsz tetszőleges számú lapot a dobott kincsek tetejéről. Természetesen ahány lapot feltámasztottál, annyit el is kell dobnod a kezedből!

Vannak egyéb esetek is, amikor felfedésre ítélt lapot kell húznod, de erre most nem térnék ki, hisz a metódus megegyezik a fent bemutatottakkal.

Továbbá, ha nincs a kezedben elegendő számú eldobható lap, akkor nem támaszthatsz fel.

Szóljatok, ha vmi nem tiszta!

:idea:

De tudok vinni fullos Munchkint, amivel a hím neműek nem tudnak játszani.

Hmm? Fejtsd ki bővebben! ;)

Link a hozzászóláshoz

Hulla: Rám majd a hétvége után számíthatsz ebben, addig munka, szakdoga... :) De igyekszem majd értetlenkedni!

Ami meg a nyűgösséget illeti... Elfáradtam, sajnos NyT-kbe, jellemzőbben, mindig extra fáradtan érkezek, és ezért nem az előtte lévő 2 nap sütögetése a felelős. :) Pusztán csak annyi, hogy ,,nem pihenek előtte, majd táborban megteszem", csak éppen az mindig elmarad, hogy a tábor aktív pihenés. Ergo sok energia kell hozzá. :)

Most végig nyomom, még ha tovább is jutok, akkor is. ;)

Link a hozzászóláshoz

Nem arról beszéltem, h meghalok ha csak 1 v. 2 kör Munchkint játszom a tábor alatt, hanem arról, h 1 v. 2 körből nem lehet eldönteni, hogy ki az aki szimplán mázlista és ki az, aki tud is játszani. Akinek nincs lelkesedése és nyűgös lesz, az így járt. :P Játszottam 10 fővel Munchkint, és igen, volt aki rendszeresen ledobta a lapjait, h neki elég volt. De akkor ő nem igazi Munchkinos. :P

Amúgy meg 45-50 perces Munchkinban 4ből 1 kört sikerült lejátszani 10-es szintre, szóval azért ez messze nem olyan fárasztó, mint egy rendes party.

Fullos = Dobj egy hátas is van benne.

Hím neműek nem tudnak vele játszani = 6 Ft-os kártyavédő van rajta, ami állandóan kicsúszik a kezükből v. kettőt fognak meg egyszerre. :D

Link a hozzászóláshoz
Renia, Aion: Mivel szokott lenni minden évben KM bemutatás, így szerintem nyílvánvaló lesz Hulla kiléte számotokra. Nem lehet elfelejteni kategória. :) (Mondjuk én már minden kalandozókossal így vagyok, hol ez, hol az miatt. :oops::wink: )

Hát ezt nem vártam volna! És pont tőled! :shock:

Szóval már kategorizálsz is!

( :mrgreen: )

Link a hozzászóláshoz
Renia, Aion: Mivel szokott lenni minden évben KM bemutatás, így szerintem nyílvánvaló lesz Hulla kiléte számotokra. Nem lehet elfelejteni kategória. :) (Mondjuk én már minden kalandozókossal így vagyok, hol ez, hol az miatt. :oops::wink: )

Hát ezt nem vártam volna! És pont tőled! :shock:

Szóval már kategorizálsz is!

( :mrgreen: )

Na meséljetek csak azokról az "az"-okról! :D

Link a hozzászóláshoz
Renia, Aion: Mivel szokott lenni minden évben KM bemutatás, így szerintem nyílvánvaló lesz Hulla kiléte számotokra. Nem lehet elfelejteni kategória. :) (Mondjuk én már minden kalandozókossal így vagyok, hol ez, hol az miatt. :oops::wink: )

Hát ezt nem vártam volna! És pont tőled! :shock:

Szóval már kategorizálsz is!

( :mrgreen: )

Hulla...nem kell pironkodni, egyedi személyiség vagy. :) Aki megismer, nem felejt, főleg, ha már meséltél vele, vagy volt szerencséje és egy csapatban is játszottál vele. ;)

Ami meg a Munchkin-t illeti... igérem, hétvégéig elolvasom a szabályzatot és kötekedem, ha tudok...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...