Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játékos Karakterek - Tippek, trükkök


Recommended Posts

Hi!

Jó ötlet a lepedö, de nem kivitelezhetö szerintem.

Úgyanis lehet, hogy a környéken elüzi a szellemeket (és egyebeket), de mivel a sámánmágia mindent szellemek utján valosít meg ezért a területre ható varázslatok, illetve a sámán csapatára mondott röviden kifejezve "ösztönzö":-)) varázslatok ugyanugy létrejönnek.

Nem beszélve arról, hogy így a helyhez kötöttséggel is számolnunk kell.

Link a hozzászóláshoz

Na most jó emberbe kötöttél bele sámánokat illetően :)

Az elképzelésed érdekes a sámánmágia működéséről, de sajnos(vagy hál istennek) nem így működik. A sámán tudata és szelleme ideiglenesen kilép a testből, a sámántánc időtartamára. Ezalatt felkutatja a megfelelő szellemeket, a testéhez vezeti őket, és azokat a feláldozott életerővel rábírja, hogy ideiglenesen( a varázslat létrehozásáig) beleköltözzenek , és ezáltal átadják neki bizonyos különleges képességeiket. A másik forma, mikor a sámán szintén magába "szívja" a szellemet majd a testéből meghatározott irányba/ellenfélre küldi, hogy ott fejtse ki a hatását.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Egy apró szemelvényre válaszolnék Wram Zurthag írásából.

És nem hiszem, hogy sokan tudnának olyan modszert felmutatni, ami megállit egy szellemet amikor friss vért (és ezáltal hatalmat) szerezhet méghozzá majdhogynem ingyen:-)))))

Ehhm, tudom volt már, de ez ellen javallanám a kirekesztő varázskört.Az tökéletesen megfelel e célra :D. Hogy hogyan mozbilizáljátok az már a tidolgotok, erre magatoknak kell rájönni, de megoldható még az is szerintem.

Papok általi rendszeres szelleműzés, v vmiknek a felszentelése?

Amúgy meg minek mókáztok annyit a tetű sámánnal??A vari távolbahatással pikk-pakk leszedhetné szerintem (TAM combó, elemi mágia combó)...

Üdvözlettel @

Link a hozzászóláshoz

Gem Kapocs:

Kösz, hogy elmondtad, és ha így van ahogy leírtad akkor felvetödik mégegy kérdés.

Ha magába szívja és ráküldi valakire a szellemeket, aki mondjuk épp egy kirekeszto varázskörben tartozkodik akkor mi alapján döl el, hogy átmegy e a körön?

A szellem csak sima szellem marad, vagy a sámán (mivel magából küldi) erösitheti?

Vagy hogy döl el hogy milyen szellemet talál? Véletlen kockadobás? a sámán szintje? szakértelme?

Vagy most hogy is van ez?:-)))

Bár ezt tényleg csak a kiváncsiság mondatja velem, a sámánnal amugy se szeretnénk sokat foglalkozni. (ha sokat szelemeskedik lecsapjuk:-)))

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van itt egy apró félreértés a varázskörök robbanásával kapcsolatban.

Ugyanis egyetlen jelmágikus rajzolat sem "robban", ha megtörnek a vonalai.

Ilyen "robbanást" kizárólag Rúnamágikus varázstárgyak produkálnak, ha megsérül a Mágikus Aura Varázsjel és elszabadul a belefoglalt rúnák ereje.

Természetesen itt is léteznek kivételek, gondoljunk csak bele a varázstekercs leírásába, itt konkrétan el ell szakítani. Egész pontosan úgy szól a leírás, hogy a használónak fel kell olvasnia a tekercs szövegét, majd ahhoz, hogy létrejöjjön a kívánt hatás, el kell tépnie a tekercset, felszabadítva ezzel a benne tárolt manamennyiséget.

Namármost normális esetben egy rúnakard eltörésekor nem olvas senki fel semmilyen varázslat szövegét, hogy abban elvezesse a kard eltörésekor "kirobbanó" mágikus energiákat.

A tekercs alapján egyébként jelmágikus (nem rúnamágikus) kiegészítésként elképzelhető egy MAVJ-t kiegészítő varázsjel, amely tartalmazza a megtöréskor felszabaduló mana célvarázslatát (például egy EE aurával övezett hosszúkard teremtése varázslat), így a robbanás egészében a kívánt varázslatban öltene testet. Ez a jel lehetne mondjuk 20Mp.

Link a hozzászóláshoz

Hallod, szerintem nem a táp miatt csinálja... csak úgy ki szeretné próbálni, milyen egy ilyen kari, és milyen képességei lehetnek. Legalábbis azt hiszem.

ugye jól hiszem? :wink:

Egyébként meg... tudtok a harcban jó trükköket, amiket a gladiátorom is tudna használni?(elf gladi) :wink:

Megköszönném. :)

Ja, persze. Mi is az a mestermágiára épülő kari? :oops:

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Habib Lafi-nek igaza van, nem a táp miatt csinálnám, hisz akkor nem is ilyet inditanék:-))

Van egy ötletem, és a mestermágiát társítottam hozzá, így hirtelenjében.

Csak az a baj, hogy lehet hogy én összekeverek valamit.:-))

Mivel nekem nincs Új tekercsem ezért meg se tudom nézni, de nekem valami olyan rémlik, hogy a mestermágia valami olyan mint más rpg-kben a varázstárgy készítés.

Most ez egy kicsit kacifántos lett, de mindjárt megprobálom rendbeszedni a gondolataim és leírni, hogy én voltaképp mire is gondoltam.

Link a hozzászóláshoz
Úgye a M.A.G.U.S-ban a varázstárgyak jelmágiával/rúnamágiával készülnek.

Hmm.. ez most kicsit összezavart... Yneven a varázstárgyak ezer féle módon készülnek, a tapasztalati mágikus formuláktól kezdve a rúnamágiáig, a szakrális mágiáig, stb.

Viszont ez a mestermágiás dolog ez nekem teljesen idegen... Hozzáteszem UT ezen részét biztosan kihagytam, amúgysem forgattam sokat és a jelmágia az nem más?

Link a hozzászóláshoz

hát igen... jó sok féle van belőlük:

-tapasztalati mágia minden varázshasználónak (papoknak és paplovagoknak is)

-rúnamágia (jelmágia is vaameylyest, de az még nem kifejezetten varázstárgy)

-drágakőmágia

ez volt a hagyományos felosztás ETKban.

-Aztán szerintem a sámán varázstárgyaival a tapasztalait mágia és a démonikus mágia (mely megjelenik az UTben is) keveréke is lehetne.

-Akkor a már megemlített démonikus (démonológiás) varástárgyak (külső síkokról származó)

-(így akár az antisson is külön varázstárgykészítsi módszert alakíthatunk ki, ha már itt tartunk)

-feltételezem az aquir varázstárgyaknak is megvan a maguk ősi praktikája

stb stb...

mestermágia? ahhhaaaa! Hát UT nem nagyon használjuk (használom) de ha jól emlékszem ez a rúnamágia egy speciális változata volt. (ha szabad így kifejeznem magam) Mivel a jelek felsértésekor keletkező energiát volt képes elvezetni. Arra hogy a szimpatikus kapcsolatot is képes volt-e kiküszöbbölni már nem emlékszem, de ha minden igaz akkor a felsorolt két verzió egyikére biztos képes volt. (ami viszont tuti: több Mp kell az elkészítéshez, mint "sima" rúnamágiás tárgy esetén)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akkor foglaljuk össze kicsit (megjegyzem most épp nincs nálam UT):

Szóval a Rúnák erejének tárgyba börtönzéséhez 2 letisztult módszer létezik.

1.) Rúnamágia, az írásjelek mágiája, ekkor a rúnák írásképe fizikailag rékerül a tárgyakra, a mágikus hatásokat az írásjelek tartalmazzák, illetve ezen hatások kiterjesztéséért a tárgyra a mágikus aura varázsjel a felelős. A tárgyak fizikai elkészítését nem szükséges bonyolítani, de jellemzően illek jó minőségben beszerezni/előállítani.

2.) Mestermágia, a rúnák írásképe nem jelenik meg fizikailag a tárgyon, hanem a késíztás során idézi fel a "varázskovács" a hatásokat és börtönzi bele a tárgyba. A mestermágikus tárgyak mindegyikének kivétel nélkül mestermunkának kell lennie; mivel a készítésük során nyerik el a rúnák hatalmát, ezért a tárgyak fiziaki készítőjének birtokában kell lennie a megfelelő képzettség(ek) Mf-ának (UT 4.fok), valamint a Mestermágia képzettség Mf (Ut 4.fok), illetve a szükséges manapontnak.

A manapont úgy számolható, mint a rúnamágikus tárgyak esetén, de nem kell "kifizetni" a MAVJ költségét. Azaz egy +1-es hosszúkard esetében 30 Mp, plusz a fegyverkovács képzettség MF-on. Ha páncélt is akar kovácsolni a várzskovács, akkor páncélkovács MF. Gyorsaság patkói esetén, ugye szintén a megfelelő képzettség.

Botok esetén fafaragá, szobrászat, asztalos, vagy kinek melyik tetszik szakma.

Szóval a lényeg, hogy kell minimum 1 szakma MF, Mestermágia MF, ellenben olcsóbb 30 Mp-al.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hát ez egy igen.. "érdekes" kérdés! ;)

Szóval, hogyha a barátod hitelesen játsza ki azt a bizonyos Ranagol lovagot, akkor a tanácsom az, hogy "ismerd meg az ellenfelet"! Olvass utána; a ranagolita vallás után, a gorvikiak után (ugye gorviki?), ismerd meg a személyiségét és próbáld felhasználni saját maga ellen a hibáit.

Habár ezeket az alkasztokat nem nagyon ismerem szerintem ezer és ezer dolog van ami befolyásolhatja az esetleges összetűzés kimenetelét. Az istennődnek kedvére valóak a bátor tettek, hogyha látod, hogy mondjuk "rossz fát tesz a tűzre" bátran lépj közbe és mentsd meg a világot! :D

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Bocs hogy ide írok, de én is játszom, és nekem is szükségem volt pár trükkre (meg kell mondanom nem lettem sokkal okosabb, leszámítva az itassuk le a KM-et-nél :lol::lol::lol: )

Na jó szóval nem igazán értek egyet d3st kijelentésével, mert az ok, hogy te megtanúlod a Ranagol papot, de attól még a karaktered nem tudja, és így veszti el az értelmét a játékon felüli játék...

Link a hozzászóláshoz

(Arel Pap mániás vagyok ezért nekik szurkolok!)

Arel papoddal valószínűleg nagyobb lesz a Vééd, Tééd, Káéd, mivel általában ruganyosabb testalkatúak. Sebzésre jó lesz egy hosszúkard. Pakolj magadra egy alkarvédőt, képzettségek közül tanuld meg a lefegyverzést, ami amúgy is jól illik az élet tiszteletben tartására.

Ezek után mehet a harc. A kockák persze össze vissza pörögnek (ha nem cinkeltek) de neked nagyobb esélyed lesz legyőzni harcban. (A lefegyverzést érdemes ugyebár mfre fejleszteni, nomeg használni is.)

Ez ha már fegyverráncigálásnál tartunk. (A papi mágia csodákra képes, használd előrelátóan; ő is fogja)

Ha nem így akarod lerendezni és pyarr elveket követő helyen vagy, akkor hívd segítségül az állampolgárok erejét. Inkvizíciót stb. Ami elérhető. Ez utóbbi sokkal egyszerűbb, de nem oly nemes mint harcban legyőzni. (Arel pap számára)

De ha csapattag az illető és kilóg vallásával a csapatból akkor az nehéz ügy, és gyorsan le kell rendezni valahogy, hogy mindenkinek jó legyen.

Link a hozzászóláshoz
Hell oh!

Bocs hogy ide írok, de én is játszom, és nekem is szükségem volt pár trükkre (meg kell mondanom nem lettem sokkal okosabb, leszámítva az itassuk le a KM-et-nél :lol::lol::lol: )

Na jó szóval nem igazán értek egyet d3st kijelentésével, mert az ok, hogy te megtanúlod a Ranagol papot, de attól még a karaktered nem tudja, és így veszti el az értelmét a játékon felüli játék...

Le suilannon!

Nem igazán értek egyet ezzel. Szerintem ahhoz, hogy tudj játszani egy karakterrel elengedhetetlen, hogy tudd mire képes, hogy elolvasd, mit írnak róla. Ez szerintem nem játékon felüli játék, egyszerüen szükséges ahhoz, hogy aztán kijátszd a karaktert. Nem igazán értem azt sem miről beszélsz, naná, hogy a papod nem fogja tudni, hogy a magusban van egy ranagol pap nevü kaszt, és hogy a magus egy szerepjáték. De amit róla leírnak, azt elvileg ő is megtanulja, hosszú évek alatt.

Ha pedig más karakterrel vagy, és úgy akarod felidézni a ranagol papról hallottakat, akkor ki kell játszani, hogy te erről nem tudsz, de mint játékos legalább nem úgy ülsz ott, mint egy zsák krumpli...

Êl síla erin lű e-govaded vín.

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek Nardaellel. Semmi értelme bonyolultabb, árnyaltabb kaszttal indulni, amikor a JK-nak fogalma sincs arról, mire is képes az adott kaszt. Nem véletlen, hogy a kezdő játékosoknak az alapkönyv is harcost ajánlja.

Hasonlóan van ez a fajokkal is. Nem csak annyit jelent elffel játszani, hogy 30-as Cé-vel kezd......

Szóval nem árt áttanulmányozni a fajok, kasztok leírásait a játékosoknak, mialőtt megalkotnak egybonyolult karaktert.

Link a hozzászóláshoz

A fentiekkel nagyjából egyetértek. Megmondom miért csak részben 8) :D

Azért mert az egész onnan indult ki, hogy Arel pap vs Ranagol pap(vagy lovag). Teszem azt ahhoz hogy ez 3.tszre létrejöhessen jó lenne ha az Arel pap illynori származású lenne. Nemigaz?

És akkor is elég bőven számoltam az XPét. Mert ugye azért nem hiphopra találkoztak egymással...

Ebben az esetben egy illynori Arel pap tudjon már valamit ranagol vallásáról, lévén más ellenségük ott alig akad. Egy 3. tszű ranagol papról meg nincs mit tudni, sok különbség nincs a kettő !"adatai"! között. (!CSAK ADATOK, ÉRTÉKEK!) Szóval most nem mentalitásbeli különbségről meg ilyenekről beszélek, hisz abban van a lényeg. Szóval szerintem jogos ha tucc valamit a szomszédodról, akivel már jóideje csatázik a néped. Ami egyébként a legnemesebb és legéletrevalóbb, mind közül. Ilanor mellett az emberi értékek legnagyobb őrzője. Ahol még ég az emberek (!EMBEREK!) szívében a tűz.

Aki nem ért egyet, az nézzen magába. Ha megnézel egy gorvicki vakarcsot valószínűleg tudni fog valamit a dzsadokról is. Ha mást nem akkor azt hogy párat megégettek, megöltek stb. Vagy hogy toronnal nem jó kikezdeni. Ez olyan infó amiről már hallott a kari is, pedig még csak most jött ki a suliból. De vannak háborúk stb amiről egyszerűen egy kalandozónak illik tudni.

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Nos, mival a kyr birodalom már nem létezik, és a kyr pusztítók fölött is eljárt az idő, csak a kyria idejében folytatott játékokra lehetne alkalmazni, ott viszont engedélyezett. Amúgy szerintem Ynev jelenében még NJK-ként sem nagyon van jelen.

Tudom, hogy léteznek furmányosabbnál furmányosabb módszerek, trükkök, hogy miképpen lehetne a jelenben indítani kyr pusztítót, de ezt csak kivételes esetekben, jó játékosoknak, NEM KEZDÕKEK, mintegy jutalomként javaslom. És persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a pusztítók nem 1. szintűek! Igaz, láttam már egy pár leírást, ami szerint a kezdettől fogva - értsd: 1.Tsz - külön, tehát pusztítónak képzik őket, tehát van kyr pusztító kaszt első szinten is, de ez egy másik vita témája, szerintem.

Szóval a kyr pusztítóból Ynev jelenében minden századik fehér hollóra jut egy, és nem szabad, hogy a JK-k rászokjanak, "akkor én had jöjjek kyr pusztítóval". Minden KM-ben legyen ennyi "realitásérzék". (Még akkor is, ha az egész MAGUS csak kitaláció) Persze nagyon néha, olyannak aki megérdemli, meg aki tudna is vala játszani, annak megengedném...

Persze a pusztítóval való játék nem azt jelenti, hogy akkor én most már 30-as tlütéssel is Ép-t sebzek......

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...