Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Pszi!


Antail

Recommended Posts

Tényleg létezik, hogy a Kyr metódusna 3. és 5. szinten vannak pszi alkalmazások?

A fejvadász tanulhat 5. szintől ha érdemesrá akkor slan pszit.

Melyik ket tudhatja a három közűl? Mert a sárkánytáncát(régen chi harc)

eddig csak a harcművészek tudhatták, és hasonló volt a sárkány dühe is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Hello

Pozitivum a, hogy külőn vették az iskolákat a 3.szinttől test és tudat irányzatba.

Na igen, ezért fog az én kardművészem mostantól levelezni, pszi-üzenet helyett :D

A pár soros vélemény pedig:

Jó is, meg nem is. Nekem pl. nem tetszik az előbb említett választás 3. fok után. Ez azt jelenti, hogy bárki, aki a harci vagy egyéb tudása mellett pallérozza az elméjét, elveszít eddig meglévő dolgokat, amik valamennyire kiegészítőként párosulnának a tudásához. A varázsló eddig sem használta pl a pszi-rohamot (legalábbis nem nagy rendszereséggel), tehát én szvsz nem értem, miért kellett ennyire különvenni. Hogy egy fejvadász ne tudjon üzenni a felettesének, mert inkább a test ágat választotta...brrr...

Ezt a mellényúlást leszámítva, nomeg az én személyes tajtékzásomat afelett, hogy a kard-/harcművésznek majdnem minden tápos diszciplínája 5.fokhoz került (amit jóformán hőstettel kell kiérdemelni, hogy tanulható legyen, legalábbis a volt KMem szerint) szerintem annyira nem lett vészes. Visszavették a varázsló nagy pajzsrombolását (pszipontonként 2pont rombolás) 5.fokúra, ez pl egy jó húzás.

Viszont pár hónapnyi játék után még nem teljesen látom át mi értelme volt úgy átvariálni a mágikus pajzsokat. Mostantól varázsló legyen a talpán aki vhogy átmegy a barbár mágiatagadó természetes védelmén, amit lebontani nem lehet ugyebár...ellenben a Slan-nagymestert már könnyebben le lehet nyomni :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Hát igen, pszi. Nekem részben tetszik, részben pedig nem az új kialakítás. Tetszik az új kialakítás, az ahogy szét szedték a chi harcot, szerintem így nem lett olyan táp. A belső idő pedig nagyon profi lett (lehet, hogy egy kis mátrix benyomásra készült, de így használhatóbb lett :) )

Ami nem tetszik,az a pszi pajzsok. Mvel minden értéknél nem a 10 fölötti érték, hanem az egész vonatkozik, így gyakorlatilag mindenkinek 10-zel megemelték a mgiaellenállását. Ezt próbálták azzal kompenzálni, hogy a statikus pajzsot 10 alappontra lehet építeni, így a végeredmény ugyan az lett. Vagy mégsem?! Egy varázslóra ez a végeredmény igaz, viszont az átlag emberre nem. Gondoljuk végig. Jön a 10. szintű mentelista, és nem tud alap erősítéssel egy parasztot befolyásolni. Szerintem ez így nincs rendjén. És akkor nem említettem pl. a bárdot, akinek így a dalmágiája (ami az alap lenne nálla) semmit sem ér. Azonnal vissza is állítottuk a régi rendszerre :). Viszont ahogy a dinamikus pajzsot átalakították, az tetszik. Folyamatosan koncentrálni kell rá, így nem lehet varázsolni mellette. Ez tetszik, mert így végre lejár a "BM-nek minek a pszi, toljuk az összeset a dinamikusba" elv :P

Azt hiszem most ennyit, várom a véleményeket :)

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz
Ami nem tetszik,az a pszi pajzsok. Mvel minden értéknél nem a 10 fölötti érték, hanem az egész vonatkozik, így gyakorlatilag mindenkinek 10-zel megemelték a mgiaellenállását. Ezt próbálták azzal kompenzálni, hogy a statikus pajzsot 10 alappontra lehet építeni, így a végeredmény ugyan az lett. Vagy mégsem?! Egy varázslóra ez a végeredmény igaz, viszont az átlag emberre nem. Gondoljuk végig. Jön a 10. szintű mentelista, és nem tud alap erősítéssel egy parasztot befolyásolni. Szerintem ez így nincs rendjén. És akkor nem említettem pl. a bárdot, akinek így a dalmágiája (ami az alap lenne nálla) semmit sem ér. Azonnal vissza is állítottuk a régi rendszerre :).

Tha'thassa!

Örülök annak, hogy van ami tetszik belőle, ami meg nem, nos avval pedig pont az volt a célunk, hogy a magasabb szintű pszi- és mágiahasználók se varázsolhassák le az összes szembejövő nem NJK vagy JK erősségű szereplőt minden erőfeszítés nélkül.

Nekem versenyen kellett egyszer egy igen ellenszenves varázsló karakternek mesélnem, aki ha a legcsekélyebb interakcióva kerültek akármilyen szereplővel, azonnal akaratátvitel mozaikkal az irányítása alá vonta, elmondatta vele amit tudni akartak, aztán törölte az emlékeit. Mindezt hozzávetőleg 5 Mana-pontból. A partit nem zavarta, megszokták már, mellesleg valószínűleg ők így játszottak, engem viszont méylségesen bosszantott, és el is vette a játékkedvemet.

Azon felkül viszont, hogy 0 pontot kapott szerepjátékra, nem csak a játékoson múlik, hogyan formálja meg a karakterét, hisz jogosan vetődik fel benne a kérdés, hogyha képes erre egy mágiahasználó, mért ne élhetne vele? A rendszernek pedig meg kell tudnia fogni a varázshasználókat (természetesen az ésszerűség határain belül és a játszhatóságot szem előtt tartva).

Az hogy a parasztnak is 10-12 körül van a mágiaellenállása, szerintem szükségszerű vagy Ynev világa egészen másként nézne ki (sokkal ritkábbak lennének a királyok és uralkodók és gyakoribbak a teljhatalmú mágusfejedelmek és értelem nélküli bábjaik).

A Bárdok dalmágiáját sem kell félteni, hiszen képzettségeikkel a varázslataik erőssége is növekszik, tapasztalati szintjeikkel pedig a célpontok száma, ami ha jobban belegondolsz, irreálisan nagy előny a többi mágaihasználóval szemben, hiszen ugyanakkora Mana-pont költségért 1-2-3-5-10 emberre is hathatnak. Cserébe evidens szerintem, hogy korlátozott mennyiségű varázserejéből igenis áldoznia kelljen a biztos hatásért. Mellesleg itt sem értem egészen, mért evidens, hogy már egy első szintű bárd is default képes legyen "levarázsolni" egy átlag mellékszereplőt.

Az egész UTK abban a koncepcióban született, hogy az alacsony szintű karaktereket közelebb tartsuk az "átlagember" karakteréhez, első szinten ne legyen jelentős a szakadék egy kalandozó harcos és egy egyszerű városőr között.

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszi szépen a válaszodat, bár nem mindenhol értek vele egyet (de szerintem ez természetes :) )

Az a gond az egésszel, hogy azt nem csinálhatom meg, hogy az alacsonyabb szintűnek csak 10 feletti rész, a többinek pedig az egész számít. Pedig valami ilyesmi lenne az ideális, kár hogy akkor csak folyamatos veszekedés lenne a játékból :(:P

A mágus-birodalmakkal igazad van, lenne sok olyan varázsló, aki birodalamkat akar majd uralni, ha "nagy lasz" :D DE szerintem nem ez az átlag, szerintem mindenki azt akarj, hogy a saját szakterültén elismerjék, megismerjék.

A lényeg: mindenki formálja a saját szája íze szerint a játékot, mindenki alkossa meg magának a saját Ynevét. Nekem így tetszik, és pont.

Minden jót!

UI: bocsi, hogy egy kicsit OFF-os lett...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok tisztelt törzsközönség:

Slanok pszi ponja például 5. fokú pszi képzettségnél mennyivel nő szintenként?

Ugyebár azt írták, hogy a pszi képtettség szintjével, vagyis 5-tel...

Viszont akkor megkapja a plusz 3-at is a 5. fokú pszi képzettségéből adódóan???

Tehát a 5. fokú pszi képzettséggel rendelkező slan kap 5 pontot szintenként a pszi képzettség szintjéből adódóan, plusz még szintenként 3-at, mivel maga a képzettség 5-ös szinten van meg. Vagyis egy igen tapasztalt slan pszi mester összeségében szintenként kap 8 azaz nyolc pszi pontot annélkül, hogy KAP pontjaiból áldozott volna rá szintlépésenként...

/ Természetesen magára a képzettségre költött, hogy az meglegyen az adott szinten./

Kérdem én ez így van, mert ha igen az több, mint elmebeteg...

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa!

Örülök annak, hogy van ami tetszik belőle, ami meg nem, nos avval pedig pont az volt a célunk, hogy a magasabb szintű pszi- és mágiahasználók se varázsolhassák le az összes szembejövő nem NJK vagy JK erősségű szereplőt minden erőfeszítés nélkül.

Ezzel nem értek egyet. Már mér ne varázsolhatnák el az összes szembejövő NJK-t, ha ez a szándékuk? Erőfeszítésnek meg ott van a mana-, pszi pontok áldozása. Már egy első szintű varázslónak is legalább 20-25 évet kell tanulnia, és ha ezek után még egy paraszt ellen sem tudja használni a tudományát, mi lesz a motiváció, hogy fejlessze?

Nekem versenyen kellett egyszer egy igen ellenszenves varázsló karakternek mesélnem, aki ha a legcsekélyebb interakcióva kerültek akármilyen szereplővel, azonnal akaratátvitel mozaikkal az irányítása alá vonta, elmondatta vele amit tudni akartak, aztán törölte az emlékeit. Mindezt hozzávetőleg 5 Mana-pontból. A partit nem zavarta, megszokták már, mellesleg valószínűleg ők így játszottak, engem viszont méylségesen bosszantott, és el is vette a játékkedvemet.

Azon felkül viszont, hogy 0 pontot kapott szerepjátékra, nem csak a játékoson múlik, hogyan formálja meg a karakterét, hisz jogosan vetődik fel benne a kérdés, hogyha képes erre egy mágiahasználó, mért ne élhetne vele? A rendszernek pedig meg kell tudnia fogni a varázshasználókat (természetesen az ésszerűség határain belül és a játszhatóságot szem előtt tartva).

Szerintem ennél a mesénél egyszerűen rossz volt a hangulatod. ;) Ezt csak azért bátorkodom megjegyezni, mert meséltél már nekem is, így első kézből tudom, hogy csípőből leszerelsz egy ilyen karaktert. :) Ezen felül akinek ilyen a hozzáállása, azt nem fogja befolyásolni, hogy valakinek 10-zel több, vagy kevesebb a pszi pajzsa...

Az hogy a parasztnak is 10-12 körül van a mágiaellenállása, szerintem szükségszerű vagy Ynev világa egészen másként nézne ki (sokkal ritkábbak lennének a királyok és uralkodók és gyakoribbak a teljhatalmú mágusfejedelmek és értelem nélküli bábjaik).

Lehet rosszul látom, de szerintem Yneven elég gyakoriak a mágusfejedelmek lásd Krán, Toron, Ordan, Doran illetve ha a papi hatalmat is ide vesszük akkor Pyarron és Shadon. A múltban ott volt Kyria, Dawa, Ryek és Godon.

A Bárdok dalmágiáját sem kell félteni, hiszen képzettségeikkel a varázslataik erőssége is növekszik, tapasztalati szintjeikkel pedig a célpontok száma, ami ha jobban belegondolsz, irreálisan nagy előny a többi mágaihasználóval szemben, hiszen ugyanakkora Mana-pont költségért 1-2-3-5-10 emberre is hathatnak. Cserébe evidens szerintem, hogy korlátozott mennyiségű varázserejéből igenis áldoznia kelljen a biztos hatásért. Mellesleg itt sem értem egészen, mért evidens, hogy már egy első szintű bárd is default képes legyen "levarázsolni" egy átlag mellékszereplőt.

Igazad van a több célpont előny, viszont a bárd mananyerése meg eléggé hátrány. Lehet hogy egy varázslat akár 10 emberre is hat, de utána lehet, hogy egész kaland alatt borús az idő.

A második részben igazad van. Egy 1. szintű bárd alap esetben képes elbűvölni egy átlag mellékszereplőt maximum egy percre aztán elfogyott a varázsereje. Ellenben az ÚTK szerint még egy 6-os Asztrál vagy Akaraterő értékkel(ami igazán átlag alatti) rendelkező egyénre is csak 50% eséllyel képes hatni. Egy átlagos 10-es tulajdonságúra már csak 10%, 11-12-nél pedig semmi esélye rá. 12-es tulajdonsággal, hogy valószínűleg (50%) sikerüljön legalább 7-es erősítés kell, amit még jó néhány szintig nem fog tudni produkálni.

Az egész UTK abban a koncepcióban született, hogy az alacsony szintű karaktereket közelebb tartsuk az "átlagember" karakteréhez, első szinten ne legyen jelentős a szakadék egy kalandozó harcos és egy egyszerű városőr között.

Ezt megértem. A saját csapatomom belül is jó pár vitát lefolytattunk arról hol a határ városőr és 1. szintű harcos, vagy novícius és 1. szintű pap között.

Véleményem szerint a legjobb megoldás a sokak által bírált Nagy Fehérben olvastam, ahol 4. karakter szinten lehetett csak felvenni az 1. kalandozó szintet.

Az, hogy alacsony szinten ne legyen túl nagy a különbség, szerintem elvetendő, mivel bármelyik kaszt tagja éveket tölt el tanulással, míg egy városőr jobb esetben is csak pár hónapos kiképzést kap.

Kicsit elkanyarodtam, úgyhogy zárszóként azt mondanám, egy átlagos ynevi élőlénynél soknak találom a mágiaellenállást, de egy kalandozónál nem, mivel az ÚTK-ban már nem kap a kasztok 70%-a pszi képzettséget és így igen nehéz erős védelmet kiépíteni.

Link a hozzászóláshoz

Helló!

Egy hete olvastam el az új tk-t és kriminális szövegértési problémáim akadtak a pszi fejezet és a hozzájáruló dolgok kapcsán. Leginkább a pszi tanulásával akadtak gondjaim. Rengeteget segítene, ha konkrét példákon keresztül bemutatásra kerülne a pszi tanulása. Felteszek pár kérdést a sokból, ami bennem felmerült és ha valaki hajlandó válaszolni, akkor jön a többi.

Köszönöm a válasz(oka)t előre is.

Íme:

o Két pszi képzettség parallel tanulása közben (pl lar-dori varázsló), mindkét alkalommal megkapom a képzettségből származó szintenként kapott pszi pont bónuszokat?

o Általános pszi használó karakter vagyok (mondjuk domvik pap), 3. fokon a Tudat fát választottam. Használhatom-e a test fa 1. és 2. fokú diszciplínáit ezentúl?

o Paplovag vagyok. Szeretném 3. fokon ismerni a Pyarroni pszi Test és Tudat fáját is. Megtehetem-e, ha igen hány kp-ba kerül ez nekem (tekintsünk el az oktatás fokától, csak az a lényeg, hogy mit kell hanyas szinten felvenni)?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Első kérdésedre, szerintem a válasz igen. Ha már elköltöd azt a nemkevés Kp-t arra, hogy újra felvedd egy pszi iskola 3. vagy magasabb szintjét, szerintem jár a pszi pont. (Amúgy ez a lehetőség egyedül a Godoni örökség-nél érdekes, mivel ott nincs írva, hogy megtanulása esetén megkapja az azonos szintű pyarroni diszciplínákat.)

Második kérdés: szintén igen. 1. 2. szinten még nincs különválasztva a két fa, hiszen ez még csak a kezdet. ;)

Harmadik kérdés: ha jól értem a leírást, akkor a két Fa között nagy a felfogásbeli különbség, így aki leteszi voksát az egyik mellett, az nem tanulhatja meg a másikat.

Másrészről, ha eltekintünk ettől a szerepjátékos kérdésről, akkor szvsz ha mindkét fát használni akarod, akkor kétszer kell felvenned a pszi képzettséget, mellé írva, hogy melyik Fát milyen szinten alkalmazza.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választokat!

Viszont ezek újabb kérdéseket vetettek fel bennem, amiket konkrét példákba ültetek:

o Szorgalmas Anat-akhan fejvadász vagyok, és megtanultam 4. fokon a pyarroni pszit, Tudat fa ágon. 5. Tsz-en transceps irányzatot tanultam, és megkaptan a Kyr pszi oktatását. Ha a kyr pszi-t megtanulom 5. fokra, meg kell vennem a 3. 4. fokot újra, utána az 5. fokot egyszer, ez még oké. De biztos hogy van értelme ennek, ha 4. fokú kyr diszciplína nem is létezik?

o Sima harcos vagyok. Meg akarom tanulni a kyr pszit. A 4. fokú képzettségről ugyanis ezt írják: "A képzettség csakis valamely nagyhírű rend, egyetem vagy híres oktató segítségével tanulható" (131.old). Tehát ha befizetem a megfelelő suliba a megfelelő tandíjakat, akkor akár meg is tehetném ugye? Avagy a kyr pszi egyfajta privilégium, amit tulajdonképpen a Varázsló kaszt borsos 10 Háttér pontja fedez nekem?

Harmadik kérdés: ha jól értem a leírást, akkor a két Fa között nagy a felfogásbeli különbség, így aki leteszi voksát az egyik mellett, az nem tanulhatja meg a másikat.

o Ahogy én látom, a pyarroni fák nem ütik egymást, mivel ezt kifejezetten csak a Slan és Kyr pszinél olvastam, és ha ott direkt jól kihangsúlyozzák, akkor a fáknál miért nem. Ennek fényében viszont megtenném azt a tápolást, hogy tanulok 4. fokig egy test fát, és utána 3. fokon egy tudat fát, és voilá! +3 pszi pontot kapok 55 helyett 45 Kp ráköltésével, és még új diszciplínákat is tanultam. Hm, lehet hogy a két fa mégis kéne üsse egymást...

o Harcművész vagyok, és szeretném megtanulni a godoni pszit, mert ?A Godoni Örökség [...] képes bármely szemlélet befogadására, tehát alkalmazói bármely pszi irányzatot tanulhatják mellette.? (218.old). Megengedhető ez tehát nekem (függetlenül attól hogy megéri-e)? Miért igen, vagy miért nem?

Link a hozzászóláshoz
o Két pszi képzettség parallel tanulása közben (pl lar-dori varázsló), mindkét alkalommal megkapom a képzettségből származó szintenként kapott pszi pont bónuszokat?

o Általános pszi használó karakter vagyok (mondjuk domvik pap), 3. fokon a Tudat fát választottam. Használhatom-e a test fa 1. és 2. fokú diszciplínáit ezentúl?

o Paplovag vagyok. Szeretném 3. fokon ismerni a Pyarroni pszi Test és Tudat fáját is. Megtehetem-e, ha igen hány kp-ba kerül ez nekem (tekintsünk el az oktatás fokától, csak az a lényeg, hogy mit kell hanyas szinten felvenni)?

1. Igen.

2. Igen.

3. A két ág természetesen nem ütni egymá, ezért megteheted: fel kell venned a pszi képzettséget 2. fokon, amíg mindkét ágat ismered. Utána kettéágazik a képzettség és úgy kell kezelni, mintha innentől két külön ismeretet fejlesztenél (tehát ha kétszer fizeted ki a 3. fok költségét, mindkét ágat ismerni fogod).

o Sima harcos vagyok. Meg akarom tanulni a kyr pszit. A 4. fokú képzettségről ugyanis ezt írják: "A képzettség csakis valamely nagyhírű rend, egyetem vagy híres oktató segítségével tanulható" (131.old). Tehát ha befizetem a megfelelő suliba a megfelelő tandíjakat, akkor akár meg is tehetném ugye?

A legtöbb képzettség esetén ez így működik igen. Nehezn fogsz olyan intézményt találni, ahol kyr pszit pusztán tandíjért hajlandóak tanítani "külsős diákoknak". A Sigranomói Egyetemen a 10 aranyadért valószínűleg meghallgathatod a féléves szemináriumnot a kialakulásának történetéről és az elméleti alapjairól.:wink:

Ennek fényében viszont megtenném azt a tápolást, hogy tanulok 4. fokig egy test fát, és utána 3. fokon egy tudat fát, és voilá! +3 pszi pontot kapok 55 helyett 45 Kp ráköltésével, és még új diszciplínákat is tanultam. Hm, lehet hogy a két fa mégis kéne üsse egymást...

Ez továbbra sem tápolás... (vagy legalábbis nem az a vérre menő fajta). Bár szerintem kevés karakter sajátítja el a 4. fokú tudat fa után a test fát is. Azokra a diszciplínákra általában nincs szüksége, a Kp-ját pedig fontosabb képzettségekre kell költenie (mégha ez szintek múlva szép lassan "vissza is hozná az árát")

o Harcművész vagyok, és szeretném megtanulni a godoni pszit, mert ?A Godoni Örökség [...] képes bármely szemlélet befogadására, tehát alkalmazói bármely pszi irányzatot tanulhatják mellette.? (218.old). Megengedhető ez tehát nekem (függetlenül attól hogy megéri-e)? Miért igen, vagy miért nem?

Godoni pszit bármelyik másik irányzat mellé lehet tanulni. Iskolát találni megintcsak borzasztóan nehéz, mivel Ordan tűzvarázslóin, a Lar-dori belső iskola varázslóin, és a csak legendákban létező rejtőző shadoni mágusokon kívül szinte senki nem ismeri.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

1. Miert lett kiveve CE-javito diszciplina?

2. Ha egy tanulast elosegito diszciplinat raknatok be mondjuk kyr 5. -re milyen adatokai lennek?

Kozel elkepzelhetetlen hogy ne legyen a vilagon belul ilyesmi es mivel a vari meg kell tanulja az oszes regi varazslatat(na jo ter/ido es egyebb magikus modszerek megvan alapbol) kemeny kpbol (199 hogy pontosabb legyek) szerintem valamit kene adni hogy ne csinaljunk tuzvarazslot belolle.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Sziasztok,

1. Miert lett kiveve CE-javito diszciplina?

Nem kivéve lett, hanem nem lett beletéve. Ez nem szerepelt az Első Törvénykönyv lapjain, és az ÚTK-t nagyban arra alapozták. Egyébként az íjászoknak így is nagy az előnye a rendszerben, nem kell azt tovább fokozni.

2. Ha egy tanulast elosegito diszciplinat raknatok be mondjuk kyr 5. -re milyen adatokai lennek?

Kozel elkepzelhetetlen hogy ne legyen a vilagon belul ilyesmi es mivel a vari meg kell tanulja az oszes regi varazslatat(na jo ter/ido es egyebb magikus modszerek megvan alapbol) kemeny kpbol (199 hogy pontosabb legyek) szerintem valamit kene adni hogy ne csinaljunk tuzvarazslot belolle.

Üdv!

Szerintem nem függ attól, hogy kyr vagy pyarroni, nyilván tanulnak olyan metódusokat, amelyek a külvilág kizárását segítik, a koncentrációs készséget növelik. Ezt a KM-re bíznám, de ha erre fordítod minden energiádat, és pszivel segíted a tanulást, valamint ha elfáradsz, pszivel frissíted fel az elmédet, szerintem akár feleződhet is a tanulási idő!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...