Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

ETK vs. UTK összességében


Antail

Ha most ismerkednél meg a MAGUSsal melyiket választanád?  

85 szavazat

  1. 1. Ha most ismerkednél meg a MAGUSsal melyiket választanád?



Recommended Posts

Üdv!

Üzleti levelet úgy lehet írni, ha a kezdeményezés mögé egy céget húzol fel. Amit utána a MAGUS jogviták örvénylő tengerére eresztesz. Ez a dolog annyira nem célszerű. A személyes kezdeményezésre nem hiszem, hogy érdemi választ kapsz. Amennyiben leteszel egy közösséget és valamennyi munkát az asztalra, úgy már esélyesebb, de ott is elutasítóak lesznek szerintem. Mivel minden kiadónak megvan a maga gondja (elsősorban jogviták) nem akarnának szerintem még egy szabálykönyves dolgot is bevállalni, ami további jogalapot képez pereskedésre. Nyilván közös véleményt nem fognak megfogalmazni.

2,4: 4. pont minősíti a kiadót, ahogy a 2. fórumozót; mivel minket nem köt egyik könyv nyelvtani színvonala sem, ezért akár magasabb színvonalon is lehet űzni a társalgást :pajti:

A koncepciód nem rossz, saját házunk táján is találunk a kezdeményezésre példát, de sajnos nehéz és rögös az út. A belefektetett munka megtérüléséről nem is beszélve.

Ha neten keresgélsz találhatsz egy vicces képet ami a mindenki számára elfogadható, tökéletes játékrendszert szimbolizálja egy km-mel. Az alapkönyv gerince kb. 1 méter magas.

Antail

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

"A hejesírás, ahogy az fogalmazás, meg a, hogy mijen szavakat használ valaki, jelemzi az egyént - bizony a fórumon is!"

A kiadóknak - bármennyire is nem érzi az, akinek - mint pl. én is - a szűk érdeklődési körének megfelelő területen nem jön ki minden héten egy új könyv - nincs túl sok szabadidejük - vagy csak nem akarnak foglalkozni mindennel.

Tárgyalni velük tervekről majdhogynem fölösleges, kész anyaggal kell eléjük állni. Még ezzel is éveket kínlódhatnak - tapasztalatból mondom. De azért hajrá, nem akarom elvenni a kedved!

Link a hozzászóláshoz

Csak a tervet és az alapötleteket könnyű összeállítani, és sajna idehaza elég nehéz bármit is elintézni, bármennyire is akarja az ember.

Mint tudjuk pénz beszél, a goblinkaki nyávog :)

Igaz ami igaz, lehetne erre a célra 1 non-profit társaságot, v 1 alapítványt létrehozni.

Az is sztem vehető nyílt titoknak, ha sikerülne 1 igazán jól átgondolt és igényesen megalkotott szabályrendszert kialakítani, akkor sokkal nehezebb lenne előrukkolni 1 újabbal.

Emellett valószínű az lenne a legjobb a kiadónak, ha mindent "mi" csinálnánk és nekik csak a jogdíjakat kéne beszedni :)

(Remélem az szűrődött le, h én akkor is hallatom a hangom, ha senkit se érdekel, vlmint nem nagyon izgat h másoknak mi a véleménye rólam, mert senki se akarja manapság igazán megismerni a másikat, ha mégis akkor a közeledés mögött mindig vlmi hátsó szándék sejtése lapul. De remélem nagyon is tévedek.)

Link a hozzászóláshoz
A személyes kezdeményezésre nem hiszem, hogy érdemi választ kapsz. Amennyiben leteszel egy közösséget és valamennyi munkát az asztalra, úgy már esélyesebb, de ott is elutasítóak lesznek szerintem.

Nagyjából így. Ha megkeresel egy kiadót ezzel az elképzeléssel, egy udvarias elutasítást fogsz kapni (ha különösen kitartó vagy, indokokkal alátámasztva). Ahhoz, hogy egyáltalán komolyan vegyenek, egy működő, elindult projecttel kell házalnod, ami lehetőleg már eredményt is fel tud mutatni, és belátható időn belül egy kész termékhez vezet. Ezek hiányában legfeljebb bátorítást kaphatsz.

A "negatív" hozzáállásnak számtalan oka van, de a legjellemzőbb hogy minden kiadó próbálkozott már hasonló "workshop" felállításával, vagy egy már működő gárdával való együttműködéssel, de kézzelfogható eredményeket még egyszer sem sikerült felmutatni.

[OFF]

Gambit szerint nemleges választ fogsz kapni (ő meg kiadóval dolgozott).
Dolgozom továbbra is

[/OFF]

Link a hozzászóláshoz

Az egyetlen bajom ezzel, hogy tegyuk fel teknikailag megoldom az egeszet, kapok embereket akikkel nekiallunk atirni, majd megyek a kiadohoz hogy van egy projekt es ok kuldik is a biroi vegzest mert a magus es az oszes hozza tartozo jog az ovek. Nem szeretnek egy csomo idot es energiat belefektetni hogy vegul porul jarjak/nem tudjam befejezni az egeszet, legalabb kapjak engedelyt hogy szabad, majd azutan johet a munka.

Link a hozzászóláshoz

Azt nem tilthatják meg, hogy te leírjál BÁRMIT. Ha nem teszed közzé, akkor semmi közük nincs hozzá. Magadnak azt írsz, amit akarsz. Ha nyíltan akarod csinálni, akkor esetleg már lehet gond (nem tudom, milyen jogi cuccok veszik körbe), pénzt meg biztos nem kérhetsz érte (de ez nyílván nem is célod). De a nyílt készítésnek vannak hátrányai, például hogy senki nem érzi magáének a dolgot, így nincs is felelősségtudata, "majd a többiek", így eleve nem biztos, hogy jó fejlesztési modell.

Link a hozzászóláshoz

Na ez az amit kifelejtettem, h értelem szerűen többször is konzultálni kell a kiadóval, és az is fontos, h a kész részleteket/részeket a nagy közösség ne tudja simán letölteni, ez mindenképp elengedhetetlen, h a kiadó ne parázzon, h senki nem fogja megvenni, hanem letöltik, persze a későbbi net-re felkerülést nem lehet elkerülni.

Apropó most jut eszembe, a slan-pszinél tetszik, h szétbontották a korábbi chi-harcot, de itt felmerül a nevét miért kellett erre a sárkányos förtelemre cserélni? Itt kedves ismeretlen alkotónk sztem sokat diablo 2-zött, plusz semmi köze a slan-pszinek a sárkányokhoz, ha jól tudom!

Link a hozzászóláshoz
Apropó most jut eszembe, a slan-pszinél tetszik, h szétbontották a korábbi chi-harcot, de itt felmerül a nevét miért kellett erre a sárkányos förtelemre cserélni? Itt kedves ismeretlen alkotónk sztem sokat diablo 2-zött, plusz semmi köze a slan-pszinek a sárkányokhoz, ha jól tudom!

Az eredeti ETK-s szövegben is szerepel, hogy a Chi harcot gyakran emlegetik úgy mint a "Sárkány ébredése". Gondolom innen jött az ötlet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...