Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

Üdv!

Mi Shadlex báttyámmal általában, vár illetve városalaprajzokat készítünk a3-as méretben a játékokra, szépen aprólékosan kidolgozva. Nagyon fel tudja dobni a játék hangulatát, és így meséléshez is sok segítséget nyújt.

Ha van igény rá akkor ki fognak kerülni az oldalra a Galéria rész alá egy tervrajzok szekcióba. Nos?

De ugye ha ez megtörténeik ennek az a hátránya, hogy nektek is kell dolgozni és küldeni párat, hogy tudjunk alkotni egy jó kis KM közösséget, amely fel tudja ezeket használni és a tapasztalatokat átadni.

Nos? Hogy tetszik eme egyszerű feltevésem?

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Antail: jóhogy van rá igény, szerintem nyugodtan tedd ki... (ez úgy hangzott, minta én lennék a moderátor és nem te... :P) Biztos feldobják a sebességet, mert én általában elég sokáig eltökörészek egy ilyesmin, csak általában kriptákat mesélek, meg ódon házakat, meg romvárosokat, azok meg ugye valahogy különlegesek kellene, hogy legyenek, de előfordul, hogy nincs kedvem írogatni, szal...

Link a hozzászóláshoz

Ha találok, szólok :) Nem nagy dolog egy ilyet elküldeni, azt a 3 kattintást bármikor rádszánom :) De ha gondolod, esetleg azt is megcsinálhatjuk, hogy összeszedem valamikor (hogy mikor azt még nem tudom) az anyagaimat, és elküldöm neked cd-n postán :) akkor csmegézhetsz amennyit csak akarsz. Van közte elvileg minden szerepjátékhoz cuccos, még a mummy-hoz is (White wolf kiadvány)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amint láthattátok, megnyitottam a tervrajzok részt a Galérián belül, nos ide lehet küldeni, minden apró kis rajzocskát is ami egy helyet ábrázol, vagy valami hasznos tervet, ami a jó KM-eknek nagy hasznára vállhat!

Bálint: Mazsinó biztos felrakná ha tudná. :-) Felrakás, rajtam ill Necromanceren keresztül tud menni.

-

A Téli Tábor után kirakunk pár váralaprajzot, ill. város alaprajzát, kocsmájét ilyesmi.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Segítsetek: A haverral egy új fejvadászklánt akarunk kidolgozni.

Ami valahol a Sheral bércei közt húzódik meg. És kyrek meg félvérek lakják. Még a dúlás előtt menekültek oda. Kérdés: vajon miért kellett menekülniük, mi járjon plusz nekik, és a történetükhöz valami segítséget stb.? :?

Teljesen el voltak szigetelve a külvilágtól, és most indítottak kalandozókat megtudni mi hír Ynev földjén. :roll:

Nos? Kérlek segítsetek.

Link a hozzászóláshoz

The Hun: Hát ez több mindentől is függ. Először is honnan menekültek (ország, klán), mert azért nem mind1, hogy Erenből vagy pl. Toronból. A plusszokat illetőleg kitalálhatsz vmit. Pl. Erdőben van a székhelyük, és ismerik az erdőt. Vagy csatlakozott hozzájuk egy más klánból jövő renegát fejvadász, és átadta nekik a tudását. Vagy vmi ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlök mindenkit

A JK-k a kérdésükre mindig a KM-től kapják a választ, a KM-ek vagy a könyvekből vagy INNEN. Idáig sokat tudtatok segíteni, remélem most sem lesz ez másként.

A kérdések:

A képzettségek mennyi KP-ba kerülnek? Az ETK-ban az van hogy Af-hoz és Mf-hoz is el kell költeni a táblázatban megadott KP-t. De hallottam olyat is hogy Mf-nál csak a különbséget. Ti mit tudtok erről, hogy szoktátok csinálni.

Sikerült vennem egy UT-t. Ebben azt írják hogy az Af = 2.szint Mf = 4.szint. Megnéztem az ETK-t és van olyan képzettség ami nem egyezik meg. Ti mit használtok? Gondoltam ki kéne dolgozni az ETK alapján az 5 szintes rendszert, de mivel olvastam valahol, hogy ti is ki szeretnétek dolgozni, így nem kezdtem el. Hol tartotok ezzel?

Válaszotokat előre is köszönöm

Woodman

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlök mindenkit

A JK-k a kérdésükre mindig a KM-től kapják a választ, a KM-ek vagy a könyvekből vagy INNEN. Idáig sokat tudtatok segíteni, remélem most sem lesz ez másként.

A kérdések:

A képzettségek mennyi KP-ba kerülnek? Az ETK-ban az van hogy Af-hoz és Mf-hoz is el kell költeni a táblázatban megadott KP-t. De hallottam olyat is hogy Mf-nál csak a különbséget. Ti mit tudtok erről, hogy szoktátok csinálni.

Sikerült vennem egy UT-t. Ebben azt írják hogy az Af = 2.szint Mf = 4.szint. Megnéztem az ETK-t és van olyan képzettség ami nem egyezik meg. Ti mit használtok? Gondoltam ki kéne dolgozni az ETK alapján az 5 szintes rendszert, de mivel olvastam valahol, hogy ti is ki szeretnétek dolgozni, így nem kezdtem el. Hol tartotok ezzel?

Válaszotokat előre is köszönöm

Woodman

Szya Woodman!

A képzettség mesterfokú felvételekor csak összesen annyit kell elkölteni, amennyi a mesterfoknál van irva.

A kiegészítőknél látsz egy lektorálás részt is. Sajnos a képzettségeknél még nem tartunk, sőt mostanában igen kevés az időnk tovább lépni.

Ha van ilyenre ingerenciátok akkor hajrá dolgozzátok ki.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

mondd, hogy mit kell és én kidolgozom.

Ilyenekre mindig kapható vagyok.

Pl. szerintem a fegyvereket is át lehetni írrni olyan

táblázatba IS, ahol használat szerint van és jó lenne

végre letisztázni, hogy milyen fegyverhez milyen használat kell.

mert egy buzogányt szerintem ugyanúgy forgathat a karakter, ha sima

ha tollas, ha tüskés. Meg a furkós botra pl. sztem nem kell fegyverhasználat...

Link a hozzászóláshoz

Woodman

1. kérdés: igen, ahogy Mazsinó mondja... :lol:

2. kérdés: az UT és az ETK (a második törvénykönnyvel együtt) két külön rendszer amiket nem tanácsos összekeverni, de valóban jó lenne az ETK képzettségeit is átültetni 5 fokú rendszerre... Mi mondjuk már próbálkoztunk is valami hasonlóval, bár az csak három szintet különböztetett meg: Alap-, Közép- és Mesterfok. Ez így elég egyszerrű és használható volt...

Link a hozzászóláshoz

Én mindenfelé csak szidtam az UT-t, közben azért szerintem elég jó az az 5 fokú rendszer!

1.fok: még nagyon csak ismerkeik a képzettséggel

2.fok: már felületesen viszonylag jól ismeri. (af) És tudja is bizonyos megkötések között használni.

3.fok: hivatásos fok.

4.fok: Mf=már külön9ösebb megkötések nélkül használhatja a képzettséget.

5.fok: Nagymesterfok. Aki életét egy képesség gyakorlására szánja, annak sajátja.

6.fok: A képességhez valaha is létezett legavatottab fok ismerete. Szerintem Isteni segítség nélkül, erre a fokra nemlehet fellépni.

kérdés: Ti erről mit gondoltok? Mennyiért lehet felléptetni 6.fokra,ha mégis fel lehet.

Amúgy szeintem ez a beosztás az UT szerint nagyon is jó. CSak az a baj, hogy az összehangolásra egy kicsit egyátalán nem fektettek hangsúlyt!

Link a hozzászóláshoz

Ezt bocsika, de nem teljesen értem. Hogy érted azt, hogy az eddigi pontok összességéért? Amúgy van valami az UT-ben, ami sokok figyelmét elkerülte. A szintek közötti kp-ket kell csak kifizetni egy képességre. TEhát első fok 2 kp, a második meg 8, és te már megvetted az elsőt, akkor már csak 6 kp-t kell kifizetned. És ez egy fontos különbség!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...