Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotási rendszer


Recommended Posts

A várva várt statisztika és szemezgetés a beküldött karakterekből.

Akinek nem inge, ne vegye gatyára, sértődést nem szeretnék (neveket nem említek), csak egy kis érdekesség. A statisztika mind az 51 beérkezett karakter alapján készült.

Fajok

ember 43

félelf 0

elf 0

udvari ork 1

törpe 1

wier 2

dzsenn 2

amund 0

khál 2

Mint minden évben, idén is tarol az ember faj. Nincs elf és amund :homloktörlés:, de a változatosságot erősítendő van szinte minden más.

Kasztok

harcos 4

gladiátor 7

fejvadász 3

lovag 2

amazon 0

barbár 0

bajvívó 2

tolvaj 4

bárd 8

pap 9 (tharr: 2, morgena: 1, arel: 2, darton: 1, antoh: 2, Noir: 1)

paplovag 0

harcművész 2

kardművész 2

boszorkány 1

boszorkánymester 1

tűzvarázsló 2

varázsló 4

A favorit kasztok idén is menők, de 1-2 ritkábban játszott kaszt is erős lett. A pap és a bárd dominál, 51 Játékosból 17-en ebből a kettővel játszanak. Az ok érthető: egy pap mindig jól jön a csapatba (főleg ugye ha ilyen gyengusz a parti és gyorsan hal), a bárd pedig már első szinten nagyon erős, lényegében többkasztúnak számít (kombinálja egy tolvaj, egy harcos és egy mágiahasználó képességeit). Kiemelkedő lett még a gladiátor, ami nem szokott ennyire populáris lenni, ám gyakori választás volt, mert 1. szinten erősebb, mint a harcos, az, hogy nem kap annyi Kp-t a további szinteken meg kit érdekel? :roll: A varázslót az átlagnál többen választották, ami egyébként jelzi, hogy a varázsló 1. szinten sem életképtelen. Egyetlen boszorkánymesterünk és boszorkányunk van, a többség valószínűleg túl gyengének titulálhatta őket ezen a szinten. Ami vicces: nincs egyetlen paplovag sem! Mivel az örökzöld Darton-paplovag idén le van tiltva történelmi okok miatt, senki nem választotta a paplovagot. Ellenben lett egy Darton-papunk, ami egyébként máskor sosem szokott jönni. Darton rulez. :laza:

Szintek

Szintátlag: egyegésznullanulla :)

Képességek

Azon karakterek száma az 51-ből, akiknek van 20as, vagy afeletti képessége:

20

Azon karakterek száma az 51-ből, akiknek NINCS 18-as, vagy afeletti képessége:

1

A fentiekhez megjegyezném, hogy idén különösen magasra volt téve általunk a képességátlag, így nem jár a magas értékekért szemöldökfelhúzás, csiklandozás vagy villamosszék. Egyébként a papoknál a 20as szépség (antitáp), a varázslóknál a 20as intelligencia (táp) volt a nyerő.

Legérdekesebb felszerelési tárgyak

- Hajápoló szer, hajgumi és körömreszelő (férfi karakter!)

- márványgolyócskák (boszorkány karakter, hmm...)

- körömpiszkáló és parfüm (khál karakter)

- tű és cérna varráshoz? (másik khál karakter)

"Gorduin mellettem csak zenész" Díj

- Megalomániás, halál jellemű, wier varázsló (vallás: ÕAZISTEN)

- iszonyatosan jóképű és szexi bárd (szerintem páran kitalálják név nélkül is, hogy kiről van szó)

- khál gladiátor 3 db 20 FELETTI képességgel, köztük 23-as erővel

Nyílfogó Díj

- ugyanezen khál gladiátor (asztrális ellenállás mínuszban, érzékelés 10, "- feküdj, lőnek az íjászok! - tényleg? hol?")

WTF Díj

- 7 nyelven beszélő, grafológus tolvaj

- Sogron hitű bajvívó

Különösen átlagtól eltérő játékra számítunk a következő esetekben

- Férfi játékos boszorkány karakterrel

- Amnéziás papnő

- dzsenn kardművész

- udvari ork gladiátorNÕ

- Messiás-komplexusos hippie Antoh-pap

Legszőrösebb karakter díjat nem indítottunk, mert a Khálok sportszerűtlenül nyernének, legidiótább karakter díjat sem, mert túl sok potenciális nyertes lenne. :D

Üdv

TAO

u.i.:

(Mint minden évben...) Örülnénk, ha legközelebb kicsit rendezettebb formában küldenétek be az anyagokat. :) Mire gondolok?

- Ékezetes karakterek ne legyenek a fájlok nevében, mert nem minden config és tömörítő szeresse.

- Derüljön ki a fájlnévből, hogy melyik fájl kinek a karakteréhez, és minimum az emailből, hogy melyik csapatba tartozik. Szimplán emailcímetekből nem tudjuk kitalálni, hogy kik vagytok (vagy legalábbis nem akarunk messzemenő következtetéseket levonni olyanokból, hogy kapunk egy Előtörténet.doc fájlt egy üres emailhez csatolva a milfhunter666@hotmail.com-ról.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

- Hajápoló szer, hajgumi és körömreszelő (férfi karakter!)

- márványgolyócskák (boszorkány karakter, hmm...)

Mind a kettő nálunk van a férfi játékossal bíró boszorkánnyal és női játékossal rendelkező Tharr (természetesen férfi.) pap mellé. Ja igen és mind a kettőnek 20-s a szépsége. A hozzám hasonló perverzek találgathatnak hogy mit fognak a modul alatt művelni :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

- Hajápoló szer, hajgumi és körömreszelő (férfi karakter!)

Fenékig érő haja van, na. :D

De a szexi tetoválásai le sem lettek írva! :siros:

Szerk.:

Megalomániás, halál jellemű, wier varázsló (vallás: ÕAZISTEN)

Ez meg akár az én karim is lehetett volna, ha VALAKI nem foglalja le rögtön a varázsló kasztot! (Ha megint béna leszel Siriath, jövőre enyém a vari!:P)

Link a hozzászóláshoz

Jó, hát a KMek had találgassanak kitől kapták a műveket.. egy kis rejtvény nekik sem árt ;)

Azért kissé lelombozott, hogy egyik különleges statba se fértem bele.. sebaj, a legidiótábba még simán bepaszírozom magam :D Szóval egy zacsi Duna-kavicsot simán lőhettek nekem valamilyen vásárban még NyT-ig :)

A cicák meg varrhatnak nekem tűtartó párnát.. úúúúgy megnézném :)

Link a hozzászóláshoz
Azért kissé lelombozott, hogy egyik különleges statba se fértem bele.. sebaj, a legidiótábba még simán bepaszírozom magam :D

Az előtörténeteket nem olvastuk még. Ez a statisztika csak és kizárólag a karakterlapok alapján készült. Az előtöriknek most esünk neki, már találtunk is 1-2 érdekességet... lehet, hogy később kiegészítjük még ezt a listát. :)

Ez nagyon jó volt. Már jó pár napja nem nevettem ennyit. Úgy látszik, hogy a ,,kis szintű karakterekkel lehet menni" dolog kihozza az emberekből a vicces kedvüket. De nem baj, lesz jó sok szerepjáték. :)

TAO: Bocsánat... :roll::oops: nem figyeltem oda az ékezetekre. :S

Örülök, hogy tetszett. :) Amúgy semmi gond, a tietek volt talán a legrendszerezettebb beküldött anyag.

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy tetszett. :) Amúgy semmi gond, a tietek volt talán a legrendszerezettebb beküldött anyag.

Valójában persze a miénk... :)

A tietek is átlagon felüli volt, minden benne volt egyszerűen, úgy, ahogy kell. Ami miatt mégsem a tietek volt a tökéletes: a kapott excel fájl-t átkonvertáltátok másik formátumba (.xlsx), amit nem minden KM excel-je volt képes megnyitni, amíg vissza nem konvertáltuk az eredetibe. :P

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom, hogy mikor dőlnek el a mesélők, de akit mi fogunk kapni, az nézzen utána, hogy mi az a szemhéjtus, mert a karakteremen nem harci festés lesz, csak szemhéjtussal ki lesz húzva a szeme! :P (Aki nem teszi meg, azon megmutatom a táborban. :P Igen, kifestem.)

Elnézést, javítottam, javítottam!

(Bocsánatodért esedezem. :) Férfi vagyok, női szemmel színvak. Nekem a piros az piros. Nem mályvavörös, nem bugyirózsaszín, és nem télirózsa.)

Link a hozzászóláshoz
Esetleg meglehetne tudni hogy végül is melyik csapaté volt a legrendezettebb anyag?:D

Holtversenyben az Abbitcsillag, Anyaszomorítók, Azbesztkecskék és a Szuperfalka.

Mindannyian egyszerre küldték be az anyagot (nem karakterenként), a kiadott, áttekinthető Excel file-t alkalmazták, és az előtörténetek külön dokumentumokban voltak. A fájlnevek tartalmazták a karakter és/vagy játékos nevét is.

Így ke' csináni e!

Link a hozzászóláshoz
Jól értem, hogy akkor meleg lesz a városban ahol játszotok? :tuzes:

Amúgy miért különleges, hogy nem hagyományos festék, hanem kizárólag a 20-21. században feltalált és használt speciális festékanyagok vannak a karakteren? Arra gondolsz, hogy a KM ne gonoszkodjon az elkenődött sminkkel? :mrgreen:

Yneven létező arcfestéket ken magára a karakterem, csak örülnék, ha nem "emos" meg "harci kifestésű" lenne, hanem tisztában lenne vele a KM, hogy ez hogy is néz ki. És a mai megfelelője a szemhéjtus. :P De lesz nálam, viszek a táborba, szóval bárkin meg tudom mutatni. De ugye a karakterem férfi, így saját magamon nem tudom megfelelően prezentálni... :P

(És meleg lehet a városban, de emos nem, mert azok máshogy festik magukat. :P)

Link a hozzászóláshoz
Hirtelen nem találtam jobb topikot a kérdésemnek:

A táborban lesz valamiféle egységes kinézetű karakterlap, vagy mindenki saját szájíze szerint jegyezheti fel a karakterének értékeit, dolgait?

Ahogy Con Salamander is mondta: minden játékos saját szájíze szerinti karakterlapot készít, nincs egységes lap.

Nem szokott lenni, már elég sokan járnak laptoppal, és az excelt nézik...

Az tuti, hogy az én csapatomnál nem lesz használatban laptop (max. zenei hangulatfestésnek a háttérben). Azért megyek táborba, hogy NE lássak gépet. :D Elvégre asztali szerepjátékról van szó, nem mmorpg-ről. Nem vagyok híve a laptopról mesélésnek sem (ugyan pratikus a keresés benne, de akkor is...).

Csak azért szólok, hogy ne legyen olyan, hogy valakinek csak excelben van karija, mert ha jól sejtem, lesz még 1-2 KM, aki hozzám hasonlóan, begyepesedetten vélekedik. ;)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...