Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kezdeni óhajtó játékosok


Recommended Posts

Namost mivel ez a kezdeni óhajtó játékosok topicja, ide írnék be egy kérést, amit egy páran(aki még nem jáccott velem)lehet, hogy furcsának fognak találni.

Tehát:Kérnélek titeket, írjátok le, hogy szerintetek hogyan tudnám jól(nem csak poénosan)kijáccani a karaktereimet.Mer ugyanis ez nekem gyakran nem megy, és ezen szeretnék változtatni.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

egy kezdő játékosnak javaslom , hogy az ET-t olvassa át elöször tövire hegyire, maj játszon 1x és olvassa át mégegyxszer , beszélje meg a kérdéseit egy km-el, aztán minden kieget olvasson el (summarium, tf, ppl, ppl2, ut...)

Cyrus

Link a hozzászóláshoz

Én speciel nagyon sok M.A.G.U.S. könyvet olvasok, de sajnos játszani itt sehogysem fogok tudni.Mi csak a legelső ET-t ( tehát nem az újjat, hanem a régi ződet ) a kiegészítőket (Bestiárium, Papok..) használjuk.Jómagam merítek sok ötletet még a Geofrámiából is. A Harmadik törvénykönyvet még sohasem próbáltam és emiatt karaktert sem tudok csinálni megfelelőt az itteni játékhoz. Valamint én a képzettségeknél leragadtam az af és mfnél úgyhogy azzal is gondba lennék.

Mit javasoltok (azonkívül, hogy vessem be személyes partykon a HT-et)?

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, kétfajta online játék létezik, ha nagy kategóriákat nézünk. Az első az online harc, más néven netharc.

Ebben az altípusban valóban kész rendszer alapján kell megalkotni a karaktert, az alábbi link mutat rá:

http://www.kalandozok.hu/harcaneten/htm ... arenak.htm

A másik altípus az online mesélés, online játék. Ebben minden esetben a kalandmesterrel kell egyeztetni arról, miféle karakterrel is lehet játszani a mesében. Ilyenkor minden úgy történik, mint a "normál", azaz asztali játékoknál, kockaszimulátorral történnek a dobások, és beszéd helyett chatre való írás történik.

Nagyjából ennyi.

További kérdéseket lehet feltenni itt is, vagy akár chaten is.

Maradtam tisztelettel

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Nekem fogalmam sincs, hogy milyen érzés gonosz JK-val lenni, mert az ha játszom mindig jó varázslóval vagyok, de mint NJK már rengeteg gonosszal játszottam, és nincs sok külömbség, de egy jó barátom szokta mondogatni, jobb dolga van a rossznak, mert az használhat gonosz és jó dolgokat, míg a jó csak jókat, de szerintem a gonoszok az tekintik jónak amit ők csinálnak és lenézik a másik oldalt, Pl Ranagol pap nem kezdi el sanyargatni magát, még akkor se ha tudja,hogy istenének tetszik, egy kyel pap viszont nem fog mást sanyargatni saját bűne miatt...

Tehát szerintem nem lehet sok külömbség, de ez igazából attól függ, hogy a kalandozó csapatba kik vannak többen...

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem létezik a tiszta, gonoszságért élő gonoszság, legalábbis emberekben ilyen nincsen, csak földöntúli lényekben, vagy más fajokban (aquir, amund esetleg, bár ő sem teljesen). Az ember alapvetően jónak születik, ahogy a legtöbb Ynevi faj is, aztán élete során dönt úgy hogy a köz érdeke és erkölcse helyett a saját érdekeit és rendjét követi. Ekkor sokan őt gonosznak nevezik, holott csak önérdekkövető, és saját értékrendje van, ami eltér a közértéktől.

Szóval szerintem nem jó, ha úgy alakítod a gonoszt, mint ahogyan az a gyermek-mesékben előfordul.

Link a hozzászóláshoz

Hát igen, de a kérdésre az én válaszom h az első "gonosz" karaktert így gondoltam el: csak önmagának él nem érdekli mások élete mindent a maga szempontjából néz, nem köti meg semmi írott vagy íratlan törvény(kivéve ha valami gonosz pap), nem esik meg a szíve egy síró kisfiún(de a pedofilitást felveheti karakterjellemzőnek :lol: )Az emberek kínzása örömöt okoz neki.

De persze embertársai legtöbbkét lebecsüli magát nagyra tartja..

Link a hozzászóláshoz

Meran, nem értek veled egyet. Andoronnal sem teljesen, talán :?

A "gonosz" igen lehet olyan, de sztem ritka. Az olyan embert már inkább betegnek, vagy őrültnek nevezik. Amit te mondtál annak valószínűleg, filmekben, mesékben, nincs semmi céljuk, max annyi, hogy uralémuk alá vonják az egész világot.

Én elképzelésem szerint egy gonosznak van célja és azért nevezik gonosznak

:arrow: mert az adott területen/országban/etc. ellenkezik a közzel

:arrow: mert azt a célt minden áron véghez akarja vinni, akkor is ha ehhez gyilkolnia lopnia csalnia kell, vagy akár az egész világot az uralma alá akarja hajtani :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

:)

1. Szerezz egy Első Tőrvénykönyvet (nagy, zöld könyv, pentagrammával a borítóján). Leginkább neten hirdetés alapján, vagy RPG üzletekben juthatsz hozzá.

2. Olvasd el az Elso Törvénykönyvet

3. Miután elolvastad, tedd ezt meg újra. Eztán lapozz vissza a karakteralkotáshoz, és az ott leírtak alapján töltsd ki a könyv végében található karakterlapot.

:P

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok MAGUS-ozok. Hát én azértz írnék, mert van egy haverom akit érdekel a MAGUS, és azt kérte tölem hogy üljek le és játszak vele. Mondam neki, 'ez egy szerejáték, tehát a játékhóz kell egy KM, vagyis Mesélő, aki elmeséli a történetet nekünk'. Erre azt mondta , hogy szerezzek egy KM-et. Szó szót követett és ott tartok, hogy én kell elmesélnem neki a ntörténetet. Mivel nem vok egy nagy agytröszt, hogy csak úgy kitalájak egy modult, gondoltam , hoho itt ez az oldal, szépen választok innen egy modult. Igenám de annyivan. Tehát abban kérném aa segítségeteket, hogy ajánjatok 1, de jobb lenne ha több olyan kész modult, ammit 1 kalandozo pár óra alatt lejátszhat. Minden van: Törvénykönyv, Bestáriuzm. A kockák sajnos még hiányoznak, de beszerzem őket. Ajánlhatnátok egy boltot ahol megvehetem az összeset.

Remélem jo helyre írtam. Bocs ha nem. Ill. azért is bocs ha vki már kérdezte ezt, nem olvastam vissza mind a 7 oldalt. :)

üdv.:kopo

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...