Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

A nemlét olyan fogalom, mint például a végtelen, vagy a világűr, mert nem tudjuk elképzelni, lehetetlen, van is és nincs is egyben, hogyha úgy vesszük olyan nagyszabású, hogy eltér róla az emberek véleménye, nem tudunk róla semmit, mert nem ismerjük, nem tapasztaltuk, de biztos vagyok abban, hogy nincs túlvilág. Ez száz, márcsak azért sem létezhet, mert ember találta ki. És nem logikus.

Link a hozzászóláshoz

apropó:ti mit gondoltok a lélekről?van vagy nincs?és ha van akkor milyen szerepet játszik?ezt sosem értettem igazán h mi az a lélek és mire szolgál.egyébként ha van lelkünk akkor a túlvilág lehet egy olyan hely ahol lelkünk nyugalomra talál egy magas életforrmága költözik vagy ilyesmi...és ez lehet logikus hiszen az evolúció is foikról fokra fejlődött.lehet h ez a köetkező lépcső...

Link a hozzászóláshoz

Nézd. A világot olyan szabályok alkotják és rendezik, alakítják, satöbbi, tehát a világ tulajdonképpen olyan szabályokból áll, mint a fizika, a kémia, a biológia és satöbbi, ami tulajdonképpen az atom tulajdonságaival van összefüggésben, és egy menyország, vagy egy vallhala eléggé nem ilyen szabályokon alapszik. Logikátlan. Ráadásul emberek találták ki. Egy fogalom, mintsem egy hely (főleg nem egy valós hely).

Link a hozzászóláshoz

Nem, nem a vilámmal kezdődött minden (és a villám sem biztos, mint az élet kialakulásának oka a Földön). De hogy pontosan mivel, azt nem tudom, de senki sem tudja és egy jó darabig (vagy soha) nem is fogja senki. Valószínűleg soha. És persze lesz idő, amikor már sehol sem leszünk. Ahogy Einstein mondta: ''Nem tudom, hogy mik lesznek a harmadik világháború fegyverei, de abban biztos vagyok, hogy a negyedik világháborúban az emberek botokkal és kövekkel fognak majd harcolni.'' Nos ez csak egy alternatíva az emberiség sorsára, de ha a tudomány mai állítása, miszerint a fénynél sebessebben semmi sem utazhat, csak egyes az atomnál is kisebb részecskék, akkor benéztük, mert az emberiség java el fog pusztulni, amikor a napunkban már a hélium fog mivé is???, na mind1, nem jut eszembe, szóval egy másik anyaggá fúzionálni, mert akkor megduzzad a nap, és az első pár bolygót bekebelezi, a Földön pedig iszonyatosan nagy lesz a hőség. :) Bár talán erre is van megoldás. Na mind1. A lényeg az, hogyha akkorra még létezni fognak emberek, akkor igen sokan fognak meghalni. De ez már a távoli jövő.

Link a hozzászóláshoz

Aztán így szólt egy tanító:

"Beszélj nekünk az igazságról!"

És ő ekképp felelt:

" Senki sem tud új igazságot felfedni előtted, csak azt, ami már elméd hajnalán dereng. És ha valóban bölcs, nem kényszerít, hogy Tudása Házába lépj, hanem saját elméd küszöbére vezet. És ha mindannyiótok egyedül is áll isten tudásában, úgy kell egyedül állnotok saját isteni tudásotokban és a világ megértésében."

Link a hozzászóláshoz

A világ megértésének alkotói itt vannak a bolygónkon, a földrészünkön, az országunkban, a városunkban, a házunkban, a szobánkban, a testünkben. Az univerzum minden alkotó eleme kapcsolódik és függ egymástól. Galaxisok alakulnak és megszünnek, bolygók keletkeznek és elpusztulnak, kontinensek emelkednek ki és tünnek el az oceán mélyén, népek uralkodnak és enyésznek el a történelem szinpadán, nagyravágyó szónokok tünnek fel és merülnek feledésbe, értelmesen gondolkodó lények születnek és meghalnak.

Az emberiségnek is lejár az ideje egykoron, de mi már ezt nem érjük meg. Még a gyerekeink se. Van néhány jó évünk.... :wink:

/2004. Mazsinó/

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas!

Nos, ha mát az ET-n belémkötöttél, én meg vissza, akkor folytassuk itt is. Igazából még örülök is neki, hogy nem értesz velem egyet, de ezt most hagyjuk. Igazából szerintem itt most a hit mibenlétéről vitatkozunk, ha nem tévedek. Te is hiszel valamiben, a tudományban. Ez elméletileg olyan dolog, ami bizonyított, bár amikor a 4=6 -tal, akkor megkérdőjeleződik bennem a matematika felsőbbrendűsége. És még valami: ha jól tudom a nagy emberek velejárója a tudományban való hit, az egyszeri embereké pedíg, amilyen pl. jómagam is lennék, a felsőbb hatalomban való hit. Mellesleg gondolkozz el pár dolgon. Nem olvastad rendessen a hozzászólásimat, pedíg akkor tudnád azt, amit a hitről és tudományról beszéltem. Ha nem nagy megerőltetés neked, akkor ennek talán utánanézhetnél. És még valami. Nézz körül! Nézd meg, mire jó a tudomány. Igaz hogy vannak előnyei, de a hátrányait is nézd. Te is tudod, hogy az az idő azért nem fog eljönni, mert a tudományotok megöl minket, vagy ha nem, hát mi lesz belőlünk. Csak példképpen, én már a mai amerikában sem élnék, mert a média kiszúrja az ember szemét. Szerintem ez undorító, de ha neked ez kell, légy vele boldog. Nekem a hit és a szerepjáték menedék ebből az ocsmány, undorító világból. A saját mátrixom, hogy ha már nem bírom tovább, akkor ide még visszavonulhatok, mert hiszek benne, hogy egyszer talán jobb lesz. Nem tudom hogy hogyan, de félek hogy nagy árat kell érte fizetnünk. De akkor talán jobb lesz minden. Talán nem.

Darun

Link a hozzászóláshoz

No offense! Hey! Idefigyelj, a tudomány sohasem ölt! Az atombomba sem ölt! Sem a fegyverek! Sem az autók! Ez így van! Ami ölt az az ember, szándéktalanul, vagy szándékosan, de csak az ember öl a tudománnyal. Amúgy a világ nem a tudományon épül, hanem a tudomány épül a világon! Ezt ne felejtsd el! Még tényleg nem olvastam el minden hozzászólásod, csak néhány utóbbihoz volt szerencsém. És mégegyszer: nem akartam sem az ETben bas**gatni senkit sem itt. Csak véleménynyilvánítás volt! Akárcsak itt.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Elérkezett annak az ideje, hogy megosszam veletek az én álláspontomat, amiben biztos vagyok, amelyek természettudományos, vallási, társadalomtudományi, régészeti tényekkel, írásokkal és saját tapasztalokkal alátámasztottak.

Amiben nem vagyok biztos, azt nem írom ide...

Mindemellett az enyém is egy vélemény, amelyet nem elfogadni kell, hanem megvizsgálni, fölhasználni, ellenőrizni és ezáltal beépíteni eddigi világképetekbe.

Darunt külön meg kell (mégegyszer) dícsérnem, mert nagy hozzáértésről adott tanúbizonyságot. Ugyan tudását nem használja a legjobban, de tudja amit tud. (Ugyan Dartonban hiszel, és ki tudja istened milyen tulajdonságokkat kapott, de tudod, hogy te ő vagy és ő is te. /Ezt elég ha Darun érti/)

Eleinor te is jó úton jársz, de mint tudjuk te már törzsvendég vagy...úgyhogy külön dícséretért e-mailben kérvényezhetsz igénylőlapot. :lol:

Tehát ki Isten?

Isten SZERETET .

Isten a TÖRVÉNY ami irányít minket. Ha a terészttudományok által ismered meg a világ alapelveit őt ismered meg mert ő az alapelv.

Isten ott van mindenütt, és mindenben.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Aquenor: legközelebb inkább ne szólj semmit. Köszi! Tudom, nem vagyok túl toleráns, de ez van. Vadnak születtem, már én sem tudom ki nevelt. (de az utca nem, az biztos)

Takeda: igazán megtisztelsz, deratric, de mindenfélével rendelkezem, csak hozzáértéssel nem. És én ezt nevezem hitnek. Ui: nekem ilyen "őrült" gondolatok keringenek a felyemben, csak hogy könnyebben elfogadhassam az élet dolgait. D3ST: nem mondom, hogy nem érdemelted meg, amit mondtam, de most így utólag már megbékéltem veled. Nálam ez gyengeség, hit nélkül és Nélküle ( :lol: fogadjunk, hogy ezt mindenki félre fogja érteni!!!!) nincs értelme az életemnek. Takeda, még valami. Egy hete voltam fenn a Margit szigeten, és két angol(???) srác odajött hozzánk, ilyen Jézusos izét osztogattak. Legközelebbre megpróbálom idézni, és mellékelem a véleményemet is. Tudom, hogy most nagyon hülyének fogtok nézni, meg álltudományosnak, de csak tegyük fel, hogy a Terminátornak v. a Mátrixnak csak egy minimális valóságalapja is van, és rá fogtok jönni, hogy nem az ember mindennek a középpontja. Maradok tisztelettel...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nos. Legyen:

Aquenor: Örülök, hogy egyetértesz velem, én is egyetértek veled. Amúgy ha jól emlékszem nem kell 5 milliárd év ahhoz, hogy napunkból kifogyjon a hidrogén, de mind1, nem mondtam, hogy ez lesz az emberiség veszte, szerintem addig jónéhányszor elpusztítjuk magunkat. Ennek fő okai, a túlnépesedés, az önzőség, az emberi butaság és az emberi lét egyéb velejárója lesz. Kétlem, hogy emiatt valaha is eljutnánk a legközelebbi naprendszerbe (ha jól emlékszem, akkor 1,5 fényév? nem, na mind1, ebben nem vagyok biztos). És ha eljutunk is, valószínűleg nincs ott emberi életre alkalmas bolygó. Amúgy nem hallottam, hogy azt hitték, hogy a hangnál sebessebben nem lehet utazni, de az ember által alkotott leggyorsabb ketyere egy műhold és ha jól emlékszem, de szerintem megint tévedek, akkor 24km/s sebességgel szeli az űrt. Viszont Einstein tudományosan alátámasztotta,hogy nem utazhat semmi sem sebesebben a fénynél, mert akkor tömege végtelen lesz, nem is beszélve arról, hogy minél gyorsabban utazol, annál lassabban telik nálad az idő, mint a külvilágban. (persze nem mondom, hogy Einstein nem tévedhetett, de ha igaza van, akkor van egy kis problémánk....)

Takeda: Mit is mondjak, engem sem hatott meg. Már csak azért sem, mert az én elveim (amiket soha nem fogok föladni) szöges ellentétben állnak a tiéddel. Az én mesterem nem a nyugat. Szerintem a nyugat bekaphatja. Én vagyok a saját mesterem, és ez így van rendjén. Nem csak egy szempontból vizsgálok meg egy-egy dolgot. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy milyen fajta tudásra akar szert tenni, de én nyitott vagyok a ti tudásotokra is, csak más okokból. Még ha nem is értek veletek egyet, egy bizonyos fokig még igénylem is, aztán már csak eltűröm, aztán meg elszakad a cérna. Ez van.

Darun: Amint mondtam, senkit nem akarok megbántani, nem vagyok egy aggresszív típus. Ilyennek születtem. :)

Link a hozzászóláshoz

Darun:semmi gáz.Mond meg a véleményed nyugodtan én is lobbanékny vagyok.és ezt másoktól is elfogadom.De most nekem hiába beszél Takeda Istenről meg arról h életünk célja az h mi is azokká váljunk ha én nem hiszek benne.De meghallgatom.Mert semmit nem szabad úgy elitélni h nmetudod miféle is igazán.És az is igaz amit Takeda mondott h egy mestertől tanulni nem szabad.

Hamár felhoztátok a Mátrix témát idézek belőle(ez nembiztos h teljesen ide fog tartozni de leírom :roll: )Smith ügynök:"Az ember egy vírus,egy betegség"

Szerintem tudjátok h mire gondolok de azért elmondom:Nos mik is a vírus tulajdonságai?:megteleőpszik valahol elkezdi kihasználni környezetét kiszipolyozza belőle azt ami neki kell ahoz h éljen ahoz h szaporodjon.És az nme érdekli h ekközben tönkreteszi azt amin megtelepedett.Nézd meg az embert.Mit tett szegény bolygónkal a Föld-el.És még mindig rombolja pusztítja szennyezi csak azért h neki jobb legyen,kedvére élhessen.Ebben szerintem teljesen igaza volt Smith ügynöknek.

Link a hozzászóláshoz

d3st:ezt nem ezen a fórumon kell megbeszélni h az ember mit fog tudni a technika segítségével és mit nem.meg nekem ehhez nincs elég tudásom... :wink: .

Ti mit gondoltok az olyan fogalmakról mint:semmi,minden,végtelen,nemlét?mert szerintem zek azok a fogalmak amiket az ember nem képes felfogni és ezért talált ki rengeteg mindent lásd:nemlét---->túlvilág.mivel nem tudták/tudjuk felfogni kitaláltak valami ta probléma "megoldására".

Más:ezt már kérdeztem egyszer de nem válaszoltatok:Ti mit gondoltok a lélekről?van vagy nincs?és ha van akkor milyen szerepet játszik?

Link a hozzászóláshoz

Türelmetlenség....

Mondtam, hogy nem tudtam befejezni, tehát még nem volt kész, azaz mért is értettétek volna meg... :? (Aquenor, d3st)

Tudnotok kell, hogy én már nem sértődök meg egyáltalán, tehát bármit írtok a hozzáállásom senkivel szemben nem változik, csak akkor, ha ő változott meg. Annyit kérek csak, hogy az indulatos megjegyzéseket esetleg moderálni való szóhasználatot priviben osszátok meg velem. És bocs a kollektivizálásért.

Ezen a kijelentésen jobb lenne, ha elgondolkodnál (d3st):

"Az én mesterem nem a nyugat. Szerintem a nyugat be..." "Én vagyok a saját mesterem"

Senki nem taníthatja saját magát, mert azt már tudod. A környezeted tanít téged, és te eldöntheted mit használsz föl belőle, és mit teszel magadévá, aszerint az elv szerint amit a környezetedtől tanultál.

Talán nem az európai kulúrában nevelkedtél, estleg kínai vagy, vagy arab?

Mert ha igen, akkor szólj.

És ne haragudj hogy elfelejtettelek megkérni egy nagyon fontos dologra, ami lehet nekem is új és hasznos (bár az nagyon furcsa lenne), mert több állítsod, amely szilárd meggyőződést sugároz kifejtetlen maradt. Pl:

"világ tulajdonképpen olyan szabályokból áll, mint a fizika, a kémia, a biológia és satöbbi, ami tulajdonképpen az atom tulajdonságaival van összefüggésben, és egy menyország, vagy egy vallhala eléggé nem ilyen szabályokon alapszik. Logikátlan. Ráadásul emberek találták ki."

"de biztos vagyok abban, hogy nincs túlvilág. Ez száz, márcsak azért sem létezhet, mert ember találta ki. És nem logikus."

Szeretettel várom a magyarázatod és az alapdokumentumok címeit, szerzőit.

Aztán folytathatom a gondolatot az előző oldalról, de addig nem, mert ha olyan tudás birtokában vagy, amiben mi nem, akkor nekünk kell tanulnunk, nem neked.

Én fizikai elven is értem a menyország és a lélek működését és felépítését és szerintem logikus. Nem logikus az, amihez nincs meg a logikai elved.

Addig is a többieknek: A szeretet megnyilvánulását ha érteni akarjátok tudnotok kell, hogy nem csak lelki szinten létezik. Mert minden összefügg.

A léleknek is van anyagi megnyilvánulása. Gondoljatok csak az aurára. Abból kiolvashatók az érzések és a gondolatvilág is, egyszerűen, hiszen láthatod a két szemeddel. Ha nem látsz 'tisztán' megbizonyosodhatsz, ha elmész aurafotózásra, amely a Kirlián féle fényképezés elvén működik.

Lelkünk és szellemünk finom elektromágneses tér, amelynek frekvenciája annál magasabb, minél magasabb szintre ért valaki a fejlődésben. A szeretet a legnagyobb frekveciájú energia amelynek elérése a cél. Az egész élet azért van, hogy rezgésünkel egyre inkább fölvegyük ezt a szintet. Bármit tehetsz nem bújhatsz ki ez a feladat alól, mert a teremtőnk ezt a célt tűzte ki teremtményei számára. Ezáltal fejlődik ő is és mi is.

A szeretetre jó példa a kézrátétel. Energiát adsz másnak, de helyette újat kapsz, tisztát és többet is.

A szeretet olyan magas szintű rezgés, hogy 27 szer gyorsabb a fénynél. Tesla ezt az energiát használta legendás kísérleteiben, és az egyiptomi piramisok is ezt használták.(ez már megint egy másik sztori) A nyugati kutatól Tachitonnak nevezték el.

Minden anyagot (is) átitat ez az energia, és minden anyagnak van egy bizonyos rezgésszintje.

Link a hozzászóláshoz

Takeda:nos igen van abban valami amit mondasz.H mindennek van egy bizonyos elektromágneses rezgése stb...Konkrétan olyan rezgés h szeretet vagy jókedv vagy ilyesmi szerintem nincs.Az h az aurából ki lehet olvasni az más.hiszen aza agyunk is kémiai és fizikai alapon működik és ezt megfelelő műszerekkel le lehet mérni.tehát nme a szertet bocsát ki rezgést vagy valami hanme mondjuk ha boldogok vagyunk akkor az agyunk vmilyen jelket kül az agy másik részének és ezt mi tudjk érzékelni.Én nme hiszem h a szertet mint oilyan egy energia lenne.Ha nme értitek h mit mondok akor semmi gáz mer elég öszevisza írtam és tulajdonképpen én sem tudom h mit akarok mondani csak belülről érzek,tudok valamit.de ezt nme tudom szavakba önteni...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Aquenor: azt hittem, hogy a múltkori hozzászólásom elég egyértelmű volt, de látom még sem. Na mind1, most nem fejtem ki mégegyszer. A félreértések elkerülése véget, amikor a Mátrixot emlegettem, akkor az Animátrix: Második Reneszánsz-ra gondoltam. És még valami. A lélekről a véleményemet leginkább a fenti idézetem addhatja meg. Hiszek a lélekben, de amíg nem bizonyítja be valaki az ellenkezőjét, addíg TUDOM, hogy nem létezik. Vicces kérdést tettél fel. A semmiről engedd meg, hogy egy nagyon kedves ismerősömet idézzem: "Olyan, hogy semmi, nincsen. Hiszen ahol nincs semmi, ott is van valami. Ebből kifolyólag a semmi is valami!" Elnézést, ha pontatlanul fogalmaztam, sajnos én is gyarló ember vagyok és rengeteget hibázom.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...