Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Mivel még senki nem írt róla (pedig biztos, hogy sokan ismeritek), bedobom: Wednesday

 

Papíron comedy-horror stílus, gyakorlatban egy könnyed, vicces, viszonylag fordulatos sorozat. Az én benyomásom az, hogy sokat merített a Harry Potter-ből (varázsló iskola), Twilight és társaiból (romantikus darkos teenage story), de azért persze megtalálhatóak az eredeti Addams family alapkövek is a fekete humorral.

A '90-es évekbeli filmeket nagyon csíptem, ezért tartottam tőle, hogy ez csalódást fog okozni, de nem: a főszereplő színésző (Wednesday szerepében) elég jól hozza a karaktert (néhol számomra túlzásba is viszi). Sok mellékszereplő felejthető benne (főleg a tini fiúk), de van már kiemelkedő is (pl. a szobatárs szöszi kiscsaj dumája hatalmas), és pár bónusz színész: Christina Ricci (aki a legismertebb, '91-es és '93-as Addams family filmekben játszotta Wednesday-t), rövid epizódszerepekben feltűnik Catherine Zeta-Jones, és sokáig fel sem ismertem a GoT Brienne of Tarth-ját. :)

Aki szereti az Addams Family-t, annak kötelező futni vele egy kört.

tetra és Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
10 perccel ezelőtt-kor TAO írta:

Mivel még senki nem írt róla (pedig biztos, hogy sokan ismeritek), bedobom: Wednesday

Mi is megnéztük nejemmel, egynek tényleg nem rossz (3/5). A szobatárssal a dinamika nagyon jó, a srácok tényleg borzalmasak. Nekem a szülők is kiütötték a biztosítékot, Fester bácsistól, annyira nem érték el a minimális színészi színvonalat sem, hogy csuda. CZJ rettenetesen mesterkélt, egyáltalán nem neki való a szerep.

A HP beütés érzékelhető, valóban, mostanság a tini iskola extrákkal egy menő trope. Mondjuk az anya-lánya képességet pont nem értem, korábban ez sehol nem jelent meg, ellenben a hiányzott a nekro-utánérzés.

Meglátjuk lesz-e folytatás és az milyen lesz.

Diocletianus és TAO kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Csak a leírások alapján (mert amúgy egyiket sem láttam) engem ez leginkább a Sabrina remake-re (Shipka kisasszonnyal) emlékeztet.

 

De hogy a témához is kapcsolódjak, és fura, hogy senki nem írt még róla, de meglestem a DnD filmet.

1684759360152.png

6/10 egynek elmegy kategória. Szép és megfelelően látványos, a játékosoknak ad miközben nem játékosoknak is élvezhető. A történet kifejezetten kalandozós, szinte kilátni belőle a mesélő jegyzeteit, ami lehet pozitív és negatív is. Van pár nagyon jó, kreatív megoldás, van pár gagyi, de összességében rendben van.

A színészi játék gyenge közepes, gyakran nem tudtam eldönteni, hogy szándékosan béna-e vagy sem.

Összevetve a régebbi licenszelt filmekkel magasan rohadt jó, de csak abban az összehasonlításban. Azért megnéznék egy folytatást vagy elágazást.

TAO, Diocletianus és Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

The Gentlemen

The Gentlemen' Netflix Series: Everything We Know So far - What's on Netflix

Gondoltam rég láttam Guy Ritchie filmet, megnézem ezt.

A sztori követi a szokásos formulát, de kicsit már meta. Guy Ritchie tudja, hogy Guy Ritchie filmet forgat. Mintha saját magát utánozná. Nem pozitív.

Valamint próbálkozik néhány, nem megszokott eszközzel, amik nekem szintén nem sültek el jól. Az alakítások is olyan meh, még a Youtube Shortsba kivett jelenetek is erős közepesek csak.

Nem rossz film, egynek elmegy, de határozottan a gyengébb filmjei egyike.

TAO és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem még nem volt: Der Greif / The Gryphon.

https://www.imdb.com/title/tt14010168/

Német dark fantasy. Nem egy Lord of The Rings minőség a képvilág, de nem is abból a budget-ből forgatták. A színészek is közepesek, de hozzák az elvárt szintet. A sztoriért megéri. Kicsit olyan, mintha egy német Stranger Things-et forgattak volna, csak a 90-es években, egy kis Narniával, egy kis Stephen King-es Dark Tower-rel, és egy kis 90-es évekbeli metál / rock zenével. Tudom ajánlani, ha tetszik ez a zsáner.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...