Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Aquenor... mondtad, h lehet az lesz, mint a Shadowrunban... csak orkok meg törpök nélkül...

szerintem (sajnos) igazad van, ha olyan lelki állapotból nézed, mint amilyenben most vagyok. Nem hinném, hogy lesz Ébredés, de az anarchia és a multicégek, meg a nyomor és gazdagság ilyen éles elválasztása bizonyosan létre fog jönni... hamarabb is mint szeretnénk...

Link a hozzászóláshoz

Aq: Ezen így nem lehet változtatni, ahogy a királyos példában ecsetelted. Mert mi történik akkor, ha meghal a király, ha a nép föllázad ellene. Mindig lesz valaki aki a helyére lép. Ugyanigy működne ez a multik vezetőjénél is, pénz-embereknél is. Mindig lenne valaki, aki az előző helyére lép, hogy övé legyen amégtöbb pénz, a hatalom.

Ahhoz hogy ugrásszerű változás következzen be, ahhoz alapvetően az emberek gondolkodásmódját kéne megváltoztatni, legalább olyan mértékben, ahogy a gondolkodásmód megváltozott a királyságtól a demokráciáig. És ez az ami sajnos nem fog menni, mert mindig ott lesz legalább az az egy...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Takeda: én is így gondolkodtam. De azért arra jöjjünk rá, hogy a multik már abból is hasznot húznak, hogy megszületsz. A "nagyok" teljessen kizsákmányolják a világot (nem csak az embereket!!!) úgy, hogy az ember még örül is neki. Mert nem látja a Valóságot. Sajnos nem tehetjük meg, hogy félrevonulunk, és nem törődünk velük. Ez lehetetlen. Dio-nak igaza van. Az emberiség nem akar változást, mert megszokta már ezt, és természetesnem véli. Régen voltak forradalmak, de ez ma elképzelhetetlen. Hiszen éppen ez az összeesküvéselmélet lényege. Hogy nem látjuk a Valóságot, és azt hisszük, minden szép és jó.

Link a hozzászóláshoz

Ha egyszer a kevesek kezében lévő hatalom és pénz mozgatja a világot, akkor tényleg nincs mit tenni. Ahelyett, hogy az ember csodára vágyna, hogy ez megváltozzon, iknkább arraa kéne törekednie, hogy ő is részesüljön a hatalomból, és ő élhessen boldogan, akár mások kizsákányolása árán is. Ez most igen gonoszul hangzik, pedig szerintem egy ilyen világban másképp nem lehet talpon maradni.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Tao hoznék egy ellenpéldát: Nem tudom halottál-e aVén Bahya jelenségről. A Vén banya egy olyan lény az Új-zéladiaknál, aki almában folytja meg az áldozatait. A támadás akkor következik be, amikor az áldozat a hátán fekszik. Először csak ritmikus dobogást hall, mintha valaki mászkálna körülötte. Majd hirtelen nem kap levegőt és az látja, hogy egy széllem támad rá. Ilyen jelenséget nem csak Új-zélandon érzékeltek. Nem tudom, hogy hallotál e a SUNDS-járványról. Csak a Vietnamból áttelepült emberek közül szedte az áldozatait és a keresztény hitre áttértek közül nagyon sokan haltak meg. Mindegyik áldozat a Vén banya jelenséghez megdöbbentően hasonlító dolgokat tapasztalt magán. Szerintük a Dab Csog a koreai hitvilág egy szörnye büntette meg őket, mert elhanygták a régi vallást. Sokan az "okosok" közül azt mondják, hogy ez egy furcsa fizkai állapot, amiben az álomparalízis és az álomátszivárgás egyszerre történik meg. DE akkor miért mindig a hátán fekve éri az áldozatokat a támadás? Miért nem a temetés képét látják maguk előtt? Miért egy természetfeletti lény támadását érzékelik?

Link a hozzászóláshoz

És ezt a holtak mondták el vagy mi? :shock: Mer akit megtámadt a banya az meghalt.ako az h mondta el?Lehet h ez nagyon elborult lesz de:mi van akkor ha ez a fizikai állapot közben(fulladás)elkezdenek görcsösen rángatózni és az ember felépítsének köszönhetően(izmok elrendeződése stb)mindig a hátán köt ki?lehet h ez nagyon durván hangzik de lehet h igaz nem?

Multi:a megoldás kéremszépen a szocializmus vagy a kommunizmus.és ez komoly.no nem olyan mint ami volt h akik fent voltak kihasználták.a kommunizmus lenne a világ legjobb államformája ha az emberek tökéletsek lennének(nem hazudik nem lop nem csal stb..)nem?

Link a hozzászóláshoz

Az a baj, hogy akármilyen rendszer az "uralkodó" éppen, az emberek (főleg a "pre-multi"-k) megtalálják a kibúvókat és összeharácsolják a pénzt és a hatalmat.

Minden utópia, minden eszme halála, ha megpróbálják megvalósítani. Az emberek gyarlók és önzőek, alapvetően egománok. Ez hosszú ideig nem is fog változni (ha egyáltalán fog). A legtöbb amit tehetünk, hogy megpróbálunk a lelkiismeretünkre hallgatva boldogulni, minél jobban élni röpke életünk. Más választásunk nincs

Link a hozzászóláshoz

A banya támadása nem feltétlenül jár halállal. A vámpírok is hasonlóképp támadnak, nem is beszélve sok más természet feletti fajzatról, úgyhogy nagyon valószínű, hogy ez a természetfeleti lények támadása. Mellesleg ha megtámad mondjuk egy vámpír, vagy démon, nem feltéltlenül ahalsz meg. A hatás csak attól függ, hogymeilyen erejű a lény.

Link a hozzászóláshoz

Daredevil:nemtom erre mit monjak.passz.

Na új téma.lehet h nem pont ebbe a TOPIC-ba tartozik de ha majd vkinek bántja a szemét szól.Szal nektek mi a véleményetek Amerikáról?(Ez most a multis témáról jutott eszembe hiszen ezek leginkább onnan jönnek)Sztem egy elég érdekes ország tele hazugsággal és képmutatással az igazság pedig jo méélyen elrejtve.ha vkit érdekel folytathatom majd a véleményem.

Link a hozzászóláshoz

Aquenor: Szerintem ez a téma pont az emberiség jövőjébe való multkor onnan át :arrow: aztam egy témát, most szerintem pont ilyenről tárgyaltatok régen ott. Ha megfelelő semlegességgel és pártatlansággal beszéljük meg a dolgot tényeket közölve, minősítő jelzők mellőzésével, akkor tárgyalható a gondolat.

Kommunizmus, meg bármilyen egyenlőség: Az a helyzet tudjátok, hogy az emberek nincsenek egy fejlettségi szinten. Vannak akiknek meg van a képességük a vezetésre, vannak akiknek az a karmájuk, hogy a jómódot tapasztalják meg, és vannak, akiknek a szegénységet kell átélniük, mert ez szolgálja fejlődésüket.

A mostani demokratikus rendszer szerintem nagyon jó, mert minden szintet elérhetsz, megvan a fejlődés, lehetősége minden téren. Csak tehetségedtől függ mire viszed. Anyagiaktól függetlenül azt tanulhatsz amit akarsz, bármilyen iskolát elvégezhetsz, bármilyen vallású lehetsz, bármit kipróbálhatsz.

(Arra nem válaszoltok, hogy minden kultúra egy tőről fakadt? Úgy tudom nem tudtátok ezt, és szerintem nem kifejezetten elfogadható így hogy nem tudjátok a részleteket...)

Link a hozzászóláshoz

Az igaz, hogy nagyobb lehetőségeik vannak az embereknek, de ami nagyon számít, az tényleg a pénz. És a pénzt nem tehetség alapján osztogatják, hanem lottóban, ami a mázlin múlik, és valóságshowkban, amire aztán nem jöttem rá, hogy min múlik, de a tehetségen biztos nem.

És a mostani világban inkább elnyomják a tehetséget. Egy utcai zenész és egy befutott énekes közül talán pont az utcai zenész a tehetségesebb, és talán 1000szer jobb és egyedibb is.

Az embereknek csak az számít, hogy milyen színben tüntetik fel a dolgokat, és ezt nagyon jól mutatja a divat is. Ha te mondjuk fogod magad, és a ruhatáradból össze-vissza veszel fel mindenfélét, és kimész az utcára, az emberek kiröhögnek, de ha mondjuk egy nagyon híres divattervezőnek jut eszébe ugyanaz, ami neked, az lesz a legnagyobb szenzáció rövid időn belül.

Röviden: az emberek többsége már rég megvakult, és csak az általuk "menőnek" tartott dolgokat követik; hogy az a "menő" valami mennyire emberséges és normális, azt már nem tudják felmérni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tökéletesen egyetértek. A kommunizmushoz még annyit, h maga az utópia ténnyleg nem rossz ötlet, DE megvalósíthatatlan. A gyakorlatban mindenki egyenlően szív, kivéve a (párt)vezér/eke/t. Na meg ugye, ha értelmiségi családból jössz, jól rá****tál, mert nagyon nehezen tudsz továbbtanulni, állást találni, stb. Igaz, h jobb volt a közbiztonság, de milyen áron? Sajna, a demokráciánál jobbat egyelőre még nem találtak ki...

Link a hozzászóláshoz

Uraim.

Egy a kommunizmus, nem más, mint egy idea, egy nagy ember gondolatának megvalósítása. És hogy miért rossz minden rendszer?

Mert emberek működtetik, és a jószándék nem elég, mert minden ember más, és ezért a nagy ötletek, kicsiben elromolnak.

A Káosz elmélet sem rossz, csak nem megvalósítható, mert az ember nem képes rendszer nélkül élni. És a folytonossági hiány, a biztonságérzet új idea felé vinné.

Szóval ennyi.

Tehát osztom TAO véleményét. Nem ez atéma nem ide való, és mivel a NAGYOK sem látják át, Ti (azaz mi) alulról nem érthetjük meg.

Link a hozzászóláshoz

Megtisztelő, hogy rám gondolsz az újabb téma felvetésével, de úgy tünik a srácok jól megvannak itt.Ki tudja, talán nem is érdekelné őket ami engem foglalkoztat. Kicsit ellustultam mostanában, pedig jól éreztem magam itt régen :wink: De összeszedem magam, meg a gondolataim, s kitalálok valamit mire legközelebb jövök :wink:

UI. politikával én abszolut nem foglalkozom, szerencsére azt sem tudom eszik e vagy isszák ( na jó ennyire azért nem ), így aztán csak mással jöhetek :wink:

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Lord Rufus!

remélem Takeda nevében is beszélek: Minek piszkálnánk téged? Szabad országban élünk, mindenki azt mond, amit akar. Mellesleg szerintem eléggé érdekes vitánk volt Takedával a fémonokról. Nyugodtam szól hozzá ezekhez a témákhoz is, legfeljebb az derül ki, hogy eltérő a véleményünk egy adott dologról.

A "paranormális" szó alatt azt kell érteni, hogy olyan dolog, amit a mai tudomány nem tud megmagyarázni, pedig már sokszor talákoztak vele. Pl.: A Loch nessi szörny, vagy a kísértetek.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...