Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Krán - a sötétség birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Nos a Tarin topic-beli feketeacélos témához:

az aquiroknak nem a feketeacélra van szükségük, hanem bizonyos ősi éltető energiákra. Ezért vannak CSAK Ediomadban az ófa gyökerénél, Kránban, továbbá ha jól tudom, egy-kettő él még a Ronna Gellán is, vmi hasonlót olvastam a SUM-ban.

A feketeacél ezeken a helyeken képes kialakulni, ahol az ősi energia "megfertőzi". Od-ot von el a hordozójától. Ha ez lehetetlen (pl. egyszerű jk veszi kézbe...) akkor az Ép-iből vonódik le az energia. Nem kell itt látványos dologra gondolni. A jk magához veszi a fegyvert, pár óra múlva hasogat a feje, fáradtabb mint szokott lenni, szép lassan mindene elkezd sajogni, majd a fém pár nap alatt végül kiszipolyozza.

Élőfém Tarinon kívül gyakorlatilag csak Kránban találhastó, ott is kevés. A lopakodók ezek, melyeknek anyagát maguk a Tizenhármak formálták "élővé".

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

@huszár: Fekete acél csak a Kráni Torony alatt van!!!! Ediomadban nincsen! És az aquiroknak semmi szükségük a fekete acélra! Az aquirokról: ők olyan helyeket keresnek, ami mágikus gócpont, hiszen a szervezetük a nyers manát alakítja át od-dá. Kránban a Kráni Torony és az alatta húzódó fekete acél tellérek fókuszálják a manát, míg Ediomadban az elpusztult Ófa gyökerei. Ezért aztán minél hatalmasabb egy Valóvérű, annál közelebb lakik ezekhez a gyökerekhez. Nem távolodnak el, mert azzal a hatalmukat is elveszítenék. És igaza van Pred-nek, Shadonban a Felföldön is élnek aquirok, itt pedíg az álltaluk használt mágiák miatt fókuszálódhatott a manaháló, bár hozzá kell tenni, hogy azért az itteni aquirok jórésze valószínüleg nem jószántából tartózkodik a vidéken. Egyébként csodálkozom, hogy ezekről a dolgokról nem tudtál! Remélem most már minden világos.

Pred: a fekete acél nem vonja el a környezetéből az od-ot, hanem fókuszálja azt. És még mindíg nem tudok egyet érteni veletek. Szerintem ti azért gondoljátok hogy a Lopakodók eleven fémből vannak, mert tudják változtatni az alakjukat. Csakhogy legjobb tudomásom szerint az eleven fém nem áll ellen a hatalomszavaknak, míg a fekete acél igen. Ezen kívül sehol sem történik még csak említés sem, hogy Krán bármi módon is kapcsolatba lépett volna a törpékkel, ami esetleg az eleven fém megszerzésére utalna. Mert csak is így juthattak hozzá, hiszen azt magától Bul-Ruurigtól kapták, és ő nem valószínű, hogy a Krániaknak is adott volna. Az egyetlen dolog ami némi kétséget ébreszt bennem, hogy a Lopakodók és az eleven fém is rendelkezik lélekcsírával. Ami még a fekete acél mellett szól, hogy a Lopakodó fekete színű, az eleven fémről pedíg nem feltételeznék ilyesmit. Én sem vagyok meggyőződve az igazamról, de nálam több érv szól a fekete acél mellett. Sajnos a Renegát-ból sem derül fény egyértelműen a kérdésre.

MagyarGergely: Tudnám még neked ajánlani a Sötét Térítő-t. Szerintem azért valamilyen szinten abba is elég jól benne van a Kráni leírás, de azért a Kráni Krónikák egyértelműen mérvadó!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Líthas!

@huszár: Fekete acél csak a Kráni Torony alatt van!!!! Ediomadban nincsen! És az aquiroknak semmi szükségük a fekete acélra!

@huszar:

Darunnak igaza van. Nem tudom honnan vetted amit mondtál. Én is így tudom legalábbis, ahogy Darun.

Szerintem ti azért gondoljátok hogy a Lopakodók eleven fémből vannak, mert tudják változtatni az alakjukat. Csakhogy legjobb tudomásom szerint az eleven fém nem áll ellen a hatalomszavaknak, míg a fekete acél igen. Ezen kívül sehol sem történik még csak említés sem, hogy Krán bármi módon is kapcsolatba lépett volna a törpékkel, ami esetleg az eleven fém megszerzésére utalna. Mert csak is így juthattak hozzá, hiszen azt magától Bul-Ruurigtól kapták, és ő nem valószínű, hogy a Krániaknak is adott volna. Az egyetlen dolog ami némi kétséget ébreszt bennem, hogy a Lopakodók és az eleven fém is rendelkezik lélekcsírával. Ami még a fekete acél mellett szól, hogy a Lopakodó fekete színű, az eleven fémről pedíg nem feltételeznék ilyesmit. Én sem vagyok meggyőződve az igazamról, de nálam több érv szól a fekete acél mellett. Sajnos a Renegát-ból sem derül fény egyértelműen a kérdésre.

Darun:

Véleményem szerint a Lopakodók élőfémből vannak.

Megpróbálom alátámasztani nézetemet:

Azt írtad, hogy a Lopakodók fekete színűek, ez is amellett szól, hogy feketeacélból vannak. Ez szerintem nem igaz. Az élőfém tudja változtatni az alakját. Tehát akkor megváltoztatja a felépítését, anyagi szerkezetét. Akkor a színét is tudja, nem? Tehát lehet fekete is. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek! A kráni elfes cikkemhez szeretném a véleményeteket kérni. Már feltettem egy - két - kérdést az elfeknél, de ez inkább Kránra vonatkozik.

Szerintetek az elfeknek hány Családluk él Kránban?

A Kráni elfeknél a Családok Házakra bomlanak, amiből, mint tudjuk 14 él Kránban, tehát a Családok száma ennél kevesbb kell, hogy legyen. Azt is figyelembe kell venni, hogy egész Dél-Yneven harminc-harmincöt elf család él.

Márpedig arra is találtam több utalást, hogy nem csak egy családhoz tartoznak a kráni házak.:

Sum,55/1/3 "A krániak is családokban élnek, hercegeik azonban!....(következetes többesszám)

Sum,62/2/1: "minden családnak csupán három megtartója van"...és "Ebből is kitetszik, milyen nagy bajba kerül az a család, amely elveszíti mindhárom megtartóját...

Sötételfes, vérbosszús, meghalós, szerintem. :)

Na, a humort félretéve, Szerintem, akarom mondani én úgy osztottam be, hogy négy kráni elf család van, a házak megoszlása pedig 3-4-5-2, ez pont 14. :) És szerintem a déli 30-35 családból nyugodtan szánhatunk 4-et a krániakra. Erről mi a véleményetek?

Link a hozzászóláshoz

Élőfémes:az nemlhet esetleg h az élőfém(ha abból van a lopakodó)úgy tuda a használóját védeni a hatalomszavak ellen,hogy saját eléterőt áldoz fel?Mer ha jóltom az is valamijuenszinten él.(Renegátba volt ojan rész amikor lezuhant,a vért meghalt de a srác túlélte)Enek semi alapja csak úgy felvetődött benem hátha így van...

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Aksi: ez egy kicsit bonyolult, de a fejvadászok könyvében elég jó leírás van a Lopakodóról. Amúgy igen élnek, és a Renegátban a mágikus/rúnás nyílvesszőtől halt meg a Lopakodó és nem attól, hogy leesett, azt simán kibírja, de a nyílvessző csinálta ki szegényt, és a Renegátban a Messor is igen megsérült a zuhanás után, eltörte a kezét...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

És megjelent kedvenc mortelem is! :twisted:

Aquenor: annyira azért nem él az eleven fém. Szerintem.

TAO: Abban én is egészen biztos vagyok, hogy a Lopakodókat nem a törpék csinálták. Azért az, hogy a feketeacél fókuszálja a mágiát és így ellenáll a hatalomszavaknak, míg ugye az elevne fémnél ez nem derül ki, számomra az én teóriámat igazolja. Mellesleg ha jól emlékszem, akkor az élőfémben lélekcsíra van, míg a Lopakodókhoz valami alacsonyabb inteligenciájú lelket "börtönöznek", lényegét tekintve úgy, mint a mozaikmágiánál. Bár nem azzal a módszerrel. Ha valóban a Tizenhármak készítették azokat a vérteket, az megmagyarázná a dolgot. A sötét elf nyílvessző megöli a lelket. Ez abból következik, hogy "meghalt" a Lopakodó. A Bestibe viszont Egs próba kell, ergó a testet öli meg. Azért figyelek ám!

Darun

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A feketeacél Tényleg az Od-ot Fókuszálja...

Ugy tudom van sugárzása is.. ami hatással van Halandókra és Aquvirokra de más máés képpen az utbbit építi míg a többit rombolja...

Felmerült bennem hogy ha fókuszálja akkor elvonja az Od-ot...

De tudomásom szerint az Õsifajok termelik maguknak a szervezetük, látja el magát az Od-dal ami nélkül elpustulnának... Az Õsi heylek ahol az Od fókuszálódott... (ediomad , Krán stb) még is Komoly Táptalaja az Õsi Aquvíroknak, tehát szükséges számukra hogy birtokolják ezen területeket, de miért is..?

Nos ez a kérdésem amire van egy teóriám.. ám kíváncsi vagyok a ti gondolataitokra is...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Nem neztem utana, de ha jol emlekszem, akkor helytallo, amiket irtal.

Nos az en velemenyem: Az aquir megel odot fokuszalo hely nelkul is, erre sok peldat lathatunk. De nyilvan jobban erzi magat ott, ahol a hely azt fokuszalja, esetleg felerositheti a sajat od kisugarzasat, tehermentesitheti a testet, ergo egeszsegesebb is. Mondjuk az is lehet, hogy amikor "odtalan" teruleten van, akkor szep lassan karosul, ami mondjuk igen lassu, tobb szaz ev mire erezteti a hatasat, de megis csak jobb olyan helyen elnie, ahol ez nincs meg...

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

épp most olvastam ebbe a témába vágó dolgot. Summárium, Világleírások, Krán. Bárki megnézheti.

Itt pediglen le vagyon írva, hogy azért maradtak meg az aquirok Kránban és Ediomadban, mert ugyebár ez a két legerősebb fókusz (Ediomad - Ófa gyökerei ; Krán - Kráni medence, feketeacél)

Ezt eddig is tudtuk, mindenki ezt írta legalábbis a topicba. Amin viszont nem egyeztek a vélemények: hogy enélkül is fenn tudnának maradni, pl máshol, ahol nincs ekkora energia fókusz?

A leírás szerint a válasz: NEM. Más esetben kipusztultak volna.

Aki nem hiszi, olvasson utána. :)

TAO

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

De a kérdés az:

-Azért haltak volna ki mert :

-a: Az Od sugárzása nélkül "végelgyengülésben" halnak ki...

-b: Mert az OD fókuszált helyen olyan nagy mértékben növeli meg erejüket (pl gyorsabban jön vissza az Od nem Óránként, stb...), hogy ott minden támadásnak ellenálnak, viszont ha onnan eljönnek akkor "CSAK" az átlagos , leírt Oddal és értékeikkel szálhattak vólna a külvilági Élettükre törőkkel szemben...ÉS ezért haltak volna ki (Megölik őket...)

Az élőfém mennyire is élő.... Nos leírtak szerint annyira mindenféleképp hogy ne engedjék, vagy meg engedjék hogy kovácsolják őket. Ebből következően. Ha más nem a rugalmasságát tudja változtatni...

Bár példára nem emléxem de előfordulhat hogy a formáját is a megkovácsolás után... Bár ez esetben mi szükség lenne a kovácsolásra...? hisz akkor megkérnék a törpék..:Hé legyél má Csatabárd.

Ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak az aquiros részhez.

Azért vannak kihalóban, mert már nagyon öregek, és már a fajfenntartás, a szaporodás gondolata sem foglalkoztatja őket. Meg ugye a fajháborúk is rendesen megtizedelték, (inkább ötödölték) őket.

A feketeacél kisugárzása segít nekik életben maradni, holott többségüknek már régen magától meg kellett volna halnia. Ha elhagynák a telepeket, akkor - nekik - rövid időn belül elpusztulnának.

Link a hozzászóláshoz

Bocs hogy visszakanyarodok. A Lopakodók kevés asztrális csírával rendelkező lények, de túlzás az hogy élnek. Inkább matteralizálódott gondolatok, ügyes mágiával folyékony fém. Vagy érzelmekkel felruházott fém...tökmin1, mindegyik megoldás lehet. Az aquriok azért hallnak ki, mert a managócpontok közelében van csak esélyük túlélni (itt kapják vissza az OD-ot) és hogy közelebb kerüljenek, egymással kell küzdeniük. Természetesen a szaporodás ilyenkor kizárt, mert előbb szúrod hátba, mint hogy másova tedd be amit tudsz...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az aquirok azért halnak ki, mert már eljárt felettük az idő. NAGYON öregek. A managócpontok, meg az od-os helyek azért kellenek nekik, hogy fenntarthassák a végletekig kinyújtott életüket, hiszen egyébként már régen el kellett volna pusztulniuk.

Ezekért a helyekért egymással is vetélkednek, de ez még nem volna baj, csakhogy már a fajfenntartás természetes ösztöne is kiveszett belőlük, nem akarnak szaporodni, mivel minden fajtársukban vetélytársat látnak, még az esetleges utódokban is.

Tessék Raoul Reniert olvasni!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az lenne a kérdésem mindenkihez, hogy gondolkodtatok-e már a Khayness fogalmán, vagy inkább szabályain.

Elég egyszerűen le van írva, hogy mit jelent, de szerintem nem minden esetben alkalmazzák.

Először is biztosan megkülönböztetik azt, hogy egy klántag a klán érdekében jár el, vagy nem, amikor megölték.

De még ha a klán érdekében cselekszik, akkor sem hiszem, hogy minden halálesetet a bosszú követ. Gondoljunk csak bele.

Adott egy fejvadászklán, akit felbérelnek egy feladatra. (mi másra, mint velekinek a megölésére) Tegyük fel, hogy ezt a valakit egy másik klán emberei védik. A feladat sikerül, de a testőröket is el kellett tenni láb alól, azaz elvileg jönne a bosszú... és hopp, már örök időkre össze is ugrasztottunk két erős fejvadászklánt, csak meg kell várni, míg legyengülnek. Szerintem ennyire azért nem lehet egyszerű.

Azt gondolom, hogy a khayness tekintetében is meg kell különböztetni, hogy valakit direkt, és jogtalanul öltek meg, vagy nem. Mert pl. a párbajok, vagy a "feladat" során bekövetkezett halál nem vérbosszú köteles. Hasonló lehet az eset akkor is, ha a gyilkos nincs tudatában, hogy kit is bánt. Hiszen jelezni kell a klán védelmét, és akkor jogos.

Erről mit gondoltok? Esetleg van valakinek kidolgozott szabálya hozzá?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár megint utánnaolvasatlan szövegelek, de csak a véleményemet mondom.

Szerintem 2 nagy fejvadászklán között akkora az egyetértés (már csak a fentebb említett összegyilok miatt is), hogy tudnak egymás nagyobb dolgairól "mindent" :?: . Ha meg kisebb akciók közbe hal bele valaki az így járt, pláne ha csak egy kisebb szintű volt. Hummm, nem :?: :?: :?: ?

Egy kérdés a renegát boszorkányokat, v. boszorkánymestereket tényleg üldözi a volt klánja?

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Kránban minden renegátot üldöznek, hogy válaszoljak kérdésedre.

És nem szintben mérik, hogy ki milyen fontos, még nem is tapasztalatban, hanem tehetségben. Kránban a tehetség sokkal fontosabb. A tehetség alatt a született tulajdonságokat értem, intelligencia, erő, meg esetleg egy kis aquir-vér is... Egy fiatal kis aquir-vérűt sokszor többre tartanak egy tapasztalt vadásznál...

Bye

Link a hozzászóláshoz

És nem szintben mérik, hogy ki milyen fontos, még nem is tapasztalatban, hanem tehetségben. Kránban a tehetség sokkal fontosabb. A tehetség alatt a született tulajdonságokat értem, intelligencia, erő, meg esetleg egy kis aquir-vér is... Egy fiatal kis aquir-vérűt sokszor többre tartanak egy tapasztalt vadásznál...

Hm, értem, de akkor részben nekem is igazam van abban, hogy nem is a küldetés miejnsége határozza meg, hogy valaki halálát megbosszulják-e v. nem!?

Ui.: Kössz az infót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A renegátos témában annyival egészíteném ki, hogy Ynev világán nem létezik ugye a tömegkommunikáció, nem olyan nagy az általános tudás szint sem. A tudás érték, és TITKOS érték, ami a klán tagjait mások fölé emeli, ezért azt nem adják ki senkinek. Egy renegát elviszi a tudást, nem a klán része többé, tehát kívülállóként akár ellenség is lehet, megoszthatja bárkivel, mert már nem kötik a klán szabályai, és hát persze olyan információkat tudhat a klánról, ami bizony nemcsak hogy nem tatozik senkire, esetenként még veszélyes is lehet a klánra nézve.

Ezért hát szerintem Yneven minden renegátot üldöznek (a renegát ugye azt is jelenti, hogy nem a "törvényes" úton vált kis a klánból, közösségből) lehet az boszorkány, fejvadász, boszorkánymester, tűzvarázsló, tolvaj stb. Ez szerintem Kránban fokozottabban igaz, ahol ugye jobban számít a kláni-szövetségi-tartozom valahova, mert ha nem meghalok - rendszer.

A másik rész az, hogy sok klán, (éppúgy, mint a céhek) maguknak követeli a tudást, a jogot, hogy azt használhassák, és hogy a használat szbályait megalkossák és betartassák. Emellett a klánoknak saját érdekeltségi területeik annak, ahol nem szjvesen látnak olyat, aki ugyanazzal foglalkozik, mint ők, de nem a klán tagja - tehát nem parancsolhatnak neki - azaz belekontárkodik a dolgukba. Ez igaz egy kovácscéhre, de a tolvajklánokra, egyéb klánokra is. Jó példa a tűzvarázsló, más tűzvarázsló nincs feltétlenül kárukra, de ha az csak elvonultan él és kutat is, az Ordani Rend bizony keményen fellép ellene. A tűzmágia használata csak őket illeti.

Ez is nagyon jelemző kránra szerintem.

Emellett még kránban azért is kell irtani a rengeátokat, mert ugye aki nem velem van, az potenciálisan ellenem, tehát a renegát is, az ráadásul ismer, tudja, amit én, tehát halnia kell, amíg nem késő! Nem véletlen, hogy nehéz és kemény feladat kráni karakterrel játszani, hiszen a klántag nem kalandozó, a kalandozó pedig renegát... Hajrá KM-ek :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Nos, ami az odot fókuszálja, az a mágiát is. Ha nem hiszetek nekem, nézzétek meg a Papok, paplovagok kiegészítő manaháló térképét!

BYCS: nos, így is lehetne mondani, hogy elvonja, de a megköti pontosabb kifejezés rá szvsz.

TAO: én elhiszem neked, hogy az van a Summariumba írva! Felhívnám viszont mindenki figyelmét arra, hogy ez szerintem csak az ős-auqirokra vonatkozik. MG helyessen írta, hogy ezek már képtelenek lennének nagy mennyiségű Od nélkül életben maradni, hiszen hatalmas energiákra van szükségük ahhoz, hogy életben tartsák magukat. Sokan ezért is vonultak vissza, és alusszák örök álmukat, hogy ezzel is csökkentsék a felhasznált energia mennyiségét. Feltevésemet arra alapozom, hogy fiatalabb aquirokat Ynevszerte láttak már, gondoljunk csak a Zászlóháborúra, ahol nemegyszer előfordult már, hogy Valóvérűek is harcoltak, akiknek köztudottan nagy a hatalmuk és mindet Ediomadtól távol történt. A fiatalbb aqurik azonban rövidebb ideig élnek.

BYCS a kérdésedre tehát az első válasz a jó, vagyis végelgyengülésben halnának ki. Még Od-ban szegény területen sem lenne esélye senkinek felvenni a harcot egy ős-aquirral (akiknek a nevében mellesleg nincs "v")

Fyorron: csalódást kell hogy okozzak, de Kránban nincs olyan hogy egyetértés két fél között, és a fejvadászokra ez hatványozottan igaz!

MG: Nos, ha valóban minden sérelmet vérbosszú követne, Kránnak már nem lenne lakossága. Azonban a Khayness-nek is megvannak a szabályai. Ez is éppoly bonyolult, mint bármi más a Sötét Birodalomban. Bizonyos, hogy vannak íratlan szabályok, de szerintem a legtöbb esetben az illetékesek döntenek. Gondoljunk csak a klánon belüli vagy klánok közötti leszámolásra. Mind a kettőt körültekintően kell intézni, de ha jól sejtem a klánon belülinek is megvannak a maga szabályai. A klánok közötti azért igényel komoly körültekintést, hiszen gondoljunk csak bele, egy ilyen volumenü bosszú beteljesítése nem kis feladat, és könnyen sebezhetővé válik a klán, amit persze a többiek azonnal ki fognak használni. Ha az elkövető klán vagy céh nélküli ember, akkor persze egyértelmű a dolog, hiszen őt nincs aki megvédje. A kráni embereknek agyafúrtnak kell lenniük, ezért kétszer is meggondolják, hogy bosszút kiáltsanak e!

Nah, TAO: sokadszorra is átolvastam a véleményed. Tegyük fel, hogy igazad van. Ebben az esetben én is elmondom pár észrevételemet. Szerintem a kovácsolt eleven fém nem tudja változtatni az alakját, a mágikussan megmunkált viszont igen. Yneven van egy törpe csatabárd, Dörrenő, aki eleven fémből készült. Törpék kovácsolták, így nem tud alakot változtatni, bár érdekes módon, valahogy képes a helyváltoztatásra. Namármost az eleven fémben található lélekcsíra képes fejlődni, miképpen a többi lélek is. A lopakodóknál ez annyit jelent, hogy jelen vannak a szellemi síkon, de önálló akaratuk nincs. Dörrenő ezzel szemben... hogy is mondjam? Szóval ez nála nem ilyen egyszerű, hiszen ő már tudatos cselekvésre is képes, úgy mint önállo mozgás avagy a kommunikáció. Ami meg a színváltoztatást illeti: csak úgy megkérdem, hogy miért váltana az eleven fém fekete színüre, ha egyszer úgy is láthatatlanná tud válni? Tehát nem az álcázás miatt. Ugyanakkor az, hogy csak azért, mert az egy szép szín (egész pontossan a színek hiánya) nem valószínű hogy átváltozik. Míg a feketeacél alapból fekete színű.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint ne keverjük az élő fém, és a kráni lopakodó kérdését. A lopakodók ugyanis nem az "élő fém" nevű igen különleges és ritka egyébként törpéktől származó fémből készül.

Azt a feketeacélból alakítják ki nem kis hatalmú mágiával (bár ez csak az én véleményem) az viszont biztos, hogy nem élő fém, én legalábbis még eddig sehol nem láttam.

Ez persze nem jelenti azt, hogy az nem él, van nincs lélekcsírája, de nam azonos az élő fémmel, teljesen más dologról vanszó.

Az aquiros dologgal egyetértek, meg amúgy még a nagyok is kimehetnek az odból, csak minek, meg akkor rövidebb ideig élnek, és esetleg addig valaki más telepszik oda.

Szerintem a kovácsolt eleven fém nem tudja változtatni az alakját, a mágikussan megmunkált viszont igen

Ez is érdekes felvetés, bár nem egészen érthető számomra, ugyanis az eleven fémet csak mágiával lehet kovácsolni, ha jól tudom.

Ami nekem adott választ illeti, mindezt én is leírtam, mert egyébként egyértelmű, én pont a konkrét szabályokra lennék kívncsi, ha valakinek van. (pl. 3 szint alatt pofonért nem állunk bosszút, meg ilyenek, persze er itt csak buta példa)

Kránban tényleg nem nagyon van egyetértés, inkább kényszerű, borulékony érdekszövetségek. Hiszen aki ellenségeskedik, hamar pusztul.

Link a hozzászóláshoz

Két dolgot fűznék hozzá az előttem szólókhoz: Eleven fémet csak a törpék tudnak kovácsolni, hiszen a fémnek saját akarata van ún. emoncionális tudata, így csak azzá formálható amibe "beleegyezik", s így nem követelmény az, h csak mágiával lehessen kovácsolni.

A lopakódóknál hasonló a helyzet, szintén egy tudatcsírával rendelkező kráni feketeacél telérekből kinyerhető fémből készül melyet a Kráni Tizenhármak valamelyike felügyel, pontosan nem tudom melyikük, de a Summariumban azthiszem bennevan. Ezeket viszont valóban mágikus eljárással kovácsolják.

Ja és az ősaquirokról annyit, h azért költöztek legnagyobbjaik Ediomadban az Ófa gyökereihez, valamint Kránban a belső tartományok valamelyikébe, mert szükségük van a managócpontokra. Számukra olyan egy manamentes terület, mint Antohnak a sivatag. Emellett, nem életképtelenek, s nem azért szunnyadnak, mert a manaszegény környezet következtében esetleg "nem tudnának mit kezdeni magukkal", hanem azért mert az utódfajok "gyors" életvitelével kevés kivétellel nem tudnak mit kezdeni, nem érdekli őket. Vetélytársat ahányan vannak annyiféleképpen látnak egymásban a Terdt Tanács, azaz a Másodkor óta. (Sőt még azelőtt is így volt szerintem.) Hozzátenném számukra az utódfajok utolsó sorban az emberek. Persze vannak kivételek, például a Sápadt Angyal, vagy az Opálhajós, ki azért valamennyire még foglalkoztatnak a külvilágban történtek. De ők a ritka kivételek. Ja és az ősaquirok halhatatlanok, csak legyengítené őket kissé ha elmozdulnának a manafókuszoktól, de még így is mai hadtestek százait ölnék meg egyetlen szavukkal, jórészt saját fajtájukkal nem akarnak találkozni, ezért szunnyadnak. (Ez pl. határozottan igaz a Csontlovagra Káosz--Metha pátriárkájára.)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

...

Ja és az ősaquirokról annyit, h azért költöztek legnagyobbjaik Ediomadban az Ófa gyökereihez, valamint Kránban a belső tartományok valamelyikébe, mert szükségük van a managócpontokra.

...

Emellett, nem életképtelenek, s nem azért szunnyadnak, mert a manaszegény környezet következtében esetleg "nem tudnának mit kezdeni magukkal"...

A második bekezdéseddel nem értek egyet, legalábbis van egy forrás, ami ellentmond neki. Egy régebbi hozzászólásomból másolok:

...

Summárium, Világleírások, Krán. Bárki megnézheti.

Itt pediglen le vagyon írva, hogy azért maradtak meg az aquirok Kránban és Ediomadban, mert ugyebár ez a két legerősebb fókusz (Ediomad - Ófa gyökerei ; Krán - Kráni medence, feketeacél)

Ezt eddig is tudtuk, mindenki ezt írta legalábbis a topicba. Amin viszont nem egyeztek a vélemények: hogy enélkül is fenn tudnának maradni, pl máshol, ahol nincs ekkora energia fókusz?

A leírás szerint a válasz: NEM. Más esetben kipusztultak volna.

Aki nem hiszi, olvasson utána. :)

...

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm hozzászólásod Tao, s olvastam azt a leveledet, melyből idéztél. Viszont nem hinném, h aki képes volt az egyik holdat "levarázsolni" ynev egéről, az csakúgy semmivé enyészne. Természetesen a másodkorban a mágia sokkal intenzívebb volt, mint az utána következő korokban, főleg a hetedkorban, amiben jelenleg a kalandok jórésze játszódik. Viszont akárcsak a gnómok nagyjai, ahogy le is van írva náluk lelassultak a mágiaszegény korok következtében. Hasonló a helyzet az aquirokkal. H ténykedhessenek szükségük van a mágiára, különben hosszabb távon valóban életképtelenek (lelassultak) lennének, de nem halnának meg, csak egy ún. hibernáció szerű álomba merülnének. Melynek persze elképzelhető, h halál a vége...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...