Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Üdv!

Meg tudunk-e nevezni néhány "Sárkánygerinc" névre hallgató objektumot; s ha igen, melyek ezek?

Dwyll uniós erődrendszer a toroni határon a Pidera hegységben.

Egy csillagkép Ynev égboltján.

Az alábbiakban nem vagyok biztos de ha hibás majd kijavítotok:)

?A Niare és Gro-Ugon között elterülő megmászhatatlan Yian-Yiel hegység.

?Syrta Draqvena(sárkánygerinc) észak déli irányú hátság a godoni időkben a holt-kromarra és Perdemion karéja között. Elméletileg egy sárkány alszik alatta amit a godoniak meg is találtak de nem merték felébreszteni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Coryss;

?A Niare és Gro-Ugon között elterülő megmászhatatlan Yian-Yiel hegység.

Ezt inkább Világgyűrűnek nevezik (legalábbis a niarei oldalon), de nem kizárt, hogy bizonyos körökben hívják így is - végtére is Kaoraku birodalmának határait óvja...

Az általad írtakat csak annyiban egészíteném ki, hogy Alidarban áll egy Sárkánygerinc nevű igencsak felkapott fogadó; itt szállt meg Rosanna is, amikor a vörös lobogóért a városba érkezett két embervadász kíséretében (Észak Lángjai).

Várjuk a kérdésed! :)

Link a hozzászóláshoz
Melyik szervezet a láncbarátok ősi ellensége?

Az Ezüstököl Testvériség az Északi Hármak területéről.

Beeksz!

Igazaból valami miatt feltételeztem, hogy az alap D100 rendszerben gondolkozunk, de jogos, hogy nem feltétlen.

A feltételezés jogos volt; én is csak érdekességképpen említettem meg a kaszt megjelenését a Nagyfehérben... :)

A kérdésem: mi az a lyronais?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lássuk sorjában:

1. Tűzsárkányt (egyfajta sárkány alakú, őstűzből gyúrt fantomot) nem varázsló, hanem tűzvarázsló képes létrehozni.

2. Uralni, azaz egyben tartani és irányítani elvben korlátlan ideig tudja, csupán a varázslat időtartama függ a tapasztalati szintjétől, ennek lejártával a lény, továbbra is létrehozója irányítása alatt maradva apránként elenyészik.

3. Minthogy a jelenségnek semmi köze a valódi sárkányokhoz, a "korcssárkány" kifejezésnek ez esetben nincs értelme; a varázslatnak egyetlen változata létezik.

NB: amennyiben a valódi korcssárkányoknak van valamiféle fajtája, amelyet "tűzsárkány"-ként lehet jellemezni, nos egy ilyen lényt aligha tud egyáltalán uralni egy mégoly sokadik szintű emberi varázsló is...

Link a hozzászóláshoz

Shadon városa a központjuk.

Garmacor Azert nem pörög olyan gyorsan a fórum mint egy chat! :)

Egyebkent ügyesen vettétek észre a turpisságokat az tűzsárkányos kérdésemben. Nem tudok én se korcs tűzsárkányról Yneven.Igen a tűzvarázslói varázslat volt a kérdés középpontjában. Locsogas után egy vizes kérdés mi az ősvízhez tartozó paraelem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az öreg hím jegesmedvék változnak időnként "őrült medvévé" ilyenkor egy település közelében vernek tanyát és elragadják az óvatlanokat éjjelente bemennek a faluba pusztítanak amit érnek. Lehetetlen megszelídíteni és a rémálom csak az állat elpusztításával érhet véget.

Kérdés: a boszorkány fel tudja tölteni az elméjét manapontal ha éppen elfogyott a hatalom itala? (nincs hatalom amulettje)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...