Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Sziasztok!

Bocsánat. hogy Heliodor-ügyben nem léptem időben; a kérdés felmerülésekor (Garmacor) épp nem jártam erre... CS pedig gyors volt :) Valóban rá gondoltam. (Egyébként az Együttállás című novellában is - jó eséllyel - az ő alakja tűnik fel.)

A bárd képes a fénymágiával megtéveszteni egy varázslót?

Igen, képes. Bár nincs egyszerű dolga... Alapból 30% esélye van egy varázslónak, hogy minden mágiahasználat nélkül, rutinból kiszúrja a fortélyt. :)

Á, most látom, Garmacor közben válaszolt. Akkor a kérdésemet töröltem.

Garmacor uram, Te jössz! :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
elavulás :)
Link a hozzászóláshoz
Egy 11. Tapasztalati szintű Bárd egy régi vár romjai alatt talál egy míves sisakot mindenféle képzettség, pszi és mágia nélkül mit tud mondani róla?

Ha úri kedve úgy diktálja, bizony akár a sisak egész történetét elmondhatja; ideértve a készítésének históriáját, de a használatához fűződő legendákat is.

S az én ikerkérdésem:

Ar Kahorra, a hírhedt boszorkánymester csodával határos módon megszökik Doranból. Ám még egy mérföldre sem jut, amikor a Vigyázó rend két lovagja utoléri egy régi szélmalomnál. Kahorra végső mentsvárához, ahhoz a fiolácska Hatalom Italához folyamodik, melyhez - úgyszintén kisebb csoda által - menekülés közben jutott. Miközben a közelgő lovagok elől a roskatag malom vitorlázatáig hátrál, felhajtja az italt. Tekintete sárga lángot vetve a fénylő páncélokra villan, s farkasmosollyal felemeli horgas körmű balját. Mégis mire készülhet? S mi fog történni?

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom pontosan mire gondoltál de felvázolok egy eseményláncolatot.

A bm a fém páncélokat meglátva villámmágiához akar folyamodni bízva a nagy sebzésben (pl. villámlánc, bebörtönzés). De nagyot kell csalódnia ugyanis a dorani vigyázok rendjének összes tagja mágikusan kondicionált harcos-lovagok ahol nemcsak testüket és szellemüket itatják át mágiával hanem a páncéljuk és fegyvereik is mágikusak. Így jóval kevesebbet sebez vagy akár semmit a villámmágia.(nincs automatikus max. sebzés, stb.).

Ha valami hasonlóra gondoltál görgetem tovább.

Ar Kahorra(boszorkánymester) csak úgy tudta elkerülni a véget, hogy a malom mellett lévő szirtről a folyóba vetette magát. A sodrás sötétedésre egy kis fövenyes partra sodorta. Itt tűzet gyújt az összes megmaradt mana pontja elhasználásával majd még a teljes sötétedés beállta előtt begyűjti a hatalom italához szükséges alapanyagokat és egy régi itt talált sisakban megprópálja elkészíteni azt. Mi fog történni?

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás ezt jól benéztem akkor talán az a megoldás, hogy megdöbben mert nem kap vissza mana pontot mert Doranon kívül nem nagyon van mana. Ha jól emlékszem a környéke is tele van manacsapdákkal és pont azért, hogy csak a városban legyen. Maga a város is pont azért épült oda mert ott sok van.

Link a hozzászóláshoz

Nos... Nem fog tudni hatalom italát készíteni, mert ahhoz kell 1 mp, ő pedig az összeset felhasználta.

Fűzzük tovább:

Boszorkánymesterünk rájött, hogy ostoba volt, de aztán eszébe jutott, hogy van még menekvés, van egy mentsvár arra, hogy mágikus hatalmat szerezzen egy általa készített tárgy segítségével. Mi ez a tárgy, és minimum mennyit ér?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tiszta rubin kell a hatalom amulettjéhez ami az alapdrágakő ár tízszerese mert csak az ilyen minőségű drágakőbe lehet manát tárolni.

Tehát egy karát(0,2 gramm)=1-es erősség=1Manapont. Ez a drágakő 5000 aranyba kerül tehát ha egy 20 grammos ugyanilyen minőségű rubint használunk akkor abban 10manapontot tudnánk tárolni és az értéke 50000 arany lenne plusz az ékszer amibe belefoglaljuk. Igen csak drága mulatság.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...