Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

A kétkezes harc nem fog kelleni. (csak poénból írtam be)

20-as ügyesség tökéletesen elegendő. (szerintem) Mielőt még bárki mondaná, hogy a gyorsaságra is szükség van (szerintem az fölösleges).

:arrow: Végül is az is egy megoldás, hogy el kell érned egy bizonyos negyságú támadó dobást és ennek fügvényében találnak célba a fegyverek... (ez jó 5let @huszár, lényegesen jobb is mint, hogy minded fegyverrel külön ledobáljuk a TÉ-t, így legalább elkerűljük a sok kockahajigálást.)

Link a hozzászóláshoz

Ez jó őtlet.

A fegyverek célbatalálásának esélye pedig lehet akár a következő:

-01-nél balsiker (pech)

-02-50-as dobásig csak egy tőrnek van esélye a célbatalálásnak a másik elszál elkanyarodik valamerre.

-51-85 ig két fegyvernek van esélye a célbatalálásra.

-Ha mind két képzetség vagy legalább az egyik MF akkor van lehetőség max három fegyver elhajítására... ha támadó dobás 86-99 akkor mind a három tőrnek esélye van a célbatalálásank.

-00 nál mind a három célbatalálhat de a k3 ÉP bonusz sebzést csak egyszer kapja meg...

Ezek után főlmerűlhet az a kérdés is, hogy a védekező, hogyan tus kivédeni akár 3 felé repülő pengét. ( Valószínű VÉ-Jét minuszok sújtják majd.)

Link a hozzászóláshoz

Ezzel én is eggyet értek. Én konkrétan azon ellenségekre gondoltam akik esetleg csak eggyetlen vágófegyverrel vagy szálfegyverrel stb védekeznek. Az nem is kérdés ha pajzs is van a kezükben, olyankor eggyértelmű, hogy a védekezés elégg egyszerű, hisz csupán csak fel kell tartani a pajzsot. Az elugrás esetében is igazad lehet ezért továbra is megkaphatja a védekező az ugrásból fakadó védekezésbónuszt, mindha közelharcban venne részt...

Link a hozzászóláshoz

nos, ha uge össze adjuk a TÉket, akkro hihetetlne magas értéket kapunk, amit gyakorlatilag nem lehet ki védeni...nos én azt mondom, h ebben az esetben szerintem 2nnyiszor kell dobni, ahány pengét elhajitott...szal elöször kidobjuk, hegyálatlán eltalálta-e az illetőt, mejd ha igen, akkor mennyire...szal egy fegyvere értékét adjuk hozzá a támadóértékhez, mintha egy fegvűyevrt hajitanánk...ja és persze levonjuk a levonandót...és máris kaphatunk egy reális értéket...

nahh a lényeg, h senki nem szeretné kockadobálóssá alacsonyitani a harc részt, ellenben ilynkor mi is a tendő.?

a karakternek van AFje zsonglőrködésre és fegyverdobásra...ilynekor 2őt dobhat 5es v 10ös levonással a TÉből (ezt majd még eldöntjük...), vagy dobhat 3at is, csak kétszeres levonással.nos ilyenkor egyfegyver TÉjét adhatja a támadó értékhez...és ha a dobással .... innentől, meg marad minden a régiben...

nos mit gondoltok róla?vagy túl nagy táp, mert ez lehetetlen, vagy túl durva, v hasonló?????

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Az igasság az, hogy nem igazán tudtam értelmezni írásodat ( Talán fáradom :wink: ) Tehát ha jól gondolom akkor függetlenűl attól, hogy hány tőrt dobunk a tőrök téje nem adódik össze (Ennek szerintem föl sem kellet volna vetődnie még szép, hogy így van) és a képzetségek fokától függően akár minuszok is sújtják a támadó karaktert. (Eddig tiszta :lol: ) Ha így gondoltad akkor raálisan megvalósítható az ötlet.

Link a hozzászóláshoz

Nos akkor leírom még egyszer:

ű-01-nél balsiker (pech)

-02-50-as dobásig csak egy tőrnek van esélye a célbatalálásnak a másik elszál elkanyarodik valamerre.

-51-85 ig két fegyvernek van esélye a célbatalálásra.

-Ha mind két képzetség vagy legalább az egyik MF akkor van lehetőség max három fegyver elhajítására... ha támadó dobás 86-99 akkor mind a három tőrnek esélye van a célbatalálásank.

-00 nál mind a három célbatalálhat de a k3 ÉP bonusz sebzést csak egyszer kapja meg

Ezen kívűl ha mondjuk a fegyverdobása és a zsonglőrködése alapfok max két fegyvert képes elhajítani -10 vagy 15 ös módosítóval a Té-re és csak egyszer csinálhat ilyet a körben. Ha a fegyverdobása vagy a zsonglőrködése MF akkor a Té minusz csökkenthet 5 re és mér képes lehet három fegyver hajítására egyszerre (de továbra is a körben csak egyszer)

Link a hozzászóláshoz

Ha jól értem az a kérdés, hogy egy kézből hány dobótőrt lehet eldobni és miylen mínuszokkal. Az is lehet begoldás, hogy:

1 tőr kezenként -0 Cé

2 tőr kezenként -5 Cé

3 tőr kezenként -10 Cé

a többi, meg már nem lenne reális... Ezt mind csak az előbbi megkötések esetén. De ezt persze még lehet fokozni, ha valakinek nem tetszik.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...