Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

nos a reneszánsz 5fokó rendszer...amit érdemes lenn belőle átvenni az a mágia tanulása, mivel azok is felvannak bontva képuzettségekre, ami szerintem igencsak előnyös, és végre ki van dolgozva, h hogy is lehetne a mágiát tanulni....a többi meg plussz bonyolitás....

az UT rendszere jó, csak helyenként pontatlan, és hiányos....

a hatodik fokot a legtöbb esetben nem igazánérdemes megtanulni, mert olyankor a legtöbb esetben egy bizonyos átlényegülés történik, aminek igencsak csúny hátul ütői vannak...mint atudat, avagy a lélek elvesztése.vagy hasonlóak...a haod fok olyan tudás, mely már nem igazán emberi...amit nem oktatnak csak az ÉLET iskolájában, de inkább ott sem....

Link a hozzászóláshoz

6. fok???

Azt meg lehet tanulni? ... nem hinném, hogy besétálsz egy iskolába leperkálsz x aranyat, elköltöd a KP-t és pár hónap múlva egy 6. fokú képzettség boldog tulajdonosa vagy... :lol: :roll: :twisted: :wink: 8)

Na jó, ez elég nagy sarkítása a dolognak :wink: de a lényeg: szerintem 6. fokot nem lehet tanulni. Ahhoz emberfeletti tehetség és egy élet munkája szükséges. Csak olvassátok el az UT idézeteit és színesítő szüvegeit, amit az 5. fokhoz írnak... elképesztő dolgokra képesek... ezért elképzelhetetlennek tartom, hogy egy karakter 1 (max2)-nél több 6. fokú képzettséggel rendelkezne... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Szerintem igaen is meg lehet tanulni a 6. fokú képzettséget. De elég elvont esetek en csak. Tehát mondjuk: egy kardművész, 16.tsz-en már meg tudja tanulni a 6.fokú fegyverhasználatot Slan kardra. Amúgy meg a 6.fokú pszi=siopa rendszer, ami a pszi mesterek sajátja. Tehát ők gyakorlatilag már első szinten egy 6.fokú képzettség boldog tuladjsonosai :lol::lol:

Ami meg azt illeti: Igenis csak a különbséget kell kifizetni. Fejből nem tudom az oldalszámot, de valahool van egy példa, amiben (UT) leírja ezt! Ott szó szerint le van írva. Amúgy ez a gáz az UT-vel, hogy áshol meg nem ez van írva...

Link a hozzászóláshoz

Hail Clonemastr!

Tudod a probléma csak azzal van, hogy találj egy mestert aki tanítani fog... ami ugye nem szaladgál minden bokorban. :lol:

De szerintem félreértesz... én arra gondoltam, hogy egy karakter csak akkor 'tanulhat' 6. fokot... szóval nem is tanulja, hanem pl. mivel 16. szintű kardművész mondjuk 16 fölötti gyorsaság+ügyességgel így egy idő után magától is 5. fok fölé fejleszti a Slan kard-ot. Ez persze csak hosszú évek elszánt tanulásával lehetséges, hisz senki nem lesz egyik napról a másikra felülmálhatatlan vívó, aztán pedig a magasmágia nagymester, csak mert meg van rá a KP-ja, hogy megtegye... :?

Na jó, ez má' megin elég leegyszerüsítése a dolognak, de azé' értitek mire gondolok, ugye? :lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Hát mi reneszánszal jáccunk vagy egy fél éve, de a 6. fokról még nem beszélgettünk. Mert még senki sem jutott el odáig, hogy az kellene. 4-es fokú képzettségünk is 2-3 van kb. De sztem egy 6-os fokút meg lehet tanulni. Az, hogy akkor már nem lesz teljes ember, az nem sokra igaz. Pl. a fegyverrhasználatra biztos nem. De a démonológiában egyértelműen. Ott pedig nem is kell ahoz 6-os fok.....

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek!

Én is UT szerint jáccom már lassan mésfél éve töbszőr végigolvastam és van némi elképzelésem róla. Én szerintem is kifejleszthető a JK-nak a 6 fok de én nem engedném a a játékosoknak mint Km, hogy KP-ből megvegyék, hanem én adnám meg neki figyelembevéve a képességeit és, hogy az összes fokot megvette már és, hogy a játékával is megtett mindent amit csak tudott vagyis fegyverforgatás esetén több tucat kalandot jáccot végíg úgy, hogy egyedi forgatás stílussal próbálkozott és egy idő után jó is sekerűl neki. Tehát én minden esetben azt ajállom, hogy a KM engedéjezze a 6os fokra való lépést (KP-val vagy anélkül az mind1 hisz mind a két esetben meg kell harcolnia a JK-nak az engedékenységért.)

-Bár létezik egy eset amikor a 6-os fok nagyon nagyon csúnyán kitól a játékossal : Auraleplezés :lol::lol:

Még annyit, hogy szerintem a 6-os fokú tudást nem oktathatja senki. Bebizonyítom: Az UT-szerinti oktatás képzetségnél le vagyon írva, hogy az oktatónak ismerni kell az oktatott tárgy legalább eggyel magasabb fokát mint amitt át akar adni (pl: 4-es fokú álcázó csak 3-as fokra tudja átadni a képességét) :!: Tehát ha a képzetségek non+ultrája a 6-os fok akkor azt senki nem tudja tovább adni azt mindenki csak maga sajátíthatja el hosszú évek fojamatos gyakorlásával.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem mondjuk egy harcosnak nem kell felvennie az oktatást, cak azért, hogy valakit megtanítson a kardforgatás rejtelmeire. Deamúgy 1etértek veled...Szerintem sem megvehető a 6.fok. De mostmár cask egy dolog érdekelne: (és ígérem ebbben a témában ez az utolsó) Mit is ad pontosan az a bizonyos 6.fok? Mármint, mondjuk egy 6.fokú fegyverhasználat például. ad valamilyen exrtát a harcértékekhez, vagy ad egyátalán valamit, vagy csak mutatóbba van?

Link a hozzászóláshoz

Maradjunk a 6-os fokú fegyverhasználat példánál. Valamilyen bónusszal biztos jár de konkrétan meghatározni nem lehet, hisz ez már függ az általad használt fegyvertől és a harci stílustól amit alkalmazol.

Tehát ennek a kérdésnek ismét a mindenkori KM feladata elegett tenni. (közösen kell megbeszélnetek, hogy milyen bónuszok mikor és hogyan nyílvánulnak meg.) De mindenkinek szól: ha a KM nem hajlandó ebbe belemenni szerintem ne is nyúzzátok a fülét, hisz elég erős tudást biztosít a képzetségek 5-ös foka is.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem elég annyit hozzátenni, hogyha az már tényleg a 6. fok akkor a fegyver szinte etste része, tehát ez a fegyver értékeinek növekedésével pl +30 minden értékre, de ennél durvább is lehet pl nem 50 kell a túlütéshez, hanem 20 és kész a tökéletes terminátor. Swratzika meg elbújhat. :lol: De szerintem igazából elég minden értékre +15-20 és még a küszöb, nem 50 hanem 40. Ez nagyjából reálisnak tartom, persze ze csak az én véleményem. Rám amúgy sem ajánlatos hallgatni. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

nos,h én is belefollyak, eme emelkedett vitába, igy mejgyezeném, h mért sincs 6.fokú tudással rendelkező játékos karakter, aki még kalandozik...mert nem él annyit...vagyis elöbb leölik,mmint sem meglenne neki a 6. fok.

ha emg oly engedékeny vagyok, h ey 19.tszű kardművész, aki 10-15 éve kalandoziki, és hetik 1-3 kalnandja volt, és megkapja a 6.fokot a fegyverhsználatra, és az ugye slan kard, akkor jó legyen

de ne felejtsük el, h erre a szintre nem akárkik jutottak el, mint pl Alegiehri mester...

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Nem feltétlenűl emberről van szó, és nem feltétlenűl csak a fegyverhasználat 6-fokáról. Ez csupán egy példa ami alapján elképzelésünk lehet a többi képzetségről. Ugyanakkor akár egy ember is lehélhet 60-80 esztendőt kalandozással hiszen az életvíz létezik és mindenki által használható mégha csak a kiválasztottaknak elérhető akkor is. (Megjegyezném, hogy volt egy Korgom aki 14 éves korától 82 esztendős koráig forgatta ugyan azt a pallost, bár a KM nem atta meg neki a 6-os fokú fegyverhasználatot, de nem is volt rá szökségem, hisz a rengeteg kiegészítő képzetség mint pl.: a körkörös harc, Harci láz olyan bónuszokat engedélyez amiket a 6-os fokú fegyverhasználat soha nem érhet el.)

:arrow: A föntiekhez annyit szolnék hozzá, hogy a hm bónuszon kívűl nem is nagyon lehet mit adni, hisz már 5. fogra lefegyverezhetetlenné válik a JK. Szerintem a 6-os fok a fegyverhasználatnál egyéb kiegészítő képzetségek által érhető ell. Ebben az esetben tehát a 6-os fok inkáb csak formaság. (pl: Tolvaj tőrtáncos egy fegyverrel kezdi a harcot ((fegyverhasználat 4 fok)) akrobata ugrásokat végezve (( Akrobatika 4 fok)), hirtelen előrepűl ingujjábol egy másik tőr ((rejtett támadás)) ((kétkezesharc 4 fok)) hátraszaltózik párat ((Akrobatika)) egyik fegyverét támadójába hajítja ((fegyverdobás 3-4 fok)) ezekután egyik kezéből átdobálja a fegyvert a másikba és így támad ((Kézváltás 3 fok)) ezután pedig jöhez a belharc.) Szerintem nincs hatosfokú fegyverhasználat képzetség mej az előző példát felül űberelné.

Link a hozzászóláshoz

nos igen ehhez nem nagyon tudok mit hozzán tenni...szóval a fegyverhasználat 6.foka a többi fegyverkezelés combózása?lényegében?

és akkor mit is csinálhat egy vari, aki hatodik fokra akarja emelni tudását pl: rúna mágiában, v szimbólummágiában???

a másik kérdésem az volna, h zsonglőrködéssel télleg egyszerre akár három dobó pengét is eltudok dobni??? :?: :shock:

Link a hozzászóláshoz

Szerintem képes lennél akár négy fegyver eldobására is ha van kétkezesharcod es a gyorsaságos és ügyességed legalább 16-os.

Szinbólum mágaia 6-os fokánál viszonylag részletesen le van írva mit jelenthet ez a tudás, játétechnikailag nem is nagyon kell rajta mit magyarázni. A varászló szinte mindent képes megvalósítani szinbólummágiájának ezen fokán, ebben a kategóriában.

Link a hozzászóláshoz

szerintem ha már tucc dobó tőrt dobni, akkor akkor ha tucc zsonglőrködni, akkor tucc egyszerre három tőr elhajitani - természetesen ez csak dobó penge vagy dobó/slan csillag lehet, mivel más hajigáló fegyverből nem fér el egyszerre több a kezedben...ok azt mondom, h scak egy ellenfélre hajithatod őket, és max ugye 3at, és drabonként 10 TÉ levonással...nos?

Link a hozzászóláshoz

nos az igazság az, heme képzettség az ETK ban van, de ott nem teljesen igy, ergó én azt mondom, h lehet kombozni a fent emlitett fegyverekre, és az UTs számokat meg majd átgondolom, v nálam jobban gondolkodóakra bizom...tegnap lapzgattam az UTt, és kerestem eme képzettséget...és nincs ...én amondó vagyok, h ez egy komoly hiány, és ezz mielöbb pótolni köll...mert gondoljon az ember csak egy picit is bele... van egy-két apróbb ünnep yneven, és ilyenkor gyakran kapjuk azt a leirást, v adjuk Játékosainknak eme mondatokat, h: ünnep van a tereken zsonglőrök, artisták, szemfényvesztők szórakoztatják a csepürágókat...

de ha egy-egy elvtemültebb kalandozó )pölö.bárd) valami okból egy szinházba, vagy valami hasonló szini elődásra megy, akkor ott azért gyakran találkozhat eme képzettség használóival, akik akár tulajdon anyósukkal is zsonglőrködnének, de most komolyan...télleg szinte mindent hajigálnak a levegőbe, amit scak érnek, szal ezt nyugodtan kihasználhatja egy vérszemet kapott kalandor, ki kalandok százaiban edződött, és tudja mi fén terem a szitu, mikor is az embernél dobótőrök sokasága lapul, de nem tudja egyszerre elhajigálni őket, csak egyesével, mivel nincs ilynen képzettség...

Link a hozzászóláshoz

Végül is eltudja hajigálni a tőröket egyszerre is bár ahoz két kézre van szükség :lol: . Értem mire gondolsz és igazat is adok neked. Megnéztem az ETK-ban lévő képzetség leírást (elfelejtettem, hogy létezik mert már másfél éve nem használom..) ész az aszerinti leírás szerint és a fegyverdobás képzetséggel eggyütt mostmár szerintem is képes lesszel egy kézzel akár 3 fegyver elhajítására (bár ehez képzetség küszöbit is adnék KM ként : mondjuk ügy:17) de adjuk meg hozzá azt, hogy Af: -20 van a Téjére ám minden tőrrel külön ledobja, Mf: -5 (szerintem)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...