Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

SirThomas kicsiny, eldugott világa


Sir Thomas

Recommended Posts

Eszembe jutott valami... Egy éjszakai játék TT-re. Tekintsd ezt a bejegyzést jegyzetnek, csak hirtelen bedobom ide, hogy el ne felejtsem.

A lényeg az, hogy fordítunk a kockán, idén TT-n nem én mesélek, hanem ti, "játékosok".

Lesz tehát 1 játékos - ÉN

Lesz 6 mesélő - TI

A játék lényege, hogy mint játékos, kihozok belőletek mindent, amit csak tudok... Ti fogtok kooperatív módon mesélni és én adom hozzá a módszereket, technikákat. Aztán, mint a jó játékos, majd kaptok arcba mindenfélét. Kritikát, hátbaveregetést és ... chipset, hogy a sztori arra menjen, amerre nekem jó.

Hmm... Nem is rossz.

Hogy tetszik?

Link a hozzászóláshoz
ilyen könnyen nem húzol csőbe. ;-)

Francba. :mrgreen: Pedig mit össze mesterkedtem itt a szavak csűrés csavarásával. :D ... Komolyra fordítva: azt mindjárt gondoltam, hogy ez nem egy apróság, de komolytalan dolgokkal nem is mertem volna kicsiny, eldugott világodat megzavarni. ;)

A lényeg az, hogy fordítunk a kockán, idén TT-n nem én mesélek, hanem ti, "játékosok".

...

Hogy tetszik?

:shock: Ez egy annyira meglepő gondolat, hogy mindenképp megérdemel egy kísérletet.

Jelentkezzen az, aki rátermettnek tartja magát, és elég nyíltnak, hogy fel tudja dolgozni a következményeket lelkileg!

:laza: (ez a jelentkezős smile :D )

Link a hozzászóláshoz

Most őszintén, pont ez az a lehetőség, amit érdemes kihasználni azoknak, akik nem elég magabiztosak a mesélési technikáikban.

Ha nem véglegesen tettél le a mesélésről, akkor ezt nem hagynám ki a helyedben. Abszolút védett környezetben, baráti körben, legrosszabb esetben is jól szórakozva lehet a mesterséget gyakorolni. Én a helyedben lecsapnék a lehetőségre, nem partszélről nézelődnék...

Ezt a többi hezitálónak is üzenem természetesen, mert látom, hogy ez elijesztette a tisztelt fórumozó közönséget... A normál TT topicban fél nap alatt elfogyott a hely a meséről, de fordítva már nem annyira kelendő :)

Pedig higgyétek el, ha megvalósítható (mert egyelőre nem gondolkodtam még azon, hogyan tudom megoldani), lehet olyan jó, mint bármelyik mese. Ha nem tudom megvalósítani elég jól (nem lesz sírva röhögős és mégis hasznos), akkor úgyis lefújom és marad a normál menet. ;)

Link a hozzászóláshoz

Úgy látom, ez nem nyerte el a tetszését mindenkinek. Mindegy, az ötletet fenntartom. Ha össze tudtok szervezni még két főt, akkor megcsinálhatjuk. Határidő: Karácsony :)

Mostanság egyébként a következő larp foglalkoztat, amit szervezné(n)k. Egyelőre csak nagyon vázlatosak a tervek, van egy durva költségvetés, időbeosztás, alaptéma és játékvezetési ötletek, de még semmi végleges. Mindenesetre nagyon izgalmasan hangzik és ez lenne az első hosszabb kamara larp, ami itthon megvalósulhatna. Kb 30 főre tervezzük, ami elég nagy szám (tekintve, hogy ezt a játékstílust még kevesen ismerik itthon). Mindenképp kihívás és persze jó csapat kell a szervezéshez.

Kinéztem persze már a helyet is... nagyon király! :)

Persze részleteket nem árulhatok még el, de ez lenne az első élő szerepjáték, ahol tényleg mindent eredetire próbálunk meg összehozni, hogy hiteles legyen a környezet és ne kelljen annyit a fantáziára bízni. Naná, hogy az ember olyat próbál megszervezni, amiben maga is szívesen játszana.

Szóval akit érdekel egy ilyen projekt, az nyugodtan keressen meg, találunk neki helyet. Akár játékosi, akár szervezői (aki szintén játszik) vonalon.

Link a hozzászóláshoz
Szóval igen: a tanfolyam hülyeség. K.E.R (Kalandmesterek Ezüst Rendje) eszembe se jutott. :D Nem, nem erről van szó, hogy alakítsunk egy klikket, ... Áhhh! Szó sincs erről. :D

[OFF] Mi sem épp tanfolyamot tartottunk. Nem tudom mi minden keringett rólunk a neten, de nem érdemes mindig készpénznek venni a nettó hülyeséget ;) [/OFF]

Link a hozzászóláshoz

Az lfg.hu oldalon két érdekes verseny is napvilágot látott:

M* fejlesztői verseny (határidő: október 19.)

Itt egy meglévő vagy saját rendszert kell zanzásítani és hozzáilleszteni MAGUS-hoz. A kiírás elég értelmezhetetlen, de a mögöttes fórumon jól követhető, hogy mik a fő elvárások (pl max 24 oldal, 4 példakarakter stb). Összességében érdekes kezdeményezés, de ez egy szórakozás jellegű akció, nem sok gyakorlati értéke van. Inkább amolyan közösségépítő kezdeményezésnek tudom tekinteni.

http://lfg.hu/66981/hirek/magus-szerepjatek-fejleszto-versenyecske/

Mikroméretű szerepjátékok versenye (határidő: október 31.)

Ez már sokkal komolyabb ügy szerintem, hisz egy-egy kész pályamű könnyen a figyelem középpontjába kerülhet és ezzel sok önfeledt játékórát adhat a leendő játékosoknak. A lényeg, hogy egy maximum 4 oldalas miniszerepjátékot kell alkotni. A méretkorlátból adódóan ezek többnyire egylövetű játékok, de azért sok péda van univerzális rendszerekre is. Nemzetközi szinten ennek nagy hagyománya van, itthon nem sok ilyenről tudok, "hivatalos" versenyre meg nem is emlékszem. Ettől egy kicsit be is lelkesültem, és a zombis mesém rendszerét (TT2011) nagyjából össze is raktam hozzá. Ok, hogy sablonos a dolog, de a tesztjáték alapján teljesen életképes. A kezdeményezést mindenkinek ajánlani tudom, aki szeret kicsit rendszerkedni és vannak egyedi játékötletei.

http://lfg.hu/66640/hirek/mikromeretu-szerepjatekok-versenye/

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...