Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

6 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

De a lényeg szerintem az, éppen az, ami SLAN karddá teszi és alkalmassá válik a chi harcra, hogy a kardművész része lesz, (annak a lelkének egy darabját hordozza) Személyes aurájának az állandó része

Nem tudom, ez szerintem nem feltétlen van így. A személyes auránál azt írják, hogy "egyes évek óta birtokolt, különösen kedves holmik, netán a régi családi ereklyék" is lehetnek olyan viszonyban a tulajdonossal, mint a "kardművész saját kardja". Most attól függetlenül, hogy a példa pont említi a családi ereklyét, mint a személyes aura állandó részét, én sosem úgy kélzeltem ezt a dolgot, hogy valami misztikus, lélekszikrát hordozásról van szó.

Persze logikus gondolat, hogy ha már egy tárgy része valaki aurájának, akkor hogy lesz később egy másik személyének is? Nem tudom, az én értelmezésemben ez kicsit kevésbé misztikus, inkább egyszerűbb (de persze erős) kötődés, ami nem zárja ki, hogy az idők folyamán a tárgy és több személy között is fennállhasson (könyv családi ereklye példája).

Megint más kérdés, hogy akkor mi van a szimpatikus kötődésen alapuló mágiával? Honnan tudja a varázsló, hogy melyik viszonyra hat, ha a kardművész nagyapja még mindig él? Talán ez a könyv egy kevésbé átgondolt része...

tetra és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Erre a lelkes dologra van valami forrás? Mert én kifejezetten ennek a hiányát hoztam fel, az elf íjjal szembeállítva, ahol teljesen érthető, ha nem a tulajdonos kezében máshogy viselkedik, míg a slan kard "csak" egy írtózatosan jó minőségű kard, amivel egy adott személy nagyon sokat gyakorolt. Jellegében nem különbözik egy dzsenn szablyától.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem lélek, személyes aura állandó része. Azért javítottam magamat is. Inkább csak olyan mintha... Lehet, túl sokszor használtam a lélek szót... de inkább csak a lélek védelmét élvezi... természetesen a slan kard nem nekromanta varázstárgy. 

Egyébként még ezt itt kiegészíteném. 

Azt gondolom, hogy a slan kard személyes aura állandó részévé válása jóval több annál, mint ahogy egy kedves és sokat hordott tárgy, családi ereklye stb. kötődik a viselőjéhez. Hangsúlyozom, hogy ez inkább az én érzésem, meglátásom, nem hivatalos szabály. Nyilávn a slan, mire slan lesz, már annyit gyakorol a kardjával, hogy egyébként is kialakult volna a kötődés, sőt, lehet, hogy ez része is a kard készítés hosszú folyamatának, de én azt gondolom, hogy a kard jellegéből fakadóan ez több ennél. Azaz, ha pl. egy sima harcos szereti a karját és vele alszik, stb, akkor az is ugyanúgy a szemeélyes aura állandó részévé válik és a lélek védelmét élvezi, akkor is, ha éppen nem fogja a kezében... de akkor ez ugyanolyan lenne, mint a slan kard? Szerintem nem... én azt többnek érzem. Persze játéktechnikailag nem... bár a harcos ilyen kardja nem számít magas szinten sem mágikusnak... (amit persze a chi-harc is adhat, de akkor meg miért kell rá várni? hiszen a kard már 1Tsz-en is kötődik a kardművészhez, különben nem is chi-harcolhatna vele... 
Talán, de ez is csak elképzelés, a sima kardról "lekophat" idővel ez a személyes aura kötődés, ha már nem használja, nincs nála, elfeledte stb, de a slan kardnál meg nem... jó kérdés, hogy mi van akkor, ha meghal a kardművész... akkor is megmarad a kötődés? És hát kihez? Meddig kötődhet a holt személy lelkéhez a kard? Mert ezen pl. múlhat az örökölt slan-kard kérdése is... mert ha már nem kötődik, akkor miért ne alakulhatna ki új kötés? Már ha azt is hozzávesszük, hogy nem a készjtés, hanem csak ez a kötődés teszi slan-karddá a kardot. Mondjuk szerintem nem, tehát hiába gyakorol sokat az örökölt slan karddal a kardművész, akkor sem lesz az "övé". Bár ez az öröklés kérdés, a "nagy" és híres slan kardok sokat emelhetnének a dramaturgiáján az egész slan kérdésnek, játéknak, tehát pozitívnak és tomgatottnak kellene lennie... és az is ellenérv, hogy jóval több slan kard kellene, hogy keringjen a világban, hogy ha minden egyes slan kardművésznek csakis saját és eredeti karja lehet, mert akkor a sok régi slan-kard ott állna gazdátlanul... Szóval ez egy érdekes kérdés. 

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólnék a slan kardhoz.

Mágikus: Ugyi a harcművész főkaszt tagjai a test-lélek-szellem egyenrangú csiszolását, úgynevezett tökéletesedést céloznak meg az életükkel. (Ezt nyilván nem mindenki akarja elérni, de maga a slan út ezért fejlődött ki). Ez (elvileg) több mint egy vasdarabbal tradicionális módon történő vagdalkozás és több mint a slan pszi. Azok csak melléktermékek. A slan út egy belső út, ami túlmutat a karakter aktuális életén, hisz a legvégén (de ha lehet akkor már most) a lélekvándorlásból is ki akarnak lépni. (Vagy valami ilyesmi, elég zavaros, hogy kiből lesz a beavatott.) A kard ennek az egyik eszköze, ami az útja részévé válik idővel és a lelki/szellemi/spirituális vonalon fókusza lesz a belső erejének. Ha így nézzük akkor érthető, hogy miért különleges a kötődése és miért kell várni, amíg mágikussá válik a kezében a fegyver.

Más használja: Nálam a tradicionális fegyvereket, jelképeket, szimbólumokat nem bölcs dolog jogtalanul hordani/használni vagy szervezetekre (bárdszövetség, Szürkecsukjások, inkvizíció...) hivatkozni. Ahogy egy dzsenn szabja is kiveri a rokonoknál a biztosítékot, úgy egy kummantott hamis/eredeti krad szimbólum, lagoss, slan kard, zászló is retorziókat vonhat maga után ha rosszkor-rossz helyen, esetleg huzamosabb ideig használják. Egyik szövetség, család, szervezet sem tűri. Persze lehet jogszerű örököse valaki egy ilyennek a használók körén kívül is, de ugyi ezt bizonyítani kell, lehet lépten-nyomon. Ráadásul mivel ezen dolgok - beleértve a slan tőrt is - hordozói méltán híresek/hírhedtek, a hozzáértők úgy is fogják kezelni őket. Ha le kell számolni egy slan kardot viselő harcművésszel (vagy annak látszó egyeddel), akkor nem szemtől szemben teszem meg, hogy az időből kilépve felszeleteljen, hanem mikor alszik lopva meglepem, esetleg még javítom az esélyeim az ételének egyedi fűszerezésével.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MAGUS harcrendszere nem különböztet meg külön dobást és hajítást. 

Ha dobófegyvered van, és az a rendeltetésének megfelelően dobófegyverként szeretnéd használni, fegyverdobás képzettséget kell tanulni hozzá. Ha nem, képzetlen. 

Ha nem dobó (és nem tűz és célzó) fegyvered van, és azt a rendeltetésének megfelelően akarod használni, akkor fegyverhasználatot kell rá tanulni. 

A a kardot akarod dobófegyverként dobni, akkor azt megteheted képzetlenül, vagy lehet rá tanulni fegyverdobást, és akkor képzetten dobod is. De a használathoz akkor is fegyverhasználat kell. 

A hárítófegyvert is hárítófegyver-használattal lehet a rendeltetésének megfelelően használni, de lehet rá fegyverhasználatot is tanulni, akkor valamilyen sima fegyverként is lehet harcvolni vele. Én szoktam engedni a sima fegyvert is tanulni hárítófegyverként is, mert akkor azok tulajdonságaival (pl. nem kell kétkezes harc) használhatja védekezni. 

 

Gabika kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...