Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Nyári Tábor 2006 - Élménybeszámolók


Meran

Recommended Posts

Reag:

A live végi vérfarkastámadásért elnézést kérek azoktól, akiket oly brutálisan bántalmaztam. :P Megjegyzem Nastrol volt az egyetlen ilyen, de ő láncingben volt, és 3-4 helyen vérzett is utána a kezem...

Pred!

Én nem haragszom Rád, félre ne érts! Csak Gem külön elmondta az elején, hogy a támadás jelzésértékű legyen. A láncing egyébként sem véd különösebben az ütésektől (ezt Shalafi tudná igazolni. Brigantin forever!) Az a néhány "valós" Fp vesztés pedig elhanyagolható. :D

Ami jobban bosszantott, hogy mi, városőrök megbeszéltük, hogy senkit nem fogunk legyakni azért, hogy végig ott lehessen a live-on (pedig megjegyzem lett volna lehetőségünk rá!)

Egyszóval semmi gáz, de legközelebb mindenki rettegjen!!!

U.I.: Pred! Maradt egy Ép-m, úgyhogy legközelebb mindig nézz a hátad mögé!

Egyébként azt is felvetettem a többieknek már a játék elkezdése előtt, hogy a városőr parancsnokot fogjuk el és adjuk át a rablóknak. :twisted:

Már csak egy kérdés a végére: Amundnak mi volt a szerepe a live-ban? Mert ez számukra nem derült ki.

Tybycsoky!

Nem értem azt a kijelentésedet, hogy idézem:

"Sztem helyszűke miatt (Selypen azért lényegesen nagyobb bejárható terüet van, mint itt volt, ráadásul kevesebb területre több ember jutott). Sztem ez egy kicsit feszültté tette a tábort..."

Érdekes módon mi mindig találtunk olyan helyet, ahol senki sem zavart. Nekünk elég nagy volt a Börzsöny! :D

Üdv!

Nastrol

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy sokaknak tetszett a modul-live!

Azon a napon rengeteg ember odajött hozzám, hogy mikor kezdődik a live, és hogy hogy lesz meg stb...De egyszer odajött Amund csalódottan h mégsem lesz live...Nah akkor kicsit kiakadtam, mert mi is rengeteget készültünk, és nem akartam hogy az emberek csalódjanak, ezért akaratoskodtam, hogy de igen is legyen, és a KM-ek találjanak ki vmi megoldást, ha már nem sikerült időben eljutniuk a történetben a live részéhez. Afrados huncut mosolyommal rávettem Amundot, hogy mégis legyen, és elkezdtem Misi segítségével berendezni a termet. A főmájsztró dzsinnek (Amund) volt egy köntöse, és ő abban volt, de a két másik hűdetáp dzsinnek semmi...Nah mondom hozzatok lepedőt, meg törölközőt, de a törölköző mindig leesett, úgy mint Gangler 'szoknyája'. Szóval amikor be lett rendezve a terem sikítottam a csapatomért, hogy kezdünk. Phoenix ruháját én alkottam, sztem egész jó lett, Cather ruháját a kedvese készítette, ezúton is grat neki, sztem nagyon jó volt! Vico ruháját még tavasszal az anyuja csinálta, bár most nem voltak nála a seprűnyél-ramierák, amiket együtt fújtunk le festékkel :D @-nak pedig minden tiszteletem, hogy bevállalta ezt a szerepet, szerintem senki más nem merte volna, és aki e miatt cikizni meri megint átmegyek huriba, és véres bosszút állok!!! Szóval tényleg nagyon jó volt, igaz h a nővérem utólag letépte a fejem, hogy elvittem az alkalmi cipőjét, de hát a nőm mégsem mászkálhatott mezítláb! Szóval ezért is grat Kukinak, hogy kibírta férfiként a magassarkút! Az én gorviki-dzsad ruhám meg olyan volt amilyen, nem tudom kinek hogy tetszett, én nagyon jól éreztem magam benne! A Nagyimmal együtt alkottuk. A huriként viselt ruhám szerintem fantasztikus volt! A nadrágot ugye én varrtam mamával, a többit pedig Törökországban vettem. Hihetetlenül jól éreztem magam huriként, remélem meg voltak elégedve a játékosok a táncommal 8)

Megjegyzem, hogy még mindig kormot fújok az orromból :D:D

Voltak csapatok akik nem voltak túl jók, de voltak olyanok, akik frenetikusak, külön kiemelném Razet! Raze, bocsi, hogy lerondáztam a karakterem, de egy huri szemét bántja egy csúnya ork :D:D Szóval a legnagyobb grat Razenek, szerintem, ha minden KM látta volna live-on, akkor biztos, hogy neki ítélték volna a Legjobb szerepjátékos díjat! Prednek is grat a gitárjátékért, és szintén grat a 4 kóborlónak, hogy pillanatok alatt kitalálták a találóskérdést, ellentétben néhány másik csapattal ahol náluk2x idősebbek is akadtak!

Köszönöm minden live-os játékosnak, és nagyon örülök, hogy szinte mindannyian készültetek!

Nah de most megyek táncra...még egy hurira is ráfér néha a gyakorlás! Hja, egyébkéánt annyit spárgáztam, hogy fáj a combtövem :D

Link a hozzászóláshoz

Helló mindenkinek!

Mindenekelőtt mélységes tiszteletem és elismerésem Antailnak a tábor megszervezéséért!

A helyről:

Úgy érzem, hogy én már túl öreg vagyok a királyréti "nomád" körülményekhez. (Persze valószínűleg azért panaszkodok, mert tavaly Selypen elit helyünk volt.) Az azért mégiscsak durva, hogy az ablakunk mellett, a szobánk falán gyermekökölnyi luk tátongott.

A férfimosdó elég közel volt a szállásunkhoz, így esténként éreztük a takarítás hiányának szagát.

Az étkezések minőségét gyorsan betudtam annak, hogy idén is csak 14.500 HUF volt a beugró. Ráadásul egy kis ráfordítással (konzervek, zsemlék, üdítők) orvosolni lehetett a hiányosságait. (Köszönet a boltba caplatóknak!)

Előnyként elsősorban a kellemes hőmérsékletet és a festői tájat említeném.

A modulról:

Bár a modulban szerintem is volt pár apró hiba (pl: nem odaillő teremtmény), illetve hiányosság, ám ezeket a rutinos KM-ek ügyesen javították, pótolták. Ezen kívül a szerepjáték lehetőségét keveseltem benne. (Nem voltunk antiszociálisak, de rabszolgakereskedőkkel, amundokkal, homokielfekkel nemigen akartunk, tudtunk tárgyalni.)

Szerintem egyébként a karaktergenerálás nem követte a modul szintjét.

KM-ekről:

Sajnos néhány KM hamar felidegesítette magát az alien-eken, azon, hogy későn kapták kézhez az 57 oldalas irományt, vagy a karakterek hatalmán, adott körülmények között mondhatjuk: T

Link a hozzászóláshoz

"Szerintem egyébként a karaktergenerálás nem követte a modul szintjét."

Ehez csak annyit fűznék hozzá hogy nem karakterek szintje a mérvadó. Nálunk Antail az első ciklusban hiányolta a csapatmunkát, de a modul végén megint bebizonyosodott, hogy midnenki a saját módszereit használva, megbeszélés nélkül, külön-külön is hatékony. És mivel egyszerre adtuk az amundok képébe a legjobbunkat, összességében két körig tartott a modul lezárása. A lényeg hogy akard megoldani a problémát és ne akadályozd a többieket, tegyék amit jónak látnak, valószinüleg jó fog kisülni belőle.

"Szerintem egyébként a karaktergenerálás nem követte a modul szintjét."

Ez a része tényleg érdekes bvolt a modulnak, mert bizonyos karakterekkel és partikkal nagyon jó lehetőségek nyíltak a szerepjátékra, viszont nagyon sok olyan karakter volt, akinek csak a modul egy adott pontjától érkezett meg a lehetőség a karakter tényleges kijátszására, illetve voltak olyan karakterek akiknek szinte egyáltalán nem volt erre lehetőségük.

A fentieket midnenki okulására írom, saját tapasztalat, ha valakinek má s a véleménye pls no offense, írja meg privátban és remélem értelmesen megbeszéljük. A második válasz a jövőbeni modulíróknak egy jótanács, ilyesmire meg kell próbálni figyelni, bár figyelembe véve hogy Amund egy hét alatt írta meg a modult, azt kell mondanom hogy nem kicsit teljesített. Nálunk hál istennek midnenkinek megvolt rá az alkalma hogy megmutathassa a foga fehérjét a karakternek és legalább egy KMnek bemutathassa a karaktere lényegét.

Link a hozzászóláshoz

Tybycsoky!

Nem értem azt a kijelentésedet, hogy idézem:

"Sztem helyszűke miatt (Selypen azért lényegesen nagyobb bejárható terüet van, mint itt volt, ráadásul kevesebb területre több ember jutott). Sztem ez egy kicsit feszültté tette a tábort..."

Érdekes módon mi mindig találtunk olyan helyet, ahol senki sem zavart. Nekünk elég nagy volt a Börzsöny! :D

Lehet rosszul fogalmaztam, sőt. Igaz mostmár magam sem emlékszem,hogy mit is akartam pontosan mondani ezzel, de mind1.

Talán azt, hogy Selypen nagyobbvolt a tér (ott volt pl a két sportpálya, a kastély mögötti tér, meg miegymás). És az emberek, ha kis helyen vannak összezárva akkor nem annyira felszabadulak (ez tapasztalat, de mind1). Hát kb ennyi lenne.

Előző reagomban kihagytam még pár köszönetnyílvánítást:

Köszönöm

-Felonnak, hogy felismert a Nyugatiban :D (ezt nem mosod le egy ideig magadró :wink: )

-Mindenkinek köszi, hogy megismerhettem a goblin ping-pong relytelmeit

-És persze köszönöm, hogy Amund megírta a modult

És Ezúton szeretnék mindenkitől elnézést kérni, akinek belevakuztam a képébe, de olyan jól esett :twisted: , szóval no offense

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Végigolvastam az élménybeszámolókat... inkább nem mondok semmit :)

Sokat mondtam már magamnak az elmúlt táborokban is, hogy "csak a jóra kell emlékezni...", és ez most úgy tűnik, másoknak is példamondat lehet.

Nem azért mondom ezt, mert ezúttal mi vehettük át az első csapat díját, örülök neki, mert végre sikerült egyszer ez is, de ennek ellenére bennem is komoly nyomot hagyott pár dolog, amiket láttam, vagy amiket nem láttam, csak utólag hallottam. Emiatt már én is elmondtam idén is egyszer magamnak: csak a jóra kell emlékezni...

Már máshol leírtam, de talán itt is kell, mert lassan Flame-topik lesz, az élmények derűs felidézése helyett: ideje lenne végre egy csapatként viselkedni. Ahogy Hunter is írta, itt nincsenek budapesti, isaszegi, székesfehérvári, szolnoki, debreceni, zalai vagy éppen szegedi csapatok, mindenki kalandozókos, aki csak annak gondolja magát. Ez a dolog a fejekben dől el, hogy ki hova akarja sorolni, vagy soroltatni magát, pedig erre nincs szükség. Én kalandozókosnak érzem magam, és csak annál nem éreztem ezt a kisugárzást, aki nem így érezte és nem is akarta így érezni. Pedig mi mindig egy csapat voltunk... és tényleg itt az ideje újra egy csapatnak lenni.

...és hogy mit jelent egy csapatnak lenni?

Azt hogy kiállunk a másik mellett, és emberi hangnemben beszélünk vele, akár támadni, akár ellentámadni akarnánk.

Ha nem tetszik valami, akkor azzal az érintetthez fordulunk, akkor és ott, és őszintén.

Egyenrangúnak tekinteni mindenkit. Beleértve magunkat is...

Biztos sok mindent tud még más is ehhez hozzátenni, én csak ezeket emeltem ki.

Persze tudom, hiú remény azt hinni, hogy mindenki megtér majd és magába száll, ezért ilyesmit nem is remélek. Mindig lesznek olyanok, akik máshogy viselkednek, és nem is baj hogy vannak, mert ezzel a csapathoz tesznek hozzá... de akkor, ha ezzel a csapatot szétzilálják, már nem biztos, hogy helyesen cselekszenek.

Link a hozzászóláshoz

Nastrol:

Õ volt a Kahra Dzsombata, vagyis a többi dzsinn főnöke :D:D:D

Övé volt a huri is, a többiek csak epekedtek utána....hihi... :D

Gangler pl 3000 évet ajánlott halhatatlan létéből, de Amundnál van a kaputárgyam, és csak ő tudja a nevem... 8) :D

más: Én is támogatnám azt, hogy ne szeparálódjunk városokra, hanem legyünk megint mindannyian kalandozósok. Én pl nem vagyok debreceni itt, hanem kalandozós vagyok 8)

Link a hozzászóláshoz

ez klikkesedést én spec nem éreztem! Lehet azért mert ha akarnék sem férnék be sehová :lol:

Habár ezen hangnembeli dolgok elkerülhetetlenek ugyanis mindig vannak akik nem értenek egyett...és sorolhatnék dolgokat mind1...

Kalandozókos, nem kalandozókos érzés....én már járok ide egy ideje mégsem érzem magam annak...én egy játékosnak érzem magam aki látogat egy oldalt és ismer onnan sok embert, és kedveli a társaságot...

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

De nem volt kedvem idejönni, de Shalafi után már muszály. Persze én is "csak" egy véleményt mondok el. Szerintem igenis van klikkesedés, bár nem feltétlenül földrajzi jellegű. Én persze mondanám, hogy nem tartozok egyikhez sem, de igazából ez a tábor arról is szólt, hogy én is legyek már valahol tag! Ez így rosszul hangzik, de ez az igazság. Másrészt, nekem közel-távol nincs itt kalandozó ismerősöm, szóval így nehéz is lenne!

Másrészt meg szerintem igen is van olyan, hogy kalandozok! Sokáig nem mertem magamnak bevallani, de én ide tartozom, akár tetszik, akár nem.

Andoron: ne haragudj, de te elvárod, én meg amúgy is kimondom, amit gondolok. Szerintem ez kicsit álszent volt, és nyugodtan lehet engem ezért utálni! Neked is megvan a magad klikkje, még ha nem is "szegedi". Én ezeket a magam szempontjából tényként kezelem. Ennyi.

Darun

Link a hozzászóláshoz

1 év 6. hónap után...

Tábor? Nos igen

Mindenféle érzés kavarog belül.

Nagyon sokáig törtem a fejem, hogy egyáltalán írjak.

Voltak jó, és rossz emlékeim is.

Sajnos a rosszak emelkednek felül. Persze Andoron írta jogosan "csak a szépre, és jóra emlékezzen az ember"

A jó:

A csapataim. Megfogadtam nem duplázok, mert a játékosok látják majd a kárát fáradtságom miatt. Valahol úgy érzem jól érezték magukat. Mindent megtettem, hogy így legyen. Ezekre bizony szívesen fogok emlékezni. Sajna utolsó nap nagyon korán távoztam így nem láttam az eredményhirdetést. A nyertesnek grat.

A rossz:

-Mint KM mindenki sejtheti min evickéltünk mindannyian. Még mindíg ég a képem, ha rágondolok mit kellett volna mesélnem. Nem tettem. A KM-ek hiánya, nos erről inkább megint nem mondok semmit, én szégyelem magam miatta, pedig mások mondták nekem nem kéne. Többen rosszul érezték magukat, és hiába tettem meg a részeről mindent ebből keveset kompenzálhattam :cry: :cry: :cry: :cry:

-A higénia... kritikán aluli volt, de erről nem csak a hely tulajdonosai tehettek. A dolgot illik a piszoárba / kagylóba végezni, és nem mellé.

Köszönetlista:

-A tábor szervezőinek

-A játékosaimnak, és a többieknek

-A km-eknek akik végig szenvedték a modult, legfőképpen azoknak akik játék helyett választották a mesélést.

Link a hozzászóláshoz

HI!

Hát elég sokáig halogattam az Élménybeszámoló megírását és a köszönet nyílvánításokat. Arra jutottam, h nem írok le midnent, mert az eléggé hosszú lenne, meg nem biztos, h túl pozitív lenne. Na mindegy.

A táborban volt jó is rossz is. A lényeget, már előttem többen is elmondták, tehát nem részletezném.

Egyetértek azokkal, akik hiányoltak valami plussz érzést a táborból. Én e külön érzés mellett igencsak érzékeltem a KM hiányt :evil: :roll: ugyanis télleg baromi mókás este játszani, de nem úgy, h csak este/éjjszaka játszunk, és nem végig. Igazán izgi a harmadik nap környékén kezd lenni... többek között teljesen kiestünk a tábor ritmusából, és mintha egy külön kis buborékban éltünk volna... (szinte az egész csapat) no mindegy.

Továbbiakban az a szenvedés, ami a KMek körül örvénylett, - amit már 3adjára lehetett megfigyelni a nyári táborok sorában, tehát sikerülhetett volna tanulni a múltbéli tapasztalatokból - vagyis ami a KMeket illeti, h másfél-két nappal (vagy éppen másfél órával) a tábor előtt derül ki valakinek, h mesélő lesz... hát ezt hadd ne értékeljem... :x

És most csak pár apró részlet a modulról... Tudomásom szerint igencsak komoly megbeszélesek folytatódtak arról, h a mesélői gárda hetekkel korábban megkapja a modult, h azt véleményezhesse, megbeszélhesse, stb... ebből persze nem lett sok minden.

A Nyári Tábor hétfőn kezdődött. A modulok (konkrétan 20 darab!!) előtte való hét szerdai napján, 2 órára lettek kinyomtatva és lefűzve... és nem a nyomtatásra kellett várni, hanem a modul gépelt formájára... és mindez még mindig elenyészik az iromány a tartalmához képest... :x :D :twisted:

A modulban idén nem a rengeteget kritikát és röhögést/sírást kiváltó slan-pallos szerepelt, hanem a meneth-sequor... Hát hurrá. :D :evil: Tavaly is rengeteg kritikát és visszhangot kapott az, h mért kell ennyire magas szintűeknek lenniük az NJK-knak... Erre idén szinte semmi sem változott e téren (se)... Jó rendben :D Semmi baj :D :roll: 8)

Sok (relatíve) emberrel beszélgetve arra a megállapításra jutottam, h azon csapatok, akiknél a KM nem követte a modult, hanem eldobta, ott egy igazán jó játék, jó szórakozás kerekedett. Ellenben azon csapatok, akik a modult játszották, azoktól a legjobb vélemény is az volt, h tűrhető. Ezen csapatok tagjai inkább keserűen, csalódottan tértek haza a táborból, mint jókedvvel, vidáman. Ez is egy olyan momentum, ami hát lássuk be eléggé elszomorító... :( :x

Raze: nem egészen értem, h miről beszélsz, ugyanis eleddig csak egy ember jelezte nekem nem tetszését a Vér Pisti Versennyel szemben. Mindenki más felfogta a "komoly" :D mondanivalóját a versenynek, és poénra tudta venni. Annak tudta venni, aminek mi szántuk. És mellessleg megjegyzem, h akivel beszéltem az mind azt mondta, h nagyon jóó muri, hatalmas nagy "lol" volt, ami igazán tetszett neki. :D

Igaz jövőre egy-két dolgon változtani fogunk még, de hát ez egy ilyen dolog. :twisted:

Itt köszönném meg mindenkinek: aki részt vett rajta, akinek tetszett, aki nézte, aki kicsit is megmozgatta vele az agyát, aki nevetni tud(ott) rajta, és annak tudja venni, ami. :D Remélem jól érezte magát minden induló, és nincsenek azóta is rejtett bosszúhadműveletek az ügyből 8) ... Egyenlőre nem ígérek semmit a jövőre néze (lesz! :D :wink:), de szeretném, ha majd jövőre is megrendezésre kerülne a verseny...

Darun: kösszönöm a szokásos őszinteségedet :)

Antail: a lehetőséget, és a tábort köszönném meg.

Továbbiakban már nem szeretnék neveket emlegetni, mindnekinek köszönök mindent, - különösen azon dolgokat, amiket illik megköszönni... :D

Szerencsémre nem emlékszem túl sok midnenre, amiért rengeteget küzdöttem végig a táborban... :wink: :D

Elnézést kérek, ha bárkit megbántottam, vagy bárki úgy érezte (úgy érzi), h a viselkedésem nem volt megfelelő, vagy nem volt kalandozóhoz méltó - illő... :roll:

Üdvözlettel,

@huszár - a senki semmije

Link a hozzászóláshoz

@huszár:

Azt írtad le amit én nem akartam.

Sajnos ahogy írtad úgy igaz.

Az szomorít el a legjobban, hogy sikerült tönkretenni rengeteg ember szórakozását. A km-ek pedig rengeteget dolgoztak azon, hogy próbálják csillapítani a dolgokat. Nekem égett a pofám mikor odajött egy csapat a második nap estéjén, hogy mikor lesz végre mesélőjük.

Gregoir egy egész éjszakán át dolgozta át a modul utolsó ciklusát.

Sas pedig biztosan óriási dolgokat improvizált bele a modulba.

Lorienne is rengeteget változtatott.

Antailt pedig élvezet volt hallani, hogyan meséli le az uccsó ciklust hööörrrr hörrrr fröccssss (egyébként duplán köszönet mivel játszania kellett volna)

Gangrel sem maradt a sablonoknál (kahra dzsombata mi :idea: :idea: :!: :!: :twisted:

Én meg az utolsó fejezetet egy az egyben hanyagoltam. Elvégre az emír rózsakrtjét meglopni izgalmasabb mint kockát csörgetni. Persze fair voltam feltettem a kérdést mit akartok gyakni, vagy játszani. Az utóbbit választották :wink: :lol:

Link a hozzászóláshoz
Én meg az utolsó fejezetet egy az egyben hanyagoltam. Elvégre az emír rózsakrtjét meglopni izgalmasabb mint kockát csörgetni. Persze fair voltam feltettem a kérdést mit akartok gyakni, vagy játszani. Az utóbbit választották :wink: :lol:

Fúúú... ezt Mesélte CZ! Nagyon cool ötlet volt! Gratula érte! Irigyeltem is CZ-t, hogy ilyen jól kifogta (meg hát a csapatát). Nekünk sajnos a kocka maradt, ráadaásul a csapat is ketté szakadt, mert csak a fele álmosodott el. :D :D (mostmár röhögök rajta, de akkor "sirtam"). Mig a pap, a paplovag, és a tolvaj (!) próbálta lekockázni a telszkóppofájú manifesztációt, addig a harcos, meg a boszrokány mester, odafönt kávézott a homokba.

Jó, ez KM hiba is volt, amiért azért nem harapok, mert KAT elöször mesélt MAGUS-t. Végszükség esetén dobták be szegényt. De erröl is beszéltünk már.

Link a hozzászóláshoz
Kohh, kohh

Nem, Cz-eknek nem meselt Dragon en Ettoret dicsoitettem :)

Dragon otletet cmax meseltem neked , en is ugy hallottam csak.

Hehe... ebből is látszik, mennyire legendás volt Dragon meséje! ;)

A tanulság meg az, hogy nem kell gigaszörnyekkel küzdeni, hogy meg legyen a kalandélmény.[/quote:f7dkau44]

Hát ezen most iszonyu jót mulattam.

Hát rég nem röhögcséltem ekkorát :lol::lol::lol::lol::lol:

Már éppen vakargattam a fejem, hogy én biza nem meséltem CZ-éknek de biztosan én vagyok a hülye hogy nem ismertem fel őnagyságát.

Fekete holló most végre biztosan lesz egy szép emlékem a táborról :lol::lol:

Azért örülök, hogy ennyire bejönnek a rózsák...

Link a hozzászóláshoz

Bár már talán rohadtul nem aktuális, de úgy gondolom, nosztalgázni sohasem késő. Szóval ezúton szeretném megköszönni a tábort mindenkinek, én (mi) nagyon jól éreztem (éreztük) magunkat. És külön kalaplengetés Dragonnak a rózsakerti "ocean's eleven"-ért. Igen, nekünk mesélte a legendás ciklust és ezért külön büszkék vagyunk magunkra :wink:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...