Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Jó reggelt mindenkinek!

a pyarroni panteon hány kegyeltje halt meg Pyarron pusztulásakor vagy addig amíg az bekövetkezett?.

Ha jól értem a kérdést, akkor a Pyarron városának védelmében elesett kegyeltek számát kéne megnevezni...

Õk a közvélekedés szerint hatan voltak. Simoneus Rugerano Alborne, Ute Betan Adron, a boldog emlékezetű Gaude Nery'da Dreina, Elorand lovag Krad, az agg Ordaric Lykargon Kyel és a zord Sorquas Devastor Uwel képviseletében halt hősi halált a Szent Város falainál.

Ha jó a válasz, a kérdésem: A Dzsiah-gat szerint melyek az igazhitűek életének alappillérei? (Három van belőlük...)

Link a hozzászóláshoz

Csak egy kérdés: vajon Selmo mint a pantheon az egész pantheon "kiválasztottja" és próféta ide számítódik? :)

Bűvdudás: PPL Krad szerint tényleg 6-n voltak, ugyhogy jó kéne legyen, de a kérdés az hogy meghalt-e még másik a Dúlás alatt, mivel a kérdés elvileg erre is vonatkozik :o Elvileg. Kiváncsian várom Coryss véleményét mire gondolt :)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Dzsiah-gat szerint melyek az igazhitűek életének alappillérei?

A hitvallás, az alamizsnálkodás, a szertartásos ima ebben a fontossági sorrendben.

beeksz: erre a hat kegyeltre gondoltam de bele lehet pluszban számolni Selmo atyát is. De ha te tudsz még ne tartsd magadban!

Kérdés: Ki és kitől kapta a viharköpönyeget és jelenleg hol található?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Némi ellentmondás van az ilanori ősvallás istenségeivel kapcsolatban a fellelhető irodalomban. A PPL szerint:

"Egyes ilanori származású teológusok elmélete szerint a szépmezeiek ősvallásának Szűz Vadásza, Kai-Syah tulajdonképpen maga Arel..."

illetve

"Sokan (éa. az ilanoriak közül) a pyarroni istenekben ősi kultuszuk égi hatalmasságait látják (Arel - Kai-Syah, Ellana - Dar-Larti, Krad - Kai-Ahnar, Kyel - Kruh-Beran)."

Míg a Két Holdban:

"Az ilanoriak Arelt mondanak, de Kai-Ahnart gondolnak, Kradot emlegetik, de Kruh-Beran jár a fejükben."

illetve a Karneválban:

"A tábla másik átlójába Kai-Ahnar sötét tükörképe, Kai-Syah neve került..."

Szóval; elég nyilvánvaló, hogy van itt egy kis kavar. De jobb híján támaszkodjunk a PPL. terminológiájára... :)

Ha így elég alapos a válasz, akkor a kérdésem:

A hagyomány szerint hány csatát vívott meg a Mogorva hadinépe, mire új hazát lelt a Délvidéken?

Link a hozzászóláshoz

Hey!

A mondatod sorrendjében:

- Mert 2. szintű és csak 5. szinttől lehet pusztító tűz útjára térni.

- A varázslatot csak a "Fény ösvényét" járok ismerik.

- De mivel 18 manapont csak 3. szinttől tudják elvarázsolni.

- Legalább 3E-s tűz kell lobogjon de a gyertya 0E.

- Calowyn-re csak akkor tud teleportálni ha már járt ott ami az esetek 99,999%-ban nem valószínű, hogy megtörtént.

Kihagytam valamit ? :)

Kérdés: A Varázslói Varázslatok (ETK) elemi mágián alapuló részéből a mozaikmágia szabályai szerint melyik nem működne?

- Artu

Szerkesztve ekkor: , beeksz által
Link a hozzászóláshoz

Hey!

Nos a varázslat a "Lámpás", mivel csova formánal le van irva, hogy a teljes hatást a forma hatóidejenek végére fejti ki, igy 1 óra alatt gyakorlatilag semmi se történne.

MagyarGergely: Nem tudtam kivették, általában kérdést kitalalnom nehezebb nem megválaszolni, de ugynezem ez most megint túl nehezre sikeredett :D Viszont remélem egyre gondoltunk, több olyan van azon a részén amibe bele lehet kötni de tudtommal ez az egyetlen aminek egy korábbi szabály egyenesen ellent mond.

UI: Kérdést később fogok tudni feltenni, addig ha valaki tesz fel szerintem rendben van. Ennyi idő után szabály szerint amúgyis lehetett volna :)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocsánat, de kicsit muszáj kellemetlenkednem.

Nos a varázslat a "Lámpás", mivel csova formánal le van irva, hogy a teljes hatást a forma hatóidejenek végére fejti ki, igy 1 óra alatt gyakorlatilag semmi se történne.

Beeksz, szerintem nincs igazad, nem csak a válaszod, de így a kérdés is hibás.

Ha pontosan idézel, nem csak fejből, akkor láthatod, hogy a "teremtett elem folyamatosan áramlik", és bár a teljes hatást (sebzést) nem azonnal, hanem a KÖR végén fejti ki, közben is "történik valami".

Ráadásul, az általad működésképtelennek titulált varázslat nem egy körös, jóval hosszabb, így ha azt veszed esetleg, (ami szerintem helytelen) hogy az egy kör alatt semmi nem történik, akkor is marad bőven ideje a varázslatnak világítani, azaz működni. A szövegben szerintem egyértelmű az, hogy 1 kört elemeznek a csóva esetében a kitöréssel szemben, nem tartom elfogadhatónak azt az álláspontot, amely esetleg azt feltételezi, hogy az időtartam növelése esetén is a varázslat teljes időtartamára nyúlik ki a csóva teljes erősségének elérése - nem ez van a szövegében. (1TK,298.old).

Én nem erre a varázslatra gondoltam, tehát a gondolatolvasás mégsem megy. :D A működésképtelen varázslat egyébként a Kíméletlenek tőre, ahol nem vették figyelembe a személyes aura szabályát, és ezt később egyik Rúna magazinban javították is.

KÉREK mindenkit, hogy a fenti eset legyen arra példa, hogy alaposan tessék utánanézni a kérdéseknek, mielőtt valaki felteszi... nyisd ki a szabálykönyvet és oldasd el! Kéretik helyes kérdéseket és válaszokat szolgáltatni a többieknek. (bár nem vérre megy - mielőtt valaki megjegyzi - de akkor is, legyünk pontosak, ha már a többieket kérdezgetjük.

Link a hozzászóláshoz

Jó reggelt!

Kérdés: Mennyi ideig raboskodott kráni fogságban Igrain Reval? Bónusz kérdés: és kik szabadították ki?

A nagy utazó huszonkét hónapig élvezhette az egyik külső tartománybeli hatalmasság vendégszeretetét; végül az Aranykör lovagrend portyázói szabadították ki.

Kérdésem: Melyik az a papi varázslat, melynek alkalmazásához elengedhetetlen a Hangutánzás képzettség?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...