Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Boszorkányok - minden az ETK női karakteréről


Szerinted miért jó kaszt a boszorkány?  

54 szavazat

  1. 1. Szerinted miért jó kaszt a boszorkány?

    • ErÅ?s a mágiája
    • Kihívás a kijátszása
    • Jól képzett, mégis szabad
    • Egy különleges átszellemültséget követel
    • Csak mert szeretek ármánykodni :)


Recommended Posts

Namiko

Ettől szerintem nem lett jobb a dolog, és igaza van Sir Thomasnak. Mert azért ha valakik, akkor a dzsadok legalább sejtenek dolgokat az amundokról (még a háború előtt is).

A másik a hit, amit ugye már kiemeltek. Felejtsük el az amund mivoltát a karidnak, hiszen mondtad, hogy nem ismeri a népét, és csak vegyük azt, hogy boszorkány... nem igazán illik bele a dologba az Ellana hit, a kultúra, ahogy írták, inkább a kyr kultúrára vezethetők vissza, Ellana nem igazán jöhet szóba..

Aztán a taníttatás... ez még a legkevésbé gáz, ezt ki lehet magyarázni. Bár itt is felmerül a kérdés, hogy semmiképpen sem néznek embernek a szemed tiszta kékje miatt, és bizony egy boszorkány sem tanít szivesen kiszakadott "másfajút", akár elfnek vagy akár másnak is néz... Oké, nem tudják mi fán terem az amund, de azt biztosan tudják, látják rajtad, hogy NEM vagy ember. És innentől a dolog kínos...

Na nem kötözködésnek írom, meg leszólásnak, csak vélemény, jó előtörivel szinte bármit meg lehet csinálni, láttam már rá példát :D

"Boszorkányok majd' mindenütt akadnak Yneven. Rendjeik száma több százra rúg Kránban; a legjelentősebb közülük az egész Délvidékre kiterjedő, renitens szektákban bővelkedő Adepta Astralica. Leányai a gyönyörben lelik meg az Asztrálmágiák alkalmazásához legalkalmasabb tudatállpotot; szexuálmágiájuk a legveszedelmessebb hatalom, amivel nő férfi felett bírhat."

ETK idézet a boszikról. Nos ez a boszorkányom iskolája.

Link a hozzászóláshoz

Elképedtem néhány dolgon, amit itt olvastam ebben a pár percben, az imént.

Nem ide tartozik, de igen, volt egy játékos Ellana papnő TTn. Mégpedig az én karakterem volt. Elég sokat gondolkodtam azon, hogy milyen legyen Nilin, és bevallom, nagyon nehéz volt kitalálni, és még nehezebb volt kijátszani, ami sajnos nem is úgy sikerült, ahogy én akartam volna. Elég sok mindent kellett ötvözni benne. Én kitaláltam neki egy keretet, egy szőke nős figurát, ez volt a fedőképe, és ez valóban sikeres megtévesztő volt. De az már sajnos nem tudott lejönni, hogy Nilin nem buta, csak megjátsza. A csábítós jelenetben pedig tök ellenkezőt csinált, mint amit kellett volna. Nem akaszkodott rá a pasira, amint a boszi lecsapott rá. Mert szvsz egy Ellana papnő nem k*rva. Megválogathatja a partnereit, amennyiben Nővért játszik, és kariként csak ebben a szerepben jelenhet meg. Válogat, mert ő megteheti, és a szexet nem eszköznek, hanem áldozatnak tekinti, Ellana részére.

És ezért nem hinném, hogy egy boszorkány Ellana hitét követi. Nem egyezik a két dolog, semmiképpen sem összeillő. Amúgy meg etk-ban a boszi csak ember, vagy max félelf lehet, de az is csak a km engedélyével. Amúgy meg Ellana hívei mind élet rend/káosz jellemmel rendelkeznek, és mint tudjuk, a boszorkány nem az élet védelmét tűzi ki magának célul, és nem ritkán előfordul az is, hogy végez az áldozatával..

Ami pedig a boszorkány erősségét illeti. Minden modulban lehet hentelős jelenet. És akkor a boszorkány szinte, mondom szinte tehetetlen, ha nem oly hatalmas szintű, hogy hozza a tüzes dolgait. Minden kasztnak meg van az erőssége, és gyengesége, nem hinném, hogy azon kell siránkozni, hogy persze, a boszi milyen erős. Persze az, a maga nemében, ahogy minden más kaszt is.

Aztán lehet hogy mindezekhez naivan álltam hozzá... de ez a meglátásom :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elf boszorkányok bizony vannak, elég, ha csak a Három Hold Szövetségét említem.

A Sylvanus által említett esetbe amúgy sem kötnék bele, mert ha jól értelmeztem, az elf boszorkányok receptje nem hogy tápot nem ad a játékosnak, hanem éppen hogy segít a jó úton tartani (erkölcsileg ez pozitív) ami egyébként még játéktechnikai hátányt is jelent neki. Emellett nagyon érdekes, és ritka ötlet a jó boszorkány szerepe, én támogatnám...

Az amund Ellana hívő boszorkányról. Nem ismerem, hogy tápolásról van-e szó, vagy csak egy tényleg kihívást jelentő szerepjátékról. Az érdekes ötletet támogatnám, mert az nem rossz, egy amundot amúgy is nehéz lehet kijátszani.

A Második Manifesztáiós háború előtt még a Dzsadok között sem közismert, hogy kik-mik is az amundok, tehát miért ne. (annál is inkább, mivel a "nagy" mintakarakterek közt is akad egy, meg a szabálykönyv is direkt leírja, hogy-mint lehet kiszakadott amunddal játszani.

Az említett karakterrel konkrétan csak pár dolgot találok furcsának.

1. Ellana nem a boszorkányoknak való. (amúgy nem Ellana hívő, hanem Pyarroni vallású, mivel politeizmus van, és a papok választanak, az egyszerű hívő meg mindíg a megfelelő istenhez fohászkodik az istencsaládból, de ez most nem ide tartozik). Ellana szemében a szerelem szent, és még az ő hívei (papnők) is csak nagy körültekintéssel, és felelősséggel manipulálhatják, és csak a legvégső esetben. Egy egyszerű embernek (boszorkány is az) ez semmiképpen nem engedhető meg. Tehát ha esetleg egy boszorkány tényleg megismerné Ellana tanait, és az annyira megfogná, hogy akkor ő most megtér, akkor bizony lemondana önként a mágiája java részéről. Ami lehet, kijátszani is érdekes, de a fenti eset nem hiszem, hogy ilyen...

2. Amit már említett is valaki, pont a legellentétesebb vallást sikerült kiválasztani, mert ugye Ellana szemében a szerelem szent és sérthetetlen, míg a boszorkány szemében a legjobb eszköz.

Elvileg el tudnám képzelni, hogy egy amund nőt - aki még szép is! - szárnyuk alá vegyenek a boszorkányok, bár szerintem a pszivel gondjai lennének... ami ugye a kaszttal jár...

Viszont nem egy kráni boszorkányrend. Nem véletlen, hogy a Kráni amundok kihaltak, méghozzá rövid időn belül. Ranagol hívei között nincs helye az érzelmek által irányított lényeknek. Ezért nem hiszem, hogy egy kráni boszorkány valaha is amund tanítványt fogadna, de hogy nem képzi ki miután megismeri, az biztos.

Viszont egy másik boszorkányrend vagy egyszerű boszorkány mellett semmi akadálya. Érdekes játékra ad alkalmat az amund természete... pont a saját gyengeségét használja ki mások ellen...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Andoron:

Ugyan ki gondolná, hogy az a hölgy, aki szépségével elkápráztatja a bál résztvevőit ugyanaz a nő, aki közben már számtalan embert irányít a háttérben. Egyszerűen nem feltételezik, és ezért olyan tökéletes a lepel, még ha előtérben mozog is ama boszorkány.

Hiszen ti is írtátok, csak háttérből lehet szálakat mozgatni... és ezt a többség ugyanígy gondolja... éppen ezért senki nem gondolná, így nem is olyan biztos az a lebukás. Amit női szeszélynek mondotok, részben az, másik részben pedig - magas szinten legalábbis - ügyes manipuláció, amihez nem kell a háttérben maradni. Éppen ezért mért ne mutassuk meg magunkat a nagyérdeműnek, mért ne villogjunk, mért ne bálozzunk, ha egyszer ez is az álca része?

Ó ez például egy bájosan naív vélemény és a saját korosztályán belül be is jön a hölgyeknek, 10 éve még én is bedőltem ilyeneknek.

Tegyük fel az említett estet játékban, nekem, mint intrikus karaktert irányító játékosnak egyből első dolgom aprólékosan felmérni, hogy ki kikkel érintkezik a bálon, figyelni az arcjátékot, összeállítani, hogy kik lehetnek a fontosabb személyek.

Mindenkiről össze kell állítani egy sztereotípiát! viszonyítási alapnak

Azaz adott szituációban és potícióban hogyan kellen viselkednie és gondolkodnia, ha ettől eltér, akkor ott valami nem stimmel. Tehát a káprázó szépségű nemeshölgy, ha nem az elvárt módon viselkedik, akkor baj van körülötte.

Természetesen minden szolgálhat információval, illetve bármely innformációnak a hiánya is. Ha valamely úrhölgynek túl sok személyes kapcsolata van a felsőbb körökben, akkor az vagy kékvérű, vagy intrikus.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Még valami apróság, természetesen ismét sikerült úgy írnom, hogy túl sok konkrétum nem szerepel az írásomban (szándékoltan), azonban ha valakit mélyebben érdekel a téma személyesen mindenképpen válaszolok (úgy, ha biztos vagyok benne, hogy semmiképpen nem tud visszaélni vele), írásban pedig személyfüggő a dolog, Magyar Gergelynek és Andoronnnak mindenképpen, másnak egyenlőre csak a paranoiám leküzdése után, illetve nem garantálom, hogy csak igazat fogok mondani.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, én mesélek ennek az érdekes karakternek, és talán jobban ismerem, mind a karaktert, játékost és az előtörijét.

Pár dolgot hozzáfűznék az elhangzottakhoz:

Mert szvsz egy Ellana papnő nem k*rva

Hát, nézőpont kérdése. Szerintem, aki pénzért fekszik le másokkal, az prostituált. Tetszik, nem tetszik... :roll:

Amúgy meg etk-ban a boszi csak ember, vagy max félelf lehet, de az is csak a km engedélyével

Ha jól tudom, az amund sem ETK-s faj... :wink:

mert ugye Ellana szemében a szerelem szent és sérthetetlen, míg a boszorkány szemében a legjobb eszköz

Nos, ha ez így van, akkor Ellana miért a -idézem- "Szerelem, Szépség, Kéj, Léhaság és Hűtlenség" istene? Ez szerintem paradox... :)

bár szerintem a pszivel gondjai lennének... ami ugye a kaszttal jár...

a kaszttal jár, de pont a faja miatt nem kapja meg.

Kráni eredetű szektában tanult, de ez nem kizáró ok. Az aszisz gladiátoriskolában sem csak asziszok tanulnak...

Nem tápolásra megy, a képességeit is csak több IQ próba után tudta megtanulni, és korlátozva. A kijátszáson van a hangsúly.

Link a hozzászóláshoz

:) Ez egyre érdekesebb lesz, talán csak megöljük egymást egyszer...

Bár még mindig nem ide tartozik.

Az Ellana papnők csoportja kicsit összetettebb, mint ahogy ezt külsőleg látják mások, szvsz. Vannak amolyan "kasztok", amelyek a lányok helyzetét meghatározzák Ellana vallásában. A Lótusz Leányai valóban pénzt (nagyon sok pénzt) kérnek a szerelmes ölelésért. Viszont ezzel a csoporttal senki SEM játszhat. (max a KM :) ) Talán éppen azért, mert ezek a lányok ritkán távolodnak el a rendháztól. A játszható karakter a Nővérek közé tartozik, és elég képzett kémnek mondható. Arra azért kiváncsi lennék, hogy miért van e kisarkítása a dolognak. Az Ellana papnő nem k*rva. Ezt most is állítom, és hiszem, hogy igazam van.

Egy Ellana papnő nem használja fel bájait rossz dologra, bájolásra. Tiltva van neki, mindennemű vonzalom keltése maga iránt, vagy éppen vonzalom semlegesítése a többi papnő engedélyével történik.

Kéj, Léhaság, Hűtlenség. Ellana több arcát ismerjük, és a papnők is két arc közül választanak, mikor jellemet választanak. Ha a "fiatal Ellana" követésével a káosz jellemet vallják magukénak, akkor virgoncabbak, nem tűnnek olyan érettnek. Ennek velejárója a léhaság. A szerelem velejárója a kéj. És ne hari, de én a papok, paplovagok1-ben nem találkoztam Ellana neve mellett a Hűtlenség szóval. Ugyanis egy Ellana papnő életében egyszer választ partnert, és azt jól megválasztja, utána védi is. Leszögezem, a Lótusz Leányai-ról nem beszélhetek így, de azok nem játékos karakterek.

Ennyi voltam :)

Link a hozzászóláshoz

Kicsit elharapózott a vita, pedig szerintem ennek nincs értelme.

Pred:

Az a fajta Ellana papnő, amiről beszéltél létezik, de JK számára nem elérhető, ahogy mondta Felon is. Amivel ő jött, az egészen más volt, olvastam az előtörténetet, és láttam játszani is. Tudja ő is, miről beszél, mivel alaposan átnézte a dolgot, felkészült.

Egyébként az amund boszorkány esete különleges, ez tény. Több helyen is sántít szerintem, ez is tény, de ha szépen játszik vele, és élvezi, akkor mért ne. Szerintem erre a dologra lehetne itt a pont, csak Km kell aki megengedje, és meséljen neki.

Sylvanus:

Naív vagyok, gyerek még, és erre büszke vagyok, hiszen sok olyan élmény után, amit senkinek sem kívánok még midnig az tudtam maradni, és nem vesztem bele a felnőttéválásba. Korom kevés még, de én állapotnak vélem csak, nem érdemnek, és nem hátránynak.

Köszönöm a felajánlásod, de azt hiszem nem nyomasztom szívemet a te esetleg keserű élményeiddel, mivel ha ilyen nehezen osztod meg másokkal, valószínűleg azok. Jobb szeretnék ezekre majd én magam, életem során rájönni.

Egyet azért kérek tőled, nézd el, hogy mi még ezen a szinten gondolkozunk...

És most, jobb lenne, ha inkább olyan dolgokról beszélnénk a témában, ami idevaló, és amivel nem harapjuk át egymás nyakát. A témát nem azért kértem CS-től, hogy legyen egy új csataszíntér, ahol bizonyíthatnak a kalandozók, hanem hogy megbeszéljük a dolgokat.

Ha ehhez tudnánk tartani magunk, azt megköszönném.

Üdv,

Andoron

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus: Nem egészen. Finoman el lett hárítva a bizalmaskodásod. De ez már nagyon offtopic, szal hagyjuk. :?

Inkább arra volnék kiváncsi, hogy szerintetek milyen technikákkal tanítják a boszorkányokat "mestereik"?

Konkrétabban:

- Miből ered az az erő, ami a mana manipulálását lehetővé teszi? Hogy ragadja, használja ki ezt meg a tanítvány? Mindenki lehet boszi, vagy veleszületett képességről van szó?

- Honnan ered a mesterfokú szexuális élet képzettség? Hogyan lehet erre mesterségszinten tanítani egy boszorkányt?

Gondolat-ébresztőnek ott az "

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pred,

Az Ellana papnő nem k*va, mert nem azt csinálják, hogy pénzért szerelmeskednek. Olvasd el a papokban őket, és gondold át ami ott van.

Az Ellana papnő áldozatot továbbít, és a pénz az csak az egyháznak szánt adomány. Nem a pénzért teszik. És a hívők sem azért fizetnek, az olyanok igazi k*vákhoz járnak. (persz egy-két éretlen gondolkodású csapatnál ez nagyon jó poén szokott lenni, de sajnos hibás) A papnők finoman elzavarják az olyat, aki csak azért jön, meg úgy áll hozzájuk. És az aktus sem a feérfi perverz vágyinak kielégítéséről szól, hanem egy normál ("szent") szeretkezés, az már más kérdés, hogy a mágiának köszönhetően felülmúl mindent.

A paradoxonodat nem értem, mert a léhaság, szeszélyesség nem zárja ki a szerelem szentségét, ami Ellana nézeteinek sajátja. A boszorkánnyal való ellentétet nem ismétlem meg, ott az előzőben.

Az amundról: Hogy nincs pszije, így már jogos, meg amiket írtál róla, így már jobban látom. Eddig is mondtam, hogy érdekes ha az amund boszorkány, és bizony biztosan nem könnyű kijátszani, gondolom, néha megpördül a Tp-számláló...

A krániak viszont szerintem nem tanjtanak ki amundot. Nézd meg a kráni amunkod esetét, meg vesd össze mitől amund egy amund, és mitől kráni egy kráni. EZ tényleg összeférhetetlen. De egy nem kráni boszorkányszekta szerintem simán szárnyai alá veszi, ha meg azt nézzük, hogy ugye szép (amund) akkor méginkább! Ja, és még az jutott ezzel kapcsolatban eszembe, hogy a manifesztáció után meg méginkább magához veszi a rend, mert ugye minden alkalmat meg akarnak ragadni a túlélésre, és pont a "főintrikusok" mondanának le egy szövetséges, egy barát lehetőségéről, amit majd fel lehet használni? Hiszen ha amund van közöttük, akkor "barátok". Persze biztosan nem ismertetik meg vele Amhe-Ramun tanait, meg ki tudja, milyen hazugságokon nevelik...

Sylvanus,

köszönöm a bizalmat, de szerintem amit lehet, mondj el mindenkinek, ami titkos, azt meg senkinek. :)

A boszorkány pedig tagadhatatlanul a legjobb intrikus, és igen sok mindent irányít. NÉZD MEG A FÖLDET (utálom a földes hasonlatokat, de ide illik szerintem) A nők irányítanak majdnem mindent - én is utálom, de ez van - és Yneven még mágiájuk is van hozzá!

Igen, sebezhetőek, leleplezhetőek, de ne egy direkt erre szakoodott boszorkányvadász gondolkodását nézd, mert az átlag ember nem ilyen, Yneven sem.

Ez egyre érdekesebb lesz, talán csak megöljük egymást egyszer...

meg

Kicsit elharapózott a vita, pedig szerintem ennek nincs értelme.

Ezekhez a véleményekhez csak annyit, hogy pont az eltérő véleményektől lesz érdekes egy beszélgetés.

Ha meg mindenki egyet ért, akkor meg egyesek azt teszik szóvá, hogy "Jajj, ugyanazt mondjuk megint" :) (Ilyen kis mosolygós fejecskével írom, mert akkor ugye nem lehet belekötni...)

A"vita-fóboknak" meg fel kéne lapozniuk egy szótárat, hogy mi a kultúrált vita és a veszekedés között a különbség. Míg az előbbi építő jellegű, utóbbi tényleg kerülendő. Furcsa lenne ha minden hozzászólás annyi lenne, hogy "aha, szerintem is".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akkor még egy utolsó apróság.

Sylvanus: Nem egészen. Finoman el lett hárítva a bizalmaskodásod. De ez már nagyon offtopic, szal hagyjuk.

Egéz pontosan udvarias módon el lett utasitva a (direkt) provokációm. E mellett a hölgy képes egy közepesen hihető kifogást kitalni, inkább az önálló útkeresésben hisz, semmint egyedüli lehetségesnek elfogadni mások vtudását, akaratát. Természetesen ezen néhány mellett én még rengeteg apró következtetést tudtam levonni ezen provokált hozzászólással kiegészitve előző véleményemet és információimat.

Szóval, ha úgy tetszik ez egy gyakorlati példája volt annak, amit az intrikáról irtam. Alapesetben persze most a végkicsengéséből a környezet annyit fogott volna fel, mint ami az idézetben szerepel, igy hogy irtam még egyértelmű, hogy manipuláltam a hölgyet, információszerzés céljából, illetve aki hajlandó belegondolni, az tudni fogja, hogy pontosan azt csináltam, mint amit előzőleg irtam és működik.

Én hasonló léppen képzelek el egy intrikust yneven is, ha pedig még manapontja is van...

(egész pontosan ez a rejtett intrikát folytató személyek egyik lehetséges információszerzési módszerének tartom)

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak egy kis kötözködés: A.Archon félelf, tehát nem olyan szöges az az ellentét.

Emellett viszont egyetértek abban, hogy a KM jó okkal, meg az előtörténet ismeretében bizony eltérhet néha a faj-kaszt párosításoktól. Csak nem szabad engedni, hogy ez a tápolás irányába menjen el, de ha az érdekesebb szerepjáték az eredménye, akkor szerintem semmi akadálya. Persze az ilyen soksakban ellenállást vált ki, hiszen a könyvben nem az van, meg hasonlók, és alapesetben igazuk is van, szóval meg kell lennie az indoknak, ami pedig illeszkedik Ynevbe... Ehhez tudás is kell, mármint Ynev ismerete, tehát megint csak nem a kezdő játékosoknak való, ezért nekik jó iránymutató a fajokkal párosítható kasztok táblázata.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nem véletlenül engedtem meg, csak korlátozásokkal, és a szerepjátékért. Bár itt a többségnek nem nagyon tűnt fel a magyarázat...meg úgy általában semmi nem jó, amit más talál ki...de mindegy.

Éppen azt mondjuk, hogy így oké... de azért elismerheted, ha te olvasnál ilyen karakterről, te is kétkedve fogadnád, és "neked sem lenne jó, amit más kitalált".

De ezen szerintem felesleges vitatkozni, én is inkább azon gondolkodtam el, amit Sir Thomas felvetett.

Vagyis a kérdések... nagyon elgondolkoztatóak, így még nem tettem fel őket magamnak, valahogy mindenki átsiklik a kérdés felett... Igazából én ezt a dolgot úgy képzelem, hogy bizony a szekták, klánok, gyülekezetek nagyasszonyai vezetik be a tanítványokat a rejtelmekbe, méghozzá sajátkezűleg. Ez szerintem elég könnyen elképzelhető... szóval szerintem innen a szexuális kultúra MF.

Aztán hogy honnan ered az erő, amellyel a manát manipulálják?

A boszorkányok, ugyebár, csak gyakorlati, tapasztalati alkalmazók, mégis nagyon sok olyan dolog van, amit csak ők alkalmaznak, és amiket csak ők fejleszthettek ki. Nahát ilyenkor jön a kérdés, hogy ezek szerint mégis vannak olyanok közöttük, akik olyan szintre értek el, hogy képesek ilyesmire?

Erre viszont tudtommal sehol sincs utalás... lehet rá írni nem hivatalos kieget ;)

Amúgy én úgy képzelem, hogy vannak közöttük jóval hatalmasabbak, mint persze mindenhol, akik már akár ilyesmivel is foglalkozhatnak. Persze ezt ki kellene rendesen dolgozni, ami nem kis idő.

S hogy mindenki lehet-e boszi? Hát ez jó kérdés, szerintem nem... ennek is valahol veleszületett képességnek kell lennie.

Sylvanus:

Ha jól tudom, csak némelyik varázslatnál vannak ilyen faji kitételek, pl a Szépségvarázsnál.

Link a hozzászóláshoz

Ez a bevezetés a boszi világba... hát engem is elgondolkodtatott.

Valahogy Andoron ötlete merült fel bennem is, olyan formában, ahogy a háremhölgyeket okították a szerelem művészetére. Valószínűleg klánon belül, amint ezt feljebb is olvashattuk.

A méregkeverést pedig olyanformán tudom elképzelni, mint most a parfümkészítést (minőségi parfüm, nem különböző katalógustermék), a pontos, hatásos és apró mennyiségek figyelmet és ügyességet kívánnak maguknak. Valahogy nem tudok olyanra gondolni, hogy mint a "tanulságos" mesék boszijai, kondérban főzik a fortyogó valamit. Az olyan... öreglányos; ódivatúnak tűnik, és számomra valahogy nem összekapcsolható a magára és környezetére adó hölgy képével.

Az ügyeség és pontos figyelem szükségességéből arra következtetnék, hogy valószínűleg születni kell rá, bár saját magamból kiindulva, lehet fejlődni e téren. Szóval arra tenném le a voksot, hogy kell hozzá adottság, és sok-sok türelem, fejlődőképesség.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pred,

Szerintem lehet ilyen karakter, írtam is. És a kijelentést ugyan nem címezted nekem, de szerintem - ahogy Andoron is írta - egyre többen fogadják el az amund boszorkányt, most, hogy ismertek a részletek. Csak mindentki elmondja a szerinte nem stimmelő részletet, ami nem meglepő, lévén, hogy igen szokatlan párosítás, és bár a szabálykönyv nem tiltja egyértelműen, bizonyosan nem szokványos.

De szerintem ha a szabályok szerint való korlátozásokat megkapja, akkor miért ne? Abban én is biztos vagyok, hogy érdekes szerepjátékos feladat lehet őt játszani.

Szerintem a boszorkánymágia eredete kettőfajta lehet. Egyik, ha a boszorkányrendben - vagy magányos boszorkánytól - tanulja a praktikákat, ami ugye a boszorkány-tudomány hosszú ideje létező, tapasztalati mágiájára épül. A másik, a ritkább - de nagyon érdekes lehetőség - amikor a tudás egy Seyrine-től ered, erre akár még rend is épülhet! De karakternek mindenképpen érdekes, és csöppet sem szokványos megoldás, ha a JK és a KM együtt bevállalja, nagyon érdekes lehet. (csak gondolom, mert még sosem próbáltam, de jó lenne egyszer egy ilyen karakternek mesélni...)

...amiket csak ők fejleszthettek ki. Nahát ilyenkor jön a kérdés, hogy ezek szerint mégis vannak olyanok közöttük, akik olyan szintre értek el, hogy képesek ilyesmire?

Bizony. Bár a boszorkányok többségére nem jellemző, hogy csöppet is érdekelné mágiája elmélete, nekik is lehetőségük van tanulni róla. Ha elérik a Vulgármágia - boszorkány 4. fok-ot, akkot bizony saját varázslatokat is alkothatnak, azaz tovább szinesíthetik a boszorkánypraktikák tárházát. Az ötödik fok, esetleg hatodik, még több lehetőséget rejt, szerintem az ilyen "nagy boszorkányszakértőknek" köszönhető, hogy a mágiájuk ilyen szintre fejlődött. Azt persze megjegyzem, hogy ilyenek igen ritkán szaladgálnak Yneven.

Erre viszont tudtommal sehol sincs utalás...

De van, UT, vulgármágia, lásd a lényegét fentebb. :) Nem véletlenül mondom én mindig, hogy nem olyan rossz az az ötfokú rendszer...

Hogy hogyan tanulnak? Erre én olyan példákat képzelek el, mint ami pl. a Velencei kurtizánban is volt (film:) ) Azt hiszem, valahol itt már beszéltünk is róla. Szerintem elég hasonló a környezet, meg a kor Ynevhez, legalább is a mi a tanulás eszközeit, lehetőségeit, no meg a tanítványok előismereteit jelenti... szerintem jó kiindulási alap az ,ahogy ott tanult a "csaj".

Érdekes kérdés, hogy lehet-e mindenki boszorkány, erre végképp nincs utaláls, legalább is én nem emlékszem. Szerintem igen. Miért ne? Ha megvannak hozzá a képességei, értsd nem ronda (nem muszáj a 20-as szépség, de mondjuk ha a fél arca hiányzik, akkor bajos :) ) meg elég erős az akarakta, és ugye mivel érzelmekkel manipulál, nem árt, ha ő maga nyugodt - (hm. Amund...) Szóval szerintem nem születés kérdése. (mármint meg kell születni hozzá nyilván :lol: , de nem csak az lehet boszorkány, aki annak születik - mint pl. a dorani varázsló)

Ezek a faji kikötések is érdekesek... A varázslatnál nyilván egyértelmű. De pl. egy elf nő nem hiszem, hogy a szépségével (emberi szem szerint is!) ne tudna bármikor elcsábítani egy embert. Nyilván más a helyzet egy orkkal, aki rondának fogja találni, shol egy szál szőr rajta, meg milyen büdös kölniszaga van, a foga is kicsi... :lol: Ja, én akaraterőpróbákat is sűrűn dobatnék ilyenkor... :lol::lol: Szóval ezt a más faj dolgot minden esetben át kell gondolni. Mert amikor a más faj hasonló, és a másik faj szemében is szép, netán szebb, akkor lehet sikere. (elf, az amund is szép népség!) Nyilván a varázslatok szabályai kötöttek, de egy boszorkány azok nélkül is ügyes...

Mondjuk az Acél és oroszlánban meg az ember papnő csábítgatja sikerrel a Törpét (?) bár nem emlékszem, hogy használ-e mágiát. Igaz, ő nem boszorkány, de hasonló helyzet...

Link a hozzászóláshoz

Rajtakaptalak titeket... és ebből továbbszőhetjük az elgondolkodtató kérdések sorát...

Miért ne lehetne egy boszi ronda? Miért ne főzőcskézhetne kondérban, mint a népmesékben? Na jó, ez utóbbi nehéz ügy, hisz képzettség szinten sincs alátámasztva... de mondjuk azért érdemes rajta elfilózni.

Visszatérve azonban az első kérdéshez: Lehet ronda nő boszorkány?

Mi van akkor, ha menet közben megcsúnyul?

Tegyük fel, hogy eleve csúnya, vagy kiképzés után történik vele valami (leszakad a fél arca, bekap egy leszedhetetlen átkot, betegséget stb.), vagy akár kiképzés közben is történhet vele valami.

Ilyenkor mi történik? A többiek kitaszítják? Elveszti a mágiáját? Vagy csak "félkarú" lesz, hisz manipulációinak egy részét nem tudja már alkalmazni?

Vagy esetleg végre értelmet nyer a szépségvarázs? :)

Nos, várom az elképzeléseket...

Link a hozzászóláshoz

A Szexuális kultúra MF kiképzésre nekem is rögtön a Velencei kurtizán című film ugrott be, ezzel egyet értek.

Az hogy mi történik egy boszorkánnyal ha megcsúnyul. Nahát jó kérdés. Nem hinném hogy a többiek kitaszítanák, maximum más szemmel néznek rá utána se értik mit keres még mindíg a rendben, és ez ugye lehtet sok szép kis komplexus gyökere is, ami szerintem csak megszínesíti a dolgokat. (Például eddig is kihasználta a pasikat, de ezután miután rá se hederítenek, már gyűlölni is fogja őket, mert rájön milyen felszínesek, milyen önzőek s kicsinyesek, s esetleg nem múló vágyat érez arra hogy szépen egyenként eltüntesse őet a föld szinéről minde egy szálig :twisted: )

A mágiáját nem hinném hogy elveszítené, szerintem a boszorkánymágia olyan lehet mint a biciklizés:) Na jó, maximum a bűjoás meg a hasonló varázslatok működésével lennének gondok. De szerintem egy csúnyanőben is lehet találni szépséget, belső értékek meg minden, maximum az áldozat retentően elcsodálkozna rajta hogy milyen fura izlése lett mostanság. De például előhuzhatja a szánalom érzetet maga iránt a csajszi, vagy az "egyedül vagyok védj meg" reakciót is kiválthatja egy férfiból attól hogy csúnya.

No igen a félkarú is jó jelző lehet rá, mert manipulációinak egy részét valóban elvesztheti, vagy nehezebben tudja érvényre juttatni. De nézzük csak..ha egy nő túl szép, akkor esetleg belekényelmesedhet a szerepbe, de ha valaki csúnyább, lehe több ésszel toldja meg a dolgokat és ezzel kiegyensúlyozhatja a mérleget.

Igen igen, szépségvarázs, vajh miért találták ki? Nem hiszem hogy egy 20-as szépségű boszorkány ilyen varázslatot talál ki. Azért, mert szükség volt rá, mert ugye nem mindenki oly szép. 20-as szépséggel nehéz az árnyékban meghúzódni szerintem:). Egy csúnyáckára pedig ki gyanakodna. Viszont a szépségvarázzsal sem ajánlott csak úgy dobálózni. De nekem az a szituáció ugrott be róla: Csúnyácska boszi, kiszemeli áldozatát..s dob rá egy bájolást, a csávó kiszúrja a csajt, s rájön hogy ronda....de mégis van benne valami....mire legközelebbb látja, a lány már kezd alakulni, nem is olyan csúnya mint elsőre (persze nyomott magára szépségvarázst, konkrétan nem jut eszembe hogy működik, de ha csak óvatosan bánik vle az ember, pl csak 1-2 vel nő a szépsége nem is olyan feltűnő, mivelgonolom az arcberendezése nem változik meg feltünően, csak valahogy harmonikusabb lesz szvsz) azt hiszi meglátta benne a szépet, ami igaz, is , mert az elme képes ilyenre, csak azt nem tudja hogy a boszi is rásegített kicsit.

Az ilyen boszi persze nem való a felsőbb körökbe illegetni magát, de attól még egyáltalán nem haszontalan. elvégre az élet nem csak a felső körökben zajlik.

A kondérbanfőzikcskélős megoldás meg igenis szimpi nekem. Gondoljatok bele, szegénykémnek mindíg titokban kell kifőznie a hatalom italát, a mérgeket, milyen stresszes dolog ez, pl egy fogadó konyhájában ahol jönnek mennek az emberek. Vagy kiszökni éjnek évadján valami helyre s folyton azon parázni figyel-e valaki. Milyen megkönnyebbülés egy ilyen után kimenni szabadba,jó nagy tüzet rakni a bogrács alá, s hangosan kántálva s táncolva énekelve körbeugrándozni egy bográcsot s kígyót békát dobálni bele, miközben valami gyógynövényes italt főz. Szerintem vidám dolog lehet. :) Főleg ha hozzávesszük hogy milyen szemmel merednek rá a társai ha látják ezt. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Bobo-val.

Szerintem meg kell különböztetni a csúny, értsd nem szép, pl. "csak" 10-11 szépségű nőt, aki lehet boszorkány, meg szép is, mivel egyes praktikákkal ugye szépülhet (nálunk a profi smink max +2-t adhat) a mágiáról nem is beszélve. De az ilyen nő normális, ha nem is "ugrik rá" egyből mindenki, azért senki nem undorodik tőle, csak egy átlagos nőnek tartják. Legfeljebb nem nézik meg, pláne, ha szebbek is vannak körülötte.

Az ilyen nő simán leht boszorkány, és bizony abban is van valami, amit Bobo írt, hogy lehet, hogy több esélye van észrevétlen maradni...hiszen csak akkor "szépül meg", ha akar.

És van a ronda nő, akitől undorodnak, aki betegségtől, mágiától, születési hibától stb. kifolyólag ronda. Lehet daganatos az arca, torzult, beteg bőr, jajj, nem is srolom, mert még jól elképzelem - ilyenből kevesebb van - ők szerintem nem lehetnek boszorkányok, mert egyszerűen nincsen semmi adottságuk hozzá.

Hogy mi történik, ha már boszorkányként csúnyul meg? Azt hiszem egyértelmű a bosszú :twisted: eg a szépség szinte mindenáron való visszaszerzésének vágya. Szerintem nem veszti el a mágiáját, mivel az attól még működik, maximum negatív módosítók sújtják, hiszen ahol számérték van, ott a szépsége bizony alacsonyabb lesz. Az sem utolsó, hogy ha tényleg igazán ronda lesz, akkor mágia nélkül szinte nem fog boldogulni soha, ez igen nagy hátrány, mivel a boszorkány sem mágikusan bájol el mindenkit. Azt nem is győzné, meg le is bukna hamar.

Szerintem a rend biztosan nem taszítja ki, hiszen kitanították, ismeri a titkokat, lehet, hogy előkelő pozíciót is tölt be. Az ilyenekből tanító lesz, ha van tapasztalata, az "aktív bájoló bevetésekből" visszavonják. Gondoljunk csan bele, mi lesz pl egy megsántult, megnyomorodott fejvadásszal? Nem dobja ki a rend, hiszen a tapasztalatai hasznosak lehetnek. Ez itt szerintem hasonlóan működik.

Ha olyan sérülés éri, hogy pl. egy mendraiosz "véletlenül" lenyisszantja a bal kezét, hát akkor bizony elveszíti a mágiáját... bár ha már kitanulta, és elég képzett, visszaszerezheti (!) lásd UT, vulgármágia képzettség 5. fok.

A bográcsban, tűz fölött főzés szerintem annak a kérdése, hogy hol, milyen felszereléssel és körülmények között, na és milyen recept alapján főzőcskézik. Lehetnek olyan receptek, amiket precízen, "laborszerű" alkimista műhelyben kell elkészíteni, s el tudok képzelni olyat is, amihez az alapanyagok mennyiségét/méretét stb tekintve csak a bogrács jöhet szóba...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Eredetileg azért kezdtem el olvasgatni ezt a topicot, mert most áll szándékomban egy boszorkány karaktert indítani. Szerettem volna ha ebben a kasztban nálam tapasztaltabba segítenének (és mindenki tapasztaltabb mivel soha nem játszottam még boszorkányt) mit kell figyelembe venni a karakter indításánál vannak egy kidolgozott híres legfőképpen Tonori boszorkány rendek. Szóval ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

Szeretném azonban elmondani, hogy én mit is gondolok erről a kasztról.

Van aki azt állítja, hogy az ő boszorkánya nem nagyon használ mágiát a bűvőléshez , kérdem én miért. A boszorkány varázshasználó kaszt és azért vannak ilyen tipusú varázslatai, hogy használja az ember. Ez nem azt jelenti, hogy minden alkalommal használde ,de miért mellődnéd. ( és persze mi lányok tudjuk igazán, hogy nem kell ahoz Ynevi mágia, hogy a férfik azt csilják, amit mi akaruk :D) A mágia hsználatnak persze meg vannak a veszélyei is.

Ha bájolásnál használod ki őket egy-egy ember esetében az lehet teljesen feltűnőmentes a csapat estében. Ha azonban titokban szeretnéd tartani a csapat előtt, hogy mi a kasztod, akkor nyílt helyzetben sokkal nehezebb ott vannak a többiek tegyük fel csata közeleg mit csinálsz? ha tűz, vagy egyéb mágiát használsz igen kicsit az esélye, hogy senki ne vegye észre. Ha észre veszik persze több esély is van ha van egy másik mágia használó lebukhatsz, ha nincs akkor a többiek vagy félni fognak tőled, vagy esetleg le sem esik nekik. Szóval szerintem ezekben az esetekben nehezebb a boszorkánnyal játszani, mint face to face egy npc-vel.

A másik a boszorkány magamutogató vagy sem. Bármelyik kasztban csinálhatsz ilyen karaktert, nekem van egy bárd ismerősőm, aki sok nőn túl tesz ebben. Tetszelegni egy bálom. Istenem fiúk/férfiak ( már elnézést ha sért valakit ez a cím) mutassatok nekem csak egy nőt a világon, aki nem akarja megmutatnom, hogy milyen szép (még akkor is ha nem az) egy nő képtelen erre, egyszerűan attól nő, hogy tetszeni akar. Persze vannak esetek amikor kerülni kell a feltünéts, de ha egy gyögyörű nő elmegy egy bálba és nem megfelelő fazont visel és megpróbál visszahúzódni az sokkal fentűnőbb, főleg mivel a bálokon és egyéb trsadalmi eményeken más nők is vannak és azok biztosan kiszúrják :D

Egy nő egy nőt mindig lemér, és bár kicsit felejdödni látszik, de vannak NJK nő karakterek Yneven és azok nem mindig boszorkányok, vagy Ellena papnők.

Egy boszorkány számára egy nő elöl elrejteni amit tesz nehezebb mint a féfiak elől, mert egy nő tudja, hogyan gondolkodnak a nők általában, de a férfiak nem ( ez nem feminizmus vagy valami, csak így van mi nem ismerjük a ti logikátokat, ti pedig a miénket). Ebből az okból ez a karakter igen nagy kihívást lejenthet egy férfi mesélő számára szerintem.

Még egy gondoltat az Ellena papnők annyira kurtizánok, amennyire Darton papja bóhócok. Semmenyire.

Köszönöm a figyelmet.

Ha valaki tud nekem tanácsokkal szolgálni azt szívesen fogadom.

Lesza

Link a hozzászóláshoz

Gergely írta:

Míg az előbbi építő jellegű, utóbbi tényleg kerülendő. Furcsa lenne ha minden hozzászólás annyi lenne, hogy "aha, szerintem is".

aha, szerintem is :lol:

Mellesleg az amund boszival nekem semmi bajom nincs, továbbá a megcsúnyult boszorkányok esetében pedig igazából pontosan annyi jelentőságe van amennyi a többi kasztnál, hiszen egy bárdnak is vagy egy papnak vagy paplovagnak is szüksége lehet szépségre hogy növelje tettei erejét hatásosságát...minden fő tulajdonság fontos mindenki számára. Bár már sejteni vélem a torkomnak szegeződő fogsorokat, úgy gondolom hogy a boszorkányoknak is a helyzet diktálja hogy mi a megfelelő módszer a továbbjutáshoz illetve a sikerhez. Ugyanis az eddig említett boszik általában véve mintha a szépséggel operáltak volna... és egyetértek azzal hogy egy szépségét vesztett boszorka ugyanolyan mint egy másik szerencsésebb társa csak a módszereiben állhat be némi változás vagy több akadály, hiszen abban a sokat emlegetett felsőbb körben ugyanolyan jól teljesíti feladatát a megbájolt nemes mint az ellenméregért hajtó :twisted:

:peace:

Link a hozzászóláshoz

hmm.. kezdő fórumosként nem tudom merjek-e idepofátlankodni... de mint a boszorkány kaszt gyakori játszója, azt hiszem mégis fogok.

a fórum olvasgatása közben több olyan részt is találtam, mellyel nem tudok egyet érteni olyan formában, amilyenben ott szerepel. ilyen volt Ellana és a boszorkány kaszt kapcsolata is, melyet a legtöbben ellentétesnek ítéltetek meg. nos, szerintem nem feltétlenül az. hivatkoznék itt az etk idevágó részeire, melyekben leírja, hogy a boszorkány egy meglehetősen sokszínű karakter, s noha a szerelmet, a szexualitást többnyire űcéljai elérésének útjául választja, nem mindig. sehol nincs az kikötve, hogy a kaszt tagjai csupán vérszomjas, hataloméhes feministák lehetnek, s emellett megjegyzendő: ha mégis azzá válnak, arra valószínűleg okuk van. nem hinném, hogy alapból a gyűlöletre születtek volna, nyilván indokolni kell, ha valaki ennyire szélsőséegesen "rossz" karaktert akar játszani. másrészt mi számít rossznak? mondok egy példát: adott egy gyönyörű lány, aki már gyermekkorában megtapasztalja a körülötte lévő férfiak negatív viszonyultát hozzá (pl testiség túlértékelése, nem felt. az esze vagy lelke érdekli őket... etc)... csoda, ha arra a következtetésre jut, h csak a testével tud érvényesülni szerinük? és miért baj, ha ezt kihasználja, hiszen nem csak elvesz, de ad is az illető hímneműeknek... azok meg tanuljanak meg tisztelettel bánni vele. :twisted:

ebből fakadóan nem értek egyet azzal sem, hogy nem lehet (egyesek szerint) élet jellemű egy boszorkány. miért ne? emellet a harcban egyrészt nem kell feltétlenül első sorban lennie, sőt. ilyenkor kell hagyni érvényesülni a többieket, ha más nem, mert nők vagyunk... nők, akiket meg lehet védeni, és cserébe (akár) hálával is lehet számolni... ha mégis úgy adódik, hogy muszáj harcolnia, akkor pedig szerintem már nem az az elsődleges szempont, hogy megtudják-e, hogy boszorkány. sokkal inkább, hogy túléli-e ő és a csapat (esetlegesen). és szerintem alacsonyabb szinten is vannak nagyon ütős kis varázslatai, csak jó időben, jó varázslatot kell tudni alkalmazni...

igen, valaki itt előttem jól írta, hogy egy bálon nem érdemes szürke egérként megjelenni, ha az ember lánya pl 20as szépség. a többi nő (ha más nem) egészen bizonyosan kiszúrja, s kész a pletyka, a keresetlen hírnév. az pedig ilyen formában kinek kell?

egyet kell értenem az előttem szólóval a szépség elvesztésének témájában, ebbe tehát nem pofátlankodok tovább bele.. (lehet örülni, fellélegezni... :lol: )

a tanításról pedig még annyit: a megcsúnyult boszorkány akár egyfajta életcélnak is láthatja a tanítást, mind renden belül (esetleges odarendelésen kívül), mind egyedüli mesterként "kalandozva", tanoncokat keresve bosszúja beteljesítése végett - azt hiszem, ez is felvetődött már feljebb - így tehát egyáltalán nem kell attól tartani, hogy ezek után nem képes tenni a jó ügy érdekében.. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...