Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

2 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha azonos tp-n állnátok, te magasan 4-5 szinttel mindenki felett állnál. Az eggyensúly lenne?

Igen, "egyensúly" lenne (már amennyire létezik ez a fogalom) ezért van más Tp érték a szintekhez rendelve. ADnD-s időkben ez még így volt elgondolva.

3 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

de ha az egyik fél csak dísznek van ott azzal nem tudok mit tenni és nem fogom a többiekhez hasonlóan jutalmazni.

Ez a te döntésed, csak mondom, hogy manapság már nem népszerű hozzáállás. Nem feltétlenül vezet jó viselkedéshez.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
47 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Igen, "egyensúly" lenne (már amennyire létezik ez a fogalom) ezért van más Tp érték a szintekhez rendelve. ADnD-s időkben ez még így volt elgondolva.

Igazad lenne, ha TP elosztos magusról beszélnénk, de nem arról beszélünk. Nem hiába írják a kalandokat 5-6. szintre és nem 4-5000 tp-re.

48 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Ez a te döntésed, csak mondom, hogy manapság már nem népszerű hozzáállás. Nem feltétlenül vezet jó viselkedéshez.

Ez pont nem @Katenek szól. Az a játékos akiről szó van, meg pont letojja...

 

Link a hozzászóláshoz

Régi kemény vonalas KM-ek közt nevelkedtem, akiknek nem okozott gondot, ha egymás után 4 karakterem nyírták ki. Visszaszájalásért egy villám csapott agyon, időhúzásért lefejeztek, a másik kettő meg csak a vacak dobás miatt hallt meg. 
Ehhez képest a mostani csapatomból 4-5 év alatt csak egy JK-t öltem meg, azt is totál véletlen, még két mentő dobást is hagytam, de hát a dupla nulla és a medve szája nem játék. :D 

Nagyon sok mindenben sokkal engedékenyebb vagyok már és ezt még a csapat is kénytelen elismerni, de a TP elosztásban olyan vagyok mint a megkövesedett régészeti lelet! Tarkítva egy csomó háziszabállyal.

Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
21 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

 

Ez megtörténi, majd meggebedek, hogy így legyen és most nem rólad van szó @Kate. Folyamatosan egyéni feladatokat adok a leglemaradottabnak, de ha ignorálja, vagy csak átlépi a dolgot akkor én nem vagyok hajlandó csak jófejségből egy szinten- tp-n tartani a többiekkel.

 

Igen, tudom, ezzel ugyanígy vagyok én is, de ezt te is tudod :D

 

Másképp vélekedünk a többiben ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az az 5, amelyik illeszkedik a személyiségéhez, a harci taktikájához, a hozzáállásához. Szerintem úgy lenne érdemes összeválogazni, hogy együtt kereg egészet adjanak ki - ha pl. hatalmaskodó, fenyegető, akkor látványos, durva varázslat kell, nem "láthatatlan", ügyeskedős, finom. Érdemes egy, a varázslatokkal együtt működő, azok által is támogatott harci taktikát, fellépést, kombinációkat kidolgozni neki. 

 

Henaxis és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszi, ez nagyon jól hangzott, de sajos nem könnyítette meg a választást. :huh:

Lehet kicsit elrontotam és le kellett volna írnom bővebben, mi is a helyzet:  NJK-ról lenne szó, csapatban dolgozik (két tanítványa, pár harcos, vallató és egy szerzetes tartozik ide, ő a legmagasabb szintű, 6.tsz.), idegenben és alapvetően pyarronita környezetben mozog és tevékenykedik, sokszor a helyiek ellenében (Shadonból, a máglya árnyékából elmenekült eretnek szekta).

Átgondolva a dolgot szerintem a fentebb tanácsoltak alapján inkább érzékelő és néhány védő jellegű varázslatra lenne szüksége, csak bevallom őszintén nem nagyon vagyok otthon a témában. Felváltva mesélünk a csapatnak, most én vagyok soron és az ellenfelek típusa jónak tűnik ahhoz, hogy különösebb metajáték nélkül kikapcsolhassam a saját boszi karakteremet és csak a mesélésre figyeljek. Papot nem nagyon játszottam még, csak évekkel ezelőtt egy Arel hitűt, bár az is inkább tolvajkodás volt némi erdei csörtetéssel meg nagy szájjal. (Nem is nagyon volt hozzá kedvem eredetileg, csak a szokásos "Kell a pap hogy legyen heal!" :(, aztán persze a karakter mindent csinált, csak nem gyógyított.) Szóval most lapozgatom az ETK-t...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...