Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu fórum-játék


Recommended Posts

Üdv,

Bűvdüdás: szánom bánom de olyan rég volt, hogy abban se voltam biztos egy ideig hogy olvastam :S

Viszont hogy egy picit nehezebb kérdést tegyek fel most túrhattam fel a könyvespolcom és ugyan amit eredetileg akartam nem találtam meg, viszont egy másik kérdés csak született :)

Kérdés: A Talleren vezette Kék Hadjárat neve kinek volt köszönhető? ;)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Elnézést, tegnap nem jártam erre :S De jogos, hogy mehet a következő kérdés.

A válasz itt található: "Legendák és Enigmák - Homályhozó : Alan O'Connor - Homályhozó".

Maga a válasz pedig az első bekezdésében található: "Anq-weador vagyok, az Örökkön Éber. Õsi erők birtokosa, Kövek Szólítója, Caylith-Caharis pusztító hatalmú, Fekete Fensége". Röviden egy crantai "kovácsmester" volt akinek Talleren köszönhette az első kékacél kardot, illetve Õ tanította meg a Talleren kovácsinak a kékedzést. Magát a történet mindig is szerettem, így most, hogy újra olvastam mintha lenne benne egy kapcsolat a Hollóidők-höz is.

Nos, ez a rövid spoiler mentes válasz, de még 2 válasz van ami elfogadható :)

- Artu

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, szép húsvét hétfőt!

Beeksz!

Olvastam a Homályhozót, de sajnos csak egyszer. A crantai "őstehetségre" emlékeztem (meg a szívének oly kedves hyssel issenelre), de hogy a kékedzést az ő neve fémjelzi, arra nem... :)

Nos, ez a rövid spoiler mentes válasz, de még 2 válasz van ami elfogadható

Rendben... akkor ebből az egyik: Alan O'Connor... ;)

...

Kérdésre várunk! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi a címe Torodegai Gombó "utolsó" művének?

"Alkony a Fehér Daru hegyen"című festmény. Története: a festő enoszukei nemes volt de közrendű lányba szeretett bele akit anyja megöletett, hogy ne zavarja a felemelkedésben a fiát. Erre ő belefestette a lányt ebbe a tájképbe majd a legenda szerint egyszerűen belesétált a képbe és eltűnt, hogy együtt lehessenek.

(bónusz kérdés kráni csokinyusziért: és mi volt a művész "polgári" neve?)

Moroi no Takajori

Kérdés: mi az az Aipus Laevys

Link a hozzászóláshoz

Az Intelligencia tíz feletti része tudományos, míg az Ügyesség tíz feletti része a többi típusba tartozó képzettségek tanulásakor helyettesít azonos számú Kp-t, de csupán első szinten, egy alkalommal használhatók fel.

Ha már képességek: melyik az a főképesség (ETK-ban), amelynek egyik kidobási módja nem szerepel a könyv elején, a képességek kidobásának általános ismertetésénél (30-31. o.), csupán egy bizonyos kasztról szóló fejezetben bukkan fel?

Bónusz: Miért lehet indokolt ez a rendhagyó dobás az adott kasztnál?

Link a hozzászóláshoz

Ez jó kis kérdés!

A bárd intelligencia (k10+8(2x)) dobása nem szerepel ott, és azért lehet lényeges, mert a bárd mana-pontjai bizony szintenként az intelligencia 10 feletti részéből adódnak.

Kérdés: Melyik szabálykönyvekben fellelhető kaszt fp/szintje a legmagasabb?

Bónusz akkor már tőlem is: És melyik kaszt fp alapja a legmagasabb?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...