Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Charnel a háború egyetlen előnye az hogy csökken a népesség. De a haditechnikát fölösleges fejleszteni. Az abba áldozott pénzt el lehetne költeni különb dolgokra is.

Amúgy meg nincsen csak földi élet, túlvilág nem létezik, remélem egyszer sikerül felfognotok, önző disznók!

A keresztes háborúknak sem volt semmi értelme. Hogyha egyszer napvilágra kerülne a vatikáni levéltár összes tartalma, akkor azt hiszem a legkeresztényebb emberek is elborzadnának 'isten földi helytartói' tetteitől, meg az egész kereszténységről.

*user kicsit elgondolkozik ezen szavakon, aztán - elözetes meggyözödése ellenére - ugy dönt, hogy kicsit hozzászol*

A háboruk nem sak azért vannak, mert túlnépesedés van, bár minden bizonnyal z az egyik legfontosabb dolog. Gazdaságilag bezony a hadiállapot által létrehozott konjunktura igencsak gyümölcsözö, sok pénzt hoz, ezért jo üzlet. Ráadásul fegyverek mindig voltak, vannak, és lesznek, és mivel minden felett mulik az idö, a fegyverek felett is. A régieket, ha már kezdenek elavulni, el kell használni. Ezek az avulási periodusok pedig valahogy igencsak kisértetiesen egybe esnek némely háboruval.

A másik: a tulvilági élet. Mindannyian tudjuk, hogy minden bizonnyal nincs ilyen. Vagyis ha már fel akarod idézni, milyen lehet a halál után, gondolj bele milyen volt, mielött megszülettél, mire emlékszel, mit éreztél akkor. Na pont olyan. DE abban nem értek egyet, hogy ne legyen legalább a hite annak, hogy valami mégis van. Könnyebbé teszi a gondolat elviselését. Ha valaki teljesen képes magábol kiirtani azt a reményt, hogy valami mégis van, valami lehet, nos, az szerintem megbolondul. D3st, az embereknek szükségük vana hitre, a reményre, különben tömeghisztéria lesz...

A harmadik dologban pedig tökéletesen egyetértek, nincsenek mocskosabb dolgok, mint a középkori inkvizicio, és a középkori keresztény egyház dolgai:))

Link a hozzászóláshoz

Líthas testvéreim!

Először is D3ST: kénytelen vagyok veled egyetérteni, már ami a keresztes hadjáratokat illeti, bár ezt már egyszer elmondtam. A génmanipulációról meg csak annyit, hogy lehet jó dolgokra használni, de elég, ha csak egyetlen ember rosszul alkalmazza, és akkor csókolom lesz! Ez egyébként minden technikai baromságra igaz. Takeda: amit a háromféle emberről mondtál: erre megint csak azt tudom felhozni, hogy egy dolog a hit és egy másik a tudomány, melyek egyenlőre egymás ellenségei. A betegségekről meg csak a természetes kiválasztódást tudom felhozni, mely a természet "génmanipulációja", hisz a gyenge elpusztul, az erős tovább él. Sajnos a technika az, ami ezt a fontos törvényt mára teljessen megváltoztatta. Pl: Bil Gates a természet egyik bizonyítéka erre, hiszen biológiailag nem lenne szabad léteznie! :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

d3st:a háborúnak nem csak az az előnyeh a haditechnika fejlődik.hiszen ha ott fejlődik vmilyne technológia arra később rájönnek h hogyan lehetne hasznosítani a hétköznapi életben.pl:az amik kitalálták az internetet h tudjanak az egyésgeuikkel stb kommunikálni.na és én most min keresztül szólok hozzátok?? 8) egyébként meg ez így volt a világháborúknál is h előtte beállt a világgazdaságban egy állandóság(vgy nmetom ezt h hívják) és nme tudtak semmit senkinek eladni.és ezen a háború segített.és mindig amikor beköszöntött egy ilyen állapot azt eddig háborúval oldották meg.

Arról h ha nme let volna vallás hol tartanánk a technikai fejlődésben:teljesen biztos h sokal de sokkal előrébb hiszen elég csak arra gondolni h mit tettek szegény Galileivel(ha roszul írom le bocs)meg a többi baromságuk h a föld lapos az ember színe fehér( :!: :!: :!: )stb stb.és aki aztmondta h nem azt megégették.ha még alá is tudta támasztani valamivel akor pláne.

Keresztes háború:a világon semmi de semmi értelme.

génmanipuláció:most képzeld el h ha minden ember immunis lenn minden betegségre és 1000 évig élne mennyien lennénk a Földön.

Link a hozzászóláshoz

Aq: Van benne némi igazság, de mamár elérkeztünk egy olyan fejlettségi szintre, ahol már nem nagyon akaródzik megélnem egy világháborút (atom :twisted: , de ha nem az, akkor akár biológiai fegyverek)

Keresztes háborúk: dehogynem volt értelme, csak nézőpont kérdése. Az egyház akkortájt pl. egész jól megszedhette magát.

A betegségekről meg annyit, ha télleg mindenki immunis lenne rájuk és 1000 évig élne mindenki, akkor valoszínüleg nem ilyen ütemben növekednénk és szaporodnánk. Ezt a természet kitalálta és elintézte volna. Gondolj a bogarakra pl,milyen ütemben szaporodnak, és az ember milyen ütemben. És emellett a bogarak meddig élnek és az embrek... csakhogy MAGUSból is mondjak példát: elfek

Nesire: hát nem tudom én például teljes mértékben ateistának tartom magam nem hiszek semmilyen Isteni személy létezésében és a túlvilági életben sem, mégis egész jól vagyok és nem érzem magam bolondnak. Túlvilági életnek átvitt értelemben azt tudnám elképzelni, hogy az él tovább, amit megtanítottál a gyerekeidnek, ami tudást tovább adsz nekik és ezáltal valami belőled is megmarad, " tovább él".

Link a hozzászóláshoz

Hogy ha olvastad akkor irtam hogy csak a gyógyászatban mert a túlnépesedés nekem is eszembe jutott. Mer' hogy az lenne a hosszú életből.A haditechnikát pedig (nem mindeggyiket) át lehet dolgozni és más területeken hasznosítani. Remek másik példa asszem a sugárhajtás. Az pedig hogy a harmadik világháborút vivjuk-e éppen, sztem nem, terroristák voltak és ameddig arrafelé minden úgy van ahogy most lesznek. Egyébként dio27-nek igaza van abban hogy ha lesz akkor vmi nagyhatású fegyereket vetnek be a szembenállók. Ha atom akkor elég szomorú jövőt lehet jósólni az emberiségnek, ha biológiai ara pedig lesz egy pár ember immunis, nem jut el mindenhova a fertőzés.

Link a hozzászóláshoz

Ez jó példa volt. Kolumbusz idejében se hitték el hogy a Föld gömböjű, ugyan ezen okból nem érdekel titeket az se amit én beszélek. Ez az ok a kb. második oldalon ismertetett (piros betűs) pszihikai mechanizmus következménye részben, valamint a társadalmi EGO hatása. De gondolom ez se érdekel sok mindenkit.

Link a hozzászóláshoz

Nos ha természet feletti erők nem is, természet feletti lények bizonyosan léteznek. Nézzünk egy egyszerű példát: Erdélyben és Kínában is ugyanúgy képzelnek egy vámpírt (valójában a modern vámpír képének semmi köze az igazi vámpírhoz). A természet feletti lények (nevezzük őket szörnyeknek) gyakori szereplői a népi folklórnak és olyan népek legendáiban is ugyanúgy jelennek meg, amiket korok, vagy földrajzi távolságok választanak el egymástól. Nos ez egy kissé "irracionális " követekeztetés levonásával meg lehet állapítani, hogy ezek a lények léteztek előbb, nem a róluk szoló legendák.

Link a hozzászóláshoz

Huhh, csak egy napra mentem el, mégis majdnem megszakadok az olvasástól... :wink: Nem baj az.

Tehát, következzen a pontozás:

Szeretnék egy-egy pirospotot kiosztani főleg Nesirének, Dio27-nek, Darunnak :D . Igencsak egyetértek néhány gondolatotokkal, ezért.

És most jöhet a kommentár:

Én ateista vagyok, és még is (viszonylag :P ) épp az elmém. Nincs szükségem a vallásra hogy létezzek. Tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik abszolút nem tudják elképzelni nélküle az életüket, de azok higyjenek valami másban mondjuk önmagukban!!!! Ne egy nem létező hatalomtól várják el, hogy megsegítse őket! Ha az embernek van hite MAG

Link a hozzászóláshoz

Nos, a keresztes hábórukon, mint sokan mondták előttem, könnyne meg lehetett gazdagodni. DE! Nemcsak a papoknak, vagy a fejeseknek. A vállalkozók is nagyon könnyen hasznot húzhattak (és húztak is) a keresztesháborúból, meg az összesból, még ma is. nem tudok mást példát felhozni, mint Schindlert. Aki miután kivásárolta a zsidókat, selejtes lövedéket gyártott. Eleinte a hadsereg fizetett is neki, de aztán lebukott. Nos, ez azért rossz példa, mert, Schinlder pont azért gyártott selejtet, hogy a háború ellen lépjen fel. De mégis kapott pénzt abból, hogy selejtett gyártott, tehát értitiek?

Nos, az atomháborúról csak annyi a véleményem, hogy az nagy szívás lenne. És annak a háborúnak semmiféleképp nem lehet/lesz győztese, de ezt szerintem tudják az ellenek és nem kockáztatnának meg egy ilyen háborút, csak ha már nagyon de nagyon túlfeszül a húr.

A biológiai háborúról is az a véleményem, hogy éehet, hogy van aki immunis erre, vagy arra. DE! Azért van minden évben influenzajárvány, mert minden évben mutálódik (átalakul)a vírus. Nos ez megtörténhet a pusztító vírusokkal is. És ha egy vírus mutálódik akkor erősebb lesz, mert a vírus is a tökélyre vágyik, csak kell egy "alap" amivel közelebb haladhat a tökély felé. Tahát egy ilyen mutálódott vírusnak már azok se tudnak ellenállni akik az alap vírusnak ellenáltak...

Génmanipuláció? Már ma is létezik ilyen (lehet, hogy már beszéltetek erről, de nem olvastam vissza annyira...) mitől lesz a paradicsom olyan nagy és kemény? Attól, hogy mielőtt elültetik a magokat a földbe egy vastag rétegben műtrágyát szórnak. Ami a lebomlásakor hőt termel ami jót tesz a paradicsomnak, gyorsabban nő stb. De ez nem a természetes növési folyamat. Meg, van egy olyan anyag (nemtom a nevét) ami az utóéérést segíti elő. Pl, ha a paradicsomot leszeded, még zölden és rászórsz, vagy ráöntessz ebből az anyagból, akkor láss csodát pár nap múlva gyönyörű piros lesz...

Link a hozzászóláshoz

Abban egyetértek Tybycsokyval, hogy atomháború országok közt csak akkor jöhetne létre, ha nagyon túlfeszül a húr, de itt sztem nem ez a legnagyobb veszély. A különböző fanatikus terrorista csoportoktól sztem sokkal jobban kell tartanunk, ha kezükbe kerül egy világméretű pusztításra képes fegyver. És nekik nem kell semmi nyomós indok. Az arabok pl.: hivatkozhatnak a dzsihádra. És ez alapján feljogosíják magukat mindenre...

Link a hozzászóláshoz

Én végül is nem tartok az atomháborútól, hiszen azt egyzser már sikerült elkerülni, de csak hajszál híján. Akkor tudták fegyelmezni magukat a világ vezető hatalmai, azóta az embereknek csak több eszük lett. A hidegháború elején úgy akarták megoldani az egészet, hogy ledobják az összes atomot az ellenség területére, majd ha már egész Európa a földdel egyenlő, a maradék csapatok átlépik a határt. Ezzel szemben a 70-es években már szárazföldi csapatokkal kezdték volna, és csak akkor vetették volna be a tömegpusztító fegyvereket, ha az ellenség átlép egy bizonyos határt. Bár ez egyáltalán nem vonatkozik a szélsőséges iszlám fundamentalistákre, akik a Koránra hivatkozva lőnék ki az atomot Amerikára. Az meg biztos, hogy nem hagyná magát, és válaszcsaőást sürgetne...

Link a hozzászóláshoz

Hát megnyugtatlak, hogy atomháború esetén közvetlenül pl nyugateurópát nem érné csapás, mert pl a francia légvédelmi rendszer kiválóan le tud szedni bármit és a nukleális töltetek szerencsére már középeurópa felett fölrobbannának.

A szovjet interkontinentális rakéták, amik a világűrbe mennek ki és gyorsabbak bármely elhárítórendszernél viszont elég mókásak...

NA ENNYI!

Ha észrevettétek ez nem ennek a topicnak a témája, hanem az Emberiség jövője -ből jött át, úgyhogy a továbbiakban ott folytassátok, mert elvesztik a fonalat azok, akik fenkölt témákról szeretnének gondolkodni.

d3st: Tudjuk ateista vagy. Nem is akarsz más lenni. tudjuk hogy szerinted nincs Isten, azt nem tudod hogy miért nincs, és nem vagy kíváncsi rá ha valaki elmondja miért kell lennie.

Az nem a te dolgod hogy kit tud és nem tud, vagy akar bármit is'abszolút elképzelni' mert ha már egyszer nem érdekel az amiről itt beszélgetni próbálunk, és nem is akarsz érdemben hozzátenni akkor......

Lécci keresd ki a szótárból azt a szót, hogy demagógia és gondolkodj el rajta. Csak ezt az egy szót.

Igen Daredevil eléggé úgy néz ki. Ellenben nem valószínű, hogy a vámpíroknak a vérre volt szükségük, sokkal inkább az asztrális energiára. Mivel ha megnyitod a testet ott erősen kezd kiáramlani az asztrális energia, és a vér is töményen át van itatva vele.

Az emberi lélek 'durvábbszüvetű' megnyilvánulásai az aura rétegei (Chamel), amit a látók úgy látnak, mint a varázslók a mágusban (jé tényleg ez egy MAGUSoldal, magyarázhatok azzal is). Ham ár itt tartok visszakell térjek arra, hogy a Magust a valóságból mintázták, és ami megvan benne, az nagyrészt meg van a világban is. Persze van pár dolog amit eldeformált az alaptól való eltávolodás, pl tűzvarázsló, sámán, de alapvetően, szerintetek honnan szedték azokat a dolgokat, amik a törvénykönyvben vannak? Szerintetek miért ez a legjobb asztali fantasy szerepjáték?

Link a hozzászóláshoz

Takeda: ez való igaz, hogy pl. a fantasyban jelen lévő fajokat is az emberről mintázták, mert a földi emberben benne van mindaz egyszerre, igaz nem olyan erősen, mint az egyéb fajokban. Az emberre ugyanúgy jellemző az orkok állatias vadsága mint az elfek természetszeretete és dekadenciája. Nem tudom, bár lehet, h én vagyok a h*lye, de aquirok vannak más világokon is, vagy ezt a magus alkotói találták ki?

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Engedjetek meg egy észrevételt: a fórum címe. Most, mikor jöttem a könyvtárba elgondolkoztam rajta, és arra jutottam, hogy ez olyan mint az alkímia. Õk az aranycsinálás tudományát keresték, de nem találták meg soha(???). Közben azonban annyi mindenre rájöttek. Mi az igazságot keressük. Soha nem fogjuk megtalálni, mert NINCS IGAZS

Link a hozzászóláshoz

D3st! Szerintem nincs igazad, mert akkor biológiai lényekenk kellene lennie például olyan teremtményeknek, mint a kísértetek, vagy démonok. Az ilyennekel a kriptozoológia foglakozik (mármint nem a démonokkal és egyébb nem evilági entitánssal, hanem pl.: Jeti, Sasquach Nekem volt már részem poltergeist jelenségben. Gondolom ezt mellékesen megjegyzem. Nos a modern vámpír képének megformálásában hatalmas részt "vállalt" Stoker Drakulája ( + a mai média is), de az írónak nem volt elég feljegyzése és csak Vlad Tepes Drakula portréja állt rendelekzésére, a vámpír megformálásához. Ezért lett a moder vámpír vonzó, már-már szexi személyiség. Mellesleg nem csak a harapás az egyetlen módja a vámpírrá változásnak (olyan sok módja van, hogy gyakorlatilag minden hulla veszélyeztett). Egyes vámpírok tényleg kiszáltak a sírukból (testi valójukban, legtöbbjük nem egyébb egy szellemnél ami étertesstekkel táplákozik), de nem ez a jellemző forma. A vérfarkasok nál is nagy tévedések vannak. Aki érdekel a témá olvassa el John Michaek Greer: Mágikus lények kalauza című munkáját. Csak megjegyzem, hogy ezen a területen eléggé lamer vagyok, bár nem'tom, hogy mi a fenét keresek a "Kezdő szörnykutatók klubjában".

Link a hozzászóláshoz

Daredevil: Jó hogy van egy szörnykutatónk, bevallom, nem igazán foglalkoztam még a 'túlvilági' lények durva hibák által okozott defektus által kialakult válfajával, de szívesen állok rendelkezésedre tanulás terén. Ebből esetleg még spirituális tudáshoz vezető gondolatokkal is gyarapodhatunk.

Igazad van, az étertestből vonják el az energiát, de az éteri energia elvétele is jelentősen könnyebb a vér által, ám csak a korcsabb vállfajoknak szükségszerű, mert az érintés is elegendő, ha a mágikus erőnek kellően birtokában van a lény. Azért írtam azstrálist, mert mikor írtam, gondoltam egyben az eberek közt is létező asztrális vámpírokra, és az asztrálfoszlányok, vagy másképp elementálok tulajdonságaira is. Ha valaki úgy vesz el energiát, hogy az fizikai károsodást okoz, öregedést, sebeket és hasonlókat, akkor az étertest gyengült, hiszen ennek a feladata a fizikai test összetartása,ám ha lelki problémákat okoz, akkr az asztrális leszívás volt.

Ezentúl kitérek részletesebben a kategóriákra, mivel látom, van aki érti ezeket (legalábbis remélem)

Haaszrálutazásról beszélünk, akkor sem asztrálutazásról van szó, de mégis ez a szó él a köztudatban.

Sajna most nincs időm elolvasni a könyvet, mert be van tervezve előre 6, de ha később még megemlíted, elolvasom.

Daredevil: Szomb. Júl. 24, 2004 4:26 pm Itt fizikai testel rendelkezőkre gondolsz, vagy csak energiatestűre, mert ez így hiányos gondolat...

Asztrális energia: lelki, érzelmi énünk, ez az asztráltestben nyilvánul meg, és finomabb energia az étertestnél is. Mondtam, a Magust, a valóság alapján csinálták.

Vendég: Vannak gondolkodók, akik sokat tudtak, és vannak akik mégtöbbet. :idea:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...