Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

huhhh... hát ezzel most megfogtál... hmmm, logikus magyarázat? sztem nincs. ez is csak egy baki az ETböl (mert ugye van néhány... :( ).

Figy, én csak annyit monhatok, hogy a KM véleménye dönt. pont. ennyi. ha ö azt monja lehet, akkor a bárd tud csinálni. ha azt, h nem, hát fogadd el, bár mindig lehet kompromisszumot kötni: esetleg a bárd alapjáraton nem ismeri az elkészítés módját, de cserébe egy kisebb szolgálatért megkaphatja a formulát, amivel a transz áthidalható... :wink: Én személy szerint engedélyezni szoktam, mert a bárdnak elég kevés lehetösége van, h feltöltse a manáját (ez persze nem azt jelenti h 30 amulettel rohangál a nyakában :) )

A mp-t növelni viszont tutira nem lehet (ez elég nyilvánvaló :? ), de egy új rubint talán nem kerül olyan sokba, h ez gondot okozzon...

Link a hozzászóláshoz

A mp-t növelni viszont tutira nem lehet (ez elég nyilvánvaló :? ), de egy új rubint talán nem kerül olyan sokba, h ez gondot okozzon...

Gondoltam megirom az ismereteimet és azt én hogyan csinálnám.

A hatalom amulett nem növeli az össz Mp-t, csak újra kilehet belölle nyerni egy bizonyos mennyiségű Mp-ot. Én ugy gondolom, minden mágia használó használhat ilyet, még akkor is ha nincs neki transz meditációs diszciplinája. Elolvastam az ET-ben lévő leirást. Azt irja "bárki képes feltölteni" manával, különben egyik készítő kaszt sem tudná használni a pap, boszorkány és varázsló segítsége nélkül. Mert ugye ezeknek a kasztoknak adtak transz állapot elérésére alkalmas tudományt. Hogy mégis legyen valami ára és izgalma a feltöltésnek, ezek után nem a transz meditáció kell a feltöltéshez, hanem egy "Varázstárgy feltöltés diszciplina amely mesterfokon elérhetővé teszi a feltöltést. Ha a karakter mágikusan kipihent (azaz uralma alá tudja hajtani a manaháló manáját), akkor csak annyi Mp-t tud tárolni, a Mp tárolására alkalmas tiszta drágakőben, amennyi a maximum pszi pontja. Természetesen egy másik karakter által feltöltött ékkő tartalmát bármikor használhatja. A bárd kasztot nézve, neki csak az 5.szinttől kezdve használható, kivéve ha saját Kp-jából megveszi elöbb a képzettséget.

Ha ez az elgondolás szimpatikus akkor használjátok. :wink:

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Ezúton szeretnék segítséget kérni mindenkitől, hogy én is jobb KM lehessek.

Kb egy évvel ezelőtt sikerült egy kis csapatot összehozni (3 fő)

ez a csapat 6 főre bővült és sikerült a KM-ek számát is kettőre emelni.

Mivel nem volt a közelben tapasztalt KM, aki ráért volna kitanítani minket

(legalábbis mi nem tudtunk róla) ezért nekünk kellett felvállalni

eme nehéz feladatot.

Végigolvastam a fórumot és találtam benne hasznos infókat,

de még vannak homályos foltok.

Első kérdésem:

Idáig milyen könyveket adtak ki valójában?

Mivel a könyvekben mindenféle szerepel, de nem tudom ebből mi jelent meg.

Második:

TP osztás. A szörnyekért adható tp benne van a bestiariumba,

de nem tudom a feladatmegoldásokért mennyit adjak?

Ez elég összetett kérdés, de jó lenne ha egy-két példán keresztül bemutatnátok.

Harmadik:

Hol található bővebb leírás arról, hogy melyik országban milyen fajokat és

kasztokat fogadnak el és kiket üldöznek. Én idáig a senki földjén meséltem,

így nem fordulhatott elő olyan hiba, hogy Shadonban egy Boszorkánymester a

templomban gyógyitalt vásárol egy Domvik paptól. Vagy mégis előfordulhat? :)

Negyedik:

Ki hogy mikor hol mivel miből... készíthet varázstárgyat.

Pl: ki hol mennyiért készíthet a lovagnak rúna teljesvértet.

Ötödik:

A különböző fémekről hol találni bővebb leírást, hogyan juthat hozzá egy JK?

(abitacél, mithrill, élőfém, kékfém, feketefém...)

Más

Darun

Nem írtad de az a 35. szintű karakter véletlenül nem egy fejvadász?

Link a hozzászóláshoz

Woodman a te számozásodat követve.

1 a könyverk alatt regényeket értesz,szabálykönyveket vagy a kettőt együtt?

2. Bestiben lévő Tp-ket úgy kezeled hogy max adható Tp? Feladat megoldásokért a karakterek szintjének megfelelő Tp menyiséget adjál.Egyszerűsítve: a kaland fő feladványainak a megoldásáért legalább annyit mint egy fő szörnyért.Vagy közel annyit.

Link a hozzászóláshoz

1.

"Idáig milyen könyveket adtak ki valójában?"

Nos, szabálykönyvből:

Első Törvénykönyv 3x (kemény, puha és megint keményfedéllel).

Harcosok, barbárok, gladiátorok

Bestiárium

Második TK

Summarium

Ynevi kóborlások (kalandmodul gyüjtemény)

Papok, paplovagok I-II.

Titkos Fólians (Harcosok, barbárok gladiátorok + Második TK)

Új Tekercsek

Ynevi kalandozások (kalandmodul gyüjtemény)

Ha a regényekre gondoltál, azt is szivesen leírom, de inkább mailban, mert sok van...

2.

"TP osztás"

Hááát, ezt minden KM a saját szájíze szerint csinálja. Az elején nem kell aggódni, ha irrálisan sok/kevés TP-t adsz, idővel biztos ráérzel majd az arany középútra.:wink:

5.

"Fémek."

A http://*/ címen, a cikkek linkre kattintva találsz egy kellemes írást a fémek megmunkkálásáról ("kovácsmunka", vagy ilyesmi).

UI.: 35. szintü karakter :shock: :shock: :shock: ejnye... nem sok az egy kicsit? :lol:

Link a hozzászóláshoz

Én kicsit kevésnek találom azt 10 tp-t mert akkor kb. 25 tp osztás és kaland kell ahhoz, hogy vki szintet lépjen. Én 1 tszen a tsz szintlépés felét adom meg, persze ez kalandonként változik. Van amikor mindenki kap 56 tp azt csá. :lol: Akkor néznek rám, hogy "de ez így nem korrekt" és igazuk van. Nagyon át kell gondolni. Asszem legközelebb is fogok kérni egy kis időt, hogy átgondolhassam. Hisz a tp osztás egy nagyon fontos momentum és sokminden múlik ezen. Az a legrosszabb amikor a legjobb barátod is nagyon jól teljesít meg az ellenséged is és akkor mérlegelj reálisan. Naggyon nehhéz. Csak néha sikerül jól tp-t osztanom.

Link a hozzászóláshoz

Jó estét mindenkinek.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Sneer

-A szabálykönyvek listáját Gangler leírta nekem.

-Köszi a példákat ezek szerint túl sokat adtam eddig.

-A Summariumot megpróbálom beszerezni.

-A lovag hat szinten át erre gyűjtött.

-A regényeket és kalandmodulokat még nem sikerült beszereznem.

Gangler

-Köszi a listát erre gondoltam. Ezek szerint csak a Summarium és az Új tekercsek hiányoznak. A Titkos folians nem kell, ha nem javították ki a MTK-et és a HBG-ok hibáit, kalandokat meg mi szoktunk kitalálni.

-Tp osztásra Sneer írt példákat.

-A címet majd megnézem.

-A 35. szintű karaktert Darun írta a 8. oldal alján.

Necromancer

-A szabálykönyvek listáját Gangler leírta nekem.

-Tp osztásra Sneer írt példákat, de megfontolandó amit írtál.

-Az ETK megvan a Summariumot megpróbálom beszerezni.

-Ezek szerint nem meséltem reálisan. Én az ETK-ban írtat néztem:

vért duplája + mp-onként 1,5 aranyat mondtam.

-Én sem adok abitacélnál jobbat.

Woodman

Link a hozzászóláshoz

Kedves Woodman!

Én most csak a Tp osztást irnám le, talán még egyszer. Én minden játék alatt max. 300 Tp-t adok. De ilyen még nem volt, 254 volt a legtöbb. Mindent pontozz, saját szerep játszása, megoldó készség, tájékozottság a játék világáról, stb. A mesélési szakasz végén oszd ki a pontokat még frissen. A magasabb szinteken egy szórzó szám gondoskodik a hangulat fenntartásról. Csak annyit, Pl. a 9. szinten ez 7-et jelent, igy max. 2100 Tp lehet mesénként.

A pontos számok:

1.tsz x 0,5

2.tsz x 0,5

3.tsz x 1

4.tsz x 1,25

5.tsz x 1,5

6.tsz x 2

7.tsz x 3

8.tsz x 5

9.tsz x 7

10.tsz x 7

11.tsz x 6

12.tsz x 7

továbbiak x 6

Már 8 éve használom és eddig ez a legjobb megoldás.

Üdv.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Üdv:

Woodman Mazsi táblázatában a szorzók is érvényesülnek, így lehet több tp is mint 300!

Úgyvélem, az a jobb ha küldetés előtt a pézükből kell megvenniük a felszerelésüket fegyverüket, mert így kicsit többet dolgoznak vele, és ha nem is sokkal, de még jobban maguknak érzik a karakterüket!

A kaland alatt az egyik dolgo lehet, mondjuk a karakter egy becsült kedvenc fegyvere ami persze nincs neki, ez motiválhatja arra, hogy jól/jobban játszon mert, ha teljesíti a kalandot, nem egy marék aranyat kap, amit ellophatnak tőle, hanem egy fegyvert, esetleg olyat amire (kard esetében pl.: keresztlapjára) rávésték nevét.

A kaland alatt található tágyak, szerintem teljesen helyszín és Km függőek. Ill. persze a szerencse és, hogy mit is érdemelnek meg. Mondjuk pl.: egy nagyon jó kaland alkalmával, amit nem egy félután alatt zavartok le, mondjuk egy JK ezesetben Boszorkánymester, és még nincs neki, ha megérdemli akkor egy hatalom amuletthez is hozzájuthat. Vagy egy tolvaj pl. egy hasznos szerkentyűhöz, mindegy de érdekes legyen.

Fegyverek egy-egy harc alkalmával mindig találhatnak, de nem érdemes fegyverkereskedőt játszaniuk és cipelniük mindent.

Javaslom, hogy arról se feledkezz meg, hogy egyik kard sem örökéletű és egyik fegyver sem. Minden harc alkalmával sokatsokat romlik az állapotuk élük kimegy.. etc.. Erre is kell gondolni, egy jó kovács, vagy egy új fegyver.

A kalandok befejeztével: itt a pénz is lehet, lehet egy kisebb ház, attól függ ki bízta meg őket miért, és mit ígért. Lehet pénzt, de ezt sem kell töménytelen mennyiségben. Vagy fegyvert, hírnevet, esetleg egy örömlányt, akire szíve már rég áhítozott. Minden lehetséges, mindenesetre ne kapjanak, annyi jó dolgot, hogy következő kalandban, már nem is kell semmit csinálniuk csak kifizetnek valakit.

A feladatok és kalandok: lehetnek egy helyen is, de távol is egymástól a távolt akkor javaslom, ha életút karaktert játszanak és akkor az utazást is le lehet nekik mesélni külön modulba, így egy nagy ész szép modullánc alakul ki. Persze, ha ez nem lehetséges akkor is lehet távol, csak mondjuk ellehet intézni egy varázslóval, hogy segítsen nekik oda eljutni teleporttal vagy netán ha van térkapu akkor azzal.

A titkos fóliáns az ugyebár MTK+Harcosok-gladiátorok, de teljesen ugyanaz, esetleg egykét kép eltérés lehet, de nem számottavű, a tartalom ugyanaz.

üdvözlettel:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...