Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotási rendszer


Recommended Posts

Nagytestű vadakra dárdával vadásznak. Íjjal vagy karddal csak az öngyilkos-jelöltek próbálnak vadkant, muflont, vagy szarvast elejteni. Kisebb állatokat - mint például a mezei nyúl, róka, pézsmapocok - agarakkal, hajtással vadásszák. Nem kifejezetten főúri sport, de olykor vadásznak fogolyra, fácánra, récére, szalonkára - ott előkerülhet a nem-éppen-harci-íj. Vadászat/erdőjárás képzettség nélkül pedig nyomd meg a piros gombot és nyugodj békében :D

Itt szeretnék vitatkozni. Vadászni számszeríjjal is lehet. Illetve ha elmentek egy vadász kiállításra, ott lehet látni a kiállított tárgyak között olyan alakú és méretű nyílhegyeket, amik akkora vércsatornát nyitnak jó találat esetén, hogy akár egy medve is képes nagyon gyorsan elvérezni tőle. És ezt az egyik vadász ismerősöm is alátámasztotta, aki volt már vadászni 70 fontos íjjal vadkanra.

De ez már csak elméleti vita. A játékhoz szigorúan semmi köze nincs.

Link a hozzászóláshoz

Megint átolvastam a karakteralkotási rendszert, és a felszereléseknél megint felvetődött bennem egy kérdés.

Azt írtátok, hogy nem lehet a karakternél speciális fegyver, pl.: mágikus vagy abbitacél. A kérdés az, hogy az abbitacél hazájában menyire számít speciálisnak az abbitból készült felszerelési tárgy. Mert ahol egy leszerelt falanxharcos abbit sodronyinget és abbit rövidkardot kap "ajándékba" szerintem nem számít annyira ritka dolognak, hogy kalandozóknál ne forduljon elő. Pláne akkor, ha az ország egyik leggazdagabb családjának alkalmazásában állnak.

Nem azt mondom, hogy mindenki rohangáljon abbit teljesvértezetben, de szerintem egy-egy fegyvere ne legyen, az finoman szólva is furcsa.

Link a hozzászóláshoz
Megint átolvastam a karakteralkotási rendszert, és a felszereléseknél megint felvetődött bennem egy kérdés.

Azt írtátok, hogy nem lehet a karakternél speciális fegyver, pl.: mágikus vagy abbitacél. A kérdés az, hogy az abbitacél hazájában menyire számít speciálisnak az abbitból készült felszerelési tárgy. Mert ahol egy leszerelt falanxharcos abbit sodronyinget és abbit rövidkardot kap "ajándékba" szerintem nem számít annyira ritka dolognak, hogy kalandozóknál ne forduljon elő. Pláne akkor, ha az ország egyik leggazdagabb családjának alkalmazásában állnak.

Nem azt mondom, hogy mindenki rohangáljon abbit teljesvértezetben, de szerintem egy-egy fegyvere ne legyen, az finoman szólva is furcsa.

Abbitacél hazájában tényleg elérhetőbb és (talán) olcsóbb is az abbitacél, mint máshol. Ám még mindig olyan drága, hogy csak a felső rétegnek elérhető. Ha magasabb szintű, vagy gazdagabb kalandozókról van szó, akkor a kérésed / kérdésed jogos lenne. De a JK-k se nem magas szintűek, se nem gazdagok... honnan lenne hát abbitacéljuk, függetlenül attól, hogy Ynev melyik pontján vannak? :)

A falanxharcos nem jó példa, volt róla szó már korábban a fórumon. Még egy picit sem tartom reálisnak, hogy egy legalább 10 évet háborúkban leszolgált veterán katona első szintű legyen.

Az hogy a Karnelian család mit ad a felbérelt katonáinak, a család dolga. Könnyedén futná nekik rá, hogy abbitacél vértet rakjanak minden JK-ra... de még csak 1-2 hónapja vannak a karakterek a szolgálatukban. Azt ki kell érdemelni, a bizalmat el kell nyerni. Lehet, hogy ha abbitacél cuccokat adsz nekik, másnap már az országban sem találod őket. ;) Olcsóbb új kalandozókat bérelni (ha a jelenlegiek meghalnak), mint elveszteni egy abbitacél szettet. :mrgreen:

A lényeg a lényeg: a karakterek első szintűek, nincsenek eleresztve pénzzel, a megbízójuk meg nyilván nem ad nekik hozzáférést a családi kasszához ilyen rövid ismeretség után. Remélem megválaszoltam a kérdésedet. ;)

Link a hozzászóláshoz

Már most látom, hogy nagyon fogtok engem szeretni, de van még kérdésem. :D (Mindenhol mindig mindenki mást enged, szóval inkább megkérdezem.)

1) 18-as intelligenciájú Tharr pap ismer minden vallást (nagyjából), vagy fel kell rá venni külön képzettséget? Ha igen, akkor mit?

2) Melyik könyv, melyik részében található varázslatokat lehet használni? Torz mágia ugye használható?

Link a hozzászóláshoz

1) 18-as intelligenciájú Tharr pap ismer minden vallást (nagyjából), vagy fel kell rá venni külön képzettséget? Ha igen, akkor mit?

Az Intelligenciának nem sok köze van ehhez. Minden pap rendelkezik a Vallásismeret(saját) mesterfokával. Általában az a gyakorlat, hogy ennek alapján a karakter rendelkezik bizonyos alap ismeretekkel a többi (pl. konkurens) vallások ismeretében. Természetesen a végső szót a majdani KM-ed mondja ki!

Ám ha nagyon biztosra akarsz menni (gondolva arra, hogy galád KM-el hoz össze a balsors, sztem ilyen nincs a táborban), 5 Kp-ért felveszed a Vallásismeret Af-ot.

2) Melyik könyv, melyik részében található varázslatokat lehet használni? Torz mágia ugye használható?

ETK általános és szférikus papi varázslatai szféráidnak (halál, lélek) megfelelően 152.old.-180.old.

ETK tharr egyedi varázslatait 185.old.-187.old.

PPL2 tharr egyedi varázslatok 23.old.

A Torz mágia használható!

Link a hozzászóláshoz
Köszönöm szépen! :)

Szerk.: A KMek mikor fognak kiderülni? (Csak hogy tudjam, elég-e, ha megfenyegetem, vagy kell vinni lefizető eszközt is. :D)

A KM-ek gyilkolásra vannak kiképezve, így a fenyegetőzést nem javaslom! De mivel ők is gyarló emberek (illetve elfszabásúak), lefizetéssel mindig érdemes próbálkozni náluk! :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz
Oké, de mikor derül ki, hogy kit kell lefizetnem? :D Karik leadása után v. majd táborban?

Tábor első napján (mindig így szokott lenni). Addig lehet izgulni, hogy vajon a partimészáros Batkát (tavaly bemutatkozott :D), a tökéletes haláljelenetet rendező Darut, a beleket ontó Antailt, vagy például a sebészi pontossággal gyilkoló Hullát kapjátok-e. 8)

Link a hozzászóláshoz

Azért remek hogy ilyen szinten külömbözik a mélyen tisztelt KMek "játékmodora", mert így még nem is sejthetjük hogy merre visz majd minket utunk ezalatt a rövidke hét alatt. De persze legfőképp azt nem, hogy mi lesz maga a végkifejlet. :D

De hát így van ez mióta "...létezik egy világ, melyet istenek alkottak, de emberek uralnak." és mi pedig így élvezzük.:P

Link a hozzászóláshoz

Á, királyos, végre működik melóhelyről is a postolás..

Kedves kezdő - a hangulat úgyis beszippantja magukat, így eztán már menthetetlenül rendszeres - táborozók.. ez a lefizetős városi legenda nem működik.

Csak arra szolgál, hogy

:arrow: kedves főmufti modulíró bácsink minél több csokit és sütit tömhessen magába, és aztán széles mosollyal küldje halálba a JK-kat

:arrow: az éjszakai műszakos KM magába tölthesse az imádott csokit, mogyorós csókot, és végignyomja a napot, aztán hajnali 3kor még lelkesen mesélhesse az alvó KM-szobának, hogy ő még folytatná.. szóval MG nem a karikat nyírja ki, hanem végelgyengüléssel a játékosokat ;)

:arrow: drága halálpontos Hulla bácsink, geometriai torokelvágása az ő elegáns mosolyával történjen (bár ő már úgy fog bevonulni játszani, lefizetés nélkül is :pajti:

:arrow: partymészáros KM-hölgyünk még kedvesebben dícsérje halálba a csapatát, és utána még válogatottabb módszerekkel nyírassa ki új karijukkal a régieket :tuzes:

:arrow: kedves főszervezőnk hozhassa a megszokott formáját, és még lelkesebben mesélhesse el teljesen komoly ábrázattal, hogy ép egy szűzlányka belső szerveivel dekorált szobában szállt meg a csapat :)

stb.stb :)

Link a hozzászóláshoz

TAO: Ha az én karim ölni fog, akkor azt tökéletesen, sebészi pontossággal és elmebeteg módon fogja tenni, szóval nem ijedtem meg. :) (De Felon leírása alapján a belső szervekkel kidekorált szobát megalkotó KMre szavazok, amennyiben a falról több liter friss vér folyik. :D)

Köszönöm a sok-sok választ és kifejtést. :)

Link a hozzászóláshoz
(De Felon leírása alapján a belső szervekkel kidekorált szobát megalkotó KMre szavazok, amennyiben a falról több liter friss vér folyik. :D)

Na, majd meglátjuk :D Átgondoltan és élvezetesen részletes lesz, így ha tényleg őt kapod, majd keress meg néha a tábor alatt, és mesélj, hogy hogyan bírod :D

Link a hozzászóláshoz
(De Felon leírása alapján a belső szervekkel kidekorált szobát megalkotó KMre szavazok, amennyiben a falról több liter friss vér folyik. :D)

Na, majd meglátjuk :D Átgondoltan és élvezetesen részletes lesz, így ha tényleg őt kapod, majd keress meg néha a tábor alatt, és mesélj, hogy hogyan bírod :D

A csapattársaimat is elviselem, náluk szerintem nincs rosszabb. :D (Egyikükkel legalább napi 10x közlöm, hogy kikészít, és meg fogom ölni. :D)

Szerk.: És szeretem a realisztikus ábrázolást. :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Felmerült bennem néhány kérdés:

Méreghez, Hatalom Italához lehetnek hozzávalók a karakternél?

Ondur Berhom-Cetiehir Dal Karnelian él még a játék kezdetekor?

1. Igen.

2. A válasz kikövetkeztethető az ismert adatokból (a modul kezdetének időpontja, és a Tengermellék leírása együttesen elegendő információ).

Link a hozzászóláshoz

"A válasz kikövetkeztethető az ismert adatokból (a modul kezdetének időpontja, és a Tengermellék leírása együttesen elegendő információ)."

Próbáltam, de nem sikerült. Először még néhányszor megnéztem a modul kezdetének időpontját (3623 és biztos nem az első néhány hónapban) és Ondur halálát (szintén 3623). Aztán arra lettem figyelmes, hogy a legfiatalabb Karnelian szolgálatában állunk. Ebből akkor lehetne következtetni, ha alapvetően nem Beris lenne a legfiatalabb. Erre van utalás: Beris két évvel korában született Ondurnál a családfa szerint. Ellenben Berist Ondur öccsének titulálják az Ondurról szoló részben, ráadásul Beris a családfában 3. fiú, és Ondur a 2. Azért is valószínű, hogy Beris a fiatalabb, mert a karialkotás szerint néhány évvel idősebb 25-nél, míg a családfánál a születési dátumát megnézve 38, tehát a születés événél lehet az elírás.

Lehet, hogy átsiklottam valami felett vagy tévedek, és ha nem, az se jelent semmit: nem lehetett könnyű egyik művet sem megalkotni. Mindenesetre továbbra sem tudom, hogy él-e még Ondur vagy sem.

Link a hozzászóláshoz
Lehet, hogy átsiklottam valami felett vagy tévedek, és ha nem, az se jelent semmit: nem lehetett könnyű egyik művet sem megalkotni. Mindenesetre továbbra sem tudom, hogy él-e még Ondur vagy sem.

Igazad van, ugyanis a hónapok is számítanak ebben az esetben, azt pedig nem tettük közzé. :) Szépen utánaolvastál, a választ jogosan megérdemled: a modul kezdetének időpontjában Ondur él.

Méreghez, Hatalom Italához lehetnek hozzávalók a karakternél?

1. Igen.

Hány adaghoz való?:)

Amennyit csak a karakteralkotás megenged. ;) Tehát kérdés, hogy mennyit bír el a karaktered, és hogy mekkora alkímiai labor fér el a zsebében :P (hatalom italához nem szükséges, mérgekhez igen, szükséges felszereltsége a méreg nehézségétől függ). Természetesen ezek után még azon áll majd a dolog, hogy a kaland során a karakternek mennyi ideje és lehetősége lesz kevergetni-főzőcskézni.

Link a hozzászóláshoz

Többen kérdezték, így kaptok még egy apró pontosítást. Hátha valakinek számít az előtörténetbe, vagy rájön, hogy bundabugyi is kell a felszerelésbe. A napot már nem határozzuk meg, nem számít (vagyis nem találtunk releváns hivatalos forrást, így inkább nem jelöljük meg).

A modul kezdetének pontos(abb) időpontja:

Az Égi Fény 3623. esztendeje, Hideg Évszak, Kyel Nagyhónapja, a Végítélet hava

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...