Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Krán - a sötétség birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Örülök, hogy hasonlóan látjuk ezt a kérdést.

És arról mi a véleményetek, hogy ha egy klánt (fajvadász) felbérelnek egy személy megölésére, az végre is hajtja, és az a személy valamilyen másik klán tagja volt (ami Krán esetében nem is csoda), nos akkor a klán ki ellen hirdeti meg a khainesst? A fejvadász klán ellen, bár az csak a "munkáját" végezte és nem jogtalanul ölte meg, vagy a megbízó ellen, hiszen tőle ered az ötlet...

"Ki a bűnös? A fegyver, vagy a fegyvert tartó kéz?"

Link a hozzászóláshoz

Úgy látom elismeréssel kell adóznom ezért az összefoglaló munkáért! :wink: 8)

Pár dologgal azért kiegészítem.

Ott van még a Külső Tartományok előtt a Gyepűvidék, a tölcsér, mely bevezet Kránba. Ott talán a legkaotikussabb a helyzet.

Továbbá (ezt mi játszuk így) a család egy nagyon fontos tényező, gyakran a klán előtt áll (már ha nem egy a kettő). Épp ezért gyakran elég, ha az illetőnek kellően elismert a családja, az már nagy védelmet jelent neki. A harc a családon belül is előfordul, de ott kissé visszafogottabb, s csak arra tartozik. Ha valaki áruló lesz, annál súlyosabb bűn nem igen van (kivéve, ha az illető Érdemes Ifjúként került be, mert akkor ez gyakran előfordul).

A jelenlegi karim anyai ágon kráni származású (távoli ősök terén apain is) s már járt is az ottani rokonságnál. Alakítgatjuk a kráni filozófiai képet általa is.

Link a hozzászóláshoz
Üdv, Con Salamander!

Elismerésem, ilyen részletes listát az ősaquirokról még nem láttam, pedig én is gyűjtögettem ezt-azt...

Van információd (persze, gondolom, hogy van, de adnál is?) a kráni tartományokról? én csak azt a négy-ötöt ismerem, amik a Summariumban és regényekben le voltak írva, meg amiket én dolgoztam ki.

Nekem van egy ajánlatom:

Legendák és Enigmák: Homályhozó, benne A halálnak született c. kisregény, azon belül az a rész, mikor a Khatif elmegy a Feneketlen Kúthoz, hogy belevesse magát, mindezt persze több tartományon keresztül.

Ha olvastad akkor bocs a kontárkodásért, ha nem akkor viszont kulcsfontosságú.

Link a hozzászóláshoz

Nos a feketeacél, OD és Aquir élethez a gondolataim:

A feketeacél az OD fókuszálásával együtt tudtommal a nem ősmágikus jelenségeket szétbomléasztja, eltéríti, megváltoztatja és hasonlók.

A vita kissé érdekes arról, képesek-e Ediomadon, ill. a Belső Kráni Területeken kívül megélni. A válasz nem egyértelmű.

Szerintem egy rövid ideig biztosan, csak épp lassan elillan belőlük az a többlet energia, amit az említett helyek sugároznak. Ez pedig a már leírt mindkét következménnyel járhat, tehát sebezhetőbbek is lesznek és lassan sorvadnak is. Ez leginkább azokra az ősaquirokra vonatkozik,akik már többszörösen leélték életidejüket. Tehát, ha teszem azt egy Korcs, vagy épp Gho-Ragg körbejárja a fél kontinenst nem lesz belőle negyedannyi gondja sem, mintha ezt teszem azt egy Sötét Elf teszi.

Ezen felül az életidő nem csak a személytől függhet, hanem fajától is. Egy elmélet szerint a fajoknak is van életideje és ez ellen az Aquirok keményen harcolnak. Van egy olyan sejtésem, hogy a Gho-Ragg eleve ezért lett létrehozva, így bár csökevényes formában, de fennmaradt egy ősi faj, jelentősen kitolva az életidejét.

Ki mit szól a gondolatmenetemhez?

Link a hozzászóláshoz
Ahoi!

Kránban minden renegátot üldöznek, hogy válaszoljak kérdésedre.

És nem szintben mérik, hogy ki milyen fontos, még nem is tapasztalatban, hanem tehetségben. Kránban a tehetség sokkal fontosabb. A tehetség alatt a született tulajdonságokat értem, intelligencia, erő, meg esetleg egy kis aquir-vér is... Egy fiatal kis aquir-vérűt sokszor többre tartanak egy tapasztalt vadásznál...

Bye

A változás törvénye pedig néha megtanítja őket nem is minden az ősi véren múlik. A tehetség mellett a cselekedetek és az elért eredmények is helyet kapnak, s inkább fiatal korban fontosabb az első, bár már akkor is köteles teszem azt egy több rokon meghívásával lefoytatott ebédnél feltüntetnie jól látható helyen az eredményeit/cselekedeteit jelző rúnákat.

A tehetségen felül nem árt, ha nyújt valami becsülendő eredményt is, hogy becsüljék valamire.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Véleményem szerint ne keverjük az élő fém, és a kráni lopakodó kérdését. A lopakodók ugyanis nem az "élő fém" nevű igen különleges és ritka egyébként törpéktől származó fémből készül.

Az élő fém nem azonos az eleven fémmel?

Mert ugyanis akkor már Crantaban is ismerték (Homályhozó c. novella szerint az időpenge egyik összetevője, ha jól emlékszem).

Link a hozzászóláshoz

Az aquirok és managócpontok kapcsaolatáról.

Elgondolkoztam a leírtakon és bár támogatom, hogy leginkább csak ott képesek megélni, de ha ez rájuk igaz, akkor igaznak kell lennie a többi ősfajra is. Akkor pedig hiányolom a további gócpontokat. Valaki magyarázza meg legyen szíves, mert lehet megint a hivatalos kiadványok egy figyelmetlenségével szembesültem...

Link a hozzászóláshoz

Ma ismét nekifutottam a Geofrámiának. Hát, ez a Psz. 3700-as évszázad elég necces! Shackallor Toron ellen? És üzletel a Mogorvával? Elgondolkodtató továbbá, hogy vajon Chei kirány milyen "rangba" él tovább Kránba? Szerintem a hatalma még akár a Tizenhármakhoz is méltóvá teszi. Azt se értem, hogy Shackallor, Ranagol félisteni fattya mit kezdhet egy Arel pappal? Mert azt azért nem is feltételezem, hogy esetleg áttérne a Ranagol hitre! Az már dúrva lenne.

Darun

:shock: :x

Az biztos, hogy necces! Nem is kicsit! :!:

Nem fog Toron ellen menni, ahogy az annál sokkal hatalmasabb Kyria ellen sem ment.ű

Chei király rangját illetően szerint halott lenne, már a gyepűvidéken is meggondolatlansága miatt...

"Szerintem a hatalma még akár a Tizenhármakhoz is méltóvá teszi."

:shock:

Már megbocsáss, de nem félisten attól, hogy kiválasztott. Attól meg soha nem lesz méltó Kránhoz (még egy egyszerű paraszthoz sem), mert a Gyors Halált Haló Meggondolatlan Harcosok kaotikus-kiszámíthatatlan istennőcije a pártfogója, aki épphogy nem hágja át az istenek törvényeit a hatalmas segítségeivel...

Mit kezdene vele Shackallor? Nem tudom, bár vannak tippjeim.

"Mert azt azért nem is feltételezem, hogy esetleg áttérne a Ranagol hitre! Az már dúrva lenne. "

Az Inomis agyszülemények, ill. támogatóiké mind durvák. :lol:

Félre ne érts, ez a kirohanás nem ellened irányult, hanem maga a képtelen agyszülemény ellen ami az ilyen túlmagasztolt karaktereket kíséri, meg a teljesen képtelen cselekedeteiken/történetükön.

Aurin Maren-ről is csak a sötét zarándok szerinti valóját fogadom el (semmi Amhe-Ramun fegyverzet!). A többi pedig teljesen képtelen, az élen Mogorvával, Gorduinnal és Sonoral! :cry:

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Babilon5: mielőtt megint megkapnám, hogy mekkora egy tróger vagyok, aki csak arra veri csalánnal a ... hogy hány hozzászólása van, meghogy milyen régóta fórumozik, stb. stb. szeretném leszögezni, hogy nem leugatni akarlak, csak a véleményem fűzöm hozzá... (no offense)

Az elmúlt 16 hozzászólást mind te írtad, holott az egész belefért volna egy hosszabb írásba, ráadásul hónapokkal korábbi post-okra reagáltál. Nem tudom, lehet hogy csak kezdek öregedni de engem ez kifejezetten irrtál.

más:

Ráadásul ha jól látom 5 nap alatt küldtél be 49 postot. Halgass rám, és hidd el: nem kell ámokfutást rendezni a fórumon, és mindenhova odaírni valamit, mert tényleg nem az a lényeg, hogy mekkora szám van a neved alatt.

más:

Szerintem vegyél vissze egy sebességet a kioktató fennsőbbséget és mindenttudást sugárzó hangnemből, mert elég volt elolvasnom néhány hozzászólásod, hogy ne legyek kíváncsi a többire. A suliban épp eleget osztják az észt, nem kell, hogy még itt is ezt olvassa az ember.

más:

Óvakodj ismeretlenként belefolyni mások beszélgetésébe úgy, mintha eddig is és évek óta együtt beszélgettetek volna. Van akit esetleg bosszant.

más:

Az Inomis agyszülemények, ill. támogatóiké mind durvák.

Ezt már korábban is írtam, de úgylátszik pont azok fölött a sorok fölött siklottál át. Konkrétan ezek az "agyszülemények" nem az INOMIs buksikból pattantak ki unalmas perceikben (félreértés ne esék, nem védeni akarom őket), hanem Gáspár Andrásnak, Ynev megálmodójának az elképzelése, és lassan 10 éve öltött formát, ezért én személy szerint óvakodnék elmebeteg torz anomáliának titulálni... (amire viszont tudnék mondani egy-két példát)

Gambit, az örök bamlasztó közeg

PS.: lehet hogy csak épp rámjött a morc, és rajtad vezettem le...ezesetben bocs. Love & peace

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Babilon5, amellett, hogy teljesen egyetértek Gambit kollégával, reagálnék pár sorodra...

Már megbocsáss, de nem félisten attól, hogy kiválasztott. Attól meg soha nem lesz méltó Kránhoz (még egy egyszerű paraszthoz sem), mert a Gyors Halált Haló Meggondolatlan Harcosok kaotikus-kiszámíthatatlan istennőcije a pártfogója,

Tényleg nem félistan. DE Krán valóban felajánlottaneki a Consulari tisztséget. Ez tény, attól még, hogy te meg Kránt magasztosítod az egekig. (amúgy meg éljen Krán ésRanagol!) :)

Aurin Maren-ről is csak a sötét zarándok szerinti valóját fogadom el (semmi Amhe-Ramun fegyverzet!). A többi pedig teljesen képtelen, az élen Mogorvával, Gorduinnal és Sonoral

Merg kellene különböztetni a szabálykönyveket, meg a regényeket. A regény nem a szabályok szerint íródik, nem tartja be a kasztok, képzettségek, vagy akár a mágiarendszer törvényeit, szabályait. NEM AZ A FELADATA, és nem is lehet ezt várni tőle. Aki ígykezeli őket, és aztán csalódott, az meg is érdemli.

A regények is igyakaznak abban a világban játszódni, ami Ynev, meg a MAGUS, de vannak eltérések, szabálytalanságok, mert megtehetik (az más kérdés, hogy ez nekem sem tetszik, de ha az írók indokait elolvasod, van benne valami...) Ezért van az, hogy a szabálykönyv mindig fölötte áll a regénynek, legyen szó bármiről.

És igen, Tier Nan Gorduin (nagy kedvencem :twisted: ) tényleg tápos, de ha nem tetszik nem kall olvasni a könyveit. De a játék teljesen más! Ott ő is bárd, már ha valaki bemeséli - ennek az etikájáról külön topicot lehetne nyitni...)

Link a hozzászóláshoz

Gambit!

Semmi gond, néha nekem sem árt egy kis agymosás. :wink:

"Az elmúlt 16 hozzászólást mind te írtad, holott az egész belefért volna egy hosszabb írásba, "

Ezt erősen klétlem. Ezen felül szokásom lehetőleg minél kevesebb (leginkább 1) ember hozzászólására reagálni (rossz szokás).

"ráadásul hónapokkal korábbi post-okra reagáltál. "

Igen, mivel akkor íródtak a hozzászólások. Azért van raktározva (többek között), hogy lehessen rá írni hónapokkal késöbb is.

"Ráadásul ha jól látom 5 nap alatt küldtél be 49 postot. Halgass rám, és hidd el: nem kell ámokfutást rendezni a fórumon, és mindenhova odaírni valamit, mert tényleg nem az a lényeg, hogy mekkora szám van a neved alatt. "

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Éreztme, hogy ez lesz, kár is volt belekezdeni. Mégegyszer. Nem leoffolni akartalak, és egyáltalán nem hinném, hogy itt kifejezzeten kirekesztő és ellenséges volna a közhangulat. Mégegyszer. Tényleg nem leugatni akartalak, és remélem nem is vetted nagyo na szívedre (Gergely mesterrel is futottunk már egy hasonló kört, mégse hinném, hogy egyikünk is haragudna a másikra).

Lehet, hogy csak engem zavar, de úgyhiszem ez valamennyire a netikett íratlan szabáylai közé is belefér, hogy ne árasszuk el egysorosokkal a fórumot (még akkor sem, ha konkrétan az az egysoros nem egyetlen sorból áll, és még mondanivaló is van benne).

Ha én "idegen" topicba írok - oda ahova eddig nemtettem - a hozzászólás elejére biggyesztek két sort, hogy bár eddig nem írtam csak figyeltem a vita alakulását most én is szeretném elmondan ia véleményemet. Igaz, ez nem kötelező, de udvarias.

Hónapokkal korábbi postra azért nem érdemes reagálni, mert aki írta, könnyen lehet, hogy már rég nem olvasssa a fórumot, vagy csak hónapok múlva jelentkezik ismét, valamint az általában már egy lezárt beszélgetés része. Azóta valószínűleg egy másik folyik, és nem szerencsés azt félbszakítani azzal, hogy felhozol egy korábbi témát. Ennek ellenére lehet idézni, nem bűn, de akkor azt megintcsak illik felvezetni, pl. XY írta ezt meg ezt, és ezzel nem értek egyet, mert...

A mindenttudó, észosztó, stb. jelzőket visszavonom, nem bántásiból írtam (tényleg!), de olvasd vissza amiket és ahogyan írtad. Szerintem elég kötekedő és néha igen, kioktató...

Mindegy, részemről a téma lezárva, de PM-ben ha gondolod, folytathatjuk...

Kissé ugyan megdöbbent, hogy az aki megálmodtt egy egész jó világot tönkre is teszi azt... Ettől függetlenül a Nyolcadkort továbbra is annak tartom aminek eddig. A megjelenítés viszont már már az Inomi kezében volt és nem lett megakadályozva ez a szétbomlasztás.

Nagyon szvsz, de nem ihnném, hogy tönkreteszi. Körülbelül három rövid bekezdés foglalkozik a Nyolcadkorral, a többi pediga Hetedkor alkonyával, ami szerintem kifejezetten jó, hogy napvilágra került. Sőt, örülök, hogy végül kiderült, Ynev megalkotói nem csak múltat és jelent, jövőt is álmodtak a világjuknak. Jó tudni, hogy a jóslat és a korok nem csak máz, hanem a teremtés műve valóban halad valami felé.

Évszámra leírva valóban elég döbbenetesnek és hihetetlennek, sőt, logikátlannak, átgondolatlannak, stb. tűnhet. Ennek ellenére én biztos vagyok benne, hogy amit ott leírtak, az csupán egy nagyon-nagyon vázlatos, és hézagos váz volt, de hogyanok és miértek ott lapulnak az írók fiókjába és azóta bővülnek és színesednek, mióta a Halál havában először nyomdába került.

Hiszem, hogy volt egy alapkoncepció, amit a "Nagy öregek" első generáicója kitalált és betartott, és hogy többé-kevésbé minden a Valhalla gondozásában megjelent M* regény e szerint a koncepció szerint íródott és egy közös jövőkép felé tartott. Ha minden szépen és jól alakult volna, mára valószínűleg a hetedkor alkonyán járnánk, és senki nem ütközne meg Gorvik és Shadon perszonálúnióján, hanem puszta történelmi tény lenne.

Hogy ez nem sikerült, szeméyles sérelmeken kívül nagyrészt a kiadók marakodásán, tulajdonosok, főszerkesztők és írónemzedékek újabb generáicóján bukott meg.

Az Alapkönyvben megjelent írás azonban már korábban is napvilágot látott a Geofrámia lapjain, ezért igazságtalannak érzem ezeket a vádakat összemosni és az AK stábjának nyakába varrni (jóllehet az AK nekem sem tetszik, és sokmindenért szidhatók az írói, de ne akarjuk valótlan dolgokat is a számlájukra írni). Tehát az, hogy ez megjelenhetett, az egyes egyedül WMC és Bogdán Miklós "bűne", és ha ez bűn volt, hát kívánom, ez legyen a legnagyobb bűnük az életben. Nekem egy biztosítékot jelentett, hogy nem fog minden jött ment önjelölt írópalánta és munkájára alkalmatlan főszerkesztő belekavarni és fölforgatni azt az Ynevet, amit alkotói számunkra megteremtett. Lehet őket átkozni érte, de van sokminden más is, ami ott közrejátszott, ezért mondom, hogy a tények ismerete nélkül óvakodjunk attól, hogy elhamarkodott véleményt formáljuk.

Elnézést a terjengős, héhol talán túlzottan is fennkölt és pátoszi hangnemért, csak nagyon a szívemen viselem a témát.

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Nem fog Toron ellen menni, ahogy az annál sokkal hatalmasabb Kyria ellen sem ment.

Nincs itt egy kis kép és időzavar?

Chei király rangját illetően szerint halott lenne, már a gyepűvidéken is meggondolatlansága miatt...

"Szerintem a hatalma még akár a Tizenhármakhoz is méltóvá teszi."

:shocked:

Már megbocsáss, de nem félisten attól, hogy kiválasztott. Attól meg soha nem lesz méltó Kránhoz (még egy egyszerű paraszthoz sem), mert a Gyors Halált Haló Meggondolatlan Harcosok kaotikus-kiszámíthatatlan istennőcije a pártfogója, aki épphogy nem hágja át az istenek törvényeit a hatalmas segítségeivel...

Lehet, hogy nem félisten, de Jelhordozó, ami azért nem lebecsülendő (a karnevál óta ugyebár tudjuk, hogy az athalay-ok fölött nincs hatalma az isteneknek, hiszen a teremtés hajnalán fogantak, s így egyidősek magukkal az istenekkel). Ettől még persze nem félisten, de önmagában az hogy "kiválaszott" nem biztos hogy a legmegfelelőbb jelző valakire, aki nek több mint 300 éve a "Gyors Halált Haló Meggondolatlan Harcosok kaotikus-kiszámíthatatlan istennőcije a pártfogója" mellesleg egy évszázada egy ország uralkodója.

Hogy Shackallor mit kezdene vele, én sem tudom, de ajánlom figyelmedbe a Káoszangyalokról és Törvénybírákról szóló postomat.

Aurin Maren-ről is csak a sötét zarándok szerinti valóját fogadom el (semmi Amhe-Ramun fegyverzet!). A többi pedig teljesen képtelen, az élen Mogorvával, Gorduinnal és Sonoral!

Én a helyedben azért elfogadnám azt is, Amhe-Ramunnal, manifesztációval, Sonionnal és a Halál Tizenkét Termével együtt. Nem csak azért mert az író így képzelte el, hanem mert Airun játékos karakterként kezdte pályáját. Viszon a Mogorvát és Gorduint nem értem hogy jön a képbe...

Gambit

PS.: Új hozzászólásként írtam, ha az előző esetleg moderálásra kerülne

Link a hozzászóláshoz

És akkor mi van, ha kamera állvány, bár én vhol azt olvastam hogy az eke valamely vasból készült része a Krán, ha emlékezetem nem csal. Részlet kérdés...

Kösz ETT az illúzió rombolást!

Magam évek óta Kránt mesélek,a csapatommal végig játszottuk már a vidéket. Ha Bárki utána néz a témában született regényeknek, vagy a Summáriumnak az közel képben lehet Kránról, a lelkiségéről, mentalitásáról. S nem utolsó sorban az ott uralkodó viszonyokról. Nem olvastam minden hozzászólást, de volt aki jól gondolkodott, s volt aki kevésbbé. Miért nem foglalja el Krán Ynevet? MIlyen zöldség ez? Ez kb. azon a szinten fut, mint az a vita, hogy melyik szuper hős az erősebb: Superman vagy Batman...

Nem állok neki kifejteni saját nézetem, mert sem idő, sem hely nincs rá. Hosszú lenne...

Azt azonban elmondhatom. Krán társadalmi szerkezete olyan szorosan, és törhetetlenül illeszkedik, mint a gyémánté. Nincs benne a rendszer elleni árulásnak még az esélye sem. És nem kell az egekbe emelni a 13-kat, mert még más erőfokuszok is vannak ott. Nézzükcsak a Ranagol egyházát, vagy a saját terveiket szövögető ősi létezőket (aquirok, sárkányok, első korból származó elfeledett, de túlélt lények).

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

nem mutatott igazi szerepjátékos hozzáállást.

Na, ezt fejtsd ki légyszíves bővebben... :)

Mi az az igazi szerepjátékos hozzáállás? Az, hogy minden csodálunk, mindent jónak képzelünk el, és teljesen elvonatkoztatunk a valódi világtól? Nem, szerintem egyáltalán nem. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem abszolút eltérő a fantázia a valós léttől. A játszható fajok mind-mind humanoidok, mert a fantáziánk ezt képes felfogni. Számos Ynevi ország is hasonlít földi országokra, mivel máshonnan nem lehet példát venni, teljesen elütő dolgot pedig nem igazán fantasy, mint inkább találmány néven szokás emlegetni... :)

De eltértünk a témától. Krán mindig is kérdéses volt, a házi kiegészítő pedig majdnem nyomdakész formában van tudtommal, de nagyon sokan nem forszírozzák a megjelentetését, mert akkor lerántanák Kránról az "örök fekete leplet"... Krán misztikus, Krán különleges, ezért is lehet olyan jól mesélni benne, és ezért is lehet nem szeretni. És ahogy ez kiadói és szerkesztői körökben ismert, még az íróknak is más-más kránjuk van :) Nézz meg egy kráni krónikákat, aztán egy renegátot, aztán egy Sötét téritőt. Más. Mert ez mind belefér Kránba. Ha ezt a lényeget nem látod át, az már lehet, hogy nem "igazi szerepjátékos viselkedés" :)

It's just a game. Play it, feel good.

Bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv Salamander!

Kard által vész, ki kardot ragad? :)

Részemről a "jó szerepjátékos" segíti a képzeletbeli világ fenntartását és nem rombolja azt a valós világ tényeivel. PL. játék közben ha mesélsz, Te imádnád, ha egy JK 5 percenként bele szólna, hogy ilyen igazából nincs is, meg ezt a fizika nem engedné, meg ebbe a sebbe úgy is elvérezne az ipse, stb. Engem halálra idegesítene, mert nem ebbe a közegbe való. Erre gondoltam ETT nagybecsű közbe szólása után.

Bár kissé debilnek lettem szavaidban beállítva, de ezt betudom annak, hogy a nyelvnek is meg vannak a maga akadályai, meg nem is ismerjük még igazán egymást.

Hogy az írók elképzeléseiben más más Krán él, azzal csak egyetérteni tudok. Sőt a MAGUS megalkotói is azért szóltak csak olyan szűken Kránról, mert ők is sokféle véleményen vannak. Pl egy helyen úgy mutatják, mint a legyőzhetetlen szörnyűségek honát, a másik helyen a legendás kalandozó csapat (!) betör Kránba, és "miért ne" indokkal végső halálba taszítja Krilehort.

Szóval Kránról szóló infókat hogy úgymondjam kanonizálni kellene. Mit fogadunk el igaznak, és mit bélyegezzünk mesebeszédnek. Ha ezt valaki egyszer megteszi, lesz sírás rívás, de aztán Krán is egységes képet fog mutatni.

Azzal viszont vitatkoznék, hogy Krán nem érdekelné a kiadókat. Érdekli. Mert eladható, s jól elkészítve újabb tömeget kötne a MAGUS-hoz.

Fejlesztő csapatunkkal is ezen a projekten dolgozunk. A munkánkat olyanok segítik, mint Raoul Renier, Alan O'Connor, Gáspár Péter, Yardain. Épp ezért szeretném felvenni a szálat, a már nyomtatásra kész Krán kieg szerzőjével. A fenti dologról publikusan többet nem mondhatok. Ez is töb b volt már, mint kellett volna... Szóval ha tudsz valamit a majdnem kész Kráni anyag szerzőjéről. Értesíts!

Olvastam itt az írásaid, tetszenek. Téged nem érdekelne egy ilyen dolog?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

OFF

Ne haragudj, ha debil-beállításnak látszott, nem annak szántam, csupán egyszerű cáfolatnak...

ON

A hozzászólás végén az 'ilyen dolog' miatt légyszíves -ha gondolod- vedd fel velem a kapcsolatot psziben vagy emailben, és ott tisztázhatunk mindent. :)

A kiadói célokról pedig nem véresen komolyan beszéltem, csupán az általam elfogadott hipotézist közöltem a dolgot illetően. Sokat beszéltünk már erről ismerősökkel, és ez tűnik a leglogikusabbnak- a valóság pedig olyan dinamikusan változik, hogy ahhoz igazítani magamat meg sem próbálom :)

Krán pedig szerintem maradjon csak misztikus, legyen erős, legyen elzárt, és legyenek kalandozók, akik megpróbálják, mert Krán a 'lehetetlen' Ynev világán :)

További szép estét

Link a hozzászóláshoz

Nem igazán tudom mit is mondhatnék ezután. Van akinek a pap, van akinek a paplan...

A regényekben is hősök vannak. A hosszú monológok - bár én nem nagyon emlékszem ilyenekre- azért vannak, mert az írókat leütés után fizetik. Tehát minnél hosszab a regény annál több gempa érkezik a házhoz.

A regényben szereplő szabálytalanságokról, csak annyit, hogy sok író nem vette figyelembe mások írásait, vagy épp a szabálykönyvet. Mondjuk nehéz is lenne a sok rendszerrel erőszakolt MAGUS esetében...

Igen. Gyanítottam, hogy az ilyen (Krilehort ölünk) túlkapásokért, gyenge kezű KM-ek alatt föltápolt karakterek a felelősek. Kránról egyébként is sűrűn változik a kép, főleg ahogy lassan kitalálják a különféle írók. Épp ezért újra elmondom: Kránt és a róla szóló mendemondákat kanonizálni kell. Ez Rendethozna. S nem kellene után magyarázkodni, homlokizzadva, hogy ez, meg az hogy lehetséges. Pl. amikor egy lovag rend betámadta Krán külső tartományát. hehe. el tudom képzelni, ahogy a felhőkfölé érő hegyek között, erős minuszokban, lehetetlen emelkedési szögnél, lóval kelnek át a fémbe öltözött csapatok. Amikkel teszem hozzá, három korcs simán leszámolna. meg hogy keltek át a gyepün?

Kérlek BYCS ne "retkezd" mások munkáját, amíg Te nem mutatsz fel jobbat. (Én is olvastam már pocsék novellát, mégis megtartom a véleményem, mert regényt még nem írtam) Ha nem tetszik a MAGUS, ma már sok RPG közül válogathatsz. Keress a kedvedre valót.

Hevanájszdéj!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS, érdekes, bár korántsem egyedi meglátás és probléma.

Először is, több helyen is elhangzott már, hogy a MAGUS regények olyan regények, melynek története a MAGUS szerepjátékkal azonos világon, Yneven játszódik. DE a regény NEM játék, nincs szüksége szabályokra, csak az író fantáziájára. A regényíró nem szerepjátékos, legalább is abban az értelemben nem, hogy a felmerülő problémáit nem feltétlenül a játék szabályai között oldja meg. Ezzel szerintem nincsen semmi baj, a regény feladata nem a szabályok kijátszása. Persze azért a főbbekre nem árt odafigyelni...

Az is természetes és szerintem el is várt, hogy minden író egy kicsit más legyen, így az általuk leírt világ is egy kicsit más, még ha mind ugyanarról is ír. Ezzel szerintem nincs mit tenni. Ugyanígy nem lehet 100%-osan azonos a különböző mesélők Yneve.

A világokban rögzített dolgokról. NAGYON helyesnek tartom, hogy vannak olyan dolgok, amik mindenkinél megegyeznek, a történelem olyan dolgai, amik megtörténtek - vagy történnek, JK-k ide-vagy oda. Van, amit megtehet egy JK és van, amit nem. Elég illúzióromboló is volna, ha egy csapat fenekestül megváltoztatná Ynevet. Gondold csak el, két játékos beszélget a történetekről, ami játék közben megesett velük, és az egyik elujságolja, hogyan irtották ki az összes aquirt Ynevről... Van, amit megtehetnek, és van, amire esélyüksincs.

Krilehor megölése: Nem akárkik csinálták, nincs vele semmi gond, készen kaptuk a világhoz. próbálják csak meg, rajta, akármelyik csapatot szivesen látom egy kis Krilehor-vadászatra... A világ eredeti hőseinek cselekedeteit pedig ugyanúgy nem kell mindenki számára teljesíthető alapnak tekintni, mint a regények hőseit...

Lumir utolsó bekezdésével pedig teljesen egyetértek...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...